Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.12.2007, 15:37   #1
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Supreme Commander: Forged Alliance

Kolko ja shvatam izašao je, a ovde još nema teme?
Hmm, čudno.

Dakle o čemu se radi, Seraphimi se vraćaju, pravi Seraphimi i totalno razbijaju ljude i prave od Zemlje gomilu pepela.
Proterani, UEF i Cybriani se udružuju da bi se borili protiv ove napasti. Ba bi sve bilo teže i komplikovanije pojavljuje se i nova frakcija Iluminati.

Citat:
Humanity thinks that the Seraphim are extinct. They are wrong. When Black Sun fires, it creates a soft spot in the Quantum realm that the Seraphim use as a doorway to our galaxy. The resulting invasion is swift and without mercy--Earth is reduced to ash, the UEF decimated. The Seraphim then set out to destroy the rest of the galaxy.

Backed into a corner, the remnants of the UEF and the Cybran Nation form an uneasy alliance. They are joined by Crusader Rhiza and a handful of Aeon Commanders that remain loyal to Princess Burke.

Struggling against insurmountable odds, the Coalition wages a desperate guerrilla war against both the Seraphim and the newly christened Order of the Illuminate, the Aeon that view the Seraphim as their gods. It is a war that will decide the fate of all of humanity.
Ja je sada...hmm, kupujem () sa Rapidsharea.
Nadam se da će biti mnogo bolja od prethodne
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 15:40   #2
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Igra je odlicna, single player kampanja je mnoogo bolja u odnosu na original.
Presao sam, izgleda da je bolje optimizovana nego prva, ima dosta novih jedinicca i gradjevina.
Imao sam SC original, imacu i ovaj, ova igra je stvorena za multiplayer, vjerujte mi, provjereno
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 17:05   #3
shimec
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Stara Pazova
Poruke: 498
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 122 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

I igra je mnogo teska... Na normal igram svaku misiju po bar 2 sata...

Malo screenshotova


Ostatak >>ovde<<
shimec je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2007, 17:47   #4
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Pa kampanja je stvarno teza u odnosu na SC, ali to ne bi bilo to da nema pravog izazova
Meni je za svaku mapu trebalo oko 2 sata, uzmem UEF i cim napravim fatboy-a gotovi su.
Granja nuklearki je sada mnooooooogo sporija, ne isplati se graditi ih, cak ces prije napraviti Mavor nego nuke.
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2007, 1:30   #5
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

E ovako, prešao sam prvu misiju i jako mi se svidela igra. Šteta što nemam mnogo vremena da je igram...

Ne znam za vas ali ja sam se uštekao u bazi i izgradio 2 Mavora i nekoliko nuklearki, obezbedio to sa mnogo AA i Point defence-ova i onda samo gađao svuda po mapi

Dalje nisam igrao, mada sam isprobavao preko LAN-a.
Jel ima načina da se zaustavi onaj Seraphim experimental bomber?
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 17:12   #6
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
E ovako, prešao sam prvu misiju i jako mi se svidela igra. Šteta što nemam mnogo vremena da je igram...

Ne znam za vas ali ja sam se uštekao u bazi i izgradio 2 Mavora i nekoliko nuklearki, obezbedio to sa mnogo AA i Point defence-ova i onda samo gađao svuda po mapi

Dalje nisam igrao, mada sam isprobavao preko LAN-a.
Jel ima načina da se zaustavi onaj Seraphim experimental bomber?
Laganica, samo ih napadnes, ja sam ih rasturio sa mornaricom, jedino sto se tu ustekas pa im das dovoljno vremena da ih naprave. Samo ih napadaj, batali turtle taktiku
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2007, 12:25   #7
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Citat:
SFRJ-Forever [CG] kaže: Pregled poruke
Laganica, samo ih napadnes, ja sam ih rasturio sa mornaricom, jedino sto se tu ustekas pa im das dovoljno vremena da ih naprave. Samo ih napadaj, batali turtle taktiku
Ne igram ja turtle, nego sam ih ja napravio sa burazerom i uništio u roku od 3 sekunde, a nisu ih ni pipnuli...
Mada igrali smo protiv slabog kompa...
Ništa, igraću malo protiv težih
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2008, 19:25   #8
Ugljesa
Banned
 
Član od: 15.10.2007.
Poruke: 41
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Igra li neko ovi igru online?
Ugljesa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2008, 13:48   #9
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Bas me cudi da u ovoj temi nema nikakve diskusije,jer je po meni ovo najstrategija koju sam igrao. Posto sam se umorio od ucenja i imam malo slobodnog vremena napisacu mini recenziju o ovoj igri (ona recenzija iz SK je katastrofa i ocigledno je da je onaj koji je pisao tu recenziju nije bas mnogo zagotivio igru).Supreme Commander i njegova ekspanzija SC: Forged Alliance su dusevni naslednici igre Total Anihilation (bio bi TA2 ali su davno dok je firma bila u problemima prodali licencu),u svakom slucaju za igru je odgovoran isti covek Chris Taylor,i ko je voleo TA (koji je bio u svoje vreme konkurencija starcraftu,i tehnicki bio superiorniji u odnosu na isti) volece i SC. A sad dosta sa glupostima i malo vise o samoj igri :
PRVO BAZICNE STVARI
Princip gameplaya je isti kao i u TA,tj. Na pocetku partije dobijate Commandera,tj. ACU (Armored Command Unit),koji gradi ostale gradjevine. Ako Commander zagine to je kraj partije i izgubili ste,ACU eksplodira kao atomska bomba tako da raznese sve oko sebe. Postoje dva tipa resursa Mass i Enegry (metal,energy TA),samo za razliku od TA Mass extractors mogu da se grade samo na odredjenim mestima,dok se zgrade za prikupljanje energije mogu graditi bilo gde. Postoje takodje gradjevine koje pretvaraju energiju u masu (mass fabricators) i oni zahtevaju velike kolicine energije. Takodje se mass extractor moze unapredjivati od T1 do T3,dok se zgrade za energiju ne mogu unapredjivati tj.,posebno se grade T1,T2 i T3. Iako zvuci prosto ,verujte nije,jer se uvek mora drzati savrsen balans izmedju ekonomije i borbenih jedinica. Postoje Mass i Energy storage koji povecavaju koliko mozete da imate maximalno pomenutih resursa. Ako gradite vise nego sto vasa ekonomija moze da podnese,tj. ako - nadmasi +,proizvodnja svega se i dalje nastavlja samo jako usporeno (zavisi koliki je negativni bilans). Postoje 3 tehnicka nivoa u igri + cetvrti eksperimentalni (za razliku od TA gde su postojala samo 2)!!!!! Tj. ACU gradi T1 gradjevine (vise ne moze ako se ne upgrejduje),onda iz T1 se gradi inzenjersko vozilo koje moze da gradi T1 gradjevine + neke koje ACU ne moze. Gradjevine za proizvodnju jedinica (air,land i sea) se sada usavrsavaju za razliku od TA gde su se T1 i T2 fabrike gradile zasebno. T1 se usavrsi u T2 onda moze da radi i T1 i T2 tenkove ukljucujuci i T2 inzenjersku jedinicu koja gradi T2 gradjevine. Isiti je postupak i sa T3.
E POSLE OVIH SMORNIH STVARI I OBJASNJENJA ZA ONE KOJI NISU NI PROBALI IGRU IDE BOLJI DEO TJ. STRATEGIJE,JEDINICE,ORUZJA ZA MASOVNO UNISTENJE ,ali u sledecem postu
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2008, 14:19   #10
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Cernobil,

slažem se s tobom da je SC u osnovi jako dobra igra, sa mnogo većim brojem različitih jedinica nego u bilo kojoj drugoj strategiji, ali opet ne mogu a da se ne složim sa onim što je MK napisao o njoj u SK - da je u praksi jedino kvantitativnija od sličnih igara, ali teško i bolja.

Meni prvenstveno smeta katastrofalna sterilnost igre (naravno, ovo je skroz subjektivan komentar - drugi igrači možda neće imati ništa protiv toga). Naime, kad klikneš na tenk / borbenog droida / bombarder ili bilo koju drugu jedinicu (uključujući i ACU) ona umesto neke replike tipa "pitbull here", "moving", "death to GDI" ili šta već, kaže samo "bzzzzzt". OK, kontam ja da su sve to robotizovane jedinice bez ljudske posade, ali opet... nekako ne mogu da se uživim u samo igru. Jednostavno me savršeno zabole da li će moje T1 sterilne tenkove da samelju T2 sterilni tenkovi neprijatelja. A da ne pričam što nema nikakvog obaveštenja kad lansiraš nuklearku, za razliku od ženskog glasa koji u CC3 kaže "nuclear missile launched". Milina

Dizajn jedinica. Moglo je i bolje. I to mnogo. Ko uspe da razazna T1 Lobo od T1 Strikera kod UEF svaka mu čast. Jedina razlika je u malo dužoj cevi.

Preglednost mapa. Loša. Smara me kad svaki čas moram da zumiram i odzumiram da bih video šta se dešava "tamo negde". Da ne treba da qpim još jednu 22ku zbog SC? Paz da neću...

Bitke. Pa, u najboljem slučaju.. nepregledne. Kad se skupi po 200ak jedinica sa svake strane više se ne zna ko pije a ko plaća i šansa da se tu organizuje neka iole smislena akcija pada u vodu. Sve se svodi na izdavanje narađena tipa "idi tamo i rokaj sve što možeš pre nego li te dezintegrišu". Da ne govorimo o tome što se jedinice usled tolikog broja zaglavljuju, dezorijentišu i zaglupljuju (kao da loš pathfinding nije bio dovoljan sam po sebi).

Priča. Možda sam ja malo staromodan, ali priča je... pa bezvezna, ybg. Npr. ni u CC3 priča nije nešto naročito, ali šiša ovu u SC samo tako. A o RA ili StarCraft serijalu bolje i da ne pričam.

Grafika. Nisam toliko razmažen da mi je grafika presudna, ali opet je bitna. Ne kažem da je loša samo je bezlična i dosadna. U stvari ok... kažem da je loša Uporedi Strikera iz SC i Predatora iz CC3, uporedi obično drvo iz obe igre i sve ti je jasno.

Sve ovo znači da sam ja do sredine PRVE misije na strani UEF maksimalno smoren i samo čekam da je pređem, a to je, složićeš se, prilično loša stvar.

Sve ove mane u realizaciji upropaštavaju genijalni idejni koncept igre, primenjen još u TA. A džaba ti ako si samo teorijski jak a podbaciš u praksi

Eh da.. i naposletku još jedna stvar... baš sad (ponovo) igram Age of Mythology + Titans (obe za 600 džindži i to original I igra mi je fenomenalna. I jeste da je izašla pre 6-7 godina i traži samo 16 mb grafike, ali opet.. ima duha nekako. Ceo dan idem po kući i citiram odzive jedinica... "prostagma", "gereg", "volos", "iurifer", itd.. Džaba što imaš 5 vrsta tenkova, 5 vrsta bombardera, isto toliko lovaca, 2 gunshipa, 4 različita borbena droirda, itd itd itd.. ako ti sve to jednostavno nije zabavno

Poslednja ispravka: shrafko (13.4.2008 u 14:29) Razlog: AoM
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2008, 14:20   #11
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

U ovoj igri postoje Radar (uocava land,air i sea) i Sonar uocava (under sea),plus stealth (neuhvatljiv za radar) i cloack (nevidljiv golim okom), shield generator (emituje zastitno polje oko sebe u odredjenom radijusu),obican shield (stit pokriva samu jedinicu). U igri postoji ZOOM od jedne jedinice do citave mape na kojoj se jedinice vide samo kao ikonice i to za 1 secundu. E ovako postoje tri gradjevine za proizvodnju jedinica, Land (ista i za tenkove i za robote,za razliku od TA),Air i Sea,samim tim tako se dele i jedinice na land,air i sea. A u SC igrac ima pristup DALEKO vecem obimu naoruzanja nego u bilo kojoj drugoj strategiji. Eksperimentalne tj. T4 jedinice se ne grade u gradjevinama (jer su i same visestruko vece od fabrika i luka) nego ih grade usavrseni ACU,T3 inzenjerska jedinica ili sACU (suport command unit,Decoy Commander u TA). Postoje 3 frakcije (UEF,Cybran,Aeon) u SC,a sa ekspanzijom FA cak 4 (Seraphim) ,za razliko od 2 u TA!!!!!!. Iako mnogo lice jedna na drugu ,dovoljno se razlikuju (ne samo po T4 jedinicama kao sto je receno u svetu kompjutera). Ovo je tip strategije kao i Empire Earth 1 gde igraci imaju iste strategije,jedinice itd. na raspolaganju (a njih ima mali milion) koji ja licno vise preferiram (a i vise odgovara realnosti) nego tri potpuno razlicite frakcije ,ali manji broj mogucnosti (poredjenje Protos vs Protos ili GDI vs GDI prosto je smesno tako da ga necu ni komentarisati). Govoricu sada uopsteno za sve 4 strane i tu i tamo (i to samo jedinica kojih se setim) pomenuti sta koja strana ima a da ostale nemaju.
T1 Land units: scout (kod nekih naoruzan kod nekih ne) mali i brz opremljen radarom(Aeon- Hover), laki tenk/robot(Aeon- Hover), medium tenk/robot,laka mobilna artiljerija, laki mobilni AA top.
T1 Sea units: Podmornica (moze im se narediti da izadju na povrsinu pa osim torpeda koriste i top,podmornice Aeon-a nemaju top), Frigate(UEF-ov ima top ,aa top,i salje lazne signale radaru tako da umesto jednog radar vidi 10 brodova; Aeon-ov ima samo topove),Aeon ima attack boat koji ima samo AA top.
T1 Air units: Scout (bez oruzja,Radar), Interceptor, Gunship- strateska uloga helihoptera (samo Cybran imaju T1 gunship), Attack Bomber (UEF napalm, Aeon EMP shock), Air Transporter (neki imaju laki top)
O T2 T3 i mocnom T4 u sledecem postu. Sto je tech veci ,frakcije se vise razlikuju,plus samo sam naveo neke kojih sam mogao da se setim ali ima ih jos

Poslednja ispravka: Cernobil (13.4.2008 u 15:58)
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2008, 14:31   #12
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Cernobil,

slažem se s tobom da je SC u osnovi jako dobra igra, sa mnogo većim brojem različitih jedinica nego u bilo kojoj drugoj strategiji, ali opet ne mogu a da se ne složim sa onim što je MK napisao o njoj u SK - da je u praksi jedino kvantitativnija od sličnih igara, ali teško i bolja.

Meni prvenstveno smeta katastrofalna sterilnost igre (naravno, ovo je skroz subjektivan komentar - drugi igrači možda neće imati ništa protiv toga). Naime, kad klikneš na tenk / borbenog droida / bombarder ili bilo koju drugu jedinicu (uključujući i ACU) ona umesto neke replike tipa "pitbull here", "moving", "firehawk here" ili šta već, kaže samo "bzzzzzt". OK, kontam ja da su sve to robotizovane jedinice bez ljudske posade, ali opet... nekako ne mogu da se uživim u samo igru. Jednostavno me savršeno zabole da li će moje T1 sterilne tenkove da samelju T2 sterilni tenkovi neprijatelja. A da ne pričam što nema nikakvog obaveštenja kad lansiraš nuklearku, za razliku od ženskog glasa koji u CC3 kaže "nuclear missile launched". Milina

Dizajn jedinica. Moglo je i bolje. I to mnogo. Ko uspe da razazna T1 Lobo od T1 Strikera kod UEF svaka mu čast. Jedina razlika je u malo dužoj cevi.

Preglednost mapa. Loša. Smara me kad svaki čas moram da zumiram i odzumiram da bih video šta se dešava "tamo negde". Da ne treba da qpim još jednu 22ku zbog SC? Paz da neću...

Bitke. Pa, u najboljem slučaju.. nepregledne. Kad se skupi po 200ak jedinica sa svake strane više se ne zna ko pije a ko plaća i šansa da se tu organizuje neka iole smislena akcija pada u vodu. Sve se svodi na izdavanje narađena tipa "idi tamo i rokaj sve što možeš pre nego li te dezintegrišu". Da ne govorimo o tome što se jedinice usled tolikog broja zaglavljuju, dezorijentišu i zaglupljuju (kao da loš pathfinding nije bio dovoljan sam po sebi).

Priča. Možda sam ja malo staromodan, ali priča je... pa bezvezna, ybg. Npr. ni u CC3 priča nije nešto naročito, ali šiša ovu u SC samo tako. A o RA ili StarCraft serijalu bolje i da ne pričam.

Grafika. Nisam toliko razmažen da mi je grafika presudna, ali opet je bitna. Ne kažem da je loša samo je bezlična i dosadna. U stvari ok... kažem da je loša Uporedi Strikera iz SC i Predatora iz CC3, uporedi obično drvo iz obe igre i sve ti je jasno.

Sve ovo znači da sam ja do sredine PRVE misije na strani UEF maksimalno smoren i samo čekam da je pređem, a to je, složićeš se, prilično loša stvar.

Sve ove mane u realizaciji upropaštavaju genijalni idejni koncept igre, primenjen još u TA. A džaba ti ako si samo teorijski jak a podbaciš u praksi
Pa pazi igraci RTS-a se dele na one koji OBOZAVAJU SupCom i one koji ne mogu da ga smisle,zato i pisem ove postove Bicu kratak jer jos uvek pisem treci post Ali evo u C&C3 maksimalni zum je pa hm...a pogledaj u SupCom mozes da vidis celu mapu za sekundu. A to drvo sto si pomenuo,pa najmanja jedinica je velika ko to drvo. T4 jedinica iz SupCom-a,kad bu ih uzeo u razmeri ne bi mogla da stane cela ni na najvecu mapu u Tiberium Wars-u Meni licno nije bitan odziv jedinica u RTS-u kao sto je SupCom,mada evo iskreno ne obracam na to paznju ni kada igram C&C3,ali dobro tu su ukusi razliciti nekome je bitno nekom ne Da u C&C3 kaze Nuklear Missile lunch i za 2 sekunde te pogodi nuklearna bomba,a u Sup-Com- je vidis kako leti preko cele mape (ako odzumiras) u obliku onog cuvenog znaka. A sto se tice komandovanja jedinicama u borbi,to zavisi od tvog skila ali naravno da je mnogo teze nego u ostalim igrama,ali u tim igrama je bitka 15-vs 10 tenkova a u sup com-u........ Grafika je maksimalna kakva moze da bude sa obzirom na ogromnu kolicinu jedinica i velicinu mape i pomenti ZOOM tu igra ogromnu ulogu,tako da ne moze bolje trenutno A zasto Cup-Com ima vise strateskih mogucnosti upravo objasnjavam u 2. i 3. postu.
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2008, 14:32   #13
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Sve to stoji i savršeno si u pravu, ali stoji i da meni igra sama po sebi nije nešto zanimljiva - ali tu već govorimo o ukusima o kojima se ne raspravlja Ni ja tebe ne bih ubeđivao kako je Baldurs Gate strava stvar ako ti kažeš da ti je smor
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2008, 15:02   #14
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

T2 land units: Heavy tenk/robot (Aeonov ima Shield),mobilna raketna artiljerija,mobilna bomba (samo Cybran), Jurisni robot (samo UEF,Cybran),Mobilni shield generator (samo neki), Mobilni Flak AA top, Mobilni Stealth generator (Cybran),Tenk koji ide pod vodom(Cybran), Hovercraft Tank (UEF), Hover Heavy Tank (Aeon)
T2 sea units: Submarine hunter (samo neki), Cruser (Cybran- AA rakete koji moze da gadja i kopnene jedinice,top, Refuels/Repairs Aircrafts, UEF-top, Krstarece rakete),Shiled Ship (samo neki),Stealth generator Ship(samo Cybran), Destroyer (Cybran- top,moze da izadje na kopno , Aeon-Oblivion top,UEF-torpedos,torpedo defense,top, Seraphim-torpedos,torpedo defense,moze da zaroni)
T2 Air units: Heavy Air Transporter, Fighter/bomber (UEF- rasklapa krila u zavisnosti dal gadja tenkove ili juri avione),Gunship, Torpedo Bomber, samo navodeci projektil (samo Aeon)
T3 land Units: Sniper Bot(samo neki),Hevy Assault Bot(UEF-shield, Cybran EMP shock when killed,skrece takticke projektile koji su ispaljeni u njegovom pravcu,Aeon-stit,popravlja a i zauzima protivnicke gradjevine/jedinice), Heavy artiljerija-razara sve zivo,mora da stoji i da puca, Heavy mobile missile artiljerija(samo UEF), Hevy Sige Tenk (samo Seraphim),Heavy mobile shiled generator(samo Seraphim),Heavy podvodni robot(samo Cybran)
T3 Sea Units(neke su toliko jake da se na njih obraca paznja ko da su eksperimentalne jedinice): Aircraft carrier (odbrana od taktickih projetila,aa topovi,pravi avione, popravlja/puni avione),Missile ship (samo Aeon), Battlecruser (samo UEF),heavy Submarine hunter (samo seraphim), i dve najjace jedinice Battleship (po 3 heavy topa, aa topove,odbrana od taktickih projektila), Nuclear submarine (takticki projektili-ispaljuje ih dok je pod vodom,moze da nosi nuklearne projektile,torpeda, kad isplovi na povrsinu ima aa rakete)
T3 Air units: Strateski bombrader (UEF -aa topove,Cybran-Stealth) razaraju bazu za nekoliko sekundi, Air-Superiority fighter, Spy plane (radar+ Sonar), Gunship (samo neki), Heavy air shielded transport (samo UEF),Torpedo Bomber (samo neki)
Ovo pisem samo da bi videli koliko se razlikuju frakcije i ako se neko dvoumi dal da kupi igru(da mu pomognem da se odluci za pravi izbor)
jos svaka strana ima sACU koji moze da se unapredi za borbu ili za gradnju,u svakom slucaju jaci neuporedivo od svakog tenka ili robota sem od eksperimentalnih
u sledecm postu Experimental units i oruzja za masovno unistenje

Poslednja ispravka: Dimo (13.4.2008 u 15:37)
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2008, 15:04   #15
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Sve to stoji i savršeno si u pravu, ali stoji i da meni igra sama po sebi nije nešto zanimljiva - ali tu već govorimo o ukusima o kojima se ne raspravlja Ni ja tebe ne bih ubeđivao kako je Baldurs Gate strava stvar ako ti kažeš da ti je smor
Istina Gde brate pomenu Baldurs Gate,ko da si znao. Svi moji drugovi su to igrali, i onda sam i ja poceo, ali sto puta pokusavao i nikako da zagotivim igru (isto mi bilo sa onom igrom Icewind Dale)meni je Diablo2 bio tada zakon. Sad sam se setio,gde pomenu nuklearku ,u C&C3 je smesno u poredjenju sa SupCom Ima jedan klip bas o tome na youtube-u,ako opet nadjem linkovacu poz
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2008, 15:27   #16
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Ovo za BG sam vidovit

Slažem se za nuklearku, baš sam se u FA namučio dok sam napravio instalaciju, pa sam se onda posle otkinuo čekajući da instalacija napravi projektil (nemilosrdno trošeći moje resurse prilikom tog procesa), međutim kad sam je konačno lansirao na neprijateljsku bazu... gledam veličinu / posledice eksplozije i reakcija je samo bila "uh ybt". Mnogo moćna stvar. Nuklearna eksplozija je definitivno najbolje urađena u u odnosu na bilo koju drugu strategiju koju sam do sada igrao (uključujući tu i World in Conflict). Što se toga tiče, igra je stvarno
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2008, 15:29   #17
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Experimental units: UEF: 1. Fatboy (ogroman tank,ima cetiri topa snage iste kao i battleship,moze da ide pod vodom, torpeda, Shield generator, Pravi T1 i T2 jedinice,popravlja/puni avione,mitraljezi, AA topovi,Masivan gazi ostale jedinice)
2. Atlantis (ogromna podmornica,torpeda, nosac aviona, pravi avione,puni ih i popravlja)
3. Mavor (eksperimentalni top,kad se sagradi partija je gotova)
4. Satelitski centar (lansira satelit u orbitu -jako lepo izgleda to lansiranje ,dostigne veliku visinu, nijedan avion ne moze da ga obori,nijedna protivvazdusna ne moze da ga gadja. Jedini nacin da ga unistite je da unistite sam centar)
Cybran: 1. Monkeylord (ogroman pauk-robor, veliki laser kojim prosteo sece neprijatljeske armije,dva mala topa,aa rakete,moze da ide pod vodom,torpeda,masivan,gazi ostale jedinice)
2. Mobile Rapid Artillery-samo ime kaze treba puno energije da bi pucala
3. Expermentalni gunship-aa topovi
4. Megalith-mocan kao i ime koje nosi Ogroman robot-kraba,za*****i topovi,masivan gazi ostale jedinice,topreda,ide pod vodom,pravi neke jedinice
Aeon: 1. Galatic Colosus (masvian robot,na glavi laser koji mu je i jedino oruzje,jak ali mali domet, nenormalno izdrzljiv,moze da ide pod vodom, i magneti na rukama kojim privlaci ostale tenkove i robote ka sebi i onda ih smrvi)
2. Ekspermentlani Battleship(moze da zaroni,torpeda,najveci oblivion top u igri -samod ka izroni,pravi T1 i T2 brodove)
3. CZAR- Leteci brod/tanjir(laser kada se nadje iznad svoje mete pa samo njime sece,nosac aviona, pravi avione puni ih i popravlja,aa rakete)
4. Paragon-zgrada koja pravi ogromnu kolicinu mase i energije
Seraphim (sa njima sam najmanje igrao): 1. neki za*****i robot,kada ga uniste pusta neku struju koja jos neko vreme pravi haos na tom mestu.
2. Experimentalni Bombarder -najopasnija od svih experimentalnih jedinica, bombarduje atomskim bombama
3. Experimetnlana Atmoska Bomba- Raznese pola manje mape,potrebne dva antinuklearna projektlia da bi je oborili,u silosu ima mesta samo za jendu ali se pravi jako brzo.
I samo jos par reci o topovima i tako to: T1: topovi/laseri,aa top,torpedo luncher
T2. top/laser,aa flak top, topredo luncher,artiljerija,silos sa taktickim raketama, Shield generator, Stealth generator, odbrana od taktickih projektila (UEF minigun, CYBRAN laser, Aeon ispusta neko *****e u vazduh i rakete udaraju u to-svaki ima svoje prednosti i mane)
T3.(oruzja za masovno unistenje)Heavy top (samo UEF),Heavy torpedo luncher (samo neki),AA SAM kula, Heavy artiljerija, Heavy rapid Artiljerija (samo Aeon), Nuklearni projektili, silos sa anti-nuke projektilima,Heavy shiled generator.

UH necu pisati post na forumu sad bar mesec dana nadam se da sam nekome bio od koristi i pokazao koliko se strane razlikuju,taman kolko treba. Sve ove stvari i jos mnogo drugih otvaraju mogucnosti za brdo strategija i taktika i izdvajaju SUPREME COMMANDER: FORGED ALLIANCE od ostalih RTS naslova.
pozdrav
PS: PLUS ko ima orignal automatski mu se tokom vremena skidaju oruzja i jedinice koje autori igre dodaju tu i tamo

Poslednja ispravka: Cernobil (14.4.2008 u 16:02)
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2008, 16:18   #18
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Evo klipa : http://www.youtube.com/watch?v=rWeekod30wQ o C&C3 vs SC.
A evo jendog za sve koje interesuje kako izgleda SupCom i nek kazu dal toga ima u bilo kojoj drugoj strategiji http://www.youtube.com/watch?v=WmYAy...eature=related
uzivajte....
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 0:19   #19
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Cernobil,

Eh da.. i naposletku još jedna stvar... baš sad (ponovo) igram Age of Mythology + Titans (obe za 600 džindži i to original I igra mi je fenomenalna. I jeste da je izašla pre 6-7 godina i traži samo 16 mb grafike, ali opet.. ima duha nekako. Ceo dan idem po kući i citiram odzive jedinica... "prostagma", "gereg", "volos", "iurifer", itd.. Džaba što imaš 5 vrsta tenkova, 5 vrsta bombardera, isto toliko lovaca, 2 gunshipa, 4 različita borbena droirda, itd itd itd.. ako ti sve to jednostavno nije zabavno
Znam, isto sam igrao te igre doduse u mrezi ,ne online. I jesu ekstra,ako mene pitas mnogo su bolje od AoE-a. A to za tenkove gunshipe i ostalo,to tebi nije zabavno ali nekome jeste ,a zamisli da imas 1 lovac 1 bombarder i 0 podmornica (kao u drugim igrama) i da ti nije zabavno. Ali opusteno, i nekim mojim drugovima isto ne lezi SupremeCommander,dok ga neki obozavaju Stvar ukusa svakako. Ali poenta je da je SupCom bezobzira na sve jedna od najboljih strategija ikada(i ja ne volim Milan pa ipak ovce osvojise ligu sampiona:P) Voleo ih il ne prvi su pa su prvi
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 9:47   #20
SK fan
Član
 
Član od: 13.10.2006.
Lokacija: Dream World
Poruke: 321
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Da li će raditi kod mene SC?
Voleo bih da ga nabavim ali nisam to siguran
SK fan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Greške/zamerke Nash Knight Tekstovi u SK 285 23.9.2016 5:55
Supreme Commander Open Beta genius Strateške igre 87 22.4.2016 9:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com