Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.12.2020, 16:49   #1
Reborn
Član
 
Član od: 21.5.2006.
Poruke: 159
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 78 puta na 42 poruka
Određen forumom Ko stari? Mi ili igre?

Ne racunajuci prve godine arkadnih aparata i kucne Sege, od 1994 igram se na kompu. Uvek sam bio SP igrac do pre 5-6 godina kada vise nisam nasao zadovoljstvo u single playeru i presao na dotu.
Nikad nisam obracao paznju kada je poceo da me umara single player. Sad kad razmislim bilo je to tamo negde od 2011, poslednje igre koje su me prikovale za sto bile su Batman Ac, Deus Ex Hm, bio je tu negde i Portal2.
Bilo je manje vremena, ali nikada nisam izgubio volju za igrom. Ne znam da li je do nas ili do igara? Da li posle toliko vremena se promenimo mi ili igre, da nam vise ne pruze onaj osecaj zadovoljstva.
Da li posle svega sto sam odigrao, nista vise ne moze da mi probudi neke duboke emocije, koje se oseta kao posle nekog dobrog filma ili knjige. Osecaj kada prvi put ukljucite bulet time u Max Paynu, sarm Kate Archer, juris na Crveni trg u CoD-u, prolazak Mysta bez walktrougha, Glados iz Portala, svet Bioschoka, trilogija vremena Princa, prelazak Hitmana samo sa klavirskom zicom, atmosfera Mafije bolja nego filma Skorsezea, promukli glas Ridica koji ti porucuje da nema za*****cije, fizika Gp Legendsa i Ricard Burns Rally-ja, celicni zivci za Comandose, cak je i Nfs MW arkadna razbibriga bio doboljno tezak i zabavan na duze staze.
Igrao sam i dalje od te 2011 ali jednostavno mi vise nije bilo to to. Za nekog celavog lika u Brazilu su mi rekli da je Max Payne, Hitman Apsolution je bio sve samo ne Hitman, nisu se ni Thief i SC proslavili, poslednja dva Batmana su mi bila onako meh. Prvi put mi se desilo da prekinem igre na pola (Bioschock Infiniti, Ac Black Flag, itd). Jedina svetla tacka u tom periodu mi je bio Talos P.
Deluje mi da je sve to godinama otislo u nekom drugom pravcu. Da se sad igre prave za malog Johna iz Chikaga koji hoce da za svojih 60$ dobije sve i odmah. Tezina u igrama postaje misaona imenica, ako sam dao 60$ necu da zakucam na drugoj misiji, daj mi open world u kome mogu da radim sta hocu i koji ce mi pruziti 50h igre. A to sto su 35h neki repetativni sadrzaj trci od tacke A do tacke B nema veze, vazno da je tu.
Reborn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Reborn na korisnoj poruci:
filpan (17.12.2020)
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Amiga 500 igre Nergal Stare igre 183 7.4.2022 13:06
Video igre - zavisnost, bolest ili treće? orome O igrama uopšte 143 7.6.2015 8:47
"Qzmizam" - Da li su igre umetnost? iurisvulgaris „Ja, igrač!” 590 7.12.2012 23:33
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com