Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.6.2012, 10:12   #1
damson74
Novi član
 
Član od: 13.5.2012.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Post Rangiranje fakulteta u Srbiji istrazivanje sprovela iSrbija

Rezultati će nesumnjivo omogućiti aktivnim studentima da sagledaju kvalitet studiranja na svojim fakultetima u odnosu na druge fakultete, ali i da dobiju odgovore na to šta ih čeka po završetku studija. Onima koji tek planiraju da upišu fakultet ovi podaci biće neprocenjivi! Moći će da saznaju koliko je prosečno vreme potrebno za pripremu prijemnog ispita za određeni fakultet, koliko studenti fakulteta dnevno uče van nastave, koji fakulteti imaju dobro razvijenu praksu razmene studenata, ali i gde se organizuje najviše studentskih žurki. Podaci će svakako služiti i kao jasan instrument za određivanje lidera u različitim oblastima i instrument pritiska za podizanje kvaliteta studija.

Ukoliko se Vaš fakultet ne nalazi u izveštaju, to znači da nije prikupljen dovoljan broj upitnika za analizu. Međutim, to ne znači da su vaši odgovori bili uzalud – već od jeseni pocinje naredna faza istraživanja, kako bi se obuhvatili svi fakulteti u Srbiji i tada će svi odgovori prikupljeni tokom pilot istraživanja biti uključeni!

http://www.iserbia.rs/page.php?tip=2&id=157
damson74 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2012, 11:08   #2
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Rangiranje fakulteta u Srbiji istrazivanje sprovela iSrbija

Malo mi je neprecizno i neprofesionalno urađeno ovo ispitivanje, bar kad je moj fakultet u pitanju. Posle pitanja "Da li postoji služba ili savetovalište za razvoj karijere", na koji je odgovoreno NE, stoji polje "Kako su studenti ocenili rad službe ili savetovališta za razvoj karijere", koje je ocenjeno sa 3,55 (ocenjuje se od 1-5).

Kako je rad službe koja uopšte ne postoji mogao da bude ocenjen, i to relativno visokom ocenom?!

Zatim, na pitanje "Da li su predavanja obavezna", dat je odgovor DA, a to nije tačno, bar ne na svakom Odeljenju. Onda, na "Koliko su profesori dostupni van predavanja u toku jedne nedelje", dat je odgovor 1-2 konsultacije, a dobro je poznata činjenica da mnogi profesori nisu uopšte dostupni, čak i u vreme svojih termina za konsultacije.

I tako dalje...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Stefan 5 (29.6.2012)
Stara 26.6.2012, 23:11   #3
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Rangiranje fakulteta u Srbiji istrazivanje sprovela iSrbija

Iris upravo tako. Ja se pitam odakle im hrabrosti da ovako javno iznose prevaru.. a mi smo gori sto dajemo ocene koje nisu zasluzzili. Kada sam radio rangiranje na mom fakultetu morao sam da ocenim profesora koga nisam nijednom video. Samo njegovu asistentkinju...

Oni zele cisto da pokazu da se nesto radi i da zamaskiraju oci ljudima koji menaju predstavu kako sistem f-jise.


I kakav je ovo nazim iSrbija??? i kao Stiv Dzobs, a Srbija kao najveci stepen primitivizma, lopovluka i vredjanja ljudske inteligencije, u smislu da mi se smucilo kada sam procitao ovo i ispred Srbije...
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2012, 16:35   #4
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Rangiranje fakulteta u Srbiji istrazivanje sprovela iSrbija

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Iris upravo tako. Ja se pitam odakle im hrabrosti da ovako javno iznose prevaru.. a mi smo gori sto dajemo ocene koje nisu zasluzzili. Kada sam radio rangiranje na mom fakultetu morao sam da ocenim profesora koga nisam nijednom video. Samo njegovu asistentkinju...

Oni zele cisto da pokazu da se nesto radi i da zamaskiraju oci ljudima koji menaju predstavu kako sistem f-jise.


I kakav je ovo nazim iSrbija??? i kao Stiv Dzobs, a Srbija kao najveci stepen primitivizma, lopovluka i vredjanja ljudske inteligencije, u smislu da mi se smucilo kada sam procitao ovo i ispred Srbije...
Pa apple jesu lopovi i vređaju ljudsku inteligenciju

Video sam ovo "rangiranje" na forumu svog fakulteta i sito smo se ismejali svi. Nema ovo veze s mozgom.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Master_Touch (27.6.2012)
Stara 27.6.2012, 22:01   #5
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Rangiranje fakulteta u Srbiji istrazivanje sprovela iSrbija

Statistika je kao bikini...

Uzorak od ~2800 studenata nikako ne može da bude reprezentativan, ali nema veze neki privatni fakulteti se već reklamiraju na konto ovog "istraživanja"
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Master_Touch (27.6.2012)
Stara 28.6.2012, 0:39   #6
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Rangiranje fakulteta u Srbiji istrazivanje sprovela iSrbija

Što mu dođe prosečno ~44 studenta po fakultetu. Što mu dođe **rac od ovce. Statistički gledano.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Master_Touch (28.6.2012)
Stara 28.6.2012, 20:09   #7
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Rangiranje fakulteta u Srbiji istrazivanje sprovela iSrbija

Po meni misljenje studenata i ne igra neku bitnu ulogu za rangiranje fakulteta. Tako nesto bi trebalo da se rangira po nastavnom osoblju (sta je ko zavrsio, a sta predaje i koliko je aktivan u svojoj oblasti), uslovima studiranja (prostorije, oprema, sluzbe), programu studija i tek na kraju po misljenju studenata i to mnogo vecem uzorku studenata zavrsnih godina.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku toxic na korisnoj poruci:
Master_Touch (28.6.2012)
Stara 28.6.2012, 22:19   #8
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Rangiranje fakulteta u Srbiji istrazivanje sprovela iSrbija

Toxic sta da ti kazem, ja znam da smo mi inteligentniji ljudi ali nemamo vlast. Na mom faxu rade ljudi, tj. zene posebno u studentskom referatu koje su nesposobne po svakom pitanju. Pitanje je da li mogu i coveka u krevetu da zadovolje. Nista se ne zna, sve se saznaje i menja u poslednjem trenutku i to tako da studentni ispastaju. A verujem da je na svakom ili bar na vecini fakulteta ovako. Uzeli su bolonju a ne znaju ni sta je to... I onda mi daju da ocenim predavanja, profesore itd... kao da ce to neko da gleda... to oni cisto forme radi urade i objave u novinama da glupi ljudi vide da se nesto radi i to je to... ko slusa studente kad su velike pare u pitanju.
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2012, 23:50   #9
Novica89
Član
 
Član od: 25.9.2011.
Lokacija: From Sombor, living in NS
Poruke: 296
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Novica89
Određen forumom Re: Rangiranje fakulteta u Srbiji istrazivanje sprovela iSrbija

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Toxic sta da ti kazem, ja znam da smo mi inteligentniji ljudi ali nemamo vlast. Na mom faxu rade ljudi, tj. zene posebno u studentskom referatu koje su nesposobne po svakom pitanju. Pitanje je da li mogu i coveka u krevetu da zadovolje. Nista se ne zna, sve se saznaje i menja u poslednjem trenutku i to tako da studentni ispastaju. A verujem da je na svakom ili bar na vecini fakulteta ovako. Uzeli su bolonju a ne znaju ni sta je to... I onda mi daju da ocenim predavanja, profesore itd... kao da ce to neko da gleda... to oni cisto forme radi urade i objave u novinama da glupi ljudi vide da se nesto radi i to je to... ko slusa studente kad su velike pare u pitanju.
+1
A mi smo svake godine imali evaluaciju profesora i predmeta na koje sam sasvim objektivno odgovorio bez imalo "uvlacenja u bulju", jer su istrazivanja navodno bila anonimna, medjutim sve se znalo koje je cije,tako da sam bas namerno odgovarao onako kako mislim o profesorima koji bi trebalo da budu studenti, a ne da imaju titule ispred svog imena,za razliku od ostalih studenata koji su se uvlacili i sve nesto ispadali fini,a meni ***** kako mogu tako nisko da ocenim profesore i gradivo koje ucimo ( za neke softvere poput Blendera kao i za JAVU sam pravio tutorijale profesoru koji bi trebalo da se pravi nakon nedelju dana da to isto MENI predaje) - toliko o fakultetima u nasoj zemlji.

Ovo je bila jedna veoma dugacka recenica.
Novica89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2012, 11:16   #10
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Rangiranje fakulteta u Srbiji istrazivanje sprovela iSrbija

Moj faks (FON) se već hvali sve u 16 kako je ocenjen kao najbolji faks u Srbiji. Naravno da je najbolji kad su ga ocenili studenti FON-a, (sa menadžerskih smerova, a ima ih i na informacionim sistemima) za koje se zna su većinom ljudi kojima se nije sviđala ni jedna oblast nauke, pa su rešili da upišu FON jer su onda sigurno rođeni da rukovode drugima. Nećete verovati koliko na Informacionim sistemima ima odličnih studenata sa prosekom iznad 9 koji samo polažu i čiste ispite jedan za drugim, a nikakvo programiranje niti čačkanje računara i softvera ne rade u slobodno vreme. To je učinio program smera, koji je očajan i ne može studenta da pripremi za realan posao u struci, jer su pola predmeta menadžerski. I tako student može da stekne znanje koje će mu biti potrebno za realan rad samo ako sam nešto radi, čačka, piše u "slobodno" vreme. Zato je ovakav program šteber friendly (pod štreberom podrazumemvam osobu koja nema preterana naučna interesovanja već može uz kafu i white tiger da nauči sve što mu se servira, u uverenju da će mu trebati jer je to gradivo, naravno postoje i one osobe koje su jednostavno neobaveštene i kojima samo treba neko da ih pogura u pravom smeru). Mislim da se može dokazati statistički da je uspeh u studiranju studenata informacionih sistema na FON-u obrnuto srazmaran nivou interesovanja i znanja iz računarske nauke, programiranja ili neke određene oblasti računarstva.

Toliko.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivan90BG na korisnoj poruci:
Iris (29.6.2012)
Stara 29.6.2012, 11:22   #11
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Rangiranje fakulteta u Srbiji istrazivanje sprovela iSrbija

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Moj faks (FON) se već hvali sve u 16 kako je ocenjen kao najbolji faks u Srbiji. Naravno da je najbolji kad su ga ocenili studenti FON-a, (sa menadžerskih smerova, a ima ih i na informacionim sistemima) za koje se zna su većinom ljudi kojima se nije sviđala ni jedna oblast nauke, pa su rešili da upišu FON jer su onda sigurno rođeni da rukovode drugima.
Mene ovo generalno najviše brine. Svako malo me upoznaju sa nekim nesretnim menadžerom/menadžerkom koji blage veze sa onim što treba da rade nemaju, ali imaju diplomu i trip da su rođeni za to. Problem je što niti su rođeni za to, niti škola može da ih nauči i pripremi za nešto za šta nemaju talenta...

Žestoka je bruka i gledati svake godine gužvu i red maminih devojčica da se upišu na Odeljenje za psihologiju na Filozofskom, koji niti će završiti niti će se time baviti njih 85%.

Ali je glavno da su učestvovali u rangiranju fakulteta.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2012, 14:48   #12
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Rangiranje fakulteta u Srbiji istrazivanje sprovela iSrbija

Možda će barem bolje upoznati sebe
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2012, 0:04   #13
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Rangiranje fakulteta u Srbiji istrazivanje sprovela iSrbija

http://www.youtube.com/watch?v=8mT81SPhFhc

Kliknite na link, da vidite šta pravi studenti misle o svom fakultetu.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2012, 7:10   #14
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Rangiranje fakulteta u Srbiji istrazivanje sprovela iSrbija

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
http://www.youtube.com/watch?v=8mT81SPhFhc

Kliknite na link, da vidite šta pravi studenti misle o svom fakultetu.
Realno na svakom faxu ima ovakvih slucajeva... samo se treba kloniti tih nesvesnih budala i sve ce biti ok.
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2012, 0:15   #15
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Rangiranje fakulteta u Srbiji istrazivanje sprovela iSrbija

Генерално ме мрзи да хејтујем ФОН као први факс на овој листи, и неке друге у самом врху... па бих се окренуо ка мом бившем факсу....

Пољопривредни факултет:
Citat:
koliko su sadašnji studenti u proseku spremali prijemni ispit?
Broj meseci
1 mesec i 17 dana
На ово умало да се не преврнем са столице.
Нећу улазити ни у саму тежину читавог факса.... али пријемни за пољопривредни сам ја спремио за цијела 2 дана. Контам да неко ко баш одваљује биологију или хемију или нешто треће што иде на пријемном може да спреми ово и за читав 1 дан. :Р
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fakulteti, matura, ucenje, upis


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
50 godina Elektronskog fakulteta (Elektronski fakultet, Niš, 22. do 26.11.) Chivan Dešavanja i događaji 0 16.11.2010 17:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com