Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.5.2014, 15:01   #5281
DiNDiNBrE
Veteran

Član od: 20.4.2013.
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 156 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: League of Legends

Ma odavno sam shvatio da je problem u meni,i kolko-tolko sam ga resio,medjutim zamisli da imas fidera na svim laneovima,i onda krive junglera za poraz...
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2014, 16:39   #5282
DiNDiNBrE
Veteran

Evo da dodam,prica sa moje prethodne partije...Igrao sam premade sa jednim likom (ponekad igram sa njim,solidan igrac) koji je dobar na mid laneu.Svi uzimamo heroje,ja spremno uzimam Olafa,a jedan lik ispred mene Zeda (da bi pokazao svoj SKT skin ) tako da ovaj moj "pomocnik" nije mogao da igra mid.Sve u svemu moj tim je izgledao ovako:

Top lane-Olaf (ja)
Mid lane-Zed
Bot lane-Jinx
Bot lane-Nidalee
Jungle-Lee Sin (taj moj premade partner)

Igra je krenula ko i svaka druga,jungler ide na buff i ostali mu pripomazu.Posto je jungler izabrao buff dalje od top lejna ja sam mogao da ostanem na topu,gde sam zatekao svog zakletog neprijatelja,Tryndu varvarina!

Na moju srecu on je bio totalni idiot (to cete sami zakljuciti u ostatku price).Taman dosao na moj lane kad oni pokusavaju invade (Blitzcrank im je support,bilo je opasno) i ja pojurim da pomognem svojima.Posto od invadea njihovog nije bilo nista mogao sam lagano da se vratim na svoj lane.

Ali Trynde nema!Bacio sam sekiru u zbun u reci kada je on munjevito izleteo i krenuo da me bije.Kao sto znate zbog mog pasiva kad mi je istrosio pola heltova ja sam udarao dva puta,a on jednom,i caskom sam ga utepao.Tako sam nastavio da ga unistavam,skor mi je lagano dosao do 5/0/0.

Ali (zasto to us#ano ali) moj tim i nije bio nesto sjajan,te se Khazix (njihov jungler) jako brzo nafidao i dosao po mene.Lagano sam ubio Tryndu koji me je napadao,ali KhaZixa nisam mogao,te sam i ja pandrknuo.

Medjutim moja ogromna snaga je postala beskorisna jer su oni laganica unistili druge lejnove.Ja sam medjutim bio nezaustavljiv te sam pokupio sve moguce killove i terao protivnike da beze od mene.

Oni su se regrupisali i pobedili nas,a ja zavrsio sa skorom 17/11/7 (imao sam najvise kilova u celoj partiji) a ostali saigraci su bili mnogo losiji od mene...

I eto,posle sam ja kriv sto gubim bezveze...
Stara 9.5.2014, 16:53   #5283
icemama
Veteran

Član od: 28.10.2007.
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 129 puta na 95 poruka

Ne znam sto se zalis, pokupio si sve kilove kasnije i ocekivao si da likovi koji su izgubili lejn keruju gejm umesto tebe
Edit, i jos nesto, kad ti je kha zix gankao, zar nije logicno bilo da njega fokusujes jer je nafidan, i nije tanky, tako da mozes da ga ubijes, jer trindamer ionako ima ulti.
Ili si samo hteo da uzmes jos jedan kill, a to sto nisi vise dobijao golde nema veze xD
Ako sa olafom ne mozes da kerujes, nadji drugog heroja, jer nece tvoji bronzani saigraci da te izvedu iz bronze nego ti.

Poslednja ispravka: icemama (9.5.2014 u 17:11)
icemama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2014, 16:59   #5284
DiNDiNBrE
Veteran

Ma kako Olaf da keruje game? Znao sam da cu da izgubim,ali sam hteo da izgubim sa stilom,pa sam poslednjih 10 minuta kad su u*****li stvar pokupio tih 10 kila.
Stara 9.5.2014, 17:46   #5285
DiNDiNBrE
Veteran

Sad imao slicnu partiju i pobedio.

To sa gankom,Trynda me je napao kada sam mu rusio turret,te mi je natrosio dosta heltova,pa sam bio laka meta za Khazixa koji je tada naisao.

Olaf je jedini champ koji je kao stvaran za mene,samo sa njim mogu da odigram game dobro.On ima sve sto meni odgovara,damage i mora da bude pomalo (ili povise) tenk.Kada ga uzmem kazu da sam nub jer krecem sa long swordom,a kasnije me hvale kad uzmem first blood.

Tryndamere mi isto tako odgovara,samo sto je preslab na pocetku,a to mi je nekako bas bezveze.

Jax je superioran,ali nekako nemam sa njim tu sigurnost u igri,pa cesto dobro zabrljam kada pokupim desetak kilova.

Renekton mi uopste ne odgovara,isto i Nasus.

Teemo je napast koju sam igrao celu drugu sezonu (sa njim sam se levelovao) ali sam sa njim postao previse los.
Stara 9.5.2014, 18:06   #5286
icemama
Veteran

Član od: 28.10.2007.
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 129 puta na 95 poruka

^^ Probaj shyvanu, ili aatroxa (nije jak kao pre, al bar imas heal i 2 zivota xd).
icemama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2014, 18:27   #5287
Sun Tzu
Starosedelac

Član od: 10.8.2007.
Zahvalnice: 414
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka

Umreti 11 puta, ma koliko killova imao, nije baš dobra partija.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2014, 19:04   #5288
DiNDiNBrE
Veteran

Pa 11 puta umrem u teamfightovima kasnije jer 2-3-4 nafidana protivnika su uvek jaca od jednog nafidanog Olafa...

Shyvana nema onaj damage koji meni treba da bi dominirao,a Aatroxa imam i igrao sam na na normalu jako dugo.Jedinni problem sa njim je sto se previse zalecem,pa previse umirem.
Stara 9.5.2014, 20:05   #5289
Hrundibakshi
Član

Član od: 9.11.2010.
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci

Sun Tze koja si liga?
Hrundibakshi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2014, 20:31   #5290
DylaN
Veteran

Član od: 25.12.2009.
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 298 puta na 156 poruka

:o

DylaN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DylaN na korisnoj poruci:
Ivan452 (9.5.2014)
Stara 9.5.2014, 21:12   #5291
Ivan452
Veteran

Član od: 25.7.2008.
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452

Sjajno su uradili Stick Figures. Možda su prošli za trunku bolji, ali i ovo je super.

A što se DiNDiNBrE-a i njegove elaboracije toga kako nije on kriv za poraz. Na kraju dana si ti kriv. Naravno nisi u svakoj partiji, ali u proseku jesi.

Recimo da svaki LOL igrač koji je dodeljen partiji koju ti igraš nosi određeni 'skill' (šansu da njegov tim pobedi).
Ako obeležimo taj skill sa X:
- onda protivnički tim ima 5X skill-a,
- tvoji suigrači imaju 4X skilla.
Ako tvoj skill obelezimo sa Y, onda tvoj tim ima 4X+Y skill-a.

I to je to, dokaz da na većem broju uzoraka pobeda zavisi isključivo od tebe. Jer ti pravis razliku da li je 5X veće ili manje od 4X+Y.
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2014, 21:26   #5292
Luka Filipovic
Starosedelac

Član od: 9.7.2010.
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 535 puta na 368 poruka

Citat:
DiNDiNBrE kaže: Pregled poruke
Shyvana nema onaj damage koji meni treba da bi dominirao,a Aatroxa imam i igrao sam na na normalu jako dugo.Jedinni problem sa njim je sto se previse zalecem,pa previse umirem.
Shyvana mozda nema dmg koji bi zadala odjednom kao npr olafov true dmg, ali zato kad pogodi sa trecom, upali drugu i udara sa q, zadaje bolesno velik dmg, jos kad joj kupis botrk zbog aktivne ili uzmes exhaust, protivnik nema sanse protiv tebe. Pasivna joj daje ar i mr, i jos kad joj uzmes omen ili npr sunfire cape retko ko moze da te dobije 1v1. U najgorem slucaju uvek mozes da pobegnes sa speed buffom od druge. Problem bi bio samo lejnovanje protiv nekog range heroja ili nekoh sa range spamom (npr pantheonov q)
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2014, 22:22   #5293
DiNDiNBrE
Veteran

Zamisli da ja sa Olafom do 25. minuta dominiram,a kasnije gubim snagu.Svakog razbijam 1v1 u prvih 2-3 minuta,pa nije ni cudno sto u 60% partija uzmem first blood.E sad ako moji saigraci budu dobri,jungler mi ne smeta,a ako ga nafidaju,onda mi predstavlja solidnu pretnju.
Opet obrni-okreni meni je shyvana slaba (moj brat igra sa njom,pa i ja ponekad igram mesto njega). Kada zelim pobedu uzmem Jaxa i obavezno pobedim,jer je on strasan.Mada,kao sto sam rekao,nemam sigurnost sa njim pa kasnije umem da pravim nubovske greske.
Stara 10.5.2014, 3:14   #5294
mmiikkii
Član

Član od: 1.12.2008.
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka

Cesto citam sta se pise na ovom forumu, rijetko postujem, ali evo neko moje misljenje.

Nerijetko se prica vodi oko Dindija i njegovog zaljenja na tim.

Dindinbre ti prvo moras prvo da ispravis svoje greske (koje su ogromne). Jer tebi tim nije razlog zasto si u bronzi, vec si ti sam.
Evo nekoliko velikih gresaka sto pravis (sve ovo se vidi iz gledanja tvog match history-a):

1. Nikakav farm- Bukvalno kao da ne farmujes. Ja poprilicno lose farmujem, a moj prosjek je 191 po mecu (main), na ostalima varira od 160 do 210. Tvoj farm je 68 po partiji. Bukvalno da pustis heroja da sam udara minione, imao bi vise.

2. Losi buildovi- Necu da komentarisem iteme poput Frozen Malleta i Atma's, koji su logicni u neku ruku, iako ima trenutno masu bolji izbor za Olafa.
Ovako:
  • Uvijek kupujes att speed cipelicu, na svakom heroju ti to to radis.
  • Ovakvi itemi na Alistaru http://i.imgur.com/PHMyYBp.png :O ;
  • Povremeno pravis Phantom Dancer na Olafu;
  • Igras ponekad Volibera supporta i ne kupis uopste cipelice;
  • Ne kupujes MR iteme, iako si cesto igrao protiv nafidovanih AP heroja, nisam provjeravao sve redom, ali si sigurno igrao i protiv AP heroja na topu.

3. Los izbor Summoner Spelova- Na Olafu je mnogoooo korisniji ghost od flash-a. Kao sto su ti vec rekli, tvoj cilj sa Olafom je da se probijes do ADC-a i da mu budes nocna mora. Ghost+Ulty ti olaksavaju zadatak.

4. Masteries i Rune- Imas 3 stranice talenata (masteries) i dva rune page-a sa istim runama. Tu nemam sta da dodam osim da je to jako lose. Ne igra se svaki heroj na isti nacin, takodje samim tim imas bezvrijedne bonuse, koji su itekako da budu korisni.

Tu ima jos masu stvari, ovo su neke sto su mi prvi pale na pamet. Takodje ovo se sve vidi iz tvog lolking profila, siguran sam kad bi stavio svoj lol-replay naslo bi se jos dosta gresaka.

Inace ja sam prosjecan igrac, koji nema ni neku zelju za rankedom i napredovanjem (trenutno Plat IV). Takodje top mi je tek treca pozicija, ali sam siguran da ce se bilo koji Plat 5+ igrac sloziti samnom i sa gore napisanim.

Neka moja preporuka za Olafov build
.
Poslednji item Banshee ili Thornmail, prilagodis se protivniku
Naravno dosta toga moze da bude drugacije u zavisnosti protiv koga igras.

Protiv full AD tima:
mjesto Warmoga moze i Frozen Heart.

Protiv tima sa dosta magic damage-a:
naravno cesto ce tu da ide Sunfire ili Warmog, ukoliko je protivnicki ADC dobar, iako sumnjam da postoji takav u bronzi.

Naravno cesto bude rasprava izmedju toga da li je bolja Hydra ili BOTRK, ja vise volim Botrk radi slow-a i boljeg 1vs1 duela.

Sigurno ce neki imati primedbje i na moj build, opet kazem top je moja treca pozicija, ali ovaj build je bolji od tvog trenutnog 3 puta.

Ti ako oces poslusaj moje savjete i kritike, ako neces ne moras, ali sam sve pisao iz najbolje namjere i sigurno ne bi napisao ovoliki tekst iz pakosti ili bilo cega slicno.

Poslednja ispravka: mmiikkii (10.5.2014 u 3:23)
mmiikkii je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2014, 7:26   #5295
Anaxander
Veteran

Član od: 12.9.2007.
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 118 puta na 72 poruka

Citat:
Ivan452 kaže: Pregled poruke
Recimo da svaki LOL igrač koji je dodeljen partiji koju ti igraš nosi određeni 'skill' (šansu da njegov tim pobedi).
Ako obeležimo taj skill sa X:
- onda protivnički tim ima 5X skill-a,
- tvoji suigrači imaju 4X skilla.
Ako tvoj skill obelezimo sa Y, onda tvoj tim ima 4X+Y skill-a.

I to je to, dokaz da na većem broju uzoraka pobeda zavisi isključivo od tebe. Jer ti pravis razliku da li je 5X veće ili manje od 4X+Y.

Ne znam kojem geniju je ta logika pala na pamet, ali po njoj svi igrači protivničkog i tvog tima, osim tebe, imaju isti skill??? A šta se dešava sa timovima u kojem nema igrača u pitanju?

Ljudi shvatite, neko je mnogo dobar, neko je samo dobar, neko je loš, neko je mnogo loš. Uvek će biti ljudi koji rade glupe stvari, nekad ćete i vi to uraditi a da niste svesni...
Anaxander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2014, 8:59   #5296
Maladikt
Starosedelac

Član od: 21.8.2006.
Zahvalnice: 839
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka

Na poslednje 2 strane svaki drugi post je "Dindine, nije problem u tvom timu nego u tebi". Mislim da je čovek skapirao, kao što je i sam više puta rekao.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2014, 12:24   #5297
DiNDiNBrE
Veteran

Kako nisam skapirao!Ja sam 90% gresaka ispravio,ovo sad nisu greske,vec ja to radim sa razmisljanjem.Bolje mi je da imam 90 damage na pocetku da bi mogao da se budzim tanky,berserkers greaves kupujem jer mi skoro uvek treba attack speed,mallet mi je glavni item za Olafa jos od ko zna kad,alistara sam tako budzio jer mi je ADC bio AFK,pa sam hteo da probam da nadoknadim njegov nedostatak,a ostalo nema potrebe da pojasnjavam...
Stara 10.5.2014, 22:43   #5298
Ivan452
Veteran

Član od: 25.7.2008.
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452

Citat:
Anaxander kaže: Pregled poruke

Ne znam kojem geniju je ta logika pala na pamet, ali po njoj svi igrači protivničkog i tvog tima, osim tebe, imaju isti skill??? A šta se dešava sa timovima u kojem nema igrača u pitanju?

Ljudi shvatite, neko je mnogo dobar, neko je samo dobar, neko je loš, neko je mnogo loš. Uvek će biti ljudi koji rade glupe stvari, nekad ćete i vi to uraditi a da niste svesni...
Ne nije logika. Vec statistika i verovatnoca.
Ako gledas 100 partija nasumicnih ljudi u LOL-u, verovatnoca kaze da ce ~50% da pobedi purple tim a ~50% plavi tim. Ako izbacis jednog iz purple tima i ubacis sebe, odigras 100 partija i purple tim pobedi 38%, nikako ne mozes da krivis druge igrace.
U konkretnoj jednoj partiji mozda i jeste tudja krivica, na vecem uzorku nije.
Ali dobro, ljudima je primarni instinkt da traze krivca van sebe
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2014, 23:41   #5299
Sun Tzu
Starosedelac

Član od: 10.8.2007.
Zahvalnice: 414
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka

Citat:
Hrundibakshi kaže: Pregled poruke
Sun Tze koja si liga?
Ne bavim se takvim stvarima.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2014, 19:04   #5300
Kidja
Deo inventara foruma

Član od: 27.3.2011.
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 629 puta na 441 poruka

Onaj mali Carl iz "Walking Dead" poceo da streamuje http://www.twitch.tv/chairhandler

Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
igrice, league of legends, online, proxy

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stronghold Legends Belfegor Strateške igre 28 16.9.2016 14:16
DotA SuperG Mrežne igre 3586 27.8.2014 0:32
GT Legends SV 84 Simulacije vožnje 20 13.9.2012 9:09
League Champions 2006-07 ONLINE SUSRET L@KY Online susreti 0 7.1.2008 22:46
Rise of Nations VS. Rise of Legends huligan Strateške igre 12 6.1.2007 23:17

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:04.