Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.7.2008, 16:09   #241
Qrjak
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 171
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 24 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Hvala na ogovoru, evo da pomenem dokle sam dosao. Kupio sam bateriju za plocu i zamenio je, pritom sam prekontrolisao sve kondenzatore i reko bih da su svi u redu, ploca manje-vise izgleda ko nova osim prasine po njoj...
Tako da mi je sad glavni krivac graficka tj. drajver za nju ! Kako sa time da se izborim ?

A imam i novi problem, naime kad sam menjao bateriju resetovao mi se CMOS i sam mi prijavljuje novi procesor amd athlon 1100mhz a u pitanju je barton na 2500+@1800mhz.
Takodje mi je i takt memorije spustio na 100mhz u pitanju je 1gb ddr 400mhz (2x 512 dual channel)! Sta sad da radim da dizem taktove rucno (iako nisam kloker) i (ili) kako da nateram plocu da shvati o cemu se radi i vrati taktove na default ??
Qrjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 19:32   #242
Qrjak
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 171
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 24 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Sredio sam problem Cmosa rucnim vracanjem taktova, i instalirao sam nove drajvere
za grafu, ali je problem ostao isti samo manje izrazen
tj. i dalje se restartuje ali znacajno redje i dozvoljava da igram igre dosta duze nego pre, a restartovao se i par puta prlikom bezazlenog surfa...
Da li neko moze da mi pomogne, oko ovog problema: Kako resiti problem drajvera (fleshovane) kartice ???
Qrjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2008, 19:37   #243
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ovako , jedan moj ortak ima sledeci problem, naime ima problem sa podizanjem sistema, kompjuter se restartuje pri pokusaju boot-a OS-a (winXp) a i ne samo tad vec i pri pokusaju boot-a bilo cega, (bilo koji live OS, winXp Setup, hirens,s boot cd i drugo, nekad se i odmah restartuje posle POST screen-a i ponekad bas nista nemoze da podigne, a kad se podigne sistem u stanju je da radi bez problema danima, i sto je interesantno prolazi skoro sve testove muchenja, po 5-6 sati u prime 95, everest sandra, 3dmark, SuperPi, Divx kompresija i drugo, a posle restartovanja (mislim rucni restart) ponekad nece nista cak se ni monitor ne ukljucuje, a takodje prolazi i testiranje memorije sa memtestx86 kao i gold memory. znaci nekad hoce nekad nece, sta moze da bude problem ja mislim da je nesto na maticnoj ploci otkazalo, konfiguracija je:
Acer i845g, Intel Pentium 4 Willamate 1,5GHz, 256MB ddr @266MHz i 7600gs gigabyte.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2008, 20:20   #244
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Zar niko nece da mi pomogne oko ovoga, jbg nisam trebao da postujem u ovoj temi, a posle se moderatori ljute kad se "bespotrebno" otvara nova tema , a ovo nece niko da pogleda
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2008, 21:05   #245
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ljudi su to videli, ali su juce bili previse umorni da bi odgovorili Budi malo strpljiviji.

Posto je to starija ploca problem mozda prave propali kondenzatori, a moze da bude i sindrom starog napajanja. Neka proba drugo napajanje. Propali kondenzatori su cesto naduti, nekad se cak vidi i oksidacija, a i vise se greju tokom rada. Ovo poslednje je ujedno i najlaksi nacin za dijagnostiku, posle sat-dva rada los kondenzator ce biti prilicno zagrejan, mozda cak i vreo, dobri kondenzatori su samo mlacni.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 3:56   #246
milos5805
Novi član
 
Član od: 4.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Uzeo sam pre dvadesetak dana novi racunar Intel q9300,asus p5k, 2x1gb kingston 1066mhz, gigabyte 9800gtx,seagate 500gb i kuciste cooler master 460w.
Problem je u tome sto mi se kod vecine igara ekran zamrzne. Nekad mogu pomocu alt+tab ili alt+ctrl+del da izadjem u windows a nekada to ne pomaze pa moram da ga restartujem. Jednom mi je izbacio i plavi ekran...
Ali cudno je to sto se to ne desava u nekim igrama. Prvu igru koju sam probao sa konf. je quake4 i sve je radilo sjajno igru sam zavrsio. Onda sam instalirao jos nekih desetak igara i onda su poceli problemi. Najgore mi je dok igram test drive unlimited tu mi zakucava na svaka dva minuta. World in conflict mi je radio super
prvih 5 misija a sada zakucava isto na svaka 2 minuta! Nesto bolja situacija m i je sa Bioshockom, Assassin's Creedom, COH i Sim City Societies koje zakucavaju sa vremena na vreme. ALi opet krizu igram bez problema na Very high setingsu...
Isto nemam problema da igram ni NFS Carbon ni PES 2008.
Ne znam sta se desava merio sam temp. graf. i u idleu je oko 60c a dok igram krizu ne prelazi 73-74c.Trazio sam po 2 sata artefakte u atitulu, proveravao sam u rivi podesavanja i grafika radi na stocku.Temperatura Cpua i MB je ok ne prelaze 50c po everestu, testirao sam memoriju u memtestu sat vremena..nista..... skinuo sam najnovije drajvere sa nvidijinog sajta sveze od 29.07 bas za 9800gts/9800gtx+ karte i racunar mi je totalno poludeo ! nisam mogao prvo da dignem sistem, restartovao se par puta i kada bih probao neku igru izbacivao bi mi plavi ekran. Ne znam sta da radim da li da probam da instaliram novi Xp( sada picim last xp)???? probacu jos to

moguce da je i do napajanja ali u prodavac mi je rekao da je to dovoljno!

inace sve igre koje mi kucaju igram na maximumu, da niema to neke veze mada ne verujem da je to ima neke veze...sta mislite vi u cemu je problem

unapred hvala
milos5805 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 8:00   #247
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
milos5805 kaže: Pregled poruke
Uzeo sam pre dvadesetak dana novi racunar Intel q9300,asus p5k, 2x1gb kingston 1066mhz, gigabyte 9800gtx,seagate 500gb i kuciste cooler master 460w.
Problem je u tome sto mi se kod vecine igara ekran zamrzne. Nekad mogu pomocu alt+tab ili alt+ctrl+del da izadjem u windows a nekada to ne pomaze pa moram da ga restartujem. Jednom mi je izbacio i plavi ekran...
Ali cudno je to sto se to ne desava u nekim igrama. Prvu igru koju sam probao sa konf. je quake4 i sve je radilo sjajno igru sam zavrsio. Onda sam instalirao jos nekih desetak igara i onda su poceli problemi. Najgore mi je dok igram test drive unlimited tu mi zakucava na svaka dva minuta. World in conflict mi je radio super
prvih 5 misija a sada zakucava isto na svaka 2 minuta! Nesto bolja situacija m i je sa Bioshockom, Assassin's Creedom, COH i Sim City Societies koje zakucavaju sa vremena na vreme. ALi opet krizu igram bez problema na Very high setingsu...
Isto nemam problema da igram ni NFS Carbon ni PES 2008.
Ne znam sta se desava merio sam temp. graf. i u idleu je oko 60c a dok igram krizu ne prelazi 73-74c.Trazio sam po 2 sata artefakte u atitulu, proveravao sam u rivi podesavanja i grafika radi na stocku.Temperatura Cpua i MB je ok ne prelaze 50c po everestu, testirao sam memoriju u memtestu sat vremena..nista..... skinuo sam najnovije drajvere sa nvidijinog sajta sveze od 29.07 bas za 9800gts/9800gtx+ karte i racunar mi je totalno poludeo ! nisam mogao prvo da dignem sistem, restartovao se par puta i kada bih probao neku igru izbacivao bi mi plavi ekran. Ne znam sta da radim da li da probam da instaliram novi Xp( sada picim last xp)???? probacu jos to

moguce da je i do napajanja ali u prodavac mi je rekao da je to dovoljno!

inace sve igre koje mi kucaju igram na maximumu, da niema to neke veze mada ne verujem da je to ima neke veze...sta mislite vi u cemu je problem

unapred hvala
Postoji vise objasnjenja za tvoj problem. Meni najpre lici da se tu nesto pregreva, ako nije pregrevanje onda sumnjam na ispravnost sistemske memorije. Za pocetak proveri ove dve stvari.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2008, 9:52   #248
milos5805
Novi član
 
Član od: 4.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Pustio sam prime95 da stresuje sva cetiri jezgra i u isto vreme sam pustio 3dmark06 da radi u lupu i posle nekih sat ipo-dva mi je 3d mark puko i izbacio poruku: "IDIRECT 3D vertex buffer-lock failed not avalaible (d3derr not avalaible)"... da li neko zna sta znaci ovo
milos5805 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2008, 14:47   #249
shalabajzer
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Lokacija: Ozz
Poruke: 127
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

@Predrag Stankovic : Pozajmi napajanje. Nemoj da kupujes ako nemoras! Tako otkloni sumnje...Meni se komp palio 2 puta. TJ pokrene ventove, ugasi se i ponovo se upali. Smanjio sam klok procesora, voila, radi normalno. ...Dokle...Vidcu.

@milos 460w za quad i 9800? Hm da nije malo? I ti probaj drugo napajanje...Moguce da i tebe ono zeza. Pokusaj sa makar 550w. Isto, pozajmi da ne bude posle dzaba kupio..

Ako ovo ne pomaze. Valjalo bi da vratis komp u servis gde si ga kupio. Oni ce mnogo lakse da provere sta nije u redu.

Poslednja ispravka: shalabajzer (17.8.2008 u 14:54)
shalabajzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2008, 20:07   #250
ivauki
Novi član
 
Član od: 19.8.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Racunar mi radi bez ikakvih problema, ali onog trenutka kada ukljucim utorrent da bih nesto skidala, tog trenutka restartuje.Nekad restartuje posle par minuta,nekada pole sat vremena. Procesljala sam sve forume i ne znam sta da radim. Dodje mi da ga bacim kroz prozor koliko me nervira. Da li je neko imao slican problem.
ivauki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2008, 22:41   #251
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
ivauki kaže: Pregled poruke
Racunar mi radi bez ikakvih problema, ali onog trenutka kada ukljucim utorrent da bih nesto skidala, tog trenutka restartuje.Nekad restartuje posle par minuta,nekada pole sat vremena. Procesljala sam sve forume i ne znam sta da radim. Dodje mi da ga bacim kroz prozor koliko me nervira. Da li je neko imao slican problem.
Da li se restarti dešavaju samo kada radi utorrent?

Da li koristila neki drugi torrent klijent, i ako jesi, da li se PC i tada restartovao?

Da li imaš instaliran/aktivan ZoneAlarm ili sličan program? Moguće je da neki takav program sprečava sa se utorrent "sruši" normalno, što prouzrokuje restart sistema.

Da li imaš ADSL ili kablovski modem, i da li povezuješ modem i računar preko USB porta, ili mrežne karte (ako je ovo drugo, da li imaš on-board ili neku drugu mrežnu kartu, i koliko su stari driveri za nju? Potraži eventualno novije drajvere za mrežnu kartu i uradi update).
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2008, 22:42   #252
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Sa Via cip setom je sve moguce. Nicemu se nemoj cuditi.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2008, 23:14   #253
ivauki
Novi član
 
Član od: 19.8.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
aerochivija kaže: Pregled poruke
Da li se restarti dešavaju samo kada radi utorrent?

Da li koristila neki drugi torrent klijent, i ako jesi, da li se PC i tada restartovao?

Da li imaš instaliran/aktivan ZoneAlarm ili sličan program? Moguće je da neki takav program sprečava sa se utorrent "sruši" normalno, što prouzrokuje restart sistema.

Da li imaš ADSL ili kablovski modem, i da li povezuješ modem i računar preko USB porta, ili mrežne karte (ako je ovo drugo, da li imaš on-board ili neku drugu mrežnu kartu, i koliko su stari driveri za nju? Potraži eventualno novije drajvere za mrežnu kartu i uradi update).
1. Koristim samo utorrent klijent.(Pre sam koristila i Azureus i nije mi pravio problem)

2.Nemam instaliran Zone Alarm.

3. Imam ADSL i modem i racunar su mi povezani preko USB porta.

Restart se desava samo kada ukljucim utorrent. Dotle je sve ok., ali onog trenutka kada ukljucim utorrent on mi restartuje.

Poslednja ispravka: ivauki (19.8.2008 u 23:31) Razlog: Dodatak
ivauki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2008, 2:19   #254
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Nisi odgovorila coveku, imas li mreznu kartu na masini? Ako imas, povezi modem preko LAN-a, veza preko USB-a je sklona misterioznim glupostima...
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2008, 18:42   #255
ivauki
Novi član
 
Član od: 19.8.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Nisi odgovorila coveku, imas li mreznu kartu na masini? Ako imas, povezi modem preko LAN-a, veza preko USB-a je sklona misterioznim glupostima...

Nisam razumela, ali sada jesam. Hvala na odgovoru, probacu.
ivauki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2008, 3:45   #256
piumini
Novi član
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 12
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Uh, uh, ljudi nova sam ovde pa se ne snalazim bas najbolje, ali moram da probam...
Imam problem sa restartovanjem, i to gadan:
pre 10tak meseci sam kupila kompjuter, par puta reinstalirala Windows, izuzetno vodila racuna o samom kompu cak ga i nosila u servis (gde su mi samo uzeli pare), ali nista - masina se i dalje restartuje na svakih par sati. Kada igram igrice, uglavnom se samo restartuje ali kada samo surfujem po netu ili slusam muziku, uglavnom se pojavi plavi ekran pa onda ja moram da ga restartujem. Plasim se da je sve ovo do hardware-a, a u to se bas i ne razumem moram priznati...

Stvarno sam ocajna i zbunjena, ne znam sta vise da radim i u koji servis da ga nosim a da mi tu pritom poprave komp a ne samo otmu pare ni za sta!
Hvala puno unapred!
P.S. Postovacu sliku konfiguracije:

piumini je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2008, 5:43   #257
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

S obzirom na ostatak konfiguracije, ja sam prilično siguran da ti je napajanje preslabo. Frontier je kršware i nema ni približno tih 400W koliko piše na etiketi. E, sad, pošto kažeš da se ne snalaziš najbolje sa hardverom, najbolje bi bilo da odneseš komp u neki servis, ali da im naglasiš da ti provere napajanje i da probaju sa nekim drugim (kvalitetnijim i jačim). Mada, pošto je komp kupljen pre 10-ak meseci, trebalo je da ga odneseš tamo gde si ga kupila jer mora da ima garanciju od bar godinu dana. Možda da probaš prvo tamo, mada ako je kućište bilo zapečaćeno, onda je garancija poništena još kad ga je neko drugi prvi put otvorio.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2008, 11:28   #258
piumini
Novi član
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 12
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Uh, sad mi je lakse , mislila sam da se mozda komponente ne slazu bas najbolje ili ko zna sta...
Ma odnecu ga u neki servis jer sam kompjuter uzela u firmi koja vise ne postoji! Bas nemam srece, sta da radim

Da li znas mozda neki dobar servis gde bih mogla da ga odnesem i koliko bi odgovarajuce napajanje moglo da kosta?
piumini je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2008, 12:41   #259
Irena 93
Član
 
Član od: 18.6.2008.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 240
Zahvalnice: 566
Zahvaljeno 230 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Imam i ja jedan problem.Kada ukljucim kompjuter stalno mi se pojavljuje kao neko obavestenje od Genuine Windows ili tako nesto i pise You may be a victim of software counterfelting.I onda mogu samo da kliknem na resolve now i tu se kompjuter normalno ukljuci.I onda kasnije,posle jedno pet minuta se ponovo pojavi to You may be.... i kompjuter krene nekako da baguje i kasnije se samo zaglavi ili restartuje.Ima nekog da pomogne?
Irena 93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2008, 13:05   #260
La.Prestige
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2008.
Lokacija: Vienna
Poruke: 1.865
Zahvalnice: 634
Zahvaljeno 461 puta na 290 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko AIM-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko MSN-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Yahooa korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Skypea korisniku La.Prestige
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
Irena 93 kaže: Pregled poruke
Imam i ja jedan problem.Kada ukljucim kompjuter stalno mi se pojavljuje kao neko obavestenje od Genuine Windows ili tako nesto i pise You may be a victim of software counterfelting.I onda mogu samo da kliknem na resolve now i tu se kompjuter normalno ukljuci.I onda kasnije,posle jedno pet minuta se ponovo pojavi to You may be.... i kompjuter krene nekako da baguje i kasnije se samo zaglavi ili restartuje.Ima nekog da pomogne?
da nije ikonica kao mala zvezda plave boje,koja lici na pahuljicu??
La.Prestige je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, restart


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pokretanjem računara?!? MG-RAY Kvarovi 686 25.3.2024 6:39
Restartovanje racunara... i jos ponesto :P Mithrandir Kvarovi 10 18.3.2011 22:55
potreban savet za osvežavanje računara Troll Šta da kupim? 6 5.3.2007 0:28
Nadogradnja računara za male pare MaliZmaj Šta da kupim? 3 25.2.2007 11:41
Restartovanje pri diskonektovanju???! tarantula Internet tehnologije 6 29.6.2006 23:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com