Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.3.2015, 15:30   #1
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Kupujem Prodajem

S obzirom da Limundo ima svoju temu, a KP postaje sve popularniji, red je otvoriti zasebnu temu za diskusiju. Pišite kakva su vaša iskustva sa prodavcima ili sa kupcima na ovom sajtu, čega se treba paziti i na šta obratiti pažnju.


Moja iskustva su za sada relativno skromna - prodao sam jedan procesor u kompletu sa kulerom i pazario mobilni telefon. U oba slučaja su korisnici imali preko 100 pozitivnih ocena i utisci su pozitivni.

Kao kupac, sa mobilnim telefonom sam imao malu avanturu o kojoj sam pisao, ali je na kraju sve ispalo ok.

Što se tiče prodaje, iako sam na Kupindu obično tražio da kupac prvo uplati postnetom pare, u slučaju KP je ispalo drugačije. Član sa 100+ pozitivnih ocena je video mene sa jednom pozitivnom (ona koju sam dobio nakon kupovine mobilnog ) i tražio je da prvo pošaljem, pa će on platiti pouzećem. Pošteno, pravilo "jačeg", poslao sam i sve se završilo kako treba... sem što me na kraju nije ocenio.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2015, 15:49   #2
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Neka si premjestio temu
Ja se u Crnoj Gori pomalo bavim tom preprodajom i jače su nam cijene polovnih komponenti nego kod Vas u Srbiji ali se neđe zalomi ponešto baš jeftino.
Ja ovo do sada što sam prodavao nijesu se žalili
Ali mi se jednom desilo da mi je kupio lik ploču i procesor ( I3 530 + Gigabyte neka) za 70 Eura oboje i dao mu da isproba.
Posle neđelju dana veli lik da mu se restartuje komp (ko zna zbog čega), ja mu ponudio da to uzmem, povežem instaliram OS i testiram.
Zvao ga nekoliko puta, sve nema kad.
Nije me više zvao, neću mu se više molit, pozdrav, jel da?
Inače mislim da kod kupovine polovnih stvari treba dati/dobiti neki rok da se isproba (2-3 dana), testira i ukoliko se vidi da je ok, to je to.
Mada kad neko uzme komponentu ko garantuje da je taj isti neće i zapalit, to je malo zeznuto.
A na Kupujem Prodajem sam uzeo od lika Cooler Master Xaser III dosta jeftino (30 Eura) kaže sve top.
Poslali mi ovamo za CG.
Fali 1 kuler, izgrebeno, brava bila oštećena, ali ok sanirao sam
Najbolje lično poći i probati pa trgovati.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2015, 16:11   #3
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Kao i kod otvaraoca teme moje iskustvo sa prodajom zalazi u vrlo dobru kategoriju, medjutim, kao kupac sam imao tu nesrecu (vise puta) da naletim na *****ra, koga ne krivim toliko koliko sebe u svom naletu slepe naivnosti i zeljom za dobrim deal-om
Sad pregovaram trenutno sa jednim likom oko kupovine jednog predmeta koji prodajem, neopisivo mi smrdi na jos jednog *****ra, pa se pitam da li je pametno ostavljati svoj br racuna kupcu za unapred uplacivanje nepoznatim licima bez cimanja sa postnetom?
Koliko je to pametno?
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2015, 16:41   #4
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

@jovaš

Zanimljivo, i meni nije bilo svejedno kad sam slao procesor. Koliko god da je mala cifra u pitanju (u mom slučaju sam dao za 10€ i procesor i kuler) i koliko god da je lepo radio kod mene, nikad se ne zna sa tim stvarima.

S obzirom da si iz CG, jel imaš iskustva sa kupovinom na eBayu (aukcije prvenstveno)? Kod vas to nije loša varijanta za kupovinu (i kasniju prodaju, eventualno) jer, koliko sam skontao, ne carine ništa ispod 150€.


@xandar

Koliko ja znam, za postnet ti ne treba ništa više od imena, prezimena, broja telefona i adrese stanovanja. Čak je možda i ta adresa opciona, proveri. Znači nema nikakvog broja računa. Šta znam, ja sam bez frke davao te podatke do sada, ali istina je da ima i onog "ko se na mleko opeče i u jogurt duva".
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2015, 20:11   #5
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Prodavao sam vise mobilnih telefona i kupovao nekoliko stvari uvek insistrirao da bude predaja licno, tako da sam u startu ogranicio na bg i okolinu da bih mogao kolko tolko da se uverim u ono sto kupujem. Kao i da mi ne bi niko prigovarao kasnije, imam samo pozitivna iskustva sa KP na limundu sam imao polovicnih slucajeva sto od strane kupaca koji su cepidlacili sto od kupovine od drugih.

Takodje lakse sam prodavao uopsteno mobilne tamo nego na limundu il kupindu, manje stresa oko toga ko ce da botuje i koliko ce da ode cena i td.

Sto se cena su realnije u odnosu na Kupindo, tamo mogu da se pronalaze svakakvi krsevi koji su ekstremno precenjeni u svim kategorijama lakse je ispitati puls kupaca .

Znam da je bilo raznih podmetacina kamenja, p***sanih farmerki umesto parfema, laznih foto aparata umesto trazenih, i cepanica umesto laptopova al mahom sam cuo da su ti isti ljudi trazili da se deal obavi kurirskom sluzbom.

Kao manu ali i prednost sajta , bih naveo da su bas bas opsirni prilikom pravljenja accounta korisnickog.

Superioran je sajt u odnosu na spomenute, po meni bar kad je u pitanju face too face trgovina i fleksibilnost al subjektivan sam normalno.

Poslednja ispravka: sale94 (9.3.2015 u 21:21)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2015, 9:27   #6
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
@jovaš

Zanimljivo, i meni nije bilo svejedno kad sam slao procesor. Koliko god da je mala cifra u pitanju (u mom slučaju sam dao za 10€ i procesor i kuler) i koliko god da je lepo radio kod mene, nikad se ne zna sa tim stvarima.

S obzirom da si iz CG, jel imaš iskustva sa kupovinom na eBayu (aukcije prvenstveno)? Kod vas to nije loša varijanta za kupovinu (i kasniju prodaju, eventualno) jer, koliko sam skontao, ne carine ništa ispod 150€.
Nemam baš iskustva sa tim, iskreno.
Mogao bih se raspitati.
Obično druga zamolim, pa mi on naruči jer mi je to cimanje s karticama i td.
Čuo sam za tu priču.
Sad dosta ljudi tako kupuje preko neta ovamo pa kasnije preprodaje i fino zarade.
Ali je malo zeznuto s garancijom i kutara je oko toga
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2015, 10:19   #7
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Smatram da je mnogo ranije trebala da se otvori ovakva tema.

Moja iskustva su uglavnom OK. Sve sam samo prodavao do sada nisak ništa kupovao. Imao sam samo loše iskustvo ja jednim paketom jer kupac nije uzeo pa sam platio prevoz duplo (800din). Lik me molio treba mu da mu pošaljem odma taj dan oko 15h da bi na kraju rekao kuriru da mu ne treba.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2015, 2:35   #8
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

S obzirom da je vaš Kupujem prodajem jako sličan sa bosanskim Pikom (sada Olx.ba) interesuje me da li su pitanja Koja je zadnja? i Može li šta sa profila? rijetkost ili pravilo na KP?
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2015, 9:05   #9
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

KP ima zanimljivih stvari i dosta se prodavaca ponavljaju i na Kupindu. Do sada nisam nesto pazario osim dve Singerice jedna za mene a druga za sestrine desetke. A da i jedan par gumenih cizama.
Neke sitne stvarcice koje sam mogao da uzmem i na KP uzeo sam na Kupindu. Naravno cesto imam obicaj da merkam neke stvarcice ali sad pored ebay i aliexpress nemam sta tamo da trazim.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2015, 12:18   #10
Rajko92
Veteran
 
Član od: 27.7.2008.
Poruke: 511
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 79 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rajko92
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Ja sam skoro prvi put imao iskustvo sa KP. Pazario sam graficku za 120e, od prodavca koji ima 100+ pozitivnih ocena, i bez negativnih. Prodaje uglavnom samo graficke, pa mi je delovalo da je to ok. Uzeo sam grafu sa garancijom od godinu dana, s tim sto imam pravo na testiranje od 3 dana, nakon cega mogu da je vratim bez problema.

Cim sam prvi put isprobao grafu, shvatio sam da nesto nije u redu, jer je racunar zamrzavao pri pokretanju bilo kakvog GPU zahtevnijeg programa. S obzirom da sam uz graficku zamenio i napajanje, nisam bio siguran da li je samo graficka problem, pa sam morao da odradim neke dodatne testove. U dogovoru sa prodavcem sam probao neke starije drivere, pa cak i novi sistem, i nije se nista promenilo.

Poslao sam grafu nazad, i vec sutradan je stigla druga, isti model. Odmah se videla razlika, i deluje da ona radi bez ikakvih problema. Imao sam jedno iskljucivanje ekrana dok sam igrao 2k15, ali izgleda da je to do windows podesavanja.


U svakom slucaju, jedno iznenadjujuce dobro iskustvo, sa nekim s kim prvi put imam kontakt. Takodje, on je prihvatio da mi posalje novu graficku i pre nego sto sam ja njemu poslao nazad neispravnu, iako nisam imao ni jednu ocenu na KP do tog trenutka.
Rajko92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2015, 22:19   #11
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Iako imam pozitivno iskustvo za kupindom i ostalim vec pomenutim, nesto sam malo uzimao, preko druga on ima i neku pozitivnu ocenu, sve sto smo narucili radi, i obicno smo isli na opciju placanje po prijemu, i nikako drugacije.... Pored toga ja sam uvek za kupovinu uzivo, ako je moguce, pa i nek bude skuplje ali imam se kome zaliti ako nes nije u redu pa da pokusamo zajednicki da resimo problem, e sad ako se dr strana pravi englez, bar znm koji izlog da lupam...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2015, 18:36   #12
R.L.
Član
 
Član od: 3.4.2014.
Poruke: 59
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Kratko pitanje - koje komponente konfiguracije ne bi trebalo kupovati iz Madjarske? Za procesor sam na vise mesta naleteo na preporuke, sta je sa ostalim? Mozda sam malo promasio temu (ovde su ipak iskustva, ali je nekako najprikladnije), a opet nisam imao iskustva sa kupovinom (a ni prodajom) na ovaj nacin, dok cene deluju primetno nize nego u radnjama po Beogradu.

Poslednja ispravka: Iris (15.4.2015 u 22:44)
R.L. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2015, 20:56   #13
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Plocu nikad ne bih kupio van jef moze na njoj da zeza neki konektor ili neka druga sitnica a da se cimas sa madjarima zbog togai optiku, naravno i HDD zbog nestabilnosti i moguceg kvara koji bi prouzrokovao transport. Tamo bih sigurno uzeo memoriju, SDD, procesor, mozda grafiku, tastaturu i misa.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
R.L. (13.4.2015)
Stara 13.4.2015, 22:14   #14
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Na KP sam kupio oko 20-30 predmeta, razne stvari - od patrona za brijače preko lustera do komponenti. Do sada uvek samo pozitivna iskustva, a kupovao sam od ljudi sa različitim brojem ocena, od nekoliko do mnogoooo
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
R.L. (13.4.2015), todos (14.4.2015)
Stara 13.4.2015, 23:30   #15
R.L.
Član
 
Član od: 3.4.2014.
Poruke: 59
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Plocu nikad ne bih kupio van jef moze na njoj da zeza neki konektor ili neka druga sitnica a da se cimas sa madjarima zbog togai optiku, naravno i HDD zbog nestabilnosti i moguceg kvara koji bi prouzrokovao transport. Tamo bih sigurno uzeo memoriju, SDD, procesor, mozda grafiku, tastaturu i misa.
Hvala. Pretpostavio sam da plocu treba pazariti u radnji, HDD mi ne bi pao na pamet. Sto mozda kod grafike?
R.L. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2015, 2:10   #16
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Citat:
R.L. kaže: Pregled poruke
Kratko pitanje - koje komponente konfiguracije ne bi trebalo kupovati iz Madjarske? Za procesor sam na vise mesta naleteo na preporuke, sta je sa ostalim? Mozda sam malo promasio temu (ovde su ipak iskustva, ali je nekako najprikladnije), a opet nisam imao iskustva sa kupovinom (a ni prodajom) na ovaj nacin, dok cene deluju primetno nize nego u radnjama po Beogradu.
Ne kupuju se one komponente gde nema garancije, ili se to kupuje svesno sa rizikom koji dolazi uz takvu kupovinu. U principu, na KP sam kupovao što za sebe što za druge sve i svašta kao što je Džoni rekao i do sada su nam sve pozitivna iskustva i jedno negativno koje se desilo drugaru.

Komponente spadaju pod rizik kupovine, pošto garancija ne važi kod nas što znači jurnjava sa onim od koga je kupljena. Tu dolazi do situacije šta ako ovaj naprasno odluči da batali taj posao ili jednostavno se ne javlja ili nešto deseto, tako da ostaje trošak kako bi se to servisiralo.

Sve u svemu, u nekim situacijama je "sigurnije" kupiti polovnu stvar sa garancijom ostvarivom kod nas nego novu sa Mađarskom garancijom.

Poslednja ispravka: Iris (15.4.2015 u 22:44) Razlog: sredjen quote
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2015, 22:46   #17
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Citat:
R.L. kaže: Pregled poruke
Mozda sam malo promasio temu
Jesi. Kao što si i sam primetio, ovde pišemo o iskustvima - oglasima nema mesta na ovom forumu, što piše i u Pravilniku.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2015, 19:11   #18
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Unhappy Re: Kupujem Prodajem

Za malo da mi uvale piratsku verziju igre.
Razočaran sam jer se administratori na Kupujem prodajem ne drže sopstvenih Uslova i pravila.
rubiroza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2015, 19:33   #19
Rade
Član
 
Član od: 9.4.2011.
Poruke: 383
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 32 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Na kp sam prodao preko 20 stvari i jos uvek nikakvih problema nije bilo.

Dok sam na Limundu prvi put u zivotu pre 7 dana prodao staru polukonfiguraciju za 3000, jos sam ga sacekao 5 dana da "dodje kuci", javio mi da mu posaljem, zatim mi sledeci dan javio da su ga zvali "na teren", od tad niti se javlja, niti odgovara na poruke, a aktivan je na limundo skoro non stop. Na kraju cu platiti solidnu postarinu i ostati bez provizije. Sto je najveca ironija, lik ima preko 90 pozitivnih na Limundu...
Rade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2015, 19:49   #20
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Thumbs up Re: Kupujem Prodajem

Citat:
Rade kaže: Pregled poruke
Na kraju cu platiti solidnu postarinu i ostati bez provizije.

Zašto u uslovima aukcije ne tražiš da ti se izlicitirani iznos prvo uplati na žiro račun, ili pošalje preko PostNet-a, a tek nakon toga šalješ paket? To skoro svi rade u poslednje vreme.
rubiroza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prodajem stari kupujem novi PC bata20 Šta da kupim? 9 8.6.2008 8:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com