Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.1.2009, 0:18   #1
krmenadla
Novi član
 
Član od: 17.1.2009.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Lapatopa: Asus ili Asus?

Dvoumim se izmedju dva veoma slicna lapatopa:

ASUS X59SL-AP313 (ATI HD 3470)
ASUS X53SG-AP200 (nVidia 9300)

oba su Core2Duo, 3 GB RAM-a (prvi je na 800 MHz, za drugi ne znam, zna li neko brzinu?), etc... glavna razlika je u grafickoj kartici.

ne mogu nigde da iskopam na netu pristojan clanak, tj. poredjenje izmedju ove dve kartice. benchmark programi ukazuju da su veoma slicne kartice, dok po forumima svako hvali svog favorita, tako da sam zakljucio da su veoma slicne u realnoj upotrebi (prikaz slike i igrice)...

ono sto mi je privuklo paznju su tvrdnje da je ova nVidia malo bagovita, tj. da nije bas najsrecnije resena (hardverski, drajveri).

ima li junaka da me uputi o cemu to ljudi pricaju i da mi kaze konkretno da li da uzmem prvi ili drugi notebook, tj. da malo razjasni tu smelu tvrdnju da je nVidia izbacila "nedovrsen" chip 9300 i da ga ugradjuje u notebooks?


Hvala svima na komentarima,
mc
krmenadla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2009, 1:57   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: lapatopa: Asus ili Asus?

Grafike su slicne, nesto je bolja/jaca 9300M.
Glavno pitanje je za sta bi tebi sluzio laptop?

Kako god okrenes uzeo bih nV jer manje trosi (tako ti duze traje baterija) i ima bolje resene drajvere.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2009, 12:25   #3
krmenadla
Novi član
 
Član od: 17.1.2009.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: lapatopa: Asus ili Asus?

notebook bi se koristio za sve i svasta - office, Internet, filmovi, vmWare, ponekad igrice...

no, sada sam opet u nedoumici - citam da ovi Asus notebooks nude ovako mnogo za malo para jer su Sis chipset, ne rade sjajno, mnogo ljudi se zali da se zaglavljuju prilikom vadjenja strujnog kabla iz notebooka u toku rada, uzasno se greju (kaze jedan da moze da kuva jaja na touchpad-u), etc...

pitam se da li je pametno kupiti jedan od ova dva superpovoljna Asusa...
krmenadla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2009, 12:47   #4
™wL@dA™
Član
 
Član od: 17.10.2008.
Lokacija: Pred kompjuterom
Poruke: 164
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku ™wL@dA™
Određen forumom Re: lapatopa: Asus ili Asus?

pazi...koga god da pitas svako ce ti reci drugacije...svako ima svog favorita da tako kazem.... ...ali uvek nek ti na umu bude da LT ne mozes kasnije da nabudzis nesto preterano...svaki LT se greje..a to sto ti neko kaze da moze da kuva jaja...ne mozes ni da zamislis koliko to nista ne znaci (moje vruce i tvoje vruce nije isto, ako me razumes sta hocu da kazem) sve u svemu imaj na umu koliko para toliko i muzike...a za tvoje , dole navedene potrebe, jedan od ova dva LT-a je sasvim dovoljan....
glasam za ASUS X53SG-AP200
™wL@dA™ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2009, 12:54   #5
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: lapatopa: Asus ili Asus?

Sve zavisi od serije notebook-a. Neki su bolji, neki losiji...
Ne znam koliko tacno ova 2 kostaju ali za te pare neces naci niti jedan slican laptop.

Ne znam konkretno koje Asus ima probleme ali koliko para toliko muzike. Nije dzaba laptop istih karakteristika (a da je Dell, HP...) skoro duplo skuplji.
Asus dosta nudi za cenu za koju se prodaje. Po onome sto bi ti koristio/la Asus ce ti zavrsiti super posao. Ne moras mnogo da se brines oko chipset-a i slicnih stvari. Ako nesto (ne dao bog) ne radi postoji garancija koja je 2 godine. Mada verujem da ce sve biti sasvim ok.

Edit: 10-ak otvorenih tabova usporava vreme reakcije! Zapamtite deco.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2009, 13:31   #6
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: lapatopa: Asus ili Asus?

Vjerovatno su tako jeftini zbog SiS čipseta. A i nešto nisu mnogo popularni nigdje u Evropi sem ovdje kod nas, makar koliko sam ja upoznat. Što ne mora da znači ništa loše, ali opet ni dobro

Za jeftine pare nećeš naći ništa bolje. Reporti korisnika kažu da se laptop mnogo grije, baterija je dosta loša (a odvojena grafika + SiS čipset stvar dovode do očajne mjere), ali za ovu cijenu dobijaš solidan i snažan model.

Eventualno možeš razmotriti i HP-ovu budget liniju, HP 550 i noviji HP 6735s.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2009, 17:43   #7
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: lapatopa: Asus ili Asus?

He, ko je jednom imao SIS zna šta je to. Bio sam ponosni vlasnik Sis745 (za Athlon XP), ne ponovilo se nikad. Šta reći kad je Via pojam za njih. Inače Sis (silikon integrated system) je poznat po najgoroj ploči , sa najgorom integrušom sa najgorim čipestom. Firma je bila PC chips za P2 , 625 integrisano rešenje, inače bilo jako popularno na ondašnjem srpskom tržištu. Otišao sam u OFF , ali nisam mogao da odolim. Pa ti razmisli o kakvoj se firmi radi.
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2009, 1:58   #8
krmenadla
Novi član
 
Član od: 17.1.2009.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: lapatopa: Asus ili Asus?

komentari po forumima su me definitivno odvratili od ovih Xtra Asusa za male pare...

inace, imam Asusa vec 3 godine, P4, 1.5 GB RAM-a, ATI X700 sa 128 Mb RAM-a, a i proslo mi je podosta racunara i notebooks kroz ruke, tako da nisam bas neiskusan... ipak, svestan sam da ne pratim IT industriju kao nekada, nisam sujetan da ne pitam za misljenje drugih, pa stoga i pitam za misljenje...

nego, da ne sernjam ja mnogo, izgleda da ce izbor pasti na HP 6730s - NA783ES. budzet je 50 K din, tako da se ovaj HP uklapa u dinar!

siguran sam da ovaj HP nije jedini koji se uklapa u ovu cifru, ali verujem da ce posluziti!

nego, sta kazete za ovaj HP? Ima li ga iko? Kakva su iskustva?

mc
krmenadla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2009, 2:11   #9
krmenadla
Novi član
 
Član od: 17.1.2009.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: lapatopa: Asus ili Asus?

da, ne rekoh - hvala svima na dosadasnjim komentarima!
mc
krmenadla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2009, 12:02   #10
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: lapatopa: Asus ili Asus?

HP dobar izbor, sviđa mi se ono što vidim, bar na papiru.
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2009, 13:28   #11
krmenadla
Novi član
 
Član od: 17.1.2009.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: lapatopa: Asus ili Asus?

mislim da cu poludeti...
nedelju dana biram Core2Duo notebook, odlucio sam se najverovatnije za ovaj HP, nasao ga u firmi u kojoj mora da se kupi notebook u kategoriji Core2Duo, i sada bez veze jos malo cituckam o njemu, i pronalazim na pola sajtova u svetu da je CPU Dual-Core, a ne Core2Duo!

odlepicu...
krmenadla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2009, 14:55   #12
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: lapatopa: Asus ili Asus?

Dobar je to procesor, baziran je Conro jezgru(c2d) ima manje keša 1mb i magistralu na 800. To nije uticalo mnogo na performanse.
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Asus isporucuje krekove vasiljevic Brbljaonica 0 22.9.2008 10:35
ASUS kućišta 400 w ili Centurion 541 380 w shulesd ŠDK - Ostale komponente 1 13.11.2007 13:07
DFI Infinity NF570-M2/G vs ASUS M2N-E or other ??? zokocx Osnovne komponente 18 4.10.2007 23:57
Asus v9180se marcos Grafika 27 28.4.2006 14:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com