Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.5.2007, 18:42   #21
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Brzina downloada sa utorenta

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
slazem se... meni fajlovi sa samo 5-6 seedera idu najbrze, jer ih obicno vuce najvise 10-ak leechera..... tada vuces fajl maltene od svih seeder-a uostalom, mozes da pogledas na nekim sajtovima i health download-a... Pouzdana stvar, OSIM ako imas samo 2 ili manje seeder-a nekog fajla (tada health nemoj ni da gledas).
Health nekog torrenta može i da bude netačan, tako da meni nije pouzdan. U većini slučajeva pokazuje netačne informacije, a i sve zavisi od samog datuma kada je robot koji određuje health zadnji put "pogledao" taj torrent.
vladale je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vladale na korisnoj poruci:
polarnimeda (7.5.2007)
Stara 6.5.2007, 23:59   #22
Aleksa
Član
 
Član od: 30.1.2006.
Poruke: 451
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Brzina downloada sa utorenta

E meni je pomoglo to sto sam stavio upload 4kb/s (download mi je na unlimited)

Evo ovde jednog objasnjenja za podesavanje i ubrzavanje uTorrenta
http://www.johntp.com/2006/04/19/how...s-of-utorrent/
Aleksa je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aleksa na korisnoj poruci:
polarnimeda (19.5.2007), Spawn BG (9.9.2007)
Stara 7.5.2007, 1:05   #23
ivan79
Član
 
Član od: 17.2.2007.
Lokacija: beograd
Poruke: 70
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku ivan79
Određen forumom Re: Brzina downloada sa utorenta

probao i tad mi se desi isto richekuje on fajl ali pocne od "0" to je ono sto me smara, vec sam se polu-pomirio sa sudbinom daj sta das (ajd jovo nanaovo) ....... a za forwardovanje portova pronasao sam zanimljiv progamcic zove se port forwarding configurator (posto je bilo pitanja; i ja sam jedan koji se pitao) kod mene je problem sto nema mog modema na spisku..... ali valjda ce nekom koristiti...
ivan79 je offline  
Stara 7.5.2007, 1:11   #24
ivan79
Član
 
Član od: 17.2.2007.
Lokacija: beograd
Poruke: 70
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku ivan79
Određen forumom Re: Brzina downloada sa utorenta

i da u malo da zaboravim fajlove koje sam skidao preko utorrenta u general pise da sam skinuo recimo 1.2-1.5Gb a poslao 750-800mb, a fajlovi koje sam skidao su od po 706-800mb najvise..... (znaci da sam ja skinuo 2x vise nego sto je velicina fajla a u procentima to je nekih 35-40%) ili sam ja *lup ili nesto nije u redu...... anybody?? somebody??????
ivan79 je offline  
Stara 7.5.2007, 3:55   #25
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Brzina downloada sa utorenta

Citat:
ivan79 kaže: Pregled poruke
i da u malo da zaboravim fajlove koje sam skidao preko utorrenta u general pise da sam skinuo recimo 1.2-1.5Gb a poslao 750-800mb, a fajlovi koje sam skidao su od po 706-800mb najvise..... (znaci da sam ja skinuo 2x vise nego sto je velicina fajla a u procentima to je nekih 35-40%) ili sam ja *lup ili nesto nije u redu...... anybody?? somebody??????
Ponekada skidas "prazne" fajlove. Tacnije, nekada se desi da ne skines ceo deo fajla odjednom (jer se svaki veci fajl deli na mnogo malih), i tada kreces ponovo sa DL-om tog fajla, a utorrent prosto racuna i te bacene megabajte.
Isto tako, ako ti npr. pukne veza- kada se ponovo nakacis desice se da vidis kako odjednom imas manje skinutih procenata fajla nego poslednji put kada si proveravao. E ti izgubljeni procenti su ti delovi koji nisu skinuti do kraja pa pocinju ispocetka posto se reconnect-ujes... Isti oni koje utorrent sabira u ukupnom DL-du, pa te zbunjuje.
polarnimeda je offline  
Stara 7.5.2007, 13:28   #26
ivan79
Član
 
Član od: 17.2.2007.
Lokacija: beograd
Poruke: 70
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku ivan79
Određen forumom Re: Brzina downloada sa utorenta

i na kraju kao slag na tortu ove moje download golgote skinuti fajl nece da pusti ima sample fajl koji je od nekih 5,8mb njega pusti normalno e sad ostali fajlovi su rar arhive ali kad probam da otpakujem bilo koji izbaci mi the file header is corrupt tako da zaista nemam ideju sta da radim........
ivan79 je offline  
Stara 7.5.2007, 16:35   #27
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Brzina downloada sa utorenta

Citat:
ivan79 kaže: Pregled poruke
i na kraju kao slag na tortu ove moje download golgote skinuti fajl nece da pusti ima sample fajl koji je od nekih 5,8mb njega pusti normalno e sad ostali fajlovi su rar arhive ali kad probam da otpakujem bilo koji izbaci mi the file header is corrupt tako da zaista nemam ideju sta da radim........
ovo i mene zanima... neki put fajl(ove) koji se nalazi(e) u vise rar-ova ne mogu da otpakujem iz prve, vec ih odpakujem po nekoliko puta dok ne prodje.
te corrupted, te crc failed (ovo drugo nisam siguran sta predstavlja), i na kraju se desi da uspe i da sve radi...
anyway... probaj da uradis re-check (desni klik na torrrent), a ako ne upali i ne skines deo fajla koji ti mozda fali... probaj da ga nadjes na drugom mestu mora da neko ima jos neko resenje.
polarnimeda je offline  
Stara 7.5.2007, 17:24   #28
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Brzina downloada sa utorenta

Citat:
Aleksa kaže: Pregled poruke
E meni je pomoglo to sto sam stavio upload 4kb/s
stvarno dosta pomaze ako upload speed podesite tako da je maksimalan sto se tice brzine vase konekcije. to vam automatski omogucuje da brze i kvalitetnije skidate od leechera.

takodje, sto se tice upload slotova, stavite ih bar 1/3 od upload brzine - npr. ako vam je brzina upload-a 8-9kb/s stavite 3 upload slota. NIKAD ne ostavljajte samo jedan upload slot, jer to zna pogubno da utice na brzinu skidanja!
sasha vukelic je offline  
Stara 7.5.2007, 17:33   #29
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Brzina downloada sa utorenta

Bilo je vec reci o ovome u jednoj pa i dve teme, upload ne treba smanjivati jer ne moze lose da utice na download, tako kazu a i kod mene se to i potvrdilo u radu s torrentima. Takodje trebate imati i po koji file, obicno gotov, za sharing, ne morate nagomilati sve sto imate, najbolje je par koji su trazeni, ja recimo uvek imam dva tri gotova koji stoje tu samo zbog sharinga, i koliko sam primetio postoji veza izmedju download i upload brzine, sto mi je veci upload to mi je veca i brzina download-a. Kada ubacujete torrent, za odredjeni file, bilo bi pozeljno da ubacite sto vise torrenta koji se odnose za isti file, odnosno sto vise trackera, to takodje poboljsava brzinu downloada.
Nicolas je offline  
Stara 7.5.2007, 20:02   #30
ivan79
Član
 
Član od: 17.2.2007.
Lokacija: beograd
Poruke: 70
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku ivan79
Određen forumom Re: Brzina downloada sa utorenta

kad kliknem desnim klikom na torent ima samo opcija force re chech i ona je bleda (znaci ne mogu da je aktiviram) pre par minuta probao sam opet da otpakujem sa win rar-om ali nista isto i sa win cmd-om i vise mi ponestaje ideja a fajl je zelene boje sve kao cool ali ... i jos nesto kako da snimi skinem sliku torenta (mislim programa) pa da je postujem i sta znaci DHT status posto je cesto NOT ALLOWED
ivan79 je offline  
Stara 7.5.2007, 20:13   #31
ivan79
Član
 
Član od: 17.2.2007.
Lokacija: beograd
Poruke: 70
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku ivan79
Određen forumom Re: Brzina downloada sa utorenta

i nece pa nece probao sa win rar-om, probao sa tcmd-om, (btw jel ima neko ideju za neki unpacker) al ne vredi i sto je najbolje fajl je kao zelene boje sve cool i dalje ga seedujem.. e sad kao da postujem sliku totenta(mislim na trenutni prikaz programa) i sta znaci DHT status?? posto je to kod mene ponekad iza navedenog DHT statusa posle : stoji NOT ALLOWED na kraju cu od sve muke pored adsl-a ponovo poceti da potpomazem ekonomiju privatnih distributera iz kraja sto se kriju po budzacima.....(u cilju utoljavanja gladi za novim naslovima....)
ivan79 je offline  
Stara 7.5.2007, 23:38   #32
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Brzina downloada sa utorenta

Nemam pojam više kako sam podesio uTorrent! Čačkao sam, čitao po forumima i kao nešto nabudžio ....

Fora, koju sam kasnije shvatio (a veoma me je bunial u početku) je to da torntu (barem kod mene) treba dosta vremena da se zaleti ... dakle, tek posle 10-15 minuta dobijem pravi protok. N apočetku sam bio u depresiji jer sam mislio da će se sve završiti na 3-4 kb/s
Proxima je offline  
Stara 8.5.2007, 9:55   #33
Hard2geT
Član
 
Član od: 14.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 272
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Brzina downloada sa utorenta

Meni je problem sa malim downloadom (3-7 KB/s) resilo tako sto sam u uTorrentu u izboru konekcije, stavio da imam modemsku konekciju umesto "xdsl 256/64". Brzina mi sada varira izmedju 15KB/s i 25KB/s.
Hard2geT je offline  
Stara 8.5.2007, 11:07   #34
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Brzina downloada sa utorenta

Citat:
duschan kaže: Pregled poruke
Ja imam wirless i imam isto onaj zuti ili crveni znak upozorenja ,ali neznam kako da reshim problem
Verovatno si iza nata i nemas javnu IP adresu
Tihi je offline  
Stara 8.5.2007, 13:06   #35
ivan79
Član
 
Član od: 17.2.2007.
Lokacija: beograd
Poruke: 70
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku ivan79
Određen forumom Re: Brzina downloada sa utorenta

Da ali koju 28 kb/s ili 56kb/s ????? i jos nesto zna li neko koliko skype "jede" konekciju???
ivan79 je offline  
Stara 18.5.2007, 8:59   #36
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Brzina downloada sa utorenta

Kako se maksimalno moze povecati brzina utorenta sa konekcijom ADSL 256/64 meni je sad konstantno oko 18 kb/s da li moze brze?
Game fever je offline  
Stara 18.5.2007, 9:06   #37
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Brzina downloada sa utorenta

Već je odgovarano na ovakva pitanja u velikom broju tema ovog dela foruma, pa i u ovoj!

Nemojte samo postavljati pitanja, pretražujte i čitajte, ne daj Bože naučićete nešto!
Iris je offline  
Stara 19.5.2007, 22:17   #38
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs up da da

Citat:
Aleksa kaže: Pregled poruke
Evo ovde jednog objasnjenja za podesavanje i ubrzavanje uTorrenta
http://www.johntp.com/2006/04/19/how...s-of-utorrent/
Ja uradio i radi kao podmazano. (inače je to davno objavljeno na es forumu)

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Kako se maksimalno moze povecati brzina utorenta sa konekcijom ADSL 256/64 meni je sad konstantno oko 18 kb/s da li moze brze?
Pogledaj link u quote. Meni pomoglo.
DukeofSerbia je offline  
Stara 19.5.2007, 22:43   #39
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Brzina downloada sa utorenta

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Kako se maksimalno moze povecati brzina utorenta sa konekcijom ADSL 256/64 meni je sad konstantno oko 18 kb/s da li moze brze?
Brzina kod P2P programa zavisi i od broja peersova i seedersa zato kad skidas torrent uvek gledaj da ima dobar healt a to sto ti je 18 KB/s moze i da zavisi od uploada probaj ogranici upload na neku manju vrednost meni to neki put pomogne.A ako i neki torrent ide sporo podesi u podesavanjima za brzinu 512 umesto 256 pa da mozes da downloadujes 2 torrenta cisto da popunis protok.
Stojadin je offline  
Stara 19.5.2007, 22:49   #40
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Cool Re: Brzina downloada sa utorenta

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Kako se maksimalno moze povecati brzina utorenta sa konekcijom ADSL 256/64 meni je sad konstantno oko 18 kb/s da li moze brze?
Pa kad skidas nesto gledaj da to nesto ima barem 100 speedeova i da imas i sto manji upload. Stavi da ti bude 3 kb/s ali najbolje ti je da gledas da ti ne skidas sa nekih torenata koji imaju nekih 1 ili 2 speeda jer onda nije ni cudo da ti skida tako sporo. inace optimalna brzina za skidanje sa Torenta je oko 28 kb/s za ADSL 256
Sasa90 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fiziološki problem sa nekim FPS endžinima? Corwin O igrama uopšte 19 1.10.2006 9:00
Hromatska aberacija Dimo Foto i audio/video 19 22.5.2006 18:23
Problem sa sa LG combo!! mileki Kvarovi 22 23.4.2006 20:53
101 situacija da ste preterali sa 3D Max-om bobi Cvet kompjutera 15 21.4.2006 0:23
veliki problem sa nec 4550 dvd-om uplasenko Nosači podataka 10 4.4.2006 19:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com