Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.3.2020, 21:42   #13641
Romantic
Veteran

Član od: 9.4.2010.
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 223 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ја одледам филм, напишем утиске без уподобљавања или потчињавања било коме, пратећи само своје осећање како ми је било док сам гледао и када се накупи више одгледаних, поставим те утиске, јер је то оно чему ова тема служи. Коме се не свиђа, нека заобиђе, јер ни ја никога не критикујем након постављених рецензија у овој теми...а и о укусима се не расправља, тако да...Иначе, немој ни да помишљаш да ми се сваки филм свиђа, јер их добро проберем пре гледања, а елиминисао сам огроман број. Пратим инстинкт по трејлеру и оценама гледалаца, тако да ме добро служи, јер углавном будем задовољан...а ако пратиш моје постове, на претходној страни ти је моја листа од 6 филмова који су за мене разочарење (стављени у спојлер), а можда и 7, ако узмем у обзир да сам и Abominable наградио више него што треба...Важно је да си ти Pipboy накупио брдо захвалница, јел да...
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2020, 23:32   #13642
ZoNi
Deo inventara foruma

Član od: 24.10.2005.
Zahvalnice: 1.870
Zahvaljeno 1.801 puta na 1.317 poruka

Romantic, meni se čini da je Pipboy ono ozbiljno mislio, tj. da nije bio sarkastičan, ironičan, whatever.
Bar sam ja tako shvatio i zato sam "lajkovao" njegov post, jer se slažem sa njegovim mišljenjem (ponavljam, ako nije bio sarkastičan).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Mac4LiF (28.3.2020)
Stara 28.3.2020, 11:14   #13643
Mac4LiF
Veteran

Član od: 7.7.2011.
Zahvalnice: 216
Zahvaljeno 111 puta na 86 poruka

U sustini, ako cemo o bodovanju filma, trebali bi smo davati uvijek za broj ili dva manje. Jer bi smo time donekle iskljucili svoju narocitu subjektivnost.

Sem kad je bas na snazi ukus vs. realnost.

Kolega Romantic jeste objasnio nacin izabiranja filmova pa se to ocitava i na bodovanje.

Ali ja uvijek gledam da budem malo vise kriticki orjentisan prema ocjenama.
Pogotovu kad se zareda kao kad doticni kolega zareda maratonca.

Mislim da je umjetnost biti kritican i prema lijepim i manje lijepim filmskim ostvarenjima.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2020, 13:43   #13644
player1
V.I.P. Test Play

Član od: 5.4.2006.
Zahvalnice: 4.033
Zahvaljeno 3.920 puta na 2.543 poruka

Da li to i znaci jedan ili dva boda vise za filmove koji nam se nisu svideli?
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2020, 18:13   #13645
Picard
Deo inventara foruma

Član od: 30.11.2008.
Zahvalnice: 574
Zahvaljeno 4.142 puta na 3.417 poruka

Što neko reče na drugom forumu, 8 is the new 6 (kao kod BMW-a ).
Picard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Mac4LiF (juče)
Stara juče, 14:41   #13646
torivoje
Član

Član od: 28.4.2009.
Zahvalnice: 108
Zahvaljeno 146 puta na 99 poruka

( ovu recenziju posvećujem osobi koja je nikada neće pročitati - spečenoj prodavačici iz lokalne bakalnice-trovačnice, koja me juče za kasom dočeka slojevito prekrivena zaštitnom opremom dovoljnom za tri alien autopsy umesto jednog viruščića "koga ima samo na Fejsbuku" )

Underwater (2020)

Recenzija za nestrpljive:
koliko god da vas kopka - nemojte; protraćićete vreme.Bolje ćete se zabaviti čak i sa trešijanama tipa DeepStar Six (1989) / Leviathan (1989).

Recenzija za strpljivije/trpeljivije:
80 miliona $.Toliko su dali tipu čiji se prethodni SF-filmovi nisu naročito proslavili, a da bi ponovo propao na sličnom zadatku.Vau.

Dobro: jedna jedina rečenica (potpuno bezrazložno) upućena Kristen Stewart-ovoj i ona glasi :" You sweet, flat-chested elven creature" .
Loše je sve ostalo: Stewart-ova "glumi" kao da je našte srca progutala čitavu šaku kafetina; režija je izrazito haotična, nema ni trunke napetosti, čudovišta su smešna...

James Cameron je u svom filmu The Abyss (1989) pokazao kako se ovladava ovakvom pričom.Da bi istakao svu klaustrofobičnost roniočevog minijaturnog sveta omeđenog odelom i neposrednim okruženjem određenim uskim pojasom svetla koje kaciga baca, on je gledaocu omogućio udobnu poziciju nepristrasnog posmatrača koji sa bezbedne daljine ima jasan pogled na sve što se pred njim odigrava. Na dodiru ta dva "sveta" (roniočevog mikro- i gledaočevog makro-) odigrava se prava roniočeva drama koju i gledalac može osetiti.

Nedovoljno vešti William Eubank (reditelj Underwater-a) je krenuo suprotnim putem i neslavno stradao.Kod njega je sve zeleni haos zamućene, slabo prozirne vode, kroz koju pliva svakojaki otpad. Kadrovi su brzi, gledalac često ne uspeva da shvati na šta se to kamera u trenu prebacila i šta snima. Ukoliko ste se ikada davili, čini se da je reditelj pokušao preneti takvo iskustvo, ali prilično neuspešno. Čak i kada kamera šire zahvati scenu, zeleni vas mutljag čini više nezainteresovanim no napetim.
Nije me brinula sudbina likova, niti sam video neko zadovoljavajuće razrešenje čitave priče.Film se tako i okončao, ostavljajući me sa pitanjem zašto li su ga uopšte i snimali, kada priča nema "naravoučenije".

P.S.
Naravno da ćete ga pogledati.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara juče, 22:24   #13647
Mac4LiF
Veteran

Član od: 7.7.2011.
Zahvalnice: 216
Zahvaljeno 111 puta na 86 poruka

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Da li to i znaci jedan ili dva boda vise za filmove koji nam se nisu svideli?
Od losih filmova ne treba ili nebi trebalo praviti jos losije hahaha!

I bre Torivoje, Deep * 6 i Leviatan-a da zoves treshinom, to je blasfemija!
Kako se samo usudjujes drznuti?!
Za kaznu 6 puta okolostomacnim pantolodrzcem po turu.
P.S.
Naravno da ge necete pogledati.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara juče, 22:51   #13648
jonathan
Deo inventara foruma

Član od: 26.11.2006.
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 1.370 puta na 661 poruka

Mali off.. da li je Gemini Man izdat u 120 ili 60 FPS?
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara juče, 23:53   #13649
Pipboy
Veteran

Član od: 19.8.2007.
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 470 puta na 265 poruka

VIVARIUM

https://www.imdb.com/title/tt8368406/

Zanimljiva filozofsko-socijalno-somnabulno-košmarna studija odrađena u formi kvalitetne epizode Zone Sumraka, proširene na filmsko trajanje. Film krase, za holivudske standarde, prilično neuobičajeni momenti u radnji, tako da sve na momente koketira sa umerenom Dejvidlinčovštinom, što je dodatni plus.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
ZoNi (danas)
Stara danas, 0:28   #13650
pentraksil
Deo inventara foruma

Član od: 14.4.2007.
Zahvalnice: 4.145
Zahvaljeno 3.368 puta na 2.079 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil

I ja sam pre neki dan odgledao Underwater. Nije nesto preterano dobar film ali po meni nije ni previse los. Film je prolazna akciona "zabava" za jedno vece, bez neke prevelike umetnicke vrednosti, akcenta na pricu, likove itd.

Legendarni The Abyss je legendarni The Abyss. Ne kazem da ne treba od filmova traziti vise ali mislim da je ocigledno da ovaj film ni ne pokusava da dostigne te visine pa da zastrani toliko u pokusaju. Mogao je da izvuce neke pouke, svakako...Ali je The Abyss kao celokupno ostvarenje i ideja ipak sasvim drugacija prica od ove, bez obzira na Kameronovo umece.

Definitivno nije nesto sto ce vam ostati u secanju, jednostavan akcioni film sa par interesantnih delova i film koji mozete odgledati ako vam bas zafali podvodnih filmova.

Nemojte ocekivati previse i mozda i prodje kao prolazna, delimicna zabava za jedno vece/popodne.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara danas, 0:42   #13651
LoneWolf
Deo inventara foruma

Član od: 9.1.2006.
Zahvalnice: 1.569
Zahvaljeno 1.926 puta na 1.372 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Dnevnik gledanja filmova II

Brahms: The Boy II

Navodno horor film koji je toliko glupo napravljen da su čak u traileru dali pola filma na tanjiru. Radi se o lutki u kojoj je navodno zarobljena duša mladića pa čudnim okolnostima priziva porodice k sebi, da bi se kasnije članovi istih poubijali. Prvi dio je nešto bolji, ali drugo mi je totalno - meh. Toliko je klišea u filmu da je na kraju ispao pretjerano bezvezan.

Ocjena: 2/10
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara danas, 19:05   #13652
JiubGuard
Član

Član od: 22.11.2015.
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka

MARTIN EDEN

Prijatno iznenađenje. Film mnogo podseća na starije italijanske filmove. Radnja se dešava u Napulju posle WW2. Martin Eden je siromašni mornar koji se zaljubljuje u devojku iz bogate porodice, Elenu. Te zbog nje odlučuje da se opismeni i obrazuje, što mu je probudilo želju da postane pisac. On na kraju potaje poznati pisac, al pun cinizma i gađenja prema društvu. Da ne tupim dalje, kroz film se provlače interesantna filozofska pitanja i prelepi snimci Napulja iz 60-70¨godina prošlog veka. Film dobio 6.8. na imdb, realno zaslužuje minimum 7.5.
JiubGuard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2443 22.3.2020 22:41
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:35.