Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.12.2009, 19:35   #81
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Svaki dan prelazim i kralja milana i kneza miloša sa sluškama u ušima i NE PADA MI NA PAMET I NEMA TE SILE koja će me naterati da vadim sluške, ja nisam bolid da pretrčavam te ulice makar kasnio u školu, a na čulo sluha više ni ne možeš da se osloniš jer su automobili toliko tihi da nema šanse da ga primetiš.
Mada evo pre neki dan izgaziše neku ženu ovde blizu mene na bulevaru, mada je pretrčavala na crveno...

Što se tiče kazne, baš me briga, nemam ličnu kartu i nisam punoletan tako da ne mogu ništa...

Negde sam pročitao da čovek više od 80% informacija dobija pomoću čula vida, a to za muziku nije slučaj, i ja nisam većina...

I krajnje je kretenski da stara kola moraju da idu dva puta godišnje na tehnički, da ti ljudi imaju pare kupili bi novi auto, ovako će na isto da ih izađe. Ovde su svi zakoni evropski i sve je kao na zapadu, samo životni standard nije...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:41   #82
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
veseliburek kaže: Pregled poruke
a na čulo sluha više ni ne možeš da se osloniš jer su automobili toliko tihi da nema šanse da ga primetiš.
A jel ti znaš da svako vozilo ima sirenu?
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:43   #83
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
A jel ti znaš da svako vozilo ima sirenu?
Koja na pola automobila u Srbiji ne radi!
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:44   #84
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Mali Mrav kaže: Pregled poruke
@ svi

Alo ljudi sta me napadate kao da sam ja pisao ovaj zakon! Mene isto nervira, ima puno nelogicnosti, neke stvari su uvedene samo za uzimanje para, ali SVI morate da se slozite sa mnom kad kazem da nam je saobracaj u k*rcu, danas svako dobija dozvolu, a samo rigorozne kazne mogu da poprave situaciju (nemojte samo ono, sad je sva moc kod pandura, jeste tacno, ali ne govorimo sad o tome). Meni licno nije toliki problem da vadim slusalicu na 5 sec, kad znam da ce bar jedno dete da prezivi upravo zbog tog zakona (recenica kao iz ljigavih filmova, al jbg)...uostalom, niste od secera majku mu, ako su vam slusalice najveci problem u zivotu onda
Gubite poentu. Slusalice meni ne smetaju da POGLEDAM levo i desno i da predjem ulicu kao i svaki normalan covek. Ako je zeleno za mene, crveno za motorna vozila, ja pogledam na obe strane i nema nikog, krenem da prelazim i nesto me pokupi, nece slusalice biti krive nego ta majmuncina koja je nagazila 200Km/h i prosla kroz crveno. A i da ih nisam imao ne bih nista bolje prosao. Ne mogu da zamislim situaciju da neko savestan preduzme sve mere opreza u saobracaju i da narusi bezbednost sebe samog i drugih zato sto ima slusalice?! Kao sto sam rekao, i da ja nisam kriv, nece mi mnogo sluh pomoci. Sto nisu napravili zakon za slepe i gluve da ne smeju da prelaze ulicu na pesacki? Kako oni mogu da prelaze samo na svetlosni signal odnosno samo zvucni signal ne znajuci da li ima kola okolo?! Sto im nisu za njihovo dobro zabranili prelazak ulice? Verovatno zato sto su kupili semafore sa zvucnim signalom na tenderu i sebi gurnuli u dzep kintu a nas jure za banalne stvari kao sto su slusalice.

Pokusavaju da dovedu stanje drzave kakvo je u Danskoj, Svedskoj, Nemackoj. Da se svi ponasaju i da sve bude cisto i cvece i teletabisi...
Ali to se ne radi tako sto uvedes zatvorsku kaznu za ne-stajanje na pesackom...
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:47   #85
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Normalni ljudi imaju vremena da zakoče i sviraju, one koji jure 100 na sat ili više po gradu baš briga za sirenu... Da se ja pitam (eh... ), zabranio bi one odvratne gradske džipove (SUV-ove i plavuše i buržuje koji ih voze i koje baš briga za propise) i kola skuplja od 20-25 hiljada evra, da si ti pošten, ne možeš da skupiš pare za nešto skuplje, a to su upravo ljudi koji ne poštuju propise i koji gaze ljude i malu decu na pešačkim prelazima...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:47   #86
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
A jel ti znaš da svako vozilo ima sirenu?
Ako ti vozilo ide krece ka tebi velikom brzinom, ali se nalazi iza tvojih ledja najverovatnije ne bi odreagovao kako treba. Posto bi se normalan covek prvo osvrnuo, pa bi tek onda poceo da se sklanja. Tu je i vreme reakcije, koje nije isto za sve ljude (sem ako nisi u crvenim beretkama, sanse da budes zgazen u takvoj situaciji su vrlo velike). U Beogradu je "gazenje po sireni" najnormalnija stvar na svakom semaforu, i ja se na njih vise ne obazirem.

@veseliburek

Ma ne treba nista zabraniti, komunizam je prosao hvala Bogu . Treba samo saseci korupciju i resili smo 90% problema.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:50   #87
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Ako ti vozilo ide krece ka tebi velikom brzinom, ali se nalazi iza tvojih ledja najverovatnije ne bi odreagovao kako treba. Posto bi se normalan covek prvo osvrnuo, pa bi tek onda poceo da se sklanja. Tu je i vreme reakcije, koje nije isto za sve ljude (sem ako nisi u crvenim beretkama, sanse da budes zgazen u takvoj situaciji su vrlo velike). U Beogradu je "gazenje po sireni" najnormalnija stvar na svakom semaforu, i ja se na njih vise ne obazirem.

@veseliburek

Ma ne treba nista zabraniti, komunizam je prosao hvala Bogu . Treba samo saseci korupciju i resili smo 90% problema.
Saseći korupciju je isto kao unormaliti Silverbulleta...

Spoiler za aaa:
tj. nemoguće
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:54   #88
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Ako ti vozilo ide krece ka tebi velikom brzinom, ali se nalazi iza tvojih ledja najverovatnije ne bi odreagovao kako treba.
Pa zar će sad još i Doplerov efekat da se koristi kao izgovor zašto je ovo sa slušalicama loše?
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:57   #89
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Nemoj tako, bojler je veoma bitna stvar
Nadam se da ce ovaj zakon onormaliti vozace, jer ljudi voze tako bahato da to nije normalno! A ako nesto mrzim, to je bahatost.
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 20:13   #90
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Za pešake.. Novi zakon o koristenju pojasa u autu od 1/1 2010

http://hocuto.rs/sr/pokloni/poklon_z...nd_hat-92.html


Što se tiče zakona, ima nebuloznih stvari ali nađe se nešto i korisno...

Primer gluposti zakona, ako skrenete bez žmigavca dobijate 1 kazneni bod, ako to uradite sa detetom u auto dobijete 2 boda jer time ugrožavate i njega ali ako neko tako "iseče" vas i ugrozi i dete i vas dobije samo 1 bod...

Glasna muzika je isto glupo, ko će da odredi šta je meni glasno a šta ne?
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 20:33   #91
ivan.a
Član
 
Član od: 20.3.2007.
Poruke: 283
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 60 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Ali ovo mi je najjache:
"Ukoliko vozac ne sakupi ni jedan nebezbedonosni poen bice svrstan u kategoriju savesnog vozaca".
Ko zna...mozda izadjem i u novine
Dzabe im taj novi zakon kad nema ko da ga primenjuje. I dalje ce tatini sinovi u crnim dzipovima sa zatamnjenim staklima juriti pored pandura, koji nece smeti da ih zaustave.
ivan.a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 21:58   #92
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Jutros krećem na posao biciklom, ja i dva sugrađana. Sva trojica imamo po dva kineska svetla na baterije. Pitam komšiju od kad imaš oba svetla? On kaže od jutros, a ovaj drugi dve godine. Ovaj drugi će; Nisam lud da me pokupi neki kamion.
Sreo sam bar tri traktora i svi imaju rotaciona svetla.
Na poslu sam se raspravljao sa kolegom u vezi tih rotacinih svetala. On kaže da je to glupost i da je dovoljna i samo svetlosna signalizacija. Ali ću ja: A u krivini gde je ograničenje 40, a ja idem 80, ako imaš rotaciona svetla odsjaj koji emituju će mi biti dovoljan da se primeti traktor. A On će: A što juriš 80, pa zakucaj se onda.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 22:37   #93
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Željko kaže: Pregled poruke
Glasna muzika je isto glupo, ko će da odredi šta je meni glasno a šta ne?
Ovako je bilo za maglu, u oblastima (vremenu) lose vidljivosti, moraju da se drze oborena svetla, pa kad te zaustavi saobracajac po magli i pita sto nemas upaljene farove, ti mu lepo kazes da nije losa vidljivost za tebe ako je on slep i ako za njega jeste i nikom nista. Zbog ovoga su sad stavili da mora 24/7 oborena, ko zna, mozda su muziku ostavili za sledeci put, da naprave jos bolji zakon bez muzike...
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 7:20   #94
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Majko moja koliko pravnika ovde i svi se razumiju u zakon

Živjela Srbija, svi znaju sve.

Alo bre, ne kradite mi posao. Lupate gluposti kao "maksim po diviziji".
Zakon prije svega, je jedan od najboljih u Evropi.

Pobogu, znate li da je u Egiptu NOĆU zabranjeno držanje UPALJENIH svijetala? Kao zbog straha od izraelskog bombardovanja?

Svašta ste pisali, ali da se koncentrišem na ove zadnje postove

Citat:
veseliburek kaže: Pregled poruke
Svaki dan prelazim i kralja milana i kneza miloša sa sluškama u ušima i NE PADA MI NA PAMET I NEMA TE SILE koja će me naterati da vadim sluške, ja nisam bolid da pretrčavam te ulice makar kasnio u školu, .....

Što se tiče kazne, baš me briga, nemam ličnu kartu i nisam punoletan tako da ne mogu ništa...
....

I krajnje je kretenski da stara kola moraju da idu dva puta godišnje na tehnički, da ti ljudi imaju pare kupili bi novi auto, ovako će na isto da ih izađe. Ovde su svi zakoni evropski i sve je kao na zapadu, samo životni standard nije...
Ne pada ti na pamet i nema te sile. Dobro, kada te udare jednom po džepu, onda ćeš i te kako da poštuješ zakone ove države. Ne donosi to država sama za sebe, nego tvoji legitimni predstavnici koje su izabrali tvoji roditelji i koje ćeš i ti da biraš kad budeš punoljetan.

Dalje, možeš da odgovaraš za bilo šta po bilo kom zakonu u Srbiji ako si stariji od 7 godina, tako da ni to nije problem. Naročito ako se budeš bunio, pa te čika pandur privede u stanicu, a onda ti fino pozove roditelje, onda će da bude veselo Naravno, čisto sumnjam da će to i jedan policajac uraditi, ali vjeruj mi da znam par slučajeva.

Što se tehničkog tiče, na žalost, krntije uz loše puteve i brzu vožnju u alkoholisanom stanju su najčešći uzročnik nesreća na našim putevima.

To se barem ublažava sistemom staro za novo subvencijama u prodaji, kao što je npr. sada ovaj sistem za Zastavin Punto.
Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
Gubite poentu. Slusalice meni ne smetaju da POGLEDAM levo i desno i da predjem ulicu kao i svaki normalan covek. Ako je zeleno za mene, crveno za motorna vozila, ja pogledam na obe strane i nema nikog, krenem da prelazim i nesto me pokupi, nece slusalice biti krive nego ta majmuncina koja je nagazila 200Km/h i prosla kroz crveno. A i da ih nisam imao ne bih nista bolje prosao. Ne mogu da zamislim situaciju da neko savestan preduzme sve mere opreza u saobracaju i da narusi bezbednost sebe samog i drugih zato sto ima slusalice?! Kao sto sam rekao, i da ja nisam kriv, nece mi mnogo sluh pomoci. Sto nisu napravili zakon za slepe i gluve da ne smeju da prelaze ulicu na pesacki? Kako oni mogu da prelaze samo na svetlosni signal odnosno samo zvucni signal ne znajuci da li ima kola okolo?! Sto im nisu za njihovo dobro zabranili prelazak ulice? Verovatno zato sto su kupili semafore sa zvucnim signalom na tenderu i sebi gurnuli u dzep kintu a nas jure za banalne stvari kao sto su slusalice.....
Vidi brale ovako. Ti si posle pijane noći jedva uspio ujutru da ustaneš, moraš na posao ili u školu, stavio si po navici te slušalice, ne znaš gdje ti je glava, u žurbi ne gledaš na pješači i - tap, udari te neko.

Opšte je poznato da zvučna upozorenja mnogo bolje šalju poruke nego svjtlosna (da je obrnuto, automobili ne bi imali sirene, dovoljan bi bio blic farovima)
Citat:
Željko kaže: Pregled poruke
Za pešake.. Novi zakon o koristenju pojasa u autu od 1/1 2010

http://hocuto.rs/sr/pokloni/poklon_z...nd_hat-92.html


Što se tiče zakona, ima nebuloznih stvari ali nađe se nešto i korisno...

Primer gluposti zakona, ako skrenete bez žmigavca dobijate 1 kazneni bod, ako to uradite sa detetom u auto dobijete 2 boda jer time ugrožavate i njega ali ako neko tako "iseče" vas i ugrozi i dete i vas dobije samo 1 bod...

Glasna muzika je isto glupo, ko će da odredi šta je meni glasno a šta ne?
Glupost.
E tu i jeste problem. I svi se bune kada dobiju tih iPod ili novu Nokiju, kažu pretiha.
Nije pretiha. Nikako. Prvo čuvaš sebi sluh. A što se automobila tiče, to se zna tačno u decibelima koliko je to. I svima ljudima je približno isto. Svako od nas slično čuje, i kada prođe mlazni avion pored tebe, nema šanse ni ti niti bilo ko drugi da čuje osobu iza tebe koja nešta govori. I da si gluv ko top, pa ti je vrlo glasna muzika opet tiha - sasvim sigurno je da je bučnija i glasnija od spoljnih zvukova.

Što se deteta tiče, opet nisi u pravu. OK, ja vozim svoje dete, napravim grešku, dobijem duplo više bodova.

Ali zamisli situaciju. Ti napraviš grešku i ugroziš tuđe dijete i tuđu osobu.

KAKO DA ZNAŠ DA LI JE UNUTRA BILA BEBA ILI NIJE? Nikako. Sad treba da tu odlučuje čista sreća?
No way.
Citat:
ivan.a kaže: Pregled poruke
Ali ovo mi je najjache:
"Ukoliko vozac ne sakupi ni jedan nebezbedonosni poen bice svrstan u kategoriju savesnog vozaca".
Ko zna...mozda izadjem i u novine
Dzabe im taj novi zakon kad nema ko da ga primenjuje. I dalje ce tatini sinovi u crnim dzipovima sa zatamnjenim staklima juriti pored pandura, koji nece smeti da ih zaustave.
Na žalost Ajde to, toga će biti uvijek u svim društvima, ali problem je korupcija, mnogo veći. Joj koliko sam puta gledao kako pandur uzima pare da popije piće s drugom...
Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
Ovako je bilo za maglu, u oblastima (vremenu) lose vidljivosti, moraju da se drze oborena svetla, pa kad te zaustavi saobracajac po magli i pita sto nemas upaljene farove, ti mu lepo kazes da nije losa vidljivost za tebe ako je on slep i ako za njega jeste i nikom nista. Zbog ovoga su sad stavili da mora 24/7 oborena, ko zna, mozda su muziku ostavili za sledeci put, da naprave jos bolji zakon bez muzike...
Hm. Opet pogrešno shvatanje. Ne uključuješ ti svijetla da bi ti vidio (jer realno u gustoj magli ništa ne vidiš, svijetlo često i pogoršava), već DA BI TE DRUGI VIDJELI!


I na kraju, vezano za sluške. Ni jedan sudija neće vas okrivti ako ste zgaženi sa slušalicama na pješačkom (kriv je vozač u svakom slučaju - osim ako ste pretrčavali na crveno). Stvar je što je ta norma preventivnog karaktera.

Kod nas u Crnoj Gori odavno postoji ovo sa oborenim svijetlima. Srećom, pa zakon nema gluposti kao vozač početnik i sl, tako da sam od početka mogao da vozim (3. god kako imam vozačku, položio sa 18. ). Oko toga, ima mnogo rasprava, za i protiv, to je prije svega političkog karaktera,...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 7:25   #95
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Zato narode, najvažnije je pijani da ne vozite, i nemojte kroz crveno, stavljate kacige i vežite se

Ja ne znam kako je nekome problem da se veže u automobilu. Pa od kada sam položio nisam ni jednom vozio a da nisam bio vezan.

Uglavnom poštujem saobraćajna pravila, osim ponekad volim da malo dodam gas, pa kud puklo da puklo
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 7:35   #96
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Vidi brale ovako. Ti si posle pijane noći jedva uspio ujutru da ustaneš, moraš na posao ili u školu, stavio si po navici te slušalice, ne znaš gdje ti je glava, u žurbi ne gledaš na pješači i - tap, udari te neko.

Opšte je poznato da zvučna upozorenja mnogo bolje šalju poruke nego svjtlosna (da je obrnuto, automobili ne bi imali sirene, dovoljan bi bio blic farovima)
Pod jedan, sirena ne sluzi da ako neko ide kolima +60KM/h svira i da ne usporava a ja se sklonim. Ako ja istrcim pred auto a on ide 60+, kako ce mi zvuk pomoci?! Nikako...

Pod dva, cekaj mamuran sa sluskama ne mogu ujutru na posao, a TOTALNO PIJAN u mrklom mraku mogu?

Citat:
Hm. Opet pogrešno shvatanje. Ne uključuješ ti svijetla da bi ti vidio (jer realno u gustoj magli ništa ne vidiš, svijetlo često i pogoršava), već DA BI TE DRUGI VIDJELI!
Pa znam, ali ti ukljucujes kad je slaba vidljivost, a to ne odlucuju drugi ljudi umesto tebe nego ti, tj. ako je tebi slaba vidljivost. Neces ti da pitas svakog pored toga prodjes "e jel ti slaba vidljivost da ja ukljucim svetla da bi me video?" nego na osnovu tvoje vidljivosti. Zaustavi te policajac, pita sto nemas svetla u magli, ti mu kazes "pa ja vidim sve!" i nikome nista. Ne moze on tebi da kaze "e pa drugi ne vide, moras da upalis" kad nigde nije definisano kad to drugi ne vide a kad vide. Ima ljudi koji su na granici najlosije vidljivosti a da mogu da prodju lekarski i dobiju dozvolu, ima likova koji vide u mraku i magli, i sad me policajac zaustavi i koij kriterijum se koristi kad je losa vidljivost a kad ne? Nikakav. Moja poenta je da je "losa vidljivost" relativan pojam i da ti mozes da se igras sa tim. Sad moraju svetla se drze stalno, ali zato glasna muzika ne moze. Sta je to glasna muzika? Ko odlucuje kad je glasno a kad ne? Ima ljudi kojima smeta i najmanji sum, a ima ljudi koji se totalno iskljuce i boli ih uvo. Mojoj babi smeta zvuk iz slusalica uvece kad slusam muziku, dedi ne smeta da odvrnem muziku do kraja. Recimo da ona zove policiju i kaze da glasno slusam, ja kazem da ne slusam, i sta onda?! Da ne donose uredjaje i mere?

Citat:
I na kraju, vezano za sluške. Ni jedan sudija neće vas okrivti ako ste zgaženi sa slušalicama na pješačkom (kriv je vozač u svakom slučaju - osim ako ste pretrčavali na crveno). Stvar je što je ta norma preventivnog karaktera.
A ja sam mislio da je ovo zakon?! Nego kad ce da me kaznjava ako imam sluske? Sto sam povlascen ako me nesto zgazi? Ja sam kriv pa kriv svejedno, imao on registrovana i neregistrovana kola i 10 promila i bio slep... Hoces da kazes da ako ja vozim pijan u neregistrovanom automobilu i drugi lik me udari, ja ne odgovaram?! E pa vidis bas cu ja i da odgovaram a on nece...
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 9:08   #97
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
A ja sam mislio da je ovo zakon?! Nego kad ce da me kaznjava ako imam sluske? Sto sam povlascen ako me nesto zgazi? Ja sam kriv pa kriv svejedno, imao on registrovana i neregistrovana kola i 10 promila i bio slep... Hoces da kazes da ako ja vozim pijan u neregistrovanom automobilu i drugi lik me udari, ja ne odgovaram?! E pa vidis bas cu ja i da odgovaram a on nece...
Da ti ne odgovaram na sve, ali u ovom zadnjem slučaju, da baš tako =)

Ako ti voziš pijan i u neregistrovanom autu, ALI PO PRAVILIMA, te te drugi udari, ti ćeš za ta dva prekršaja odgovarati, a on za to što te je udario.

Sad drguo pitanje je da li si ti (a jesi) napravio krivično djelo ugrožavanja javnog saobraćaja, i to potpuno odvojeno ide od čovjeka koji te je udario...

Povezuješ dvije potpuno različite stvari. To ti je isto kao da neko pljačka banku, a i ja hoću da je opljačkam, pa uđem i počnem da pucam po pljačkašima...

E vidiš, ovaj što je prvi pljačkao ima da odgovara zbog pljačke banke, a ti i zbog pljačke i zbog tjelesne povrede, ubistva i sl.
Da, svaki zakon je preventivog karaktera, prijeti ti se sankcijom u slučaju kršenja. Ali ovde nije o toj prevenciji koju ti pominješ riječ. U pitanju je dodatno osiguranje za slučaj nesreće.

Jbg, ne znam odakle ovoliki otpor prema zakonu, kao loš, ne možete sigurno biti vi u pravu od profesora i doktora saobraćajnih i pravnih nauka nikako.

Nema tu nikakvog vaganja

P.S. Lično sam svojim očima vidio djevojku na kako ide ulicom na početku Sjevernog Bulevara na liniji 65 koja se je zamislila sa slušalicama u ušima, vozač na liniji 65 trubi, ona mrtva ladna krene pravo na autobus... Da je neki drugi vozač bio, ne bi je bilo među živima.

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (12.12.2009 u 9:16)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 9:16   #98
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Normalno da treba i ti da odgovaraš za svoje prekršaje, ako si svesno izašao u saobraćaj sa neispravnim i/ili neregistrovanim vozilom .... da nisi bio u tom trnutku na tom mestu, možda do prekršaja ne bi ni bilo ....

( i sada će neki pametnjaković: a da nije bio tu , možda bi na sledećoj raskrsnici taj ubio čoveka... i tako možemo do prekusutra... zakon je takav kakav je, na pojedincima je da li će ga poštovati ili ne, i za to snositi posledice ... )
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 9:21   #99
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
Normalno da treba i ti da odgovaraš za svoje prekršaje, ako si svesno izašao u saobraćaj sa neispravnim i/ili neregistrovanim vozilom .... da nisi bio u tom trnutku na tom mestu, možda do prekršaja ne bi ni bilo ....

( i sada će neki pametnjaković: a da nije bio tu , možda bi na sledećoj raskrsnici taj ubio čoveka... i tako možemo do prekusutra... zakon je takav kakav je, na pojedincima je da li će ga poštovati ili ne, i za to snositi posledice ... )
Toga u pravu nema. ŠBBKBB ne postoji. Neregistrovano vozilo i sudar nemaju veze jedno s drugim. Još jedno poređenje - kao da upucaš čovjeka, a ispostavi se da je odbjegi zatvorenik? Odgovaraćeš kao da si običnog čovjeka ubio, svejedno ti je.

Može taj vozač biti ćorav, gluv, sa neregistrovanim vozilom, pijan, ali ako ti načiniš grešku, udariš ga i teško povrijediš, eto tebe kod sudije....

Nego, u Beogradu postoji ogroman broj kamera E sad da se vratimo malo na IT =)

Imam pristup jednom mjestu na kome je dobar dio tih kamera popisan (malo ljudi ima pristup ), i jedna stvar mi nije jasna.

Prvo, kako te kamere komuniciraju sa centralom? Nije valjda da su kilometre žica razvlačili...
Drugo, ko bre to gleda? Broj je baš veeeliki....
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 10:01   #100
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Drugo, ko bre to gleda? Broj je baš veeeliki....
Verovatno niko. Gledaju tek kad se nesto desilo, pa da procene situaciju.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji novi servis na Internetu biste vi želeli? Branislav Gavric Brbljaonica 12 17.11.2009 22:33
Windows mi ne prepoznaje novi hard disk Win32 Kvarovi 14 25.8.2009 22:28
Prebacivanje particije "C" na novi hard disk MI66 Nosači podataka 5 15.5.2009 14:32
Travian srpski server (početak s1) B@NE Mrežne igre 107 8.2.2009 20:24
Novi Proc ManojlaNS ŠDK - Osnovne komponente 7 27.8.2008 10:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com