Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.4.2011, 23:01   #1
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread



Specifikacija telefona: OVDE.

Da počnem od početka, telefon nisam kupio već sam ga dobio do prijatelja da mu apdejtujem softver. Odnosno da mu instaliram najnoviji Android 2.3.3. Tako da ći i opis odatle počwti, zapravo pokušaću da napravim tutorijal kako to uraditi, i opisaću sa čime sam se ja sve susreo dok sam radio apdejt.

Za apdejt telefona je neophodno:

Samsungov KIES softver neophodno ga je instalirati pre početka operacije.
Android 2.3.3 ROM OVDE
ODIN 1.7 OVDE
USB Kabli.

Video tutorijal kako se to radi možete pogledati OVDE

Zvanični tutorijal imate OVDE

Još jedan koristan link

Kako sam ja to odradio i sa kakvim sam se ja nevoljama susreo prilikom instalacije Androida 2.3.3. Napominjem da sam to radio prvi put u životu.

Apdej je rađen na mojoj mašini iz profila, na kojoj je instalirana W7 x64.

Pre početka bilo kakvog rada sam pogledao ovaj video i pročitao ovo uputsvo i skinuo sve što ti piše.

U video tutorijalu se jasno vidi šta čovek radi. Prvo prebacuje telefon u Download mod držanjem 3 tastera VolumeDown+Home+Power, zatim pali ODIN softver bruzuje 3 fajla PDA, Phone i CSC. Zatim povezuje telefon i računar preko USB Kabla i pokreeće proces koji se zatim automatski odvija i završava za par minuta. Ja sam osim video snimka konsultovao i stranicu koju sam u predhodnom pasusu gde piše da treba brauzovati i četvrti fajl 512.pit koji se dobija u arhivi u kojoj je spakovan ODIN. Tu se ispostavilo da sam napravio kobnu grešku (taj fajl netreba da se uopše dodaje. Već aptejt treba samo raditi onako kako to radi čovek na navedenom video snimku.

Dakem šta sam ja uradio i šta se dogodilo!

Prvo sam instalirao KIES softver koji sam predhodno skinuo sa Samsungovog sajta.

Pokrenuo telefon u Daunload modu držanjem VolumeDown+Home+Power, kada se pojavio sleedeća ekran:

Ostavio sam telefon na stranu da sačeka.

Sledeći korak je gašenje KIES Aplikacije u koliko je aktivna.

Naredni korak je bio paljenje ODIN aplikacije:


Kada je aplikacija startovanja sledi navođenje putanje 3 fajla PDA, Phone i CSC.

E sad tu dolazi do zapleta ili ti moje kardinalne greške. U video za koji sam dao link lepo se vidi da je čovek naveo samo pute ta 3 fajla, vidi se šta je josšštiklirao, povezao je telefon koji već spreman čeka u daunload modu. I stiska START u programu i tu kreće flešovanje. I ja sam sve to uradio ali sam se napravio pametan (pročitao ovde) pod stavkom 3. da treba da se doda i četvrti 512.pit fajl koji se dobija u arhivi zajedno sa ODIN softverom. Dodam ja lepo i njega mada to ne čini čovek na videu i šta se desi, program prijavi feild!!!! Diskonektujem telefon sa USB kabla, ugasim ga i upalim ponovo i na ekranu mi se prikaže:


Pomislio sam da sam ga ubio, brzo sam ga ugasio, i ponovo ga startovao u daunload modu. Nakon toga sam ponovio procesdurusa tom rzlikom što nisam dodao i četvrti 512.pit vecćsamo tri kako je to uradio čovek na video tutorijalu.

Nakon toga je instalacija protekla u najboljem redu i instalirao se Android 2.3.3 u roku od neka 3 minuta.

To bi bilo to što se instalacije tiče u narednim postovima ću se pozabaviti opisom samog telefona, softvera i tako to.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
A M G (15.4.2011), Doomche (15.4.2011), Eddy (14.4.2011), Fickey (22.4.2011), Marshall George (5.5.2011), Stefan programer (30.12.2013), talenat (15.4.2011), Thaedass (15.4.2011)
Stara 14.4.2011, 23:37   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Kao što sam rekoh na samom početku teme, telefon nisam kupio već dobio od prijatelja da mu apdejtujem softver, i pritom ga umalo nisam saranio . Telefon mi je bio na raspolaganju 48 sati, sa to vreme sam ga instalirao i testirao i pokušaću da što bolje prenesem moje utiske.

Pa tda krenemo redom.

Par reči o telefonu:

U pitanju je verzija uzeta u telenoru sa 8GB interne memorije (postoji verzija i sa 16GB) I na tih 8GB treba dodati još 8GB koji su raspoloživi na Micro SD kartici koja je došla uz telefon.

Ekran:

Kao što se iz specifikacije vidi u pitanju je 4'' ekran rezolucije 480x800 piksela. Veomje prijatan za gledanje, ne zamara kada se duže gleda u njega i ima stvarno fenomenalne boje. E sad vezano za ekran imam i zamerke a to su, kada sam krenuo da kucam poruke on skrin tastatura je previše sitna i pošto ja imam malo deblje prste veoma sampuno imao grešaka u kucanju i to mi je i više nego zamorno. I još jedna stvar koju sam zapazio danas kada sam se vraćao sa posla. Danas je bilo kišovito u Nišu. kada sam krenuo kući izvadio sam telefon i probao da nešto odradim usput, hteo sam da pustim neki klip, ali ne. Čim je pala prva kap kiše na ekran (pala je na deo ekrana gde je bila neka prečica. Telefon je odreagovao kao da sam na to mesto gde je pala kapljica kao da sam pritisnuo prstom. Nakon nekoliko kapi vode na ekranu telefon je počeo da brlja kao da sam na tim mestima gde su kapi pritiskao prstima. To je po meni i jedna od većih mana, što će reći nije moguće baš normalno korišćenje u kišnim uslovima.

Zvuk:

Reprodukcija zuka (MP3 Format) je sasvim solidna, ali ništa preterano spektakularno, ništa što bi izazvalo "vauuuu"efekat. Zvuk je po meni sasvim prosečan.

Reprodukcija video materijala:

Nisam se nešto preterano trudio to da testiram, na telefon sam kopirao nekoliko klipova u različitim formatima. Jedan od njih je bio u H.264 Formatu, i njega je telefon pokušao da pusti ali se slika zamrzla, i ako u specifikaciji piše da bi to trebao da pušta bez problema. Ostale fajlove među kojima su bili .WMA, .AVI, .DIVX je puštao bez problema i posebna pohvala što je ugrađeni plejer puštao i .SRT titlove bez ikakvog problema i oni su ekstra čitljivi.

WiFi:

Vajerles koji je ugrađen u telefon je blago rečeno tužna tuga. Testirao sam ga na 3 različita Rutera/APa (telekomov HG520I, Neki Planet AP na poslu, i jedan Mikrotik ruter koji je napravljen od TP-Link 551 kartice) Na sva tri uređaja se telefon zakačio ali je signa u sva tri slučaja bio katastrofalan. Planetu već na oko metra od uređja signal je 3/5 crtica, na HGu i na mikrotiku (oba uređja su kod mene kuć ista priča, s tim što već na oko 7 metara od HGa vez puca i nema interneta. Dok recim ja na mojoj nokiji E51 u istim uslovima ima pun signa. Čak hvatam ovaj Planet koji mi je na poslu i nekih 100 metara van firme. Dok Samsun nije čak imao ni fizičke prepreke (zidove) u uslovima testiranja. Znači vajerles mu je propast.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Aibo (15.4.2011), Marshall George (7.5.2011), Stefan programer (30.12.2013)
Stara 14.4.2011, 23:58   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

GPS:

GPS nisam preterano testirao mada ni on nije najsjajniji. Kod mene kući se zakači na satelit i pronađe kordinate za oko 30 sekundi i to me je u startu oduševilo. Ali je danas usledio hladan tuš kada sam to probao na poslu (posao mi je od kuće udaljen oko 1 kilometar vazdušnom linijom od kuće i tu zignala nema uopše ni za lek. Tako da je utisak o GPS-u polovičan ili ti po meni je to nepouzdano. Šta da mi stvarno treba i tek tako u sred nedođije da me izda....

Kamera:

Nisam je nešto preterano testirao jer nisam imao vremena, a i šta očekivati od oprtike koja ima navodno 5MP ali nema blica i optika nije Karl Cajs, Što je po meni golema mana s obzorom da telefon košta dosta. O ceni cu nešto kasnije, ali da se vratim na kameru. evo nekoliko fotki pa vi procenite. Nisam stigao da napravim neki video.


Mrtva priroda


Na ovoj slici je auto u pokretu i prolazi brzinom od nekih 40KM/h


Isto to samo bez auta u kadru.


Još jedna randum fotka.

Moje skromno mišljenje je da to nije ništa bolje nego što pravi moja Nokija E51 koja ima krš kameru od 2MP.

Napomena da su sve slike rađene pri dnevnom svetlu, a napolju nije baš bilo preterano svetla pošto je ceo dan bio poprilično tmuran.

Baterija:

I ako zvanična specifikacija kaže da u stend baj 2G režimu telefon drži i do 750 Sati, a u 2G režimu + azgovor čak do 13 sati i 30 minuta. Moje iskustvo za ova dva dana koliko je telefon bio kod mene imam dijametralno suprotno iskustvo. kada sam ga uzeo od prijatelja bila mu je puna baterija, Nakon jeno ipočasovne zavrzlame sa flešovanjem i jednočasovnim kopiranjem igara na karticu pogasio sam vajerles i GPS stavio telefon u stend baj i lego sam da spavam. Kada sam u 09 ujutro došao na posao hteo sam da ortaku pokažem neku od igricu, i on je u tom trenutku signalizirao da je baterija prazna i da je punjenje neophodno. Znači nigde veze sa fabričkom specifikacijom i sa situacijom u praksi. Inače period o kojem ja pričam je od 21h naveče pa do 23h aktivnog korišćenja i od 23-09ujutro kada je telefon ponovo korišćen. Zaključak izvedite sami ja nebih da komentarišem.

Poslednja ispravka: Freško (15.4.2011 u 2:24) Razlog: Dodat o bateriji.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Marshall George (7.5.2011), Stefan programer (30.12.2013)
Stara 15.4.2011, 0:23   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Softver:

Što se tiče softvera, neću opisivati softver koji se dobije kada se instalira Android 2.3.3, već ću preneti utiske o softveru koji sam ja naknadno instalirao na telefon a to je Mozila FF i nekakav Gamelot HD Game Pack.

Mozila ko mozlila radi i tu nema šta da se preterano opisuje, osim što meni nikako ne ija tipkanje po za mene prsitnim slovcima osd tastature.

Što se tiče ovih igara u pakovanju je bilo 15 igara:


Pakovanje je teško oko 1.7GB i sastoji se od oko 7900 sitnih fajlova. Kopiranje toga sadržaja na karticu je trajalo dobrih sat i kusur vremena.

Instalirao sam sve igre iz liste, sa izuzetkom Real Fudbala koji je prijavio grešku i nije se instalirao, ali sam njega zamenio sa PES 2011.

Nakon istalacije koja je po sistemu "Instal > Done" nakon pokretanja svake igre potrebno je povezivanje na net i preuzimanje još 50 pa čak i do 260MB dodatnih fajlova kako bi se igra pokrenula.

Nakon preuzimanja svih tih silnih megabajta telefon je pokrenuo sveka nekoliko igara: PES 2011; UNO (nekakav glupavi kazino), Sandstorm (pucačina iz trećeg lica), Lets Golf (golf), Hawx (simulacija aviona), Gangster (kao GTA), Fishing Kings (pecanje), Assassins Creed.

ostale igre koje nisam naveo ili im je brljala grafika (ko na kompu kad su loši drajveri za grafiku). Ili su igre jednostavno "pucale"i izbacivale na desktop, pritom nisu prijavljivale nikakve greške.

Što se tiče igara koje sam uspeo da pokrenem fenomenalno izgledaju asasin krid, sendstorm, i PES stvarno ostavljaju bez teksta ako se uzme u obzir da su pokrenute na telefonu.

Eto to bi bilo manje više to, sledi zaključak....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Marshall George (7.5.2011), Stefan programer (30.12.2013)
Stara 15.4.2011, 0:48   #5
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Zaključak:

Kao što sam rekao telefon je uzet u Telenoru na nekakav dvogodišnji ugovor (neznam kako se zove paket) uglavnom mesečna globa je oko 2500 Dinara, plus oko 8100 Dinara u gotovini prilikom preuzimanja telefona. Što mu izađe 68100 dinara na dve godine i to ako ni jedan mesec ne probijete limite.

Cena telefona kolio sam video na slobodnom tržištu se trenutno kreće oko 550 Eura +/- 20 Eura.

Po meni je to poprilično mnogo para, po gotovo ako se uzmu u obzir sve gore navedeno. Za telefon se nikako nemože reću da je savršen. Meni lično najviše smeta sitna QWERTY OSD Tastatura,koja nije ni najmanje udobna za ljude sa golemim prstima. Sledeća velika mana je što telefon smeta vlaga (sitne kišne kapi po ekranu) i nemože se koristiti u takvim uslovima. Dalje osrednja kamera i zvuk, i katastrofa vajerles. To su sve poprilični minusi koje po meni nebi trebao da ima telefon koji košta ko 2/3 prosečne plate sajuga srbije. takođe još jedan minus koji sam zaboravio da napomenem u predhodnim postovima a to je poklopac zadnjeg dela telefona koji je izrađen od veoma loše i savitljive plastike.

Što se pluseva uređja tiče ništa me nije toliko oduševilo koliko su me gore spomenute stvari razočarale. Ali eto ma i par lepih stvari kao što su stvarno odličan ekran, Ugrađen plejer pušta titlove Igre koje sam isprobao (koje rade) izgledaju stvarno fenomenalno.

I na kraju neki moj zaključak. Telefon ne vredi tih 500 Eura koliko i košta. Da košta 150-200 Eura rekao bi da je fenomenaslan i ništa što sam naveo kao mane nebih ni spomenuo. A o vako pošto košta ko prosečno letovanje za četvoročlaanu porodicu . stvarno ga nebi nikom preporučio ni da ga uzme na ugovor a kamo li da izkešira za njega.

Poslednji pasus ovog posta je moje skromno lično mišljenje i nebih da o tome rapravljamo ovde.

To bi bilo to od mene, izvolite ako neko ima neko pianje ili kmentar pa da prodiskutujemo.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Aibo (15.4.2011), flamingos (15.4.2011), jonathan (11.5.2011), Stefan programer (30.12.2013)
Stara 15.4.2011, 1:30   #6
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Odličan opis.
Hvala lepo na mišljenju i skretanju pažnje na neke detalje koje "generički opisi" prosto zanemare. Po internet opisima rekao bi čovek da je ovo savršen telefon. Niko u tim opisima nije ni pomenuo kako radi ekran po kiši, snegu... ogromna mana sa moje tačke gledišta. Takođe se niko i ne obazre na kvalitet zvuka, što mi je opet jako bitna stavka, a često ga proglase najboljim telefonom na tržištu. Mislim da je kod ovakvih hi-end telefona jedino razumno zahtevati potpuno zaokružen proizvod na svim poljima.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2011, 2:01   #7
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

I ja da sam radio opis za pare, uz određenu sumu novca, bi progutao sve njegove mane i reko bi da je u pitanju najsavršeniji telefon, i da nema delje.

Mada kad mu se pogleda specifikacija on zaista deluje veoma impresivno. Ovo za kišu ne bi ni ja znao, zahvali lošem vremenu da nije bilo kiše nikad nebi ni ja saznao kako se telefon ponaša u tim uslovima.

Kao što rekoh ja niti sam kupio telefon, niti mi je plaćen opis tako da sam na telefon gledao iz jednog malo drugojačijeg ugla. Da sam ga kojim slučajem kupio za keš i platio ga više nego što je moj tatko platio polovnog Ford Eskort u voznom stanju, verovatno bi isto pričao da je telefon ludilo jer bi u suprotnom ispao volina što sam dao toliko keša za nešto što realno ne vredi ni upola od njegove trenutne cene.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2011, 2:35   #8
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Nemoj da se ljutis, ali ja gluplji review tj zaklucak nisam cuo..
I ja sam veliki protivnik cena telefona i licno trenutno ne bih iskesirao preko 250e za mobilni telefon ali poredjenje letovanja za prosecnu srpsku porodicu, trulog Ford Eskorta sa juga Srbije sa realnom cenom ovog telefona jednostavno ne prilici ''ozbiljnom clanu'' jednog IT foruma.
Zakljucak kao da je pisao neki napaceni radnik, socijalni slucaj itd

Pa jos reci da je realna vrednost bilo kog telefona iz te klase 150-200e.. mislim, postujem svacije misljenje ali..

Pusti ti agoniju u kojoj se mi nalazimo, resio si da radis test i onda bar odradi iole realno. Vidim hdd ocenjujes, preporucujes, bavis se servisom ili cime vec, pa ako po tvojoj proceni galaxy s vredi 150e, koliko ona vredi Hitachi od 1Tb, 15e ?

E nisam procitao ovo vezano za poslednji pasus, ajde postujem Da ne nastavljamo raspravu.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
Asmodeus (6.10.2011), Kojic_M (20.1.2012)
Stara 15.4.2011, 13:28   #9
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

ok review ali si se i malo ogresio o telefon
lolujem deo optika nije karl cajs,to nema veze sa vezom.video sam kameru i vrlo je dobra,a video posebno
ovo za kapi nisam znao i jako mi je cudno,probacu nekom prilikom sa nekim telefonom
naveo si par mana,zvuk je isto bolji nego sto si pisao,za kvalitet wifi-a ne znam,mada mi je isto cudno
nije 2 dana dovoljno za relne utiske(mada to kazem i ja koji sam koristio telefon mozda 2 sata)
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2011, 14:54   #10
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Svako ima pravo na svoj review i misljenje ali ovde je galaxy s previse ocrnjen i osakacen

Reci za kameru da je na nivou nokijestine od 2mpix.. pa ne znam, mislim zasto pises review kad je ocigledno da nisi za ovaj tip review-a i jednostavno ne kapiras mane/prednosti telefona Kamera je jedna od boljih 5mpix, mozda nije u rangu 1-2 Nokia modela sa Carl Zeiss optikom ali trenutnu konkurenciju ostavlja 2 koraka iza.

Ne mogu da nadjem link za galaxy s ali ovaj klip vazi i za galaksiju jer je ekran isti- super amoled+ gorilla glass. Najbolje ponasanje sa kapima vode, gorilla glass.


water test gorilla glass


Samo mislim da nisi verodostojan za testove mobilnih telefona a i testove uopste jer ces sve cene porediti sa rubom egzistencije u Srbiji i letovanjem za prosecnu porodicu. Moj savet- mani se reviewisanja

Review sluzi da pomogne nekome oko izbora aparata ili samo za korisne informacije.
Ne favorizujem ni jednu kompaniju ali Samsung je sa galaxy s napravio opasan posao posle duze godina, uostalom koliko je samo prodao ovih modela? Preko 10 miliona.
Samo cenim kvalitet, nebitno je da li on ima HTC, Nokia, Sony Ericsson, Samsung, Motorola, LG... logo na sebi.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
Kojic_M (20.1.2012)
Stara 15.4.2011, 15:31   #11
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Ne znam za ostalo, ali po meni je ogroman propust na telefonu od 500e da mu je WiFi tako los. Mozda je do konkretnog uredjaja, ali ako nije, meni je to dovoljan razlog da takav telefon - ne uzmem.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2011, 15:52   #12
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Jak minus u pm, posebno kada vecina nas ima MB u paketu
Isto vazi i za Wave, da ima los WiFi, mozda cak i losiji od galaxy s.
Pa kada sam u centru grada uvek imam bar 2 crte WiFi, zivim na oko 800 m vazdusnom linijom od samog centra Valjeva ali sam na pocetku brda sa par zgrada okolo pa opet ponekad pozajmim malo WiFi-a
A kod devojke u kuci uvek pun WiFi signal sa telekom huawei-a adsl, i dole i na spratu, a u poredjenju sa toshiba satellite laptopom WiFi Wave-a krade 1 crtu manje od komsije

Dakle, na galaxy s wifi moze samo da bude bolji, tako da ne vidim u cemu je problem.
A plus vama koji ste u bg, ns, nis-u.. Necete imati problem.

Nema svrhe odustajati od ovog modela koji je apsolutni best-buy, jos da ima power led ili xenon blic.. manite se prica o epskim manama, 10+ milki ljudi onda lupa glavu zbog lose kamere, baterije, problema sa niskom kisom i limitirane kradje WiFi-a..
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2011, 16:37   #13
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Ma bitno je da si nepristrasan

Covek je napisao da telefon ima ozbiljnih problema sa WiFi-jem (i lepo je to obrazlozio), a ti pricas tu kojesta. Sta me briga kako drugi koriste telefon, meni je WiFi bitan (koristim ga kuci, na faksu i na ulici), a ako tako radi na celoj seriji kao sto radi na primerku koji je Fresko testirao, onda je to problem.

A ako cemo bas da poredimo, moja mreza je na 10-om spratu, a ja se bez problema kacim i do 50 metara ispred zgrade, (iako potporni zid zgrade zaklanja ruter, te nema opticke vidljivosti, a i cela ta strana zgrade nema prozore) sa mojim telefonom, koji je skoro 5 puta jeftiniji od tog Samsunga.

Za 500 evra, sve mora da bude savrseno (ili sto je moguce bolje), ako me razumes
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
Doomche (15.4.2011)
Stara 15.4.2011, 17:06   #14
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Apsolutno savršen...još da ima xenon blic, malo bolji wifi, zvuk na nivou iPhone-a... Nekome kome sve to ne treba može da bude odličan, ali apsolutno savršen očigledno nije. Ja eto ne koristim wifi uopšte ali za "moje savršeno" pada na polju zvuka.

A Freško je samo izneo svoje mišljenje, koje uopšte ne mora da se poklapa sa bilo kakvim kvazi kompetentnim IT stručnjacima. Lepota ovakvih review-a upravo i jeste luksuz da budu subjektivni i da ne ugađaju masi.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Beagle (15.4.2011), Doomche (15.4.2011), Partybreaker (16.4.2011)
Stara 15.4.2011, 17:11   #15
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Ili taj primerak ima neki problem ili Fresko nije za pisanje review-a A na osnovu svega sto je napisao i ne treba ga shvatiti ozbiljno, bez uvrede. Ok, mozda WiFi ima problem ali je prosto nemoguce da je dobio totalno bagovit telefon

Pa gde ces kompletniji telefon od galaxy s ? da to nije mozda desire hd koji ima losiju kameru, losiju autonomiju koja dovodi u pitanje upotrebljivost aparata u ozbiljnije poslovne svrhe, zamisli nekoga ko mnogo putuje, bavi se biznisom ili jednostavno ne moze ili nema uslove da puni telefon 2x dnevno.
Ako telefon kosta 500e valjda se ocekuje mogucnost normalne upotrebe pa tek onda kamera, wifi i ostalo

Uglavnom, ko iole prati ovaj deo IT trzista i ko se iole razume posmatrace ovaj review kao da ga je pisao otpusteni 50-o godisnji radnik iz Surdulice. [opet bez uvrede Fresko, ali vecina toga sto si zakljucio i kako si ocenio nema veze sa realnim stanjem i vidi se da nije verodostojno]

Lepota review-a

Ja postujem svacije misljenje ali covece ovo je review, ajde da te vidim da kupujes bilo sta i da naletis na ovako povrsan review tj vise nestrucan na maternjem jeziku
Kakav je to ozbiljan review gde se odredjuje realna cena/vrednost proizoda na osnovu nacionalnog dohotka drzave u raspadu kao sto je Srbija ?
Ovde kazes lepota review-a a u nekoj drugoj temi ces da pljujes review autora sa kojim se ne slazes

Jos jednom ponavljam, na telefonu koji je best buy moze da stoji bilo koji logo. Realnost je jedno a komentari po netu su drugo i protiv toga se ne moze.
Ali ako jedan moderator ozbiljnog IT foruma i casopisa napise ovako ''povrsan'' review i iz svake njegove recenice i stava se vidi neupucenost u ovaj segment IT-a onda..
Mislim, ovi tekstovi treba da budu ozbiljni i da ih rade ljudi koji su strucni u Mobilnim tehnologijama.

Ja niti radim za Samsung, niti imam galaxy s ali bih se poprilicno zapitao cemu ovako nestrucan review na ozbiljnom forumu.

Poslednja ispravka: HSVstoned (15.4.2011 u 17:19)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2011, 17:46   #16
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Tu se slazemo.

Nepozeljno je porediti ovakve uredjaje sa ekonomskim stanjem u zemlji, jer ko nema para, on ovakav telefon nece ni gledati. Ne pravi samo Samsung skupe telefone. Ali je zato poredjenje sa konkurencijom sasvim na mestu.

Fresko nije ni rekao da mu je telefon totalno bagovit, vec da je imao velikih problema sa WiFi, i manjih problema sa GPS... I autonomijom . Ekran nisam uzeo za zlo, verovatno je navedeni problem upotreba kapacitivne tehnologije, i verovatno i drugi telefoni sa slicnim ekranima imaju takve probleme.

Sto se tice biznis korisnika, moj drugar radi na vrlo odgovornom mestu IT prirode, i od telefona trazi prvenstveno (verovao ili ne) autonomiju. Njegov E71 drzi i do 7 dana bateriju, a svaki dan prica 1~4 casova. Malo koji telefon moze i da prismrdi tome. Naravno, bitne su i druge stvari, ali izdrzljivost je takvim ljudima najvaznija. Cisto sumnjam da je njima toliko bitna kamera, ili koliko uredjaj fensi izgleda.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2011, 17:50   #17
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

@HSVStoned - A zashto sopstveno mishljenje uvek stavljash kao nepristrasno i merodavno? Lepo je chovek napisao da je to njegovo subjektivni utisak, niko te ne tera da ga prihvatish, a josh manje te tera da to komentarishesh, poshto je to reviewer lepo i zamolio. Ovo nije prvi put, vec to radish u maltene svakoj temi u kojoj neko da svoj komentar o uredjaju, pogotovo mobilnom telefonu.

Isto tako si ti dao svoj utisak, koji ja poshtujem, a da li cu da ga prihvatim to je na meni, ali nemam nameru sad tebi da solim pamet ako se sa tim ne slazhem, jer su oba mishljenja subjektivna i nisu zasnovana na chinjenicama (koliko nekom neshto mora da se svidja zbog nechega). Isto tako ja mislim da ne postoji telefon koji treba da vredi 500e, pa opet na to ne trazhim komentare i slaganje vec tvrdim da je to moje mishljenje.

Freshku hvala na reviewu-u i na tome shto je napisao shta je konkretno problem kod onoga shto mu se ne svidi. Koliko ce to nekome da smeta i kakvu ce ukupnu ocenu da da telefonu - njegov izbor.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
Aibo (15.4.2011), pharaon.92.bc (19.4.2011)
Stara 15.4.2011, 17:59   #18
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
1. Ako telefon kosta 500e valjda se ocekuje mogucnost normalne upotrebe pa tek onda kamera, wifi i ostalo

2. Ovde kazes lepota review-a a u nekoj drugoj temi ces da pljujes review autora sa kojim se ne slazes

3. Mislim, ovi tekstovi treba da budu ozbiljni i da ih rade ljudi koji su strucni u Mobilnim tehnologijama.
1. Mogućnost normalne upotrebe nude i telefoni od 200 €. Poenta preskupog telefona i jeste udovoljavanje hirovima, koji nisu isti kod svakog čoveka. A ti očigledno odbijaš da prihvatiš da postoje želje i hirovi različiti od tvojih. Šta je toliko strašno u tome da neko ima različite zahteve?

2. Nisam se slagao sa mnogima po raznim pitanjima ali nikad nisam "pljuvao" ni po čemu. Kao što i sam kažeš, na uglednom smo forumu.

3. Ovo je forum a ne stručni časopis, zbog toga svako ima pravo na svoje mišljenje i pravo da to mišljenje uljudno podeli sa drugima, baš kao i ti sam. Dakle Freško je rekao svoje, neki od nas su potom rekli svoje i to je to. Očigledno je da se ne slažemo, pa šta? Uporno pokušavaš da nametneš svoje mišljenje a diskredituješ tuđe a nema potrebe za tim.

Stav o telefonu je kao stav o devojci, ako je nekom Anđelina Džoli ružna, ona je njemu ružna bez obzira da li milion drugih tvrdilo da je najlepša na svetu. Taj jedan nema nikakve potrebe da se dodvorava ovim drugima, to je sloboda mišljenja i govora. Po tvojoj logici, taj jedan bi bio nestručan za lepotu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2011, 18:05   #19
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Doomche, a sta ti radis u temi o napajanjima ?
Pa zbog jednog Pjanovicevog posta si izgubio sate i sate zivota kucajuci na ovom forumu, da pokusas da dokazes da je seasonic bolja kupovina od chieftec-a A zasto si to kucao ? I isao u najsitnije detalje samo da dokazes da je bolje ono sto je tebi gotivnije. E to je jedan post, e sad mogu da te zamislim u nekom seasonic vs chieftec review-u, pa pokidao bi se pisajuci da i dokazivajuci sta je bolje i za koliko miliprocenata
Cenim te kao clana ali nemoj sam sebi da uskaces u usta.
Ovde se valjda trazi objektivnost i profesionalizam, bar bi trebalo.
Zamisli sad mene uzeo od komsije napajanje od 200e i pocnem da prosipam umotvorine kako je ovo prosecna plata u babusnici, kako napajanje ima bagove, cvrci, nije dovoljno hladno itd i okacim ''review'' u odgovarajucu temu. Pa jos svoju neupucenost i neznanje potpisem cuvenim ''moderator avatarom''
Ili Beagle da odradim ja test neke 6990 uz iste komentare vezane za nemastinu u srbiji i jos napisem kako je bucna, kako se greje, kako sam ocekivao veci fps, pa svako od vas ko se vise razume i ko je realan bi poceo da me napada u toj temi, ne zato sto me mrzi kao clana nego zato sto je review neprofesionalan i nije verodostojan.
Od milion review-a na netu nacicete variranje u konacnoj oceni do 15 % i to kod najzahtevnijih ili test ekipa koje iz nekog razloga favorizuju neki drugi brand.
A po ovom testu galaxy s ispade jedva upotrebljiv u poslovne svrhe + ima losu autonomiju koja je dokazano za 40% bolja nego kod desire hd. Neznanje. Nestrucnost.

Necu da pisem vise, a misljenje o kvalitetu ovog foruma sa administracijom cu zadrzati za sebe

Poslednja ispravka: HSVstoned (15.4.2011 u 18:26)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2011, 18:32   #20
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Necu da pisem vise, a misljenje o kvalitetu ovog foruma sa administracijom cu zadrzati za sebe
Kako god hocesh, jer je to tvoje subjektivno mishljenje i nije iskljucheno da ga niko nece deliti. Al' te ja zbog toga ne bih napao.

O temi u napajanjima sam sasvim lepo struktuirao chinjenice zashto je (objektivno) Seasonic bolji od Chiefteca, davajuci brojke. Ako neko kazhe da bi uzeo Chieftec jer mu se vishe svidja i da je to njegovo subjektivno mishljenje ja cu reci ok, ali ako neko pochne da me ubedjuje da je objektivno svejedno koje ce da uzme, reci cu mu zashto objektivno nije svejedno i zashto je Seasonic bolji, shto sam i uradio.

Isto tako cu sebi uvek subjektivno uzeti Asus plochu zato shto imam dobru tradiciju sa njima, ali ako Gigabyte plocha ima bolje karakteristike za isti novac - nekom drugom cu preporuchiti Gigabyte plochu.

Ili, da prebacim na telefone, mozhda ti vishe lezhi : Ako bih birao izmedju HTC Desire i Motorola Defy telefona za iste pare izabrao bih Defy. Objektivno - HTC ima bolje karakteristike. Subjektivno - meni je Defy zanimljiviji i unikatniji telefon i pre cu uzeti njega zbog toga i rekao bih da pre vredi te pare. Ako kazhem da je to moje subjektivno mishljenje, ti cesh skochiti na mene zato shto HTC ima bolje karakteristike?
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
android 2.3.3, galaxy s, gingerbread, i9000, samsung

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] Samsung Galaxy S II (i9100) Deusdies Opisi, recenzije i testovi 19 23.4.2012 14:07
HTC Trophy vs Samsung Omnia 7 vs Samsung Galaxy Ace exefragment Aparati i oprema 0 5.9.2011 0:45
[Android] Sta kupiti? Samsung Galaxy S ili S2 i dali vredi razlike od 250 evra JAZA Aparati i oprema 6 23.6.2011 10:02
Best buy: Htc Desire, Htc Desire HD, Htc HD2, Samsung Galaxy s ili Samsung Wave Elena Stojanovic Aparati i oprema 13 25.1.2011 15:50
[Mobilni telefon] [Experience Samsung Tour] Samsung Tab (i 3D LED, Galaxy S...) Schnak3 Opisi, recenzije i testovi 0 22.9.2010 17:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com