Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.1.2013, 13:40   #1841
Thunderman
Veteran
 
Član od: 11.1.2008.
Poruke: 1.112
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 575 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Thunderman Slanje poruke preko Yahooa korisniku Thunderman
Određen forumom Re: XBOX za pocetnike

Jedan Xbox je ogranicen na 3 besplatna meseca, tako da ti ako hoces mozes da napravis novi account kada ti istekne besplatan mesec na prvom. Svejedno ces morati da kupis Gold ako budes hteo da igras igre duze vreme, ali ovo ti dodje kao privremeno resenje.
Thunderman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2013, 13:45   #1842
Gooja
Novi član
 
Član od: 10.2.2011.
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: XBOX za pocetnike

Citat:
Thunderman kaže: Pregled poruke
Jedan Xbox je ogranicen na 3 besplatna meseca, tako da ti ako hoces mozes da napravis novi account kada ti istekne besplatan mesec na prvom. Svejedno ces morati da kupis Gold ako budes hteo da igras igre duze vreme, ali ovo ti dodje kao privremeno resenje.
Moram da priznam da mi i dalje nije nista jasno.Mene iskljucivo zanima da se u neko dogledno vreme xbox cipoje abdejtuje ili sta god a da nekako ako je moguće može preko xbox-a da se izadje na net na youtube i slično.Trenutno imamo još oko 28 dana tog lajva sta god bilo.Sta je meni najpametnije da uradim i ko to radi
hvala
Gooja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2013, 15:26   #1843
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: XBOX za pocetnike

Citat:
Gooja kaže: Pregled poruke
Moram da priznam da mi i dalje nije nista jasno.Mene iskljucivo zanima da se u neko dogledno vreme xbox cipoje abdejtuje ili sta god a da nekako ako je moguće može preko xbox-a da se izadje na net na youtube i slično.Trenutno imamo još oko 28 dana tog lajva sta god bilo.Sta je meni najpametnije da uradim i ko to radi
hvala
Uzmes ps3 psn je dzabe
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 6:17   #1844
nidza92
Član
 
Član od: 9.3.2010.
Poruke: 82
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 10 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Poz, imam solidan kompjuter, i planiram da kupim dzojstik , onaj Xbox-ov. Guglao sam i neki kazu da nije isto jer postoji lag zato sto dzojstik komunicira s kompom preko drajvera. Da li je ovo veliki problem? Ne bih sada kupovao novi Xbox, bolje mi je da nabudzim komp jos vise i cekam sledecu generaciju konzola.
nidza92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 11:42   #1845
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Citat:
nidza92 kaže: Pregled poruke
Poz, imam solidan kompjuter, i planiram da kupim dzojstik , onaj Xbox-ov. Guglao sam i neki kazu da nije isto jer postoji lag zato sto dzojstik komunicira s kompom preko drajvera. Da li je ovo veliki problem? Ne bih sada kupovao novi Xbox, bolje mi je da nabudzim komp jos vise i cekam sledecu generaciju konzola.
Uvek će lag biti veći na pc-u, ali to ni izbliza nije veliki problem!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 14:42   #1846
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Citat:
nidza92 kaže: Pregled poruke
...Guglao sam i neki kazu da nije isto jer postoji lag zato sto dzojstik komunicira s kompom preko drajvera...
Svaki uredjaj komunicira sa PC-jem preko drajvera
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 14:49   #1847
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Citat:
nidza92 kaže: Pregled poruke
Poz, imam solidan kompjuter, i planiram da kupim dzojstik , onaj Xbox-ov. Guglao sam i neki kazu da nije isto jer postoji lag zato sto dzojstik komunicira s kompom preko drajvera. Da li je ovo veliki problem? Ne bih sada kupovao novi Xbox, bolje mi je da nabudzim komp jos vise i cekam sledecu generaciju konzola.
Imam takav setup (bezicni Xbox kontroler sa USB prijemnikom) i radi savrseno, bez ikakvog kasnjenja. Stavise igram borilacke igre online preko toga a iz zezanja sam probao i novi Counter-strike
Ranije su wireless kontroleri mozda i imali lag, sada je bezicni gamepad standard i apsolutno niko nigde nema lag kada igra preko toga. Stavise, Xbox kontroler je trenutno najbolji izbor za igranje na PCu - uzasno je izdrzljiv, ima dobru ergonomiju i prakticno sve moderne igre ga momentalno prepoznaju.
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2013, 21:57   #1848
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

MS je i zvanicno predstavio patend koji je procurio u javnost prije par mjeseci, a vezan je za ozivljavanje dnevne sobe

https://www.gameinformer.com/b/news/...errifying.aspx

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2013, 16:26   #1849
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Ja sam gledao jedan itervju sa Bilijem kad je pokazivao ovo cudo jos pre par godina(koncept i jednu sobu u kojoj radi). Jos tad su pokusavali da ozive celu sobu i tako stvore virtualnu realnost. U principu nije nikakva nova tehnologija, ali me zivo iteresuje kakve li ce projektore da koriste i koliko ce sve to da kosta.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2013, 19:15   #1850
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Xbox 360

Isto važi i za ovu temu. Dok ne izađu zvanične informacije, batalite raspravu.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2013, 11:39   #1851
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Project Gotham Racing 5 izgleda stize 2013.

http://www.vg247.com/2013/02/06/xbox...g-2013-report/

http://www.lucidgames.co.uk/products/
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2013, 14:41   #1852
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Dosta dugo stoji taj Road Opens.

Inace, Microsoft se dosta kocka sa novim Xboxom.

http://www.edge-online.com/news/the-...nd-new-kinect/

Always online, nema prodaje polovnih igara. Ovo drugo ce i Sony verovatno da odradi.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2013, 14:46   #1853
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
Dosta dugo stoji taj Road Opens.

Inace, Microsoft se dosta kocka sa novim Xboxom.

http://www.edge-online.com/news/the-...nd-new-kinect/

Always online, nema prodaje polovnih igara. Ovo drugo mozda i Sony odradi.
Ne znam da li se secas, ali bila je glasina pre nekoliko meseci da je Sony implementirao neki vid zastite koji ce spreciti upotrebu 2nd hand igara...

Iskreno, 2nd hand igre previse stete cine developerima, tako da je ovo logican potez za novu generaciju (u sustini steam sistem, aktiviras igru i ostaje na tvom nalogu)
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2013, 17:03   #1854
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

yea... NO! Sto bi rekli americki tinejdzeri!

Niko ne moze da zabrani niti limitira prodaju sopstvene svojine, pa cak i digitalne. Zato Steam ide na sud ovde u evropi, vremenom ce morati da dozvoli prodaju igara koje korisnik poseduje.

Ono sto oni mogu da urade i sto je vec radjeno je limitiran pristup delovima igre. Npr, dobijes igru od kuma Ljubise koji se naigrao Fife 15, pa je dobrovoljno pristao da ti da igru da se i ti okusas u sportskim aktivnostima. Ti naravno nemas nikakav limitiran pristup da sa komsijom Mikom odigras partiju kod kuce sa dva joypada, ali komsija Mika nije nikakav izazov pa pozelis da odes online i okusas se sa najboljim igracima. I onda PRC. Kupi kljuc koji kosta 10$ da bi imao pristup online MP-u.

Vremenom ce tako poceti, a onda ce developeri kao EA da pocnu da prave restrikcije na oruzije i opremu u svojim "RPG"-ovima i akcionim igrama, kao sto su uradili sa SWTOR-om ili ti nece dozvoliti da ugradis turbo pogon u NFS-u, dok im ne das neke pare!

Plasim se da ce im se sve to obiti o glavu, i to mnogo.

P.S. Korisnik mora da ima mogucnost da sa svojim hardverom i softverom radi sta god on pozeli. Niko nesme njemu da zabrani koriscenje konzole ako nije online. To je verovatno najbolji metod suzbijanja piraterije, ali ako ja zelim da modujem SVOJU konzolu, niko to ne sme da mi zabrani. Gubitak garancije da, gubitak svih funkcija konzole NE.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2013, 17:34   #1855
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Aj u pare da ce biti aktivacionih kodova i vezivanje igara za nalog? E sad da li ce nalog biti vezan za hardver ili ce biti steam fazon nisam siguran...ali 2nd hand prodaja je gotova, lobi je odradio posao...

Iskreno, mene ovo uopste ne zanima, i tako sam navikao na steam, imam 100 igara vezanih za nalog i nista mi ne smeta...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2013, 18:00   #1856
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Ako bude tako, usta sam apsolutno siguran da nece, Nintendo odnosi laganu pobedu i ove generacije.

Ogromno je trziste 2nd hand igara, ogroman je broj ljudi koji ne zele konzolu na internet (ja sam prvi medju njima). Ne mozes da poredis steam sa konzolom, nikako.

Ako ispadne istinito, M$ vrlo brzo napusta konzolni biznis. Kao sto sam vec rekao, postoje cak i zakoni u ovom delu sveta koji zabranjuju takvo gazenje korisnika.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2013, 19:00   #1857
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

U SAD je MP na konzolama ogroman hit. To ogroman broj ljudi ne zeli konzolu na net, ne stoji. Meni je Xbox na netu. Imam Live Gold nekoliko godina. MP, Netflix, ESPN, update za igre, rosteri za sportske igre...

2nd hand trziste igara izdavace boli vise nego piraterija. Ne dobijaju ni cent, a neko drugi pravi profit. Postoje zakoni, medjutim uzasno mnogo se radi na njihovom zaobilazenju. EA nisu uveli kodove zbog piraterije, nego upravo zbog 2nd hand trzista.

Blizzard je sa Diablom 3 svima dao smernicu, i svi ce lagano tim putem (govorim o velikim izdavacima i AAA naslovima).
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2013, 19:06   #1858
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
yea... NO! Sto bi rekli americki tinejdzeri!

Niko ne moze da zabrani niti limitira prodaju sopstvene svojine, pa cak i digitalne. Zato Steam ide na sud ovde u evropi, vremenom ce morati da dozvoli prodaju igara koje korisnik poseduje.

Ono sto oni mogu da urade i sto je vec radjeno je limitiran pristup delovima igre. Npr, dobijes igru od kuma Ljubise koji se naigrao Fife 15, pa je dobrovoljno pristao da ti da igru da se i ti okusas u sportskim aktivnostima. Ti naravno nemas nikakav limitiran pristup da sa komsijom Mikom odigras partiju kod kuce sa dva joypada, ali komsija Mika nije nikakav izazov pa pozelis da odes online i okusas se sa najboljim igracima. I onda PRC. Kupi kljuc koji kosta 10$ da bi imao pristup online MP-u.

Vremenom ce tako poceti, a onda ce developeri kao EA da pocnu da prave restrikcije na oruzije i opremu u svojim "RPG"-ovima i akcionim igrama, kao sto su uradili sa SWTOR-om ili ti nece dozvoliti da ugradis turbo pogon u NFS-u, dok im ne das neke pare!

Plasim se da ce im se sve to obiti o glavu, i to mnogo.

P.S. Korisnik mora da ima mogucnost da sa svojim hardverom i softverom radi sta god on pozeli. Niko nesme njemu da zabrani koriscenje konzole ako nije online. To je verovatno najbolji metod suzbijanja piraterije, ali ako ja zelim da modujem SVOJU konzolu, niko to ne sme da mi zabrani. Gubitak garancije da, gubitak svih funkcija konzole NE.
Šta sve ne pročitah ovde. Dobro, steam kaže da ne prodaje cijele stvari već samo pripatke stvarima (dakle igre koji pripadaju steam nalogu kao svojini), a tebe ne sprečava da prodaš steam nalog. I šta onda? Pojeo vuk magarca, steam malo izmjeni EULA prava i obaveze, i eto ti prodaje u Evropi i u čitavom svijetu.

Drugo, skoro niko više ne igra ništa single player sem PESA i NBA, i poneke rijekte igre. Sve se preselilo na net.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2013, 19:39   #1859
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Pre nekoliko meseci je Nemacki sud dosudio da je digitalna svojina svojina kao i svaka druga i da covek koji poseduje istu, moze istu da proda kao i da je ta svojina fizicka. Posle te presude razne grupe gradjana su tuzile Steam, a isti radi na modelu koji ce omoguciti prodaju digitalnih igara. Toliko o zabrani prodaje igara koje posedujes.

Sto se tice konzole koja je non stop online, da li ste vi svesni da USA ima jedno 10 puta losiju internet mrezu nego evropa, gde su brzine kakve mi imamo ovde u mnogim delovima drzave misaona imenica? Infrastruktura im je ocajna, i mnogi cak nemaju mesecni internet, nego kupuju MB. O tome kako je reagovala igracka industrija i igraci dovoljno je pogledati par stranih foruma i casopisa koji su preneli ovu vest.

Sto se tice konstatacije da niko ne igra vise nista SP, stacemo onda sa SP only igrama kakav je Batman npr? Da li tu igru NIKO nije igrao? Ne budite smesni bre, igre se i dalje kupuju zbog SP kampanje, sem COD i BF fransiza.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2013, 19:54   #1860
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Elem, to o americkom sporom internetu moze da se obesi maci o rep. Evo ti speedtest mog neta, meren sada (12:50):



U pitanju je osnovni paket koji nude. Nikakav brzi, ultra, mega, giga, turbo...

Radim kao trener. Uzrast klinaca u klubu je od 8-19, s tim da tinejdzeri preovladjuju. Igra se, naravno, sve, ali jedina zajednicka crta je da svi igraju MP. CoD, Battlefield, FIFA, NBA, NFL, NHL, NCAA. Zastupljenost ovih naslova je ogromna. Poneko je i odigrao Batman-a, i GTA, ali MP nosi ubedljivu pobedu. Pa cak i igre na mobilnim telefonima igraju u MP.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
xbox, xbox360


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Xbox JCDenton Konzole 140 15.3.2024 22:30
XBOX 360 Update n1n3 Konzole 13 2.6.2009 17:57
UPS i XBOX Phat Konzole 3 8.2.2009 17:03
Xbox se zamrzava, RRoD u iscekivanju n1n3 Konzole 7 27.8.2008 14:26
Microsoft priznao da su sve Xbox 360 konzole defektne Gadoguz Konzole 52 26.2.2008 14:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com