Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2010, 23:30   #1
alexandarv
Član
 
Član od: 30.9.2006.
Poruke: 104
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Koji foto papir i gde?

Imam Epson r285 + ciss vec neko vreme i odstampao sam gomilu slika formatra A4, najvise sam koristio Sigma glossy premium 230gr papir i bio sam zadovoljan ali ga sada nema kod dobavljaca i ne mogu da mu udjem u trag, uvozio ga je Metro ali ja ne mogu da proverim da li ga imaju u svojim marketima jer ne zivim blizu metro-a.
Da li neko ima neku info gde ga ima - ili bi predlozio neki drugi papir po povoljnoj ceni /verbatim ne dolazi u obzir jer je jako nekvalitetan - sve ispod 200 gr im je ocajno/.
Hvala
alexandarv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2010, 3:26   #2
Katmay
Light Painter
 
Avatar korisnika Katmay
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 211
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 136 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Koji foto papir i gde?

Za Epson foto papir: http://www.bsprocesor.com/dileri.asp

Ne znam hoće li cena odgovarati ali kvalitet verujem da hoće
Katmay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2010, 13:13   #3
alexandarv
Član
 
Član od: 30.9.2006.
Poruke: 104
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Koji foto papir i gde?

Naravno, epson je standard - skoro je bila akcija 2x 20 listova A4 epson photo 225gr za 1000 din u list kompjuters-u i ja sam kupio par tabaka. Cena po listu je samo u ovom slucaju bila prihvatljiva inace je oko 50 din/A4 sto se ne isplati uopste - mislim da su preterali maksimalno sa cenom.
Pronasao sam domaceg proizvodjaca papira sa glossy premazom /valjda to nije pravi fotopapir/ i porucio. Cena je podnosljiva za takav kvalitet. Ipak i za manje od 15 din po listu Sigma je bila neuporedivo kvalitetnija.
Molio bih da jos neko napise da li je imao kontakt sa nekom fotopapiron cene ispod 20 din po A4 listu a da je zadovoljan kvalitetom.
Inace ovaj domaci /interpapir/ je zapravo 180 gramski obicasn papir sa glossy premazom i slicnog je kvaliteta /mislim fizicki - na dodir/ kao verbatim /koga nikako ne preporucujem/ ali je taj premaz jako dobar /za sada - ne znam da li ce se posle nekog vremena upropastiti - to cu da javim za par meseci/ solidno upija mastilo i otisak je ok. Ali ipak je to obican papir sa premazom - ni ja nisam bio svestan te razlike. Foto papir je dosta bolje uradjen - ali posle svega ipak je vazno da je premaz dobar a to sto je sam papir nezasticen nece biti problem posto slike drzim u albumu gde nece biti fizickih ostecenja.

Poslednja ispravka: alexandarv (10.2.2010 u 13:38)
alexandarv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku alexandarv na korisnoj poruci:
Katmay (24.2.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Avioni Dr Zoidberg Brbljaonica 3931 17.4.2022 21:11
Koji digitalni foto ram da kupim? ZoNi ŠDK - Foto i audio/video 8 30.8.2007 21:48
Koji player koji se puni preko USB dodo Foto i audio/video 8 1.6.2006 21:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com