Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.2.2009, 22:53   #21
viktors
Član

Član od: 18.12.2007.
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 38 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Cannot boot... Problem XP

otvorio sam komp i kabel iz harda izvuko, vratio, i ispravio ceo kabel ... i startovo mi iz prve , mozda je to ...

ali probaj i reinstall OS ... obicno bude neki bag tu
viktors je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2009, 16:09   #22
gainward
Član

Član od: 31.10.2008.
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka

problem resen

promenjen je SATA kabel ... sad radi ko munja

thx svima
gainward je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2009, 22:56   #23
Ozzy_Ex
Banned

Član od: 14.2.2009.
Zahvalnice: 0

Reinstaliraj windows...ima da bootuje 100%
Ozzy_Ex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2009, 23:46   #24
charmed94
Novi član

Član od: 30.6.2009.

Ajde, ljudi, uključite se. Jako je bitno!

Otišao sam kod druga da mu malo čačkam oko računara pošto mu je pun virusa. Skinuo sam nekoliko programa, ali skoro nijedan neće da se pokrene. Između ostaloh tu su i antivirusi. Hteo sam da proverim da li će to u Safe Mode-u moći, ali nikako nije moglo da mi uđe u njega. Pritiskao sam F8 bezbroj puta dok se pali, ali ne vredi. Možda sam trebao da držim, pošto sam video da na nekim računarima tako treba. Nema veze, sad je gotovo. Odem ja uključim msconfig i namestim da mu bootuje u safe mode with networking. Restartujem kompjuter kad ono neće da se pokrene. Otišao do kuće, uzeo Windows XP Professional CD, bootovao s njega, ali kada dođe negde pred kraj, jednostavno se pojavi plav ekran sa nekim greškama i restartuje se računar.
Mislio sam da preko Recovery Console namestim boot.ini fajl na default, ali problem je što ne mogu da uđem tu.

Mene sada zanima da li postoji neki drugi način da namestim boot.ini fajl na default, tj. da stavim da mi bootuje OS, ne Safe Mode with networking?
Da li vrede nešto oni Rescue CD-ovi? Upravo sam skinuo Avira Antivir Rescue CD, pošto sam čuo da je najbolji, najbrže skenira i pronalazi viruse itd. Naravno, to mi neće pomoći u vezi boot.ini fajla, ali to za kasnije, da skeniram računar na taj način pošto ne mogu kada startujem Windows.

Hvala unapred!
charmed94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2009, 4:08   #25
flamingos
Deo inventara foruma

Član od: 5.2.2007.
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka

udji u safe mode tako sto ces uplaiti racunar,pa onda ga odmah restartovati par puta sto se zove nasilni restart i onda ce ti prilkom sledeceg butovanj pokazati ocpiju sa safe mode, sta si ti drugaru cackao u msconfigu da bi butovao u safe mode,sam bog sveti zna i tiem si izmenio strukturu boot.ini fajlatako da ces to jedino moci da popravis preko hirenn s boot cd-a i da preko njega lepo preformatiras komp i instaliras win xp ili ako moze da mu izdrzi komp win 7. Ne vidim sta ce ti taj avira rescue cd-kad ces ionako dam u oboris sistem?
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2009, 14:15   #26
charmed94
Novi član

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
udji u safe mode tako sto ces uplaiti racunar,pa onda ga odmah restartovati par puta sto se zove nasilni restart i onda ce ti prilkom sledeceg butovanj pokazati ocpiju sa safe mode, sta si ti drugaru cackao u msconfigu da bi butovao u safe mode,sam bog sveti zna i tiem si izmenio strukturu boot.ini fajlatako da ces to jedino moci da popravis preko hirenn s boot cd-a i da preko njega lepo preformatiras komp i instaliras win xp ili ako moze da mu izdrzi komp win 7. Ne vidim sta ce ti taj avira rescue cd-kad ces ionako dam u oboris sistem?
Pa prvo šta sam probao jeste safe mode, ali mi nije htelo da uđe.
Da razjasnimo. Klikao sam F8 dok se računar palio kako bih došao do one opcije biranja, ali nije htelo. Nisam želeo da idem nasilni restart da me on ne bi drkao oko toga, pa sam pročitao na internetu da kako bi računar automatski ušao u Safe Mode, umesto ove opcije, mogu da koristim opciju u msconfigu, da promenim bootovanje. Tako sam i uradio, stavio Safe Mode with networking, ali računar nije hteo da se upali. Posle nekoliko restartovanja samih od sebe, došla mi je opcija biranja. Izabrao sam sve moguće, i Safe Mode, i Safe Mode with Networking, i Last known good configuration, i start windows normally, ali jednostavno nijedno neće. Kada izaberem Safe Mode (bilo koji) počne sa učitavanjem i jednostavno se restartuje računar.

A što se tiče Hiren's Boot CD-a, da li preko njega mogu da promenim boot.ini, tj. da stavim na podrazumevana (default) podešavanja? To mogu sa Windows XP CD-om, ali, kao što sam već rekao, na kraju se pojavi neka greška, pa ne mogu da uđem u Recovery Console, tj. nigde. Jednostavno se restartuje ponovo.

Ne želim ništa da mu drkam oko podataka, jer ima neke slike koje jednostavno mora da nareže. Lako bih ja formatirao, nije to problem. Windows 7 mu ne bi podržao računar, tako da ne bih da se zezam s tim.

Ako slučajno znaš rešenja za neke od ovih problema, obavezno javi!

I da, našao sam na netu raznih Live CD-ova pomoću kojih mogu da uključim OS jednostavno preko CD-a, DVD-a, ali ne znam da li će tada hard disk uopšte raditi. Mislio sam da uz pomoć tih programa (miniPE, UBCDWin...) narežem podatke, pa posle da formatiram. A, da... sada sam se setio. On nema dva CD_DVD drajva, samo jedan sa koga ću bootovati taj Live CD.

Au, ubiću se! Šta da radim? Ima li ovde spasa? Samo mi treba da podesim boot.ini na default, pa da mi uđe u Windows. Posle ću ja lako, mada, pošto je pun računar virusa, neće mi pokrenuti Nero niti bilo koji drugi program za rezanje. Već sam probao tako nešto.

Hvala unapred!
Stara 23.12.2009, 18:23   #27
charmed94
Novi član

Evo, upravo sam rešio problem. Ne mogu da verujem da je bilo tako prosto!
Samo sam narezao Hiren's Boot CD, otišao kod druga, ubacio CD, malo čačkao da vidim da li ima neka opcija u vezi sa bootom, ali ne. Posle sam restartovao računar i izabrao miniXP, išao na Start pa Search for „msconfig“, našao i pokrenuo ga, i jednostavno vratio na hard disk boot umesto boot in Safe Mode with networking.

Sada radi kao zmaj! Problem je još samo to što ne mogu da pokrenem nijedan antivirusni program. I ja sad preterujem, „nijedan“, a probao samo Aviru, hehe.
Skinuću još neke da isprobam, pa vam se javljam ako bude bilo problema.

I šta, ako ne budem mogao da pokrenem antivirusni program da skeniram za viruse, da li da probam već pomenuti Avira Antivir Rescue Disk? Nije mi u interesu da izgubi sve podatke, već da izbrišem viruse kako bih mogao da pokrenem program za narezivanje, jer ni to ne može! Verovatno virus blokira određenim programima da se startuju, pošto Firefox, uTorrent i još neki programi rade sasvim u redu!
Stara 24.12.2009, 16:17   #28
Spawn BG
V.I.P.

Član od: 26.12.2005.
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG

Pa ako ti je trenutno jedina potreba da narežeš nešto sa njegovog harda, a neće da pokrene Nero, probaj sa portabilnim Micro CD Burner-om koji možeš uvek da nosiš na flešu. Ako ni on neće, onda iz nekog od tih LiveXP-a prebaci to što mu je potrebno na fleš ili eksterni hard.
Inače, i Avast ima neki Rescue disk, pa ako ga nabaviš probaj sa njim...
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2009, 22:59   #29
charmed94
Novi član

Citat:
Što se tiče antivirusa, mislio sam da časak skeniram računar kako bih uklonio koliko god je virusa potrebno kako bih mogao da pokrenem Nero, pošto ga je virus sprečavao da to uradi. Odustao sam od toga i probao nekoliko programa za rezanje dok nisam našao jedan koji radi. Narezao sam mu sve podatke na 3 DVD-a, pošto nema mnogo, i formatirao sa Windows 7 CD-om, neće da mu učita Windows XP CD jer stane negde pri kraju.

Probaću neki drugi Windows XP CD sutra, tj. danas, pa da vidim da li će on moći. Ukoliko se bude pojavila ista greška, ja stvarno ne znam šta da radim. Windows 7 ne smem da mu instaliram jer ga računar neće podržati (nešto manje od 512MB RAM, tačnije 400-nešto, 1.8Ghz itd.)

Šta da radim? Šta da mu instaliram ukoliko ne bude mogao XP? Ima li neki drugi način instalacije XP-a?

Hvala!
Probao sam danas neki drugi CD od Windows XP-a, i sve je radilo kako treba. Instalirao sam mu sve iznova. Nego, mene sada zanima da li postoji neki program koji skenira hardver, pa mi preporučuje drajvere koje trebam da instaliram? Npr. drajver za zvučnu karticu, drajver za grafičku...? Ako ne, da li da instaliram onaj komplet od 200.000 drajvera, koliko već, za Windows XP? To mi se čini najlakšom metodom.

Takođe, da li treba neki poseban drajver za ADSL, tačnije za modem Discus DRG A226G, pošto nakon formatiranja računar ga ne prepoznaje, dok je pre radilo.

Hvala!
Stara 25.12.2009, 14:16   #30
toxic
Deo inventara foruma

Član od: 16.6.2008.
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka

Prvo stavi drajvere za procesor i DC Optimizer, onda drajvere za plocu (predpostavljam da je u pitanju ova ploca) i na kraju za graficku. Te komplete ne koristi, za ADSL ruter ne treba drajver, a drajveri za zvuk i mrezu su na istom mestu kao i drajveri za plocu. I naucite da koristite Google!
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2009, 18:10   #31
charmed94
Novi član

Ne razumem kako znaš koje drajvere da skinem kad ni specifikacije računara nisi video?
A što se tiče ADSL-a, kako onda da ga namestim da radi? Nakon formatiranja je prestao da radi, dok je pre radio sasvim normalno.

Hvala!
Stara 28.12.2009, 18:11   #32
flamingos
Deo inventara foruma

pa adsl ti zavisi od ploc instaliras drivere za plocu tj lan drivere za mreznu kartu i radice ti kad ubacis modemski prikljucak
Stara 30.12.2009, 0:13   #33
charmed94
Novi član

Sada znam za to. Dobio sam odgovor na drugom forumu pre dva-tri dana.
Instalirao sam drajvere i sve sada radi kako treba.
P.S: Koristio sam DVD sa 100.000 drajvera jer me mrzi da tražim svaki drajver posebno.
Stara 30.12.2009, 0:25   #34
flamingos
Deo inventara foruma

odlican potez..to i ja koristim kao ispomoc kad radim sa starijim kompovima ili sam negde gde nemam internet konekciju da coveku svucem drivere..
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
boot problem HD WD250aaks enki Kvarovi 2 15.8.2008 10:10
vista pa xp boot problem bole083 Operativni sistemi 5 24.12.2007 20:20
HDD Problem! Veeeeliki dosadni frustrirajuci problem!!! paretimpar Nosači podataka 6 18.6.2007 1:42
Boot problem the 1st one Operativni sistemi 5 9.6.2006 13:16
notebook boot problem MILENKO Prenosni računari 4 31.5.2006 8:53

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:14.