Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.1.2013, 21:26   #21
Yoca
Novi član
 
Član od: 19.1.2011.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Blogspot / Blogger - opšta tema

loopia
Yoca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2013, 17:42   #22
infomen1
Član
 
Član od: 31.1.2013.
Poruke: 32
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Blogspot / Blogger - opšta tema

Da li neko može da mi objasni hteo bih da napravim blog i da na njemu postavim Google Adsense, šta je bitno prilikom registracije da unesem? Da se prvo unosi ime banke u kojoj imam račun, pa ime, tačnu adresu i ZIP kod tu se valjda misli na broj pošte grada?

Koje su moje obaveze prema Google kada se registrujem?
infomen1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2013, 18:02   #23
PS mode
Član
 
Član od: 26.3.2012.
Poruke: 335
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 36 puta na 34 poruka
Određen forumom Kreiranje stranica u Bloggeru

Postoji li mogucnost da se kreira vise od 20 stranica u Bloggeru?Koliko znam,mogu da se kreiraju podstranice tj subpages al ne znam nista vise od toga....Treba mi neki besplatan website builder na koji bi mogao da uploadujem tabele iz Worda a da ostanu nepromenjene i do sada sam to jedino nasao na Bloggeru al ne moze da se kreira vise od 20 stranica....valjda ...?
PS mode je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2013, 17:06   #24
Dzajo5
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 259
Zahvaljeno 86 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Blogspot / Blogger - opšta tema

Malo zastarela tema, al' jbg
Počeo sam blog pre jedno mesec dana(recenzije knjiga) i nisam baš nešto upućen u sve to.
Izgled mislim da sam podesio solidno.
Ono što me najviše interesuje kako da imam što više poseta? Podesio sam meta tagove(valjda dobro), učlanio sam se u neke grupe na google+... Da li postoji još neki način da promovišem blog i imam što bolju poziciju na googlu?
Sledeća stvar koja me interesuje su googleads. Nemam nameru(tj. znam da nije verovatno) da zgrćem neku veliku lovu, ali eto čisto da ima neki dolar.
Kada da ih kontaktiram u vezi reklama i koja je verovatno da će prihvatiti saradnju? Jel saradnja sa googleads utiče na bolju poziciju u searchu?
Koji dodaci su dobri da se ubace u blog?
Hvala.
Dzajo5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2013, 2:52   #25
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Blogspot / Blogger - opšta tema

Što se tiče promovisanja bloga preporučio bih pravljenje FB fanpage-a (nikako FB profil, deluje neozbiljno) i jednostavno da pitaš društvo da ti šeruje stranicu. Uključen sam u neke projekte i koristimo FB kao glavni vid promocije, kupe se lajkovi veoma brzo. Twitter je isto dobar ali ne znam koliko dobar, nisam mnogo u tome.

Što se tiče ostalih stvari ne mogu ništa konkretno da ti kažem.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku hacker_aca na korisnoj poruci:
Dzajo5 (8.8.2013)
Stara 15.10.2013, 17:51   #26
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Blogspot / Blogger - opšta tema

Ukoliko je neko primetio problem sa apdejtovanjem postojećih textualnih gedžeta, treba da zna da taj problem postoji već oko mesec dana.

Google je obavešten, više puta je najavljeno rešenje tog problema, ali za sada problem je jači od Googleovih stručnjaka
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2014, 11:38   #27
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Blogspot / Blogger - opšta tema

Pošto je ovo tema koja se kako vidim odnosi mahom na Blogspot/Blogger servis
evo da priložim dva linka gde će početnici naći obilje informacija o kreiranju blog naloga i održavanju istog.

http://modd4fun.blogspot.com/2014/01...load-svih.html

http://modd4fun.blogspot.com/search/...2FWeb%20dizajn

Nije samoreklama u pitanju već ne vidim drugi način da ove teme posvećene počenicima ponudim na drugi način. Jedino da tražim da to umesto mene uradi neko drugi što je lame.

Ako neko od admina smatra da nije prikladno neka ukloni linkove nema ljutnje.

Poslednja ispravka: modd4fun (9.9.2014 u 21:49)
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2014, 11:57   #28
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Blogspot / Blogger - opšta tema

Imam neki blog na Bloggeru, sa raznim fotkama. Kada je jedan post napisan (pre godinu dana), thumnailove sam postavio kao "small".

Nedavno sam rešio da im promenim veličinu u X-Large, ali sam primetio da se time ne dobijaju novi thumbnailovi, već se postojeći, mali, samo "strečuju", što rezultira mutnijim slikama. Ja sam pretpostavio da Blogger automatski pravi thumbove od postojećih fotki, pa da je veličinu moguće lako izmeniti.



Evo i konkretnog problematičnog linka:
http://svasta-nesto-blog.blogspot.co...anje-2013.html

Vidi se da su thumbnailovi zamućeni. Da li to znači da moram da ih sve uklonim, pa da ponovo postavljam slike? Ako da, to je onda baš bezveze (nije ovde problem, ali negde može da bude).

U postu koji sam nedavno postavio (link), odmah sam stavio X-Large thumbnailove i oni izgledaju dobro.

Poslednja ispravka: ZoNi (22.9.2014 u 12:04)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2014, 11:02   #29
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Blogspot / Blogger - opšta tema

Po onome sto se vidi sa linkova koje si postavio sve funkcionise kako treba. Koju rezoluciju postavis takva ce biti i ostrina prikaza fotografije. Ako sa podesavanjima tj. odabirom vlicine prikaza slike "preteras" te naredis da povecanje bude vece od rezolucije same fotografije, rezultat ce naravno biti mutna slika. Sto se strecovanja tice tu ili servis ne radi kako treba ili si ubacivao u sablon skriptu "rucno" pa nisi dobro odredio/naredio proporcionalno povecanje u odnosu na prosirenje fotografije. Pretpostavljam da ovo vec znas ali za svaki slicaj (pod uslovom da se radi o rucnom ubacivanje skripte) ako je npr. sirina width='250' za visinu jednostavno odredi height='auto'. Tako mozes prepraviti i automatski odredjene proporcije u samom postu samo kako si rekao nije fora ako moras svaku posebno. Postoji jos nacina da se problem resi tako sto ces odrediti u CSS-u img proporcije ali tada ce se skripta odnositi na sve sto nosi oznaku img.
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2014, 13:12   #30
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Blogspot / Blogger - opšta tema

Hm, mislim da to nije problem.

Da probam da još razjasnim: post sam pravio pomoću WYSIWYG opcije (Compose) u Bloggeru. Kada sam ubacio slike, Blogger je "pitao" koje veličine da ta slika bude predtavljena. Postoje sledeće opcije, kao što se vidi sa slike u mom prethodnom postu: Small, Medium, Large, X-Large i Original size.

Ja sam tada izabrao da slike budu "Small". Naravno, klikom na sliku, ona se otvara u originalnoj veličini. Sad sledi moj problem: kasnije sam rešio da te sličice budu predstavljene veličinom "X Large" (naravno, i dalje se klikom na njih otvara originalna veličina).

Problem je što je Blogger iskoristio moje "small" thumbnailove, povećao ih i tako dobio zamućenje. Umesto toga, on je trebao da napravi nove, veće thumbnailove od originalnih slika, pa bi onda one izgledale bolje, tj. ne bi bile blurovane.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2014, 18:21   #31
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Blogspot / Blogger - opšta tema

Da se ne ljutis i da me ne shvatis pogresno, ja verujem da ti baratas skracenicama kao sto su WYSIWYG (iskren da budem izguglao sam ovo poslednje) itd. ali petljanje i ubacivanje nepotrebnih pojmova nece pomoci u resavanju problema. Nego reci ti meni lepo srpski, jednostavno (vidim da je nastavak Compose u Bloggeru), da li si kreirao post u standardnom Blogspot editoru (kao sto mislim da je jesi) ili ne? Ako jesi onda moze da se desi da je zbog neaktivnosti na blogu rezolucija smanjena da ne "drzi" prostor na serveru bez potrebe, ili nisi uploadovao pravu rezoluciju. Ima tu i treca opcija a to je da veza od thumba do fotografije vise nije postojana tj. nema je. Ovo opet zavisi od editora u kome si radio. Meni se nikada nije desila slicna stvar, sem ako nisam sam pogresio prilikom odabira fotografije. Sto se tice Blogspot servisa nista me ne bi cudilo, jer taj servis zapravo i jeste ono sto si napisao WYSIWYG, a na prvi pogled ne vidi se bas mnogo. Al` za badava je i pogodan za ucenje pa moze da prodje. Aj molim te napisi kako si uploadovao fotke pa da vidimo dalje "sta je ondaK bilo". Pozdravljam te.

Poslednja ispravka: modd4fun (23.9.2014 u 19:16)
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2014, 18:57   #32
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Blogspot / Blogger - opšta tema

Citat:
modd4fun kaže: Pregled poruke
Nego reci ti meni lepo Srpski, jednostavno (vidim da je nastavak Compose u Bloggeru), da li si kreirao post u standardnom Blogspot editoru (kao sto mislim da je jesi) ili ne?
Da, Blogger ima dva editora: Compose (a on je "wysiwyg") i HTML. Ja sam koristio Compose.



Očekivao sam da svaka izmena "sličica" u editoru Compose bude odmah primenjena, tj. da je izmena thumbnailova automatska.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2014, 19:28   #33
pedjastudio84
Veteran
 
Član od: 4.3.2009.
Lokacija: X:15 Y:22 Z:10
Poruke: 625
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 193 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Blogspot / Blogger - opšta tema

A da brisnes cache iz browsera?
pedjastudio84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2014, 22:17   #34
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Blogspot / Blogger - opšta tema

Ok, dakle to sto se editora tice resili smo. Dalje sto se fotki tice izmena jeste automatska ali te slike znas i sam moraju negde biti uploadovane. Ovde je slucaj da se iste nalaze na tvom paralelnom Picasa web albumu. Obicno je tako i to se automatski odvija. E sad treba da vidis da li su mutne slike na Picasa web albumu. Ako jesu onda treba videti zasto... Da li je u pitanju podesavanje na Picasa nalogu pa se resize automatski odvija itd. Ima jos jedna fora za koju nisam znao iako sam se ranije bas dosta bavio Blogspot cakama a veceras sam je pronasao pokusavajuci da nadjem resenje za tebe, te sam "iskopao" da postoji limit za upload fotke ako si slucajno radio post mobilnim uredjajem (telefon, tablet sve jedno). Tada je limit po slici 250Kb. U svakom slucaju evo nekoliko korisnih linkova sa net-a pa prostudiraj malo, a ako slucajno nadjem jos nesto korisno postavicu.

Limiti na bloggeru:
https://support.google.com/blogger/answer/42348?hl=en
Vezano za Picasa web album:
https://support.google.com/blogger/answer/41641?hl=en
Jos limita:
https://support.google.com/picasa/an...558?hl=en&rd=1
Upload limiti po nalogu:
https://support.google.com/picasa/answer/43879?hl=en
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2014, 22:49   #35
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Blogspot / Blogger - opšta tema

@ZoNi
Druze izvini ali posle mog poslednjeg posta vidim da sam otisao u off i to debelo...
Na brzinu sam procitao tvoje pitanje i shvatio da se radi o tome da se klikom na thumb dobija mutna fotka. Sad vidim u cemu je problem. Skoknuo sam do tvog bloga i video da se radi u startu o mutnim thumbovima a fotke su skroz ok.
Reci samo da li su uploadovane sa mobilnog uredjaja?

I da... probaj molim te jos nesto...
Ovo je link do jednog tvog thumba...
http://4.bp.blogspot.com/-mRVFRcR1Ck...0/IMG_4042.jpg

Pri kraju te veze vidis s400. E to promeni u s1600...
http://4.bp.blogspot.com/-mRVFRcR1Ck...0/IMG_4042.jpg

Javi rezultat. Poz.

Poslednja ispravka: modd4fun (23.9.2014 u 23:02)
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 9:47   #36
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Blogspot / Blogger - opšta tema

@ pedjastudio84: nema veze sa time, isprobano i na drugom kompu, za svaki slučaj

@ modd4fun: nisam koristio telefon ili tablet, samo PC (i FF, ponekad Chrome).
Ovo na kraju što si napisao nije mi baš najjasnije, ali moglo bi da vodi ka rešenju - sad ću proveriti pa javiti

EDIT: heh, da, može problem i tako da se reši Uradio sam "search & replace", pa sam svuda s400 zamenio sa s1600 - time je problem rešen, mada ne onako kako sam ja hteo. Sve u svemu, može i ovako.

EDIT 2: bolje je s1600 zameniti manjim brojem, kako bi i thumbnail bio manji, npr. s640

Poslednja ispravka: ZoNi (24.9.2014 u 10:20)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 12:38   #37
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Blogspot / Blogger - opšta tema

E pa to je bas ono sto vidis to dobijes i to na delu Hoce blogspot tako nekad da "zatupi" povremeno. Bitno da je problem resen. "S" = size pa biraj. Poz.
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 13:21   #38
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Blogspot / Blogger - opšta tema

Šteta što ne može da se to sredi direktno iz "Compose" editora, nego mora preko "HTML", ali ok, važno da se nekako reši
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 22:08   #39
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Blogspot / Blogger - opšta tema

Ukoliko se na Blogger doda post sa slikama, klik na sliku će je otvoriti u Lightboxu.

Da li je moguće da tako otvorena slika ima "caption" ispod? To je moguće za thumbnail, ali se caption ne prenosi na uvećanu sliku.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 22:31   #40
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Blogspot / Blogger - opšta tema

Da vas pitam nešto, zna li neko od vas da li se može povezati blog sa Paypalom i dizati lova od posjeta? Imam kvalitetan sadržaj koji bih objavljivao ako bude isplativo, a zanima me okvirno koliko vi komercijalni blogeri (ako vas ima) ubodete od prvog do triesprvog u mjesecu? Hvala
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Parčence duše - prateća tema uz: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858 Simke Brbljaonica 392 1.6.2008 23:55
Promene u sobi "Kvarovi" i uputstvo za postavljanje tema Rocker Kvarovi 0 11.2.2007 17:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com