Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.5.2006, 21:09   #41
JAT262
Novi član
 
Član od: 23.4.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti javite se...

Citat:
Loodi kaže:
Tooo vuche,bravo...znao sam ja da ce bude nesto od tebe
Pa za te texture vidi sa Danilom (JAT123) ili vidi na nasem forumu (http://www.scgvacc.net/forum) sta ima po tom pitanju. E sad za koji tacno 737 i 747 mislis (ne mislim na model nego na tim koji ga je radio) PMDG(je danilo uradio za 737-700), flight1, itd (znas da ih ima dosta) a mogao bi za . Sto se tice "MORANJA" da se leti neki poseban avion u okviru jat virtiual-a...leti koji hoces ali znaj da se preferira ono sto pravi jat ima u svojoj floti.
E kolega moram malo da te ispravim...

Ja kao clan odbora JAT VA cu da vam kazem da, ako letite za JAT VA onda ste obavezni da letite onim avionima koje JAT trenutno postaje, tako da b747 ne dolazi u obzir ako ste clan JAT VA

E sada jedina novina koja se ocekuje u JATu jeste B763, ali posto on jos nije dosao ne moze ni on

E sada koji cete model da koristite, PMDG, default to je svejedno sve dok je to ili neki B733, B734, ATR72, DC9...
JAT262 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 21:34   #42
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Virtuelni piloti javite se...

Kolega, izvinjavam se.
Naravno da si u pravu.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2006, 0:14   #43
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti javite se...

BRm..BRm....Vežite se polećemo
Aktivirah napokon prokleti mejl...trebalo mi je 3 stata čukanja da se setim passworda...Idem da seregistrujem i skinem softwer..I kanda ću se uhvatiti ipak sa JAT-om u kolo,ovi holanđani su non stop na travi..ne razumem ih pola kad krenu da se dopisuju na svom jeziku...
Dake 737-400 ....
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2006, 0:25   #44
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti javite se...

[BES]
/&%"/#&%!!!!!!!!!!!!!!
Jel vidite vi ovo:
Bandwidth Limit Exceeded
The server is temporarily unable to service your request due to the site owner reaching his/her bandwidth limit. Please try again later.
Apache/1.3.33 Server at www.jatvirtual.com Port 80


&"%/&%/!~!!**!!!!!!!!! bip bipbipbip!!!!Majku,familiju....!!!!!


Registrovah se na VATSIM-u ali kanda od JATa noćas nema ništa
[/BES]
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2006, 3:28   #45
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Virtuelni piloti javite se...

Pa lepo ti ja rekoh da treba da letis pri svom JAT-u (svaka ptica svom ) nema veze bice ti jatvirtual online sutra a za pocetak se bar registruj na scgvacc.

Welcome
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2006, 8:46   #46
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti javite se...

E možda je ovo malko Off-topic ali da priupitam..jel neko od vas FS-ovaca zna gde moš se nađe dodatak za 2004 Captain in Command(mod koji na 747 i 777 avionima simulira goooomilu kvarova od prestanka rada jednog instrumenta do bombe na avionu i crkavanja hidraulike&motora)..ako negde naletite na to recite da skidam ,može i VISA i Master Card...samo da ga nađem više..Inače ima i PDF sa svim mogućim QRB (quick reaction book)uputstvima za sve moguće situacije...MORAM TO DA IMAM !!!!
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2006, 15:07   #47
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Virtuelni piloti javite se...

Zove se Pilot In Command i ima za 747,767 itd... Najbolje ti skini ove PMDG 737 a imas i 747 i druge...kao sto sam ti napisao u prethodnom odgovoru.
Sto se tice logovanja kao pilot ili u slucaju kontrolora (za pocetak samo observer/posmatrac) moze da se loguje ali ne istovremeno sa istim nalogom, dakle ili se logujes kao pilot iz FS ili kao observer iz ASRC ili VRC koji je noviji softver za kontrolore i tim bolji (kasnije kao student1 kad se polozi za TWR poziciju moze i zvanicno na vatsimu da se radi kao kontrolor u okviru maticnog vACC,a dotle samo vezba i posmatranje i/ili letenje).

Poslednja ispravka: Loodi (9.5.2006 u 15:19)
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2006, 20:39   #48
JAT262
Novi član
 
Član od: 23.4.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti javite se...

Evo ovako da ti pojasnim oko registracije kod JAT VA:

1) Skini sa jatvirtual.com sajta manual
2) U njemu ti pise, ali ako te mrzi da citas, ja cu sad da ti kazem :
a) Moras imati preko 16 god
b) Moras imati odredjen broj sati online na VATSIMu (preko 15h cini mi se)
c) Moras imati neko osnovno znanje kako bi prosao nas test
3) I tek onda postajes clan JAT VA

Pozdrav,

Technical Dep. JatAirways VA
JAT262 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2006, 7:32   #49
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti javite se...

Skinuo...pročitao...shvatio...još da odštampam jeppesen mape i kanda da navatam nekog ofd trening osoblja za jedan let u početku makar i na cesni pa polako...

BTW...jel moja OPERA odbila sradnju ili neki linkovi ne rade na jat sajtu..jer prijavo sam callsign kao Vuk a sad bi da ga menjam u recimo jat314 ili slično,ali cvrc..nemogu da odem na bilo koju drugu stranicu osim prijave i foruma...
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2006, 9:49   #50
JAT262
Novi član
 
Član od: 23.4.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti javite se...

Citat:
BigBadVuk kaže:
Skinuo...pročitao...shvatio...još da odštampam jeppesen mape i kanda da navatam nekog ofd trening osoblja za jedan let u početku makar i na cesni pa polako...

BTW...jel moja OPERA odbila sradnju ili neki linkovi ne rade na jat sajtu..jer prijavo sam callsign kao Vuk a sad bi da ga menjam u recimo jat314 ili slično,ali cvrc..nemogu da odem na bilo koju drugu stranicu osim prijave i foruma...
Sto se tice JAT VA Administracije, pa nije u potpunosti gotova, tako da za sada moze samo prijava

Sto se tice treninga, pa javi se meni, mozemo nesto sad u petak uvece da organizujemo: stpavicevic at gmail dot com (a moze i na support@jatvirtual.com - ali njega malo redje proveravam)

Takodje mogu da budem i na kontroli, da odma provezbas frazeologija...
JAT262 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2006, 22:46   #51
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Virtuelni piloti javite se...

Citat:
JAT262 kaže:
Sto se tice JAT VA Administracije, pa nije u potpunosti gotova, tako da za sada moze samo prijava

Sto se tice treninga, pa javi se meni, mozemo nesto sad u petak uvece da organizujemo: stpavicevic at gmail dot com (a moze i na support@jatvirtual.com - ali njega malo redje proveravam)

Takodje mogu da budem i na kontroli, da odma provezbas frazeologija...
Pa ajde bre zavrsavajte taj sajt... bas bi trebali neki delovi nama pilotima.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2006, 17:55   #52
JAT262
Novi član
 
Član od: 23.4.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti javite se...

Take it easy ...

Ne stvarno, bice uskoro gotovo, kada ne znam ni ja sam, ali nije na meni Odnost sa javnoscu, moj je tecnicki sektor
JAT262 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2006, 13:01   #53
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti javite se...

Ej ljudi...A kako da umilostivim FSUIPC da proradi jer 85% pokazivača koje sam skinuo NE RADE! ..u jednom momentu sam dobio na sva 3 MFD-a poruku crvenmim slovima CRITICAL ERROR:FSUIPC is not registered...Kako sam sleteo to samo ja znam

I to je slična stvar sa nekih 7-8 panela što za 737 što za 727 i ATR72 (sve jatove verzije koje sam pohvatao na netu) e sad..mogu ja da ubacim i neke skrljane panele i da to sve proradi ali mnogo stvari fali ,TICS mi je nekako naj bitniji a on radi samo na jednom panelu i to po Marfiju naravno na onome na kome ne radi ništa ostalo i to zato što se taj TICAS modul oslanja na drugi dll a ne na FSUIPC..mislim da mi je verzija 3.6.0.0 tj. poslednja koju sam iskopao...Koju vi koristite i jel potrebna da bi proradio SquawkBox pošto mi deluje da se on ponaša normalno...?
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2006, 13:26   #54
Boris1990
Član
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 82
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti javite se...

ajde te da mi objasnite kako da se registrujem kako se to vozi itd. please
Boris1990 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2006, 19:42   #55
Zoran_KS
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.915
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti javite se...

Moze li fs 2004 da se igra bez dzojstika,tj samo pomocu tastature,jel nesto nisam pri novcu za dzojstik a obozavam simulacije letenja(sto realne sto arkadne).Poceci su mi bili sa ACE-om na c64 preko nekix manje vise arkadnih do X-plane 8.
Zoran_KS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2006, 19:45   #56
Boris1990
Član
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 82
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti javite se...

naravno da moze ja vozim sa tastaturom
Boris1990 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2006, 1:16   #57
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Virtuelni piloti javite se...

Citat:
BigBadVuk kaže:
Ej ljudi...A kako da umilostivim FSUIPC da proradi jer 85% pokazivača koje sam skinuo NE RADE! ..u jednom momentu sam dobio na sva 3 MFD-a poruku crvenmim slovima CRITICAL ERROR:FSUIPC is not registered...Kako sam sleteo to samo ja znam

I to je slična stvar sa nekih 7-8 panela što za 737 što za 727 i ATR72 (sve jatove verzije koje sam pohvatao na netu) e sad..mogu ja da ubacim i neke skrljane panele i da to sve proradi ali mnogo stvari fali ,TICS mi je nekako naj bitniji a on radi samo na jednom panelu i to po Marfiju naravno na onome na kome ne radi ništa ostalo i to zato što se taj TICAS modul oslanja na drugi dll a ne na FSUIPC..mislim da mi je verzija 3.6.0.0 tj. poslednja koju sam iskopao...Koju vi koristite i jel potrebna da bi proradio SquawkBox pošto mi deluje da se on ponaša normalno...?
Ja koristim 3.50 i sve radi savrseno. A mislim da nisam ni morao da je registrujem ili "lechim" itd mada moguce je da sam ga "izlechio" pa je proradio hehe. Poslacu ti detaljnije na PM...
Pozdrav.

Citat:
Boris1990 kaže:
ajde te da mi objasnite kako da se registrujem kako se to vozi itd. please
Pozdrav Borise, drago mi je da vidim da se interesujete. I ti a i drugi

Registrujes se veoma lako, ako ti nista nije jasno iz prethodnih postova evo u kratkim crtama sta i kako:
1) Moras da imas regularan e-mail nalog (znaci da nije web mail nalog- yahoo,gmail i sl.)
2) Odes na www.vatsim.net i prvo se tamo registrujes i izaberes diviziju EUROPE ,poddiviziju (europe without Russia and UK) i region scgvacc
3) Registrujes se takodje na www.scgvacc.net i www.jatvirtual.com ali tek posto si se registrovao na vatsim i potvrdio preko emaila registraciju u kojoj ces takodje dobiti username (svoj broj) i password. Sa tim podatcima se registrujes na ova druga dva sajta + sve ostalo sto treba da popunis za registraciju.
4) od softvera ti treba tri stvari: a.) MS Flight Simulator 2002/2004 (pozeljno ovaj drugi); b.) FSUIPC.DLL modul preko koga se ostali softver inetegrise i konektuje u simulator; c.) Squawkbox 3 (kolko znam jos uvek je to zadnja verzija) ili FSinn preko kojih se konektujes na VATSIM mrezu a imaju i podrzan voice bar koliko znam za squawkbox jer FSinn i ne koristim.

Citat:
Zoran_KS kaže:
Moze li fs 2004 da se igra bez dzojstika,tj samo pomocu tastature,jel nesto nisam pri novcu za dzojstik a obozavam simulacije letenja(sto realne sto arkadne).Poceci su mi bili sa ACE-om na c64 preko nekix manje vise arkadnih do X-plane 8.
Moze da se igra i bez joystick-a ali to preporucujem samo teshkim mazohistima
Izdvoj ti jedno 1000 kinti za bar dostojan joystick. Ja koristim GENIUS F-23 USB, platio sam ga 980 dinara i odlican je za te pare...naravno nije kao neki LOGITECH i ostale munje ali ce da ti veoma lepo posluzi.

Pozdrav svima i vidimo se online na VATSIMU

P.S. Oko polovine sledeceg meseca dobijam ADSL pa necu da se skidam sa VATSIMA
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Surcin-JAT737.jpg
Viđeno:	210 puta
Veličina:	47,1 KB
ID:	1377  

Poslednja ispravka: Loodi (20.5.2006 u 1:57)
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2006, 6:52   #58
Boris1990
Član
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 82
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti javite se...

e hvala sve sam ja to uradio i reg i skinuo te programe samo skidam 'FS
Boris1990 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2006, 20:21   #59
JAT262
Novi član
 
Član od: 23.4.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti javite se...

Ponovo na pominjem, svako ko ima pitanja na www.scgvacc.net/forum/

Tamo cete dobiti sva pitanja vezana za letenje od strane nasih dragih reallife pilota a i od nas buducih

FS je ne moguce igrati sa tastaturom, najbolje je sa CH PRODUCTS Flight Sim Yoke

Ne znam sta je tesko namestiti sve to, meni je to proradilo u roku od pola sata i vec posle 40 min sam bio na VATSIM-u

Naravno pre toga procitao sve knjige od FAA, Oxford Aviation i naravno Jeppesen-a

Poslednja ispravka: JAT262 (23.5.2006 u 19:47)
JAT262 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2006, 23:42   #60
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Virtuelni piloti javite se...

Citat:
JAT262 kaže:
Ponovo na pominjem, svako ko ima pitanja na www.scgvacc.net/forum/

Tamo cete dobiti sva pitanja vezana za letenje od strane nasih dragih reallife pilota a i od nas buducih

FS je ne moguce igrati sa tastaturom, najbolje je sa CH PRODUCTS Flight Sim Yoke

Ne znam sta je tesko namestiti sve to, meni je to proradilo u roku od pola sata i vec posle 40 min sam bio na VATSIM-u

Naravno pre toga procitao sve knjige od FAA, Oxford Aviation i naravno Jeppesen-a

Zato...svi na www.scgvacc.net/forum !!!!!
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fs2004, ivao, vatsim


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Neopets, virtuelni kućni ljubimci Guterill Male igre 12 1.7.2009 16:49
Mx Revolucionari, javite se muki85 Ostale komponente 1 7.2.2007 12:31
Virtuelni muzej u 3d Angel_of_Dark Zanimljive Web lokacije 0 6.2.2007 11:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com