Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.12.2009, 15:48   #121
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke

Što se deteta tiče, opet nisi u pravu. OK, ja vozim svoje dete, napravim grešku, dobijem duplo više bodova.

Ali zamisli situaciju. Ti napraviš grešku i ugroziš tuđe dijete i tuđu osobu.

KAKO DA ZNAŠ DA LI JE UNUTRA BILA BEBA ILI NIJE? Nikako. Sad treba da tu odlučuje čista sreća?
No way.

Naravno da treba i ja da dobijem duplo više bodova jer ko zna kako će se beba kasnije nositi sa traumama ili da li će se povrediti...



Ako svi "pravnici" razmišljaju kao ti, onda me ne čudi što imamo ovako debilan zakon...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 16:46   #122
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
stewa75 kaže: Pregled poruke
A ko placa kaznu ako se putnik na zadnjem sedistu nije vezao......vozac ili putnik?!?
Putnik placa 5.000 kaznu za nevezan pojas a vozac placa dopunski penal od 3.000 zato sto vozi nevezanog putnika.
Toliko!
I,ozbiljan sam .

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Isto me zanima kako ce da postupe sa vozacem onog auta u koji je moguce ugraditi pojas na zadnjem sedistu, tj.postoje pregrade za to a nema na sta da se prikaci prilikom vezivanja niti taj zadnji pojas ima gde da se kupi. (Lajka riva 1991.godiste).
Ako je vozilo fabricki predvidjeno da ima pojas,moras ga imati.
Ako je vozilo homologirano da ima i pozadi pojaseve,moras ih imati.
Jos jedna nebuloza na tu temu:
-svaki pojas ugradjen u vozilo mora imati svoj naslon za glavu
sto ce reci,5 pojasa=5 naslona za glavu.

Razumem potpuno korisnost naslona za glavu,i koliko sam ispratio,mnogi novi automobili( ako ne i svi) ih imaju ali ... mislim da je ipak debilno pregradjivati,budziti,nabijati naslone za glavu u automobilima za koje fabrika nije predvidela ni mesto ni drzace za iste.Koja korist od bezveze nabudzenog naslona na naslonu sedista koje ni nema dovoljnu visinu da naslon za glavu bude na pravom mestu ...


Itd,itd ... ima tu jos mali milion budalastina koje su izgleda izmisljene samo da bi se lakse/vise skupljao harac .

Najsvezija glupost:
-u naseljenim mestima je ogranicenje skinuto sa 60 na 50 km/h jer,od 5 pesaka koje na pesackom neko pokupi pri 60km/h samo 1 ce preziveti.Ako tu istu petoricu neko pokupi pri 50 km/h,cak 4 njih ce preziveti.
Smatram ovo nerealnim jer mislim,da ako te neko pokupi i sa samo 40km/h,isto ti je.U najboljem slucaju,bices polomljen debelo.
I dosada je u prilicnom delu naseljenih mesta bilo ogranicenje 50.
Cini mi se da se sad ide svuda na 50 kao jeftiniju opciju nego nova kategorizacija puteva i popravka istih.
Znajuci nasa posla ,ne bi me iznenadilo da se i npr. 3 kuce na 100m od kolovoza racunaju u naseljeno mesto ...

A tek oborena svetla preko dana ...
Ae,na otvorenom putu i da razumem ali u gradskoj voznji bespotrebno,pa cak i po musavom vremenu kakvo je npr. danas ... a tako ce fina kinta tu da se mlati ...
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 17:00   #123
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Ljudi, toliko protestujete (uzalud, dodao bih) a zaboravljate da u Srbiji godišnje u saobraćaju izgubi život više ljudi nego što je ETA u Španiji ubila u sve vreme svog postojanja!

Mere jesu drakonske u mnogim slučajevima, ali ako spasu jedan život - zar nisu vredne? Šta ako prepolove broj smrtno stradalih?

Je li moguće da smo postali toliko sebični da većina vas više misli na jednu slušalicu u svom uhu nego na mogućnost da se spasu životi?

BTW, meni je samo žao što nema momentalnog oduzimanja dozvole ljudima koji bacaju predmete iz vozila u pokretu, čime ugrožavaju sve učesnike u saobraćaju i prirodu.


Zakon je sasvim na mestu i nemam nista protv njega.
Jedino me brine kako ce policajce kontrolisati da ne zazmure kad im neko ponudi crvenu u dzep...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 17:08   #124
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Nikako ... sad ni tarifa vise nece da bude samo 1 crvena obzirom da je najmanja kazna 3.000 .

LM,slazem se sa @Eniaroyah uglavnom,no,mislim da ni stari ZOBS nije bio toliko losh koliko se izvrdavao,izigravao pa i zloupotrebljavao tako da ... razmislite i o tome .
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 17:36   #125
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Ove nove radare sto su uveli imaju toleranciju. Ako je ogranicenje 60, na 66 se radar aktivira.
Koliko znam novi radari koji se uvode kod nes već nekoliko godina su laserski radari i oni uvek daju tačan podatak bez ikakvih tolerancija, naravno ako su ispravno kalibrisani a kako kod nas za policiju to nije baš neki prioritet ... Nama tolerancije, ako pređeš brzinu za 1 km/h dobijaš kaznu, to kaže zakon, u svakom slučaju pogledaj opsege brzina za različite tipove kazni pa nađi gde je tu zakon predvideo neku toleranciju ( dakle prekoračenje do 10 km/h, do 20 km/h, do ...).

Citat:
Jedino me brine kako ce policajce kontrolisati da ne zazmure kad im neko ponudi crvenu u dzep...
Nikako. Danas oni treba da daju tebi popunjenu uplatnicu, dakle nema plaćanja na ruke kao do sada. Pretpostavljam da je razlog za to bila želja da se napuni budžet a ne nešto drugo, jednostavno da se smanji broj posrednika koji mogu da stave tvoje pare u džep i da sve ode državi. Problem zakona je što može da se desi ovakva situacija, ti staviš tu crvenu u vozačku, on uzme vozačku, pogleda, vrati bez te crvene, i upiše u knjigu kod sebe da te je zaustavio radi rutinske kontrole. I tako jedno 10 puta danas, njih dva .... Ko može da kaže da je to uradio? Ti? Neverujem, tebi je jeftinije, nema kaznenih poena, nisi lud da priznaš, on neće reći jer ni on nije lud, dakle, dva ključna čoveka kažu da nisu ništa uradila protiv zakona, pa ... I jeste, zamišljam najgoru moguću situaciju, da se razumemo po ovaj zakon . Rezultat na kraju, zvanično je zakon uspeo, manje kršenja zakona, jeste, i manje para u kasi, jer je pre i pisao neku kaznu, danas i nemora, lakše se provlače. Mi na papiru kod njih smo postali savesniji, u praksi .... e pa videće se.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 17:58   #126
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Zakon je totalna glupost, napravljen da se uzimaju pare iz dzepa, a ne da unapredi bezbednost.
Ko je gledao Oliveru Kovacevic (ne znam kako se zove ono njeno njesra od emisije) sve mu je jasno.

Kada ce putevi da se srede da lice na neshto, evo primer stari novosadski treba da ima ogranicenje 40km/h na shta lici; autoput od gazele pa do Indjije je sve samo ne autoput...

Ajd da prokomientarishem ove "problematicne" delove zakona.

Prsluk imam josh od kad, i trougao, to je sasvim OK.

Dalje, prva pomoc, ona koja ima da se kupi je u najmanju ruku diskutabilna, ko je otvorio ikad tu misterioznu kutiju, zna na shta mislim. To nema pravo da se naziva prva pomoc. Znajuci kako izgleda to njesra, auto sam opremio boljom prvom pomoci u sopstvenoj reziji (koja je pritom mnogo potpunija od te nove koja sluzi samo za uzimanje para), i cik da mi neko napishe kaznu zato hto nemam "atestiranu" pru pomoc koju "proizvodi" sino od nekog poslanika ili ministra.

Dalje, svetla, od kad vozim, palim svetla u bilo koje vreme, znaci 24h, imao sam nekoliko situacija da jednostavno ne vidim auto u sred bela dana, i mislim da je dobro, bez obzira na CO2 emisije vecu potrosnju i ostal egluposti.

Pojas, takodje, od kad sam se oslobodio Yuga (u kome pojasi dave ljude), redovno vezujem pojas, jer ni vazdusni jastuk nece da se aktivira bez pojasa...

Za bicikl, kaciga, prednje i zadnje svetlo i BEZ SLUSALICA, je sasvim ok i neophodno je. Pishem ovo kao vozac koji je preshao ko zna koliko desetina hiljada km na biciklu, ja bih uveo obavezne i biciklisticke sa sundjerom medju nogama. Moze da vam se smeje ko hoce, ali kaciga spashava glavu, a biciklisticke sa sundjerom onaj dole organ koji svi pazimo Muzika na biciklu je mozda najgora stvar, opasnije cak i od nenoshenja kacige!
Pad sa bicikla. Znam coveka kome je biciklista pao pod kola i ovaj ga pregazio (bukvalno). Znaci nije ga dotakao autom pre nego shto se srushio. Posle se utvrdilo da je biciklista (neka baba) dozivela srcani udar, tako da mislim da nije odgovarao, ali sve jedno, pad treba kazniti!

Za pesake sa slusalicama, to je vec previshe, sad cu u inat preko svake raskrsnice da stavljam slusalice, a da ih skidam kad predjem! Da necu mozda kaznu zatvora da dobijem? I kao shto neko iznad rece, po nekoj logici, onda ni gluvi ne smeju da prelaze ulicu.

Uzash, kao shtorekoh na pocetku, zakon je napravljen za uzimanje para a ne za unapredjenje bezbednosti i kao takav, potpuno je bezvredan!
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 18:22   #127
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Koliko znam novi radari koji se uvode kod nes već nekoliko godina su laserski radari i oni uvek daju tačan podatak bez ikakvih tolerancija, naravno ako su ispravno kalibrisani a kako kod nas za policiju to nije baš neki prioritet ... Nama tolerancije, ako pređeš brzinu za 1 km/h dobijaš kaznu, to kaže zakon, u svakom slučaju pogledaj opsege brzina za različite tipove kazni pa nađi gde je tu zakon predvideo neku toleranciju ( dakle prekoračenje do 10 km/h, do 20 km/h, do ...).
Ja ti kazem iz iskustva. Na ibarskoj me zaustavili i kazu da se radar aktivira kada predjes 66 km/h (ako je 60 ogranicenje). Ima video zapis, i na licu mesta mozes da vidis svoj "prekrsaj". Nema brisanja, posto su radari povezani sa centralom, i nema nekog muvanja.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 18:23   #128
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Nikako mito policiji, možete lako da zaglavite u zatvor. Naići će te na jednog od deset, koji je savestan policajac. Tako da to zaboravite.
Zamislite tek kako izgleda biciklista koji razgovara mobilnim, a ruke ne drži na ručke. To sam imao prilike da vidim dosta puta.
todos je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 18:29   #129
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
FlavioPO kaže: Pregled poruke
Ako je vozilo fabricki predvidjeno da ima pojas,moras ga imati.
Ako je vozilo homologirano da ima i pozadi pojaseve,moras ih imati.
Jos jedna nebuloza na tu temu:
-svaki pojas ugradjen u vozilo mora imati svoj naslon za glavu
sto ce reci,5 pojasa=5 naslona za glavu.
Samo da mi kazu gde ima da se kupe pojasevi za lajku rivu m...ke im ga sasave i bezobrazne jer sam pitao sve prodavnice u ZA i ni jedna to nema niti se secaju da su ikad imali.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 19:40   #130
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Nikako mito policiji, možete lako da zaglavite u zatvor. Naići će te na jednog od deset, koji je savestan policajac. Tako da to zaboravite.
Mito samo ako oni predloze. Tj. kad pitaju nesto tipa, "kako cemo ovo da resimo" il slicno odma znas sta oce.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 19:59   #131
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Vidite ljudi. Ne može se zakon prilagođavati policiji već obrnuto. To što je on potkupljiv, je problem niskih plata u ovoj državi i slabe borbe protiv korupcije.

A za maglu vjerujte mi da ništa nikakvo svijetlo ne pomaže, moj grad je grad sa najviše magle na Balkanu, vjerovatno i u Evropi, jedno 270 od 365 dana godišnje (termoelketrana, plus kotlina, nikad vjetra nema).

Neko reče, "...ako svi pravnici razmišljaju kao ti..." . Nema tu šta da se razmišlja.

U nekim zemljama postoji obaveza da ukoliko je beba u autu, mora to da bude istaknuto sa zadnje strane nalijepnicom (sa prednje ju je besmisleno stavljati).

Čisto da se zna. Ali to se nikada ne može znati. Naravno, ukoliko napraviš KD i prema tom djetetu i vozaču, loše ćeš da prođeš...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 21:39   #132
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

@Beagle:

Mene zaustavili na 62 km/h, i to na istoj Ibarskoj. I lepo mi pokazao da sam išao toliko. Sad, ko je tu bio u pravu, onaj ko kaže da se aktivira na 66 ili onaj koji je mene zaustavi na 62? Ono što stoji po zakonu je jasna stvar, tolerancijja je nula, rečima, slovima, kako hoćeš. Ona je nula.

@ todos:

Ko je govorio o mitu i mojoj ponudi? Zna se kako oni to rešavaju, bar svako ko je iole vozio kola i ko je ikada imao sa njima posla. Sve će oni lepo da srede, ti samo daj jednu crvenu "da se nađe" i ne brini o ostatku .

@NjegovaWisost:

Citat:
Vidite ljudi. Ne može se zakon prilagođavati policiji već obrnuto. To što je on potkupljiv, je problem niskih plata u ovoj državi i slabe borbe protiv korupcije.
Slažem se, nijedan zakon ne treba da je pravljen prema nečijoj meri. Ali to se ne vidi po tome kako si ti napisao kazne već po tačkama koje daju tebi pravo da se zaštitiš od njegove zloupotrebe, dakle mora postojati mehanizam koji meni garantuje da ja mogu da kažem da neko nije u pravu i da se to utvrdi na sudu. Po ovome zakonu, pred sudom je zapisnik koji je anpisao policajac jedina istina, i on nemora da se ni pojavi na sudu, jednostavno sve je već u napred jasno. Kad imaš takav zakon, tad je nebitno dali je kazna 1000 ili 10.000 dinara, on će prema potrebi da te kazni onako kako njemu treba ili kako je neko naredio. A da policajci izlaze na teren sa naređenjima tipa mora da prekontrolišete toliko ljudi, da nappišete toliko kazni i sl, znamo i ja i ti i bilo ko ko ima recimo nekog poznanika koji je policajac pa hoće da govori. Policajac nemože na teren da izađe sa ovakvim naređenjima i zahtevima, on može da izađe samo sa jednim naređenjem, da održava red i mir i sprovodi zakon. Ništa više. Na ovakav način, mi smo pokrili ona pomenuta naređenja.

U potpunost se slažem da pomenuta nalepnica treba da postoji na kolima, ona je preventiva koja upozorava ostale učesnike da treba da paze. Slažem se da treba u mnogim situacijama pooštriti kaznenu politiku, to je OK. Slažem se da treba da obuka bude bolja. Slažem se da policija treba da ima mogućnost da te kazni, ali mora da postoji način na koji se to radi, to nije njihov zapisnik pa da se kaže on je sva istina, za to postoje mnogi drugi načini na koje on može da dokaže ono što tvrdi, i on mora da se pojavi u sudnici da to dokaže. Nemožemo iskrivljavati i pomalo zaobilaziti zakone i to pravdati potrebom više bezbednosti i potrebom da se ubrza opstupak. Ne može da se dele ljudi na dve kategorije, da se neki teraju da plaćaju tehničke pregleda dva puta godišnje a neki ne. To jeste diskriminacija. Slažem se da pešaci moraju da se malo stave u red, ali donositi onolike nebuloze u zakonu, e to je već previše, pravdali mi to time da je to bitno zbog bezbednosti ili ne. Totalna je nebuloza propisivatii rezervne pneumatike punih dimenzija kao obaveznu opremu danas kad fabrike to ne isporučuju skoro ni na jednom automobilu, onaj ko je to napisao je dao odrešene ruke da se bez kontorle kažnjavaju ljudi. Totalna je glupost tražiti da prva pomoć ima rok trajanja kad u njoj ima gomile stvari koje imaju dosta veći rok upotrebe od sterilisanih gaza koje imaju rok upotrebe od 1 godine, dakle, nije pitanje dali treba već je pitanje semantike, da ono unutra treba da bude u skladu sa rokom važenja. Lično, nigde još nisam našao neke makaze koje imaju deklaraciju roka važenja. Zašto neko ko pozove policiju da sastavi zapisnik treba da je plaća da ona obavi posao koji je u jenoj nadležnosti? Gde to ima u svetu da se enko plaća da radi ono što mora?Ko je tu odlučio da na ovakav način opet uzme pare od ljudi i da odluči da se neko oslobađa onoga što mora da radi? Ima tu mnogo toga što je van pameti, i što je jednostavno prilagođavanje zakona policiji. Da je iko osim policije učestvovao u izradi ovoga zakona, a da poznaje iole problematiku, on bi na ovo ukazao odmah i ovo se nikada nebi našlo u zakonu. I oko ovoga mislim i da se i ti slažeš.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 0:58   #133
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Samo da mi kazu gde ima da se kupe pojasevi za lajku rivu m...ke im ga sasave i bezobrazne jer sam pitao sve prodavnice u ZA i ni jedna to nema niti se secaju da su ikad imali.
Nadji al ne zuri sa kupovinom jer jos niko zivi nezna sta ce stvarno morati a sta ce mozda ipak progledati kroz prste .Ono sto sam gore rekao stoji svakako ali ... Npr.,slicna je situacija i sa katalizatorima .Ako je vozilo imalo fabricki/je homologovano onda mora i da ga ima.Problem je samo shto najveci broj vozila kod nas starih od 10 godina pa navise odavno vise i nema katalizator a nov univerzalni kosta oko 250€ dok se tipski krecu i preko 400€ za automobile iz polovine '90.-ih i neke kompakt pa do srednje klase velicine,koji su i najcesci kod nas.
Pozdravljam ideju ekologije svakako ali mnogi ce se pitati "Odakle bre?!?Pa i da shtampam ... " ...
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 5:18   #134
ivan.a
Član
 
Član od: 20.3.2007.
Poruke: 283
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 60 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Na žalost Ajde to, toga će biti uvijek u svim društvima, ali problem je korupcija, mnogo veći. Joj koliko sam puta gledao kako pandur uzima pare da popije piće s drugom...
Tacno, a svedok sam jednog dogadjaja gde sam se stvarno osecao ugrozenim;
Bilo je to pre par godina...lik u belom autu, nepropisno se okrece naglo i "potpisuje gume" oko kruznog toka, iskace pandur sa pandrekom i pocinje nesto da se dere i da ga kritikuje.
Lik izlazi mrtav ladan iz auta, uvucena trenerka, istaknuta kajla i gleda pandura koji mlati palicom i prica nesto. Odjednom lik kaze: "Alo bre, pandur, imas pistolj, sto mi mases sa tom palicom ispred nosa".

Pandur se lagano umirio.

Lik vadi ispod trenerke utoku, mase panduru ispred nosa i nastavlja: "Evo imam i ja pistolj. Ajde da se pucamo. Ako hoces da pises kaznu, pisi, mojne mi se tu mlataras da te ne izbusim kao sir."
U trenutku mi izgledalo tragikomicno da gledam nemocnog pandura, koji se samo nasmejao i pustio ga, a da ne spominjem kako sam se ugrozeno osecao s obzirom da sam bio blizu njih.

Sto se tice novog zakona izgleda da se vec osecaju efekti. Vise o tome...
ivan.a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 7:07   #135
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Pa naravno da je registrovano upola manje saobracajnih nesreca kad su zaustavljali vise od pola automobila u gradu! Znate sta je svaki drugi da zaustave? Moja keva se vratila kuci 2 sata kasnije nego obicno, tj. nije joj trebalo sat vremena nego 3. I kako da se desi saobracajna nesreca kad gazela, sajam, ada svi idu 20Km/h...

Citat:
Pojas, takodje, od kad sam se oslobodio Yuga (u kome pojasi dave ljude)
Znaci svaka ti cast, umro sam od smeha . A istina je .
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 9:20   #136
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

O tome kakvi su efekti, saznaćemo ne sada već za 6 meseci kad se stabilizuje primena zakona, ljudi naviknu na njih i vidimo kako sve ide u praksi. Ovo sada, to je placebo efekat početnog lečenja .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 9:44   #137
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Novi zakon će dati rezultate, to je sigurno, ali na način odvraćanja od grešaka. Međutim, ne može me niko ubediti da veliki deo saobraćajki nema za uzrok loš kvalitet kolovoza ili crne tačke na putevima. Mogu da nabrojim bar pet magistralnih deonica u svom kraju (Zapadna Srbija) gde je put već neko vreme u fazi raspada. I sad, dogodi se nesreća i čovek je kriv jer vožnju nije prilagodio uslovima puta. Kako da prilagodiš vožnju kada je ograničenje 80 kmh a zatim naletiš na rupu do kolena i ostaneš bez osovine? Crne tačke širom Srbije da ne pominjem, svake godine strada bar jedna porodica u Kokinom Brodu i ne može mi niko reći da zbog toga treba pooštriti zakone namesto popravljati i ispravljati puteve!
Kao što rekoh, ne mogu oni nas da kazne, koliko putevi mogu da nam budu šuplji!

edit: sinoć kod Olje Bećković kaže jedan žbir iz ministarstva u fazonu, ako se desi da naletite na rupu pri toj brzini koja nije propisno obležena, kriv je izvođač radova. Super, oni će odgovatai ako ko pogine.

Poslednja ispravka: glitch (14.12.2009 u 8:53) Razlog: ima - nema + edit
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 14:07   #138
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Što se tiče hitne pomoći, zakon za to još nije definisan. Treba da bude u skorije vreme, baš zbog tih stvari oko roka trajanja. Hitna pomoć će po Jusu biti precizirana. Što se tiče automobila koji imaju manji točak kao rezervnu gumu ili kit za krpljenje, rešenje je da se ne potpisuje zapisnik i da se izađe kod sudije za prekršaje gde se tipom vozila dokazuje da on u opremi nema pun točak. Tako da ne brinete. Isto tako i automobili koji nemaju pojaseve. Naravno ako postoji mogućnost ugradnje treba se potruditi radi sebe i drugih koje prevozite takvim vozilom.
todos je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 14:39   #139
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Ovo kao da su snimili kod nas (UPOZORENJE: Besan jezik)
Tez
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 19:57   #140
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

@todos:

Zakon je jasan, svako vozilo mora d ima rezervni točak punih dimenzija. On nigde ne daje kao mogućnost da se to utvrdi tipom vozila i time šta fabrika propisuje. Ovde uslove propisuje zakon ne VW ili BMW ili Mercedes, oni jedino mogu i moraju da poštuju zakon i da prodaju vozila u skladu sa zakonom. Zakon se ne prilagođava proizvođaču već je obratno. Ti u ovom slučaju imaš vozilo koje po našem zakonu nebi nikako smelo da se ovde prodaje, pošto vozilo nije kompletno ti si dužan da ga dovedeš u okvire zakona. Sudija nije ovlašćen da prilagođava ili menja zakon, on može da konstatuje da fabrika kaže za dotično vozilo to ili to, da primi k znanju da uz to vozilo ide ovo ili ono, ali zakon je onno što njega obavezuje i koji kaže šta i kako mora da bude. I tu je kraj, ti si kriv, potpisao ti zapisnik ili ne, fabrika rekla ovo ili ono, imao sudija razumevanja za sve to ili ne.

I ako misliš da je ovo najgore što mi pada na pamet odmah da ti kažem da nije. Recimo pada mi na pamet i moguća odluka suda da moraš u datom roku da prilagodiš auto prema važećem zakonu i da sve to lepo potvrdiš atestom. Pa da troškovi odu malo više, pored troškova suđenja, kazne, kaznenih poena, da porastu i za ovaj deo. Ali ajd da se zadržimo na samo gornjem delu, dakle, tad ćeš morati da staviš rezervni točak punih dimenzija u prtljažnik.

Sad, kad smo kod ovoga, dali onaj ko na vozilu koje fabrički ima recimo 17" pneumatike, pa je montirao recimo 21" na alu felnama, koji sad pneumatik on treba da ima na kolima? Po onome što je montirano na vozilu pun profil za njegov auto je 21" u tom slučaju. Recimo i to može biti vrlo interesantna situacija koju ovaj zakon ne pokriva. A sve je moglo da se reši recimo da je rečeno da je vozilo dužno da raspolaže fabrički propisanim sistemom zamene ili popravke oštećenog pneumatika za dotično vozilo. Čist primer kako kad neko ko ima četvrtastu glavu i koji vidi samo ispred sebe pri pisanju zakona napravi vrlo glup propust i velike probleme svima. Budala koja ne poznaje materiju i koja ne razmišlja.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji novi servis na Internetu biste vi želeli? Branislav Gavric Brbljaonica 12 17.11.2009 22:33
Windows mi ne prepoznaje novi hard disk Win32 Kvarovi 14 25.8.2009 22:28
Prebacivanje particije "C" na novi hard disk MI66 Nosači podataka 5 15.5.2009 14:32
Travian srpski server (početak s1) B@NE Mrežne igre 107 8.2.2009 20:24
Novi Proc ManojlaNS ŠDK - Osnovne komponente 7 27.8.2008 10:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com