Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.2.2006, 11:17   #1
ixnay
Član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 60
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Maticna Asus VS Gigabyte

Imam strasnu dilemu
Da li uzeti Asus P5PL2 ili Gigabyte 8I945P-G.
Ploce su vrlo slicne, obe su "fan-less" sto me privlaci, cena im je ista, mozda par e razlike. Voleo bih misljenje eventualno nekog ko vec ima neku slicnu. Iskreno ja sam malo vise na strani Gigabyte, ali ne znam da li cu pogresiti ako uzmem bas tu plocu, jer mi nekako Asus godinama bio malo bolji? Ne zanima me OC, sve ce mi raditi na default-u sa nekim npr. Pentium 630, zanima me samo apsolutna stabilnost.
Dakle voleo bih vase misljenje i hvala vam unapred!
ixnay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2006, 13:20   #2
Ron_Jeremy
Član
 
Član od: 10.2.2006.
Lokacija: RS Krajina
Poruke: 96
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Maticna Asus VS Gigabyte

Mislim da neces pogresiti sta god da uzmes, i Asus i Gigabyte prave odlicne ploce
Ron_Jeremy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2006, 13:30   #3
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Maticna Asus VS Gigabyte

Oba proizvodjaca prave kvalitetne i stabilne ploce. Kad bih birao izmedju ta dva, izabrao bih Gygabite.
The Finest Serbian Since '82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2006, 16:47   #4
AkiMan
Član
 
Član od: 22.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 239
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku AkiMan
Određen forumom Re: Maticna Asus VS Gigabyte

Gigabyte je moja preporuka...Imao sam ASUS,koji je extra stabilan i stvarno dobra ploca,ali novije serije su malo losijeg kvaliteta,pa sam se opet vratio na Gigabyte,koji sam i ranije imao...
AkiMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2006, 21:22   #5
ixnay
Član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 60
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Maticna Asus VS Gigabyte

Hvala svima na sugestijama. Uzimam Gigabyte.
@Aki:
Mozda je to zato sto Gigabyte jos uvek proizvodi svoje ploce u Tajvanu, a Asus se preselio u Kinu!
ixnay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2006, 21:24   #6
gileip
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 62
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Maticna Asus VS Gigabyte

Oba proizvodajača su super, ali ja bih izabrao Asus jer kada jednog dana rešiš da prodaš mnogo više ljudi je čulo za Asus nego za GA, tako da valja i o tome razmišljati, naravno sve može da se i promeni, ali situacija je trenutno takva!
gileip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2006, 22:59   #7
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Maticna Asus VS Gigabyte

Citat:
gileip kaže:
Oba proizvodajača su super, ali ja bih izabrao Asus jer kada jednog dana rešiš da prodaš mnogo više ljudi je čulo za Asus nego za GA, tako da valja i o tome razmišljati, naravno sve može da se i promeni, ali situacija je trenutno takva!
Možda, ako će da prodaje onom koji ne zna ni da uključi računar, a onda taj naravno nije načuo ni za Asus podjednako kao i za Gigabyte. Prodaja ploče po imenu (i još polovne) nije nikakav valjan razlog opredeljivanja.
Pazari se ono do čega se najpre/lakše dođe.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2006, 3:07   #8
AkiMan
Član
 
Član od: 22.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 239
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku AkiMan
Određen forumom Re: Maticna Asus VS Gigabyte

@ixnay
Pa jako moguce...Uglavnom,ima vise skarta nego ranije a to mi se uopste ne svidja...
@gileip
Ovo sto si ti rekao je tako glupo da sam se bas lepo nasmejao...Uopste nije tacno da je vecina ljudi cula za ASUS a za GA nije ili bilo sta slicno...Uostalom,GA pravi ploce jos od kako ja znam za pojam kompjuter,tako da je ta prednost u popularnosti skroz neosnovana...A i kada jednog dana bude prodavao plocu,mislis da ce mu biti bitno da li je dobio 1-2eur. vise-manje na kont proizvodjaca?
Uglavnom,drago mi je da si se odlucio za Gigabyte...
AkiMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2006, 11:59   #9
gileip
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 62
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Maticna Asus VS Gigabyte

Ja sam samo izneo svoje mišljenje, a ni jednog trenutka nisam rekao da je Asus bolji od GA i sećam se još ploča za 486 koje je pravio GA, ali ipak sam skoro prodavao neke polovne ploče i svi me uglavnom pitaju jel Asus, a i kada prodajem novo opet traže Asus, ipak živimo u državi sa 1/3 nepismenih gradjana i kada imas takve kupce onda moraš i da na to računaš! Pre nedelju dana sam imao troje ljudi koji me je pitalo zašto AMD 2400+ ne radi na 2400Mhz i bunili su se da su zaj...! Jedan je hteo da nosi mašinu kod prodavca i da traži da mu ga stavi na 2400Mhz!? I šta ćeš ti da radiš sa takvim čovekom, kako da mu objasniš da je to AMD, a ne Intel, jer on kad dodje u prodavnicu i tarži AMD, a posle se žali!?
gileip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2006, 12:47   #10
AkiMan
Član
 
Član od: 22.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 239
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku AkiMan
Određen forumom Re: Maticna Asus VS Gigabyte

Pa ok,ali isti ti ljudi se ubede u roku od 5min. da je recimo GA mnogo bolji od ASUS-a zato sto ima drugu boju laka koja ima prednost pri grebanju...Razumes sta hocu da kazem...Generalno kupci u Srbiji su ovce koje TREBA sisati sve dok ne nauce sta je bolje...
AkiMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2006, 17:08   #11
gileip
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 62
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Maticna Asus VS Gigabyte

Tesko je raditi sa našim ljudima! pre neki dan mi dolazi čovek 4 dana pre isteka garancije sa hardom maxtor od 80Gb u papiru, kao da nosi burek, i kaže znaš meni je električar rekao da je ovo crklo i da mi daš drugi ako može' naravno malo sam se bunio zbog toga što ga je vadio iz kućišta jer je bilo zapečaćeno, ali obećam mu da ću ga zameniti! i Onda čovek kaže, meni je električar koji mi je nameštao računar rekao da si me zaj... i da si mi prodao procesor AMD i napisao 2400+(moram reći da nigde nisam pisao 2400MHz i da je sam birao procesor i konfiguraciju ), a on ne radi na 2400MHz, već na 1600MHz i šta raditi sa takvim ljudima!? Poslao sam ga da ide kod njegovog električara i da mu sada on zameni hard disk, jer je i raspečatio računar! I koliko god želiš da budeš i pošten i da ispoštuješ kupca, šta posle ovakvih ljudi???
gileip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2006, 17:30   #12
ixnay
Član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 60
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Maticna Asus VS Gigabyte

Bilo kako bilo, ja uzimam Gigabyte. Cini mi se da nudi malo vise za tih 100e koliko otprilike kosta, a i garancija kod direktnog uvoznika je 3 godine tako da - @Magneto: do Gigabyte cu lakse doci
ixnay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2006, 22:30   #13
AkiMan
Član
 
Član od: 22.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 239
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku AkiMan
Određen forumom Re: Maticna Asus VS Gigabyte

Eto,sada smo braca po ploci,barem po proizvojacu...Bices zadovoljan...A gileip ja to nikada ne bih zamenio,desavalo se nesto slicno,ali brate,ako cackas sam pozdravi se sa garancijom...Mislim,ja takve ljude odj***m,jer sa njima ne treba ni raditi...A sto je najbolje,opet dodju kod tebe za upgrade ili reinstalaciju...
AkiMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2006, 11:29   #14
gileip
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 62
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Maticna Asus VS Gigabyte

Citat:
AkiMan kaže:
Eto,sada smo braca po ploci,barem po proizvojacu...Bices zadovoljan...A gileip ja to nikada ne bih zamenio,desavalo se nesto slicno,ali brate,ako cackas sam pozdravi se sa garancijom...Mislim,ja takve ljude odj***m,jer sa njima ne treba ni raditi...A sto je najbolje,opet dodju kod tebe za upgrade ili reinstalaciju...
Pravo da ti kažem ne znam šta da radim, da li da mu zamenim taj hard, ima neki IBM od 60 Gb da mu dam, da ga ne nosim na duši ili da ga odj..., jer nisam mu ja rekao da otvara računar, nego taj njegov električar koji ne zna šta je AMD Sempron procesor deklarisan kao 2400+!?
gileip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2006, 11:34   #15
AkiMan
Član
 
Član od: 22.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 239
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku AkiMan
Određen forumom Re: Maticna Asus VS Gigabyte

Ma koji mu je to pojam elektricar?Zvuci kao el. za kola ili instalacije po kuci?Ako imas HDD zameni mu,da ne bi smaao ako ne iskuliraj...
@ixnay
Kakve su impresije za plocu?
AkiMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2006, 12:14   #16
ixnay
Član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 60
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Maticna Asus VS Gigabyte

Hehe, nisam je jos kupio. Bio je vikend. Verovatno cu je uzeti krajem nedelje, tamo negde u petak, kad budem bio slobodan, jer ove nedelje imam neku guzvu.

Nego da pitam ja jos nesto, kako stoje stvari sa hladjenjem? Ja planiram da umem neko Kung fu kuciste i Pentium 506 pa me zanima da li ce mi biti potrebni neki dodatni ventilatori ili nesto da hladim unutrasnjost kuciste?
P.S.
Necu nista OC, sve ce raditi na default-u.
ixnay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 8:23   #17
semaglig
Član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Celje
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku semaglig
Određen forumom Re: Maticna Asus VS Gigabyte

Citat:
ixnay kaže:
Hehe, nisam je jos kupio. Bio je vikend. Verovatno cu je uzeti krajem nedelje, tamo negde u petak, kad budem bio slobodan, jer ove nedelje imam neku guzvu.

Nego da pitam ja jos nesto, kako stoje stvari sa hladjenjem? Ja planiram da umem neko Kung fu kuciste i Pentium 506 pa me zanima da li ce mi biti potrebni neki dodatni ventilatori ili nesto da hladim unutrasnjost kuciste?
P.S.
Necu nista OC, sve ce raditi na default-u.
Moj savet ti je da uzmeš solidno kućište. Neka ima mogućnost ugrađivanja jednog 12 cm ventilatora napred-dole i jednog pozadi-gore (obrati pažnju kakve su rupe, tamo gde se montiraju ventilatori velike male -sitne ...). Obrati pažnju na dimenzije kućišta. Dobro je da je barem 20 cm široko, (naprimer: 470 mm x 205 mm x 522 mm, 525 mm x 440 mm x 220 mm, 485mm x 460mm x 215 mm ... i.t.d.) U veliko kućište se da dodatno štošta ugraditi ili ga modificirati.
semaglig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 10:35   #18
AkiMan
Član
 
Član od: 22.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 239
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku AkiMan
Određen forumom Re: Maticna Asus VS Gigabyte

Samo uzmi malo bolje kung-fu,znaci da je neka kopija nekog Neo ili nesto sl.Onda kupis 2 coolera za kuc. i stavis ih napred 1 i pozadi drugi...
AkiMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 12:11   #19
gileip
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 62
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Maticna Asus VS Gigabyte

Imaš dosta povoljno Asus kućište ili još bolje Codegen! Što bolje napajanje to bolje za sistem! Mislim da treba da izbegneš NEo i KME kućišta, napajanje je identično samo je različita etiketa na napajanju! Ako hoćeš neko jeftinije onda uzmi HipoMedia ili EuroCase kućište, solidnije je od ostalih!
gileip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 12:47   #20
ixnay
Član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 60
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Maticna Asus VS Gigabyte

Evo odlucio sam da se castim dobrim kucistem, dodacu jos koji kintu i uzecu CoolerMaster Centurion 530. Mislim da ima dobre termalne karateristike, uz njega se dobije ventilator napred dole, i ima onu penu na ulazu da zastiti od ulaza prasine! Cenim da ima i kvalitetnije napajanje pa spajam lepo i korisno
Takodje mi odgovara sto su power-reset-USB od gore, a meni ce kuciste stajati ispod stola, pa mi to dodje ko kec na jedanaest
ixnay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Molim za pomoc...(maticna ASUS TUEP2-M & 200GB HDD) CakumPakumVakum Nosači podataka 1 4.2.2006 1:43
Gigabyte ili ASUS ??? Zeljko ŠDK - Grafika 17 9.1.2006 22:16
Problem sa ASUS GeForce 5600 Video Suit alien Grafika 0 24.12.2005 1:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com