Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2016, 0:32   #2161
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Zaštita i održavanje računara

1. https://toolslib.net/downloads/viewd.../1-adwcleaner/ skini, skeniraj i pobriši gamad.

2. http://filehippo.com/download_malwar..._malware/tech/ skini instaliraj ali NE štikliraj trial, skeniraj sa quick scan i pobriši gamad.

3. Full avast scan i pobriši gamad.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2016, 21:58   #2162
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Zaštita i održavanje računara

Pazim gdje klikćem i nisam nikad imao problema sa malware-om, ali i dalje ne znam šta je najbolje na Windows 7.+
Inače uvijek idem minimalističkim putem i isključim sve što je višak.
Da li je dovoljan samo Windows Defender, ili je dovoljan samo Avast Free?
Nema potrebe da imam oba programa aktivna.
Koristim i Windows Firewall.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 1:48   #2163
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zaštita i održavanje računara

Windows defender je s**nje i njime se tješe samo oni koji ne žele da opterećuju sistem, pa su ga kasnije prisiljeni opteretiti punokrvnim antivirusom, antimalwareom i firewallom. Windows firewall radi posao i dalje, bar kod mene, jer ja blokadu saobraćaja radim preko hosts fajla ili definisanjem pravila. Avast free mi je krš jer usporava surf, a sređivao sam gomilu kompjutera na kojima je bio instaliran Avast a sadržali su tonu viruščina. Ono što je meni neophodno je:

- antivirus: 360 Total security - Avira i Bitdefender engine, 9 slojeva zaštite, Windows sigurnosni apdejti, čišćenje keša i smeća, analiza sistema, browser ekstenzija koja ne kolje brzinu surfa i ne jede RAM

- firewall nek' stoji MS, zaobiđi Comodo

- Malwarebytes antimalware i Ccleaner za održavanje

- Panda USB vaccine jer koristim gomilu stikova pa da ne mislim o zaštiti istih.

Možeš proći i sa Avastom i MS firewallom al' poješće te to za koji dan ili ako "slučajno" zapatiš Crypto malware koji briše/sakriva fajlove
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Prief Lirator (13.3.2016)
Stara 13.3.2016, 2:45   #2164
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Zaštita i održavanje računara

Nisam godinama probavao nikakav drugi AV softver osim Avast-a, pa ću probati onda taj 360 koji si naveo.
Opet kažem da sam prilično oprezan kod tih stvari i mislim da mi čak ne treba nikakav antivirus jer nisam imao problema sa malware-om, ali ajd neka ga reda radi.
Avast mi blago usporava podizanje Chrome-a i pokretanje bookmark-a (kao što sam skoro naveo) iako sam isključio dodatne browser zaštitne komponente.
Imam SSD i solidnu konfiguraciju i Chrome se pokrene za samo pola sekunde bez Avast-a, a sa Avast-om za sekundu i po (štopao sam).
Vjerovatno većina ljudi ne smatra da je sekundu i po sporo pokretanje, ali pošto održavam komp čistim i SSD me razmazio (zajedno sa i5-4460) - hoću da se pokreće za pola sekunde.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 11:57   #2165
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Zaštita i održavanje računara

360TS ima ozbiljne povrede privatnosti, kao što su prikupljanje mail-ova i svih podataka prilikom online plaćanja. Takođe, nije se proslavio ni sa detekcijom cryptomalwere-a, ipak je to antivirusno rešenje koje ne koristi svoj engine pa mi nije baš najjasnije koliko brzo može da dobije nove definicije pošto je Bitdefender među prvima dobio rešenja sa kriptomalvere, a imaš temu u ovom podforumu gde je devojci Locka zaključao podatke pre par dana, imala je 360TS. Po meni, bolje je koristiti Bitdefender Free ili Avira Free. Avast već dugo kaska za ostalim rešenjima.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku toxic na korisnoj poruci:
Prief Lirator (13.3.2016)
Stara 13.3.2016, 13:36   #2166
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Zaštita i održavanje računara

A šta sa Windows Defender-om, da li da ga disable-ujem odnosno je li nepotreban uz neki od navedenih antivirusa?
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 13:44   #2167
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Zaštita i održavanje računara

Defender je antivirus, po meni je trenutno bolji od Avast-a npr. Iz MS-a tvrde da zaustavlja Locky i sličan kriptomalver, ali ga nisam video u takvoj situaciji pa ne mogu ništa da tvrdim. Trebalo bi da se Defender sam isključi kada instaliraš drugi antivirus. Dva antivirusa nikako, isključi ga ručno ako se sam ne isključi.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 14:12   #2168
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zaštita i održavanje računara

360 TS koristi Avira i Bitdefender engine, koji se apdejtuje u realnom vremenu. Te priče oko špjuniranja mejlova i platnih kartica okačite mačku o rep dok ne iznesete validne dokaze. Špijunira vas i Google, i Microsoft, i svi drugi, dokazano, pa sad odjednom "antivirus špijunira platni promet online"...Facepalm preko čela. Glavni "problem" sa 360 TS je što ga proizvodi kineska firma Quihoo, što ne odgovara velikim igračima koji bi sve to DEBELO NAPLATILI. Bilo kakav slipthrough vezan za malware isključivo se dešava zbog tulavosti korisnika, koji ne podesi security preferences u kojima postoje 2 antivirusna endžina, 9 slojeva zaštite, 3 sloja zaštite identiteta, antimalware, cache/driver/trash cleaner i Windows security patches downloader koji skida windows apdejte vezane samo za sigurnost, a može da se podesi da skida i ostale apdejte. Šta tu može da ne valja, niđe veze.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 14:22   #2169
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Zaštita i održavanje računara

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
360 TS koristi Avira i Bitdefender engine, koji se apdejtuje u realnom vremenu. Te priče oko špjuniranja mejlova i platnih kartica okačite mačku o rep dok ne iznesete validne dokaze. Špijunira vas i Google, i Microsoft, i svi drugi, dokazano, pa sad odjednom "antivirus špijunira platni promet online"...Facepalm preko čela. Glavni "problem" sa 360 TS je što ga proizvodi kineska firma Quihoo, što ne odgovara velikim igračima koji bi sve to DEBELO NAPLATILI. Bilo kakav slipthrough vezan za malware isključivo se dešava zbog tulavosti korisnika, koji ne podesi security preferences u kojima postoje 2 antivirusna endžina, 9 slojeva zaštite, 3 sloja zaštite identiteta, antimalware, cache/driver/trash cleaner i Windows security patches downloader koji skida windows apdejte vezane samo za sigurnost, a može da se podesi da skida i ostale apdejte. Šta tu može da ne valja, niđe veze.
A tebi nije cudno da su sve te mogucnosti potpuno besplatne? Zbog toga im je politika privatnosti takva kakva jeste. Na necemu mora da se zaradi.

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
player1 (13.3.2016)
Stara 13.3.2016, 14:34   #2170
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Zaštita i održavanje računara

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Te priče oko špjuniranja mejlova i platnih kartica okačite mačku o rep dok ne iznesete validne dokaze.
Gde ćeš bolji dokaz od njihove Privacy Policy stranice. ( :
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 16:29   #2171
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Zaštita i održavanje računara

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Defender je antivirus, po meni je trenutno bolji od Avast-a npr. Dva antivirusa nikako, isključi ga ručno ako se sam ne isključi.
Ipak se automatski isključio, u pravu si.
E sad još jedno pitanje, s obzirom da stvarno pazim na te stvari, da li je okej da koristim samo Defender, da bih izbjegao instalaciju bilo kojeg drugog antivirusa?
Volim da držim stvari minimalistički i da izbjegnem sve nepotrebno.
Nemam potrebe da to radim s obzirom na solidne specifikacije kompa, ali jednostavno VOLIM sve podesiti na minimum.
Ili je možda Avira manje "zahtjevna" od Defendera?
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 18:16   #2172
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zaštita i održavanje računara

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Gde ćeš bolji dokaz od njihove Privacy Policy stranice. ( :

Pogledaj isti privacy policy za Avast, AVG, Aviru, Comodo, Kaspersky...svi oni pristupaju istim stvarima, i šta s tim?

Mala škola interneta: SVAKI antivirus/internet security "špijunira" tvoje navike u surfanju, skenira kukije, platežne naloge (da bi spriječio malware i scamove, NIKO TI NE BULJI U E-NOVČANIK), al' džaba pričati. Windows 10 dolazi sa preinstaliranim praćenjem, keyloggerom i gomilom špijunskih gluposti pa "nikom ništa, jer se može isključiti". Isto je i sa fajlovima, navikama u surfanju, kukijima, smećem, analizom posjećenih sajtova i sl. Ako si paranoičan, instaliraj Tails Linux i ćao, a ako se bojiš da će ti neko ukrasti pare sa Paypala, stavi na njega onoliko para koliko košta stvar koju kupuješ i ne boj se.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
MARE GSX R (17.3.2016)
Stara 13.3.2016, 19:59   #2173
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Zaštita i održavanje računara

@Prief Lirator
Ako nemaš Win10, stavi bolje Bitdefender Free, dosta je sigurniji, a možda čak i lakši od Defender-a. Avira Free nisam koristio dugo, ne znam kakav je sada. Sa MS Defender-om imam fino iskustvo, ali šta znam, od kad su se pojavili ovi kriptomalveri sam malo sumnjičav.

@LoneWolf
Nije isti, pristupaju prilikom skeniranja, ali ih ne čuvaju, bar ne po svojim uslovima korišćenja. Ovi ih čuvaju, a kako koristim online plaćanje ne bih baš da poveravam broj računa i pin nekom tamo Kinezu. Takođe, ni politika čuvanja mojih mail-ova mi se ne sviđa. Šta će njima sve to? U principu, mala je šansa da moji podaci završe u rukama nekog trećeg, ali mi se takva politika nikako ne dopada i uvek ću biti protiv nje. Pritom, po iskustvima drugih, update definicija ipak nije u realnom vremenu.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 20:24   #2174
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zaštita i održavanje računara

^ Update definicija jeste u realnom vremenu, provjereno samo zato što sam htio da testiram ovo: instalirao Bitdefender free na lap, a na desku imam 360 i verzija apdejta baze je ista. Nema načina ni teoretske šanse da imaš Bitdefenderovu bazu danas, a da na 360-tki dobiješ Bitdefenderovu bazu od prekjuče i budeš dva dana u zaostatku meni je stvarno svejedno šta će ljudi koristiti, ne bih ni da se svađam ni da fanboyišem, ali nije u redu da se šire poluinformacije.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 20:49   #2175
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Zaštita i održavanje računara

Ne znam na koji način oni dobijaju definicje, sami ih ne prave, a čisto sumnjam da bi im neko slao definicije unapred i sam sebi pravio konkurenciju. Ovako, iz onoga što sam sam video i znam, propustio je Locky na dva kompa, a nije smeo. Jedan slučaj imaš ovde na forumu, drugi sam video sam kod prijatelja. U oba slučaja se zaraza desila kada su definicije za Locky već duže vreme bile puštene kod većine antivirusa, uključujući i Bitdefender. Uz njihovu politiku prikupljana podataka, meni je dovoljno razloga da ga na dalje zaobilazim i ne preporučujem.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 20:51   #2176
Vule991
Član
 
Član od: 24.11.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 267
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 61 puta na 47 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Vule991
Određen forumom Re: Zaštita i održavanje računara

Ovo je za mene definicija AV zaštite i jesam fanboy.

http://prntscr.com/aet0q5
Vule991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vule991 na korisnoj poruci:
player1 (13.3.2016)
Stara 13.3.2016, 21:15   #2177
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Zaštita i održavanje računara

Što je najgore, i Eset-u i Kaspersky-ju i Bitdefender-u (i još par koji su ,,najbrže" odreagovali u slučaju locky-a) je trebalo par dana da puste definicije, pa je u tih par dana zaražen i solidan broj računara sa njima. ( :
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 21:30   #2178
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zaštita i održavanje računara

Kreatori virusa i malvera su uvijek korak ispred
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2016, 18:44   #2179
sale_8
Član
 
Član od: 6.12.2015.
Poruke: 59
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaštita i održavanje računara

A koji anti malver, spajver, adware programi imaju , ali da mi ne trazi serial key ? I naravno da imaju sve u jednom (i anti malver, spajver, adware ili neki cetvrti zlocudni softver) ?
sale_8 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2016, 0:29   #2180
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zaštita i održavanje računara

^ Spybot S&D, Malwarebytes, Iobit Advanced System Care
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
gtolle (1.3.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
održavanje, zaštita

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zaglavljivanje ili restartovanje računara Rocker Kvarovi 2247 31.8.2021 15:03
"Mreženje" dva računara, 10m udaljeni. Deusdies Komunikacioni uređaji i umrežavanje 20 4.7.2010 21:52
Adrese sa modelima prenosnih računara nikolam Prenosni računari 7 18.1.2008 17:38
Kontrolisanje računara u LAN-u M1los Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 14.1.2008 23:47
Zaštita i održavanje... rapha Zaštita 16 15.12.2005 4:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com