Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 2D radovi

2D radovi Radovi korisnika iz oblasti 2D rasterske i vektorske grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.10.2007, 0:18   #1
Black Arrow
Član
 
Član od: 19.12.2006.
Poruke: 184
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Pribor za crtanje

Sta koristite od pribora kada crtate?

Ja posedujem 2H, HB, 2B i 4B olovke, nekoliko rulera (prilicno tankih), lenjir, sablon za krugove (za elipse ne mogu da nadjem nigde) i to je sve. Papire drzim u nekoj fascikli, sto je krajnje neprakticno kada hocu da crtam + ne znam sta da iskoristim da bih mogao da crtam gde hocu i to nosim sa sobom...

Zanima me vasa kolekcija, tj. da li crtati cime stignete i sa cim stignete ili imate nesto posebno
Black Arrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 15:04   #2
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Pribor za crtanje

Od olovaka ja koristim HB, 3B, 4B i 6B. To je dovoljno, što se mene tiče... I ja papire čuvam u običnoj, kartonskoj fascikli, ali sam napravio držače za papir (četiri parčeta kartona zalepljenih tako da drže ćoškove papira ) napred pa mogu da crtam bilo gde.
Kad hoću samo da skiciram, koristim tehničku olovku sa 2B grafitom. Praktično je, ne moram da nosim rezač i da pravim nered.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2007, 23:22   #3
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Pribor za crtanje

...imam graficku tablu? I losu naviku da skrabam u svescici na linije najobicnijom hemijskom olovkom.

Sta mogu, razmazila me ova tehnologija. U stvarnom zivotu ne postoji CTRL+Z :[
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2007, 23:44   #4
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: Pribor za crtanje

Koristim 2B olovku,tačnije 2B mine (mrzi me da režem ),tablu A3 Staedtler i tome slično.Naravno koristi se i SolidWorks,Catia,...
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2007, 0:23   #5
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Pribor za crtanje

Izvinjavam se, mozda je offtropic ali... Mene je uvek zanimalo crtanje. Ali nikad nisam znao da crtam. Ili nikad nisam naucio. Sta znam.

Jel ima neko stivo za to. Mislim uzmes olovku i crtas al nije bas tako jednostavno.

A i uskoro idem u vojsku pa cu moci valjda da uvece crtam. Sta drugo da radim u vojsci.

Pa jel moze neka direkcija, neki putokaz ili slicno koji ce mi pomoci da gurnem napred?

Izvinjavam se unapred modovima ako je offtropic.

POzz
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2007, 15:21   #6
Black Arrow
Član
 
Član od: 19.12.2006.
Poruke: 184
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pribor za crtanje

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Izvinjavam se, mozda je offtropic ali... Mene je uvek zanimalo crtanje. Ali nikad nisam znao da crtam. Ili nikad nisam naucio. Sta znam.

Jel ima neko stivo za to. Mislim uzmes olovku i crtas al nije bas tako jednostavno.

A i uskoro idem u vojsku pa cu moci valjda da uvece crtam. Sta drugo da radim u vojsci.

Pa jel moze neka direkcija, neki putokaz ili slicno koji ce mi pomoci da gurnem napred?

Izvinjavam se unapred modovima ako je offtropic.

POzz
Jeste offtopic i to u mojoj temi

Salim se, najbolje je da pronadjes knjige od Andrew Loomisa. Mislim da postoji 6 knjiga za crtanje i iako su stare predstavljaju dobar pocetak. Tu imas sve, od crtanja mrtve prirode do crtanja ljudi. Preporucujem
Black Arrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2007, 16:57   #7
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Pribor za crtanje

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Mene je uvek zanimalo crtanje. ... Je l' ima neko stivo za to?
Pogledaj ovde.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2007, 22:20   #8
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: Pribor za crtanje

Što se tiče knjiga:
Rudi De Rejna:"Kako nacrtati ono što vidite"
Daglas R. Grejvs:"Postizanje sličnosti kod crtanja portreta"
Daglas. R. Grejvs:"Crtanje portreta"
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 15:46   #9
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Pribor za crtanje

ja posedujem tehnicku olovku koju sam mazno iz hotela u amsterdamu na prolece
sad otprilike samo njome crtam. I wacom tablom, doduse
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2007, 4:53   #10
OpSystem
Novi član
 
Član od: 18.11.2007.
Poruke: 15
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Pribor za crtanje

Black Arrow & DarkNemos
Danas mozete naci u boljim knjizarama/prod.slik.pribora razne materijale u olovci tipa obicne olovke,u boji ol., akvarel o., ugljen u ol., flomastere(i to cuda), sangvin ol., pastel u ol., itd.
Crtati je i pozeljno po raznim podlogama jer se jedino tako otkriva i uci a onda i bolje izrazava sustina onoga sto se posmatra ili onoga sto nam je u glavi i masti.
Nije vazno da crtez bude precizan,tacan..bitno je posmatrati i hvatati "beleske" u crtezu i prikazati sustinu.
Sve je u posmatranju.
a onda kako da to sto vidite najvernije izrazite na nekoj povrsini(crtez,slika itd) ili kao 3d oblik u prostoru( da vajate).
U startu je vazna linija. I njen trag kretanja...
Obicna linija u vestog crtaca moze biti glavni element kojim se moze sve predstaviti na veran nacin da posmatrac stekne komplet vizuelni utisak kako gleda u nesto realno. Zato posmatrajte linije svuda,u svemu (nervatura na listu, bore na kozi, godovi na panju,brda pod drvecem i gola brda, voda..., ljudi,..
Pogledajte ovo o cemu govorim na primeru majstora crteza O.Kavandolija i njegovog cuvenog an.junaka gospodina Liniju (La Linea).
Orudje moze biti i nesto spontano kao npr kad pijete kafu i prolije vam se preko solje pa kad je spustite ona ostavi trag u obliku kruga ili vec.. To su magicni stimulansi maste. Pokusajte..A onda uzmite olovku i... videce se tu sve i svasta. Tako i sa raznim flekama.
Black Arrow....
sabloni za elipse su se nekad mogli naci kod kineza. Prodaju dobra pera za tus itd,pa bi mogao to potraziti tamo.
Za crtanje ja licno koristim svasta. Crtam dosta ljude,situacije, pa nastanu iz toga i karikature i stripovi. Ne nosim uvek papire pa kad se desi crtam i po toalet papiru,salvetama,ubrusima,novinama..Umesto blokcica nosim ili malu belu kotur traku od onih digitrona ili fax rolne. Ili udjem u pekaru i zamolim za kartonsku kesu za pecivo,itd Snalazim se jer sam uvek u nekoj jurnjavi..
Najbolje je nositi neku "svesku" sa sobom punu raznih vrsta papira i tekstura.
Sve je to do vas samih. Sve sto nas okruzuje moze biti sredstvo za nesto. Bitna je vasa masta i "uradi sam"..
DarkNemos...
posto si u vojsci...posmatraj i razmisljaj o onome sto vidis...nesto sto te posebno zainteresuje pokusaj uvece i da nacrtas, totalno opusteno kako god umes.
A onda posmatraj sutradan opet isto i plus to kako si ti to nacrtao. Pa opet razmisljaj...sta je tu dobro da ti se dopada a sta ne.
Pa opet sutra. Imas vremena,a vezba je vazna.
Crtkaj i nesto sto imas ispred sebe...bilo sta i vezbaj i ruku i oko.
Pa posle kad skupis vise crteza mozes od toga napraviti i sebi igru...ako te zanima mozda strip da uradis i sam jedan a bas o onome sto ti se dogadja npr u vojsci. S tim sto posmatraj i izraze lica ljudi, tela u pokretu pa i kroz karikaturu izrazi sta vidis u nekome( dal te odusevljava,iritira,nervira...)
Sve ja vezba i igra zapravo. Da opusti i nauci.
Od crteza se pocinje,a onda nema granica...
OpSystem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku OpSystem na korisnoj poruci:
evanghelion (21.11.2007), Highlander (21.11.2007), Macak Mackin (4.4.2009)
Stara 19.11.2007, 5:00   #11
OpSystem
Novi član
 
Član od: 18.11.2007.
Poruke: 15
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Pribor za crtanje

E to vam je kad hocete da vezbate,ucite,pravite skice za dalje projekte.
Elem ako hocete da vam crtezi i radovi odmah budu gotova dela...u tom slucaju bi trebalo da nosite blokove ili sveske.
Izbor je na vama, svakako bez posmatranja,razmisljanja i puno prakticnog vezbanja ...nema nista.
Nadam se da vam ovo koristi...
pozzzz
OpSystem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2007, 20:36   #12
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Pribor za crtanje

Čovek napisa ovoliko teksta, a niko se nije čak ni zahvalio...
Sram vas bilo!
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2007, 20:44   #13
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Pribor za crtanje

Dzabe on napisa ovoliki tekst kad ne napisa kako nauciti coveka (mene) koji je antitalenat za crtanje kako da crta
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2007, 20:57   #14
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Pribor za crtanje

Citat:
OpSystem kaže: Pregled poruke
Nije vazno da crtez bude precizan,tacan..bitno je posmatrati i hvatati "beleske" u crtezu i prikazati sustinu.
Sve je u posmatranju.
a onda kako da to sto vidite najvernije izrazite na nekoj povrsini(crtez,slika itd) ili kao 3d oblik u prostoru( da vajate).
U startu je vazna linija. I njen trag kretanja...
Obicna linija u vestog crtaca moze biti glavni element kojim se moze sve predstaviti na veran nacin da posmatrac stekne komplet vizuelni utisak kako gleda u nesto realno. Zato posmatrajte linije svuda,u svemu (nervatura na listu, bore na kozi, godovi na panju,brda pod drvecem i gola brda, voda..., ljudi,..
Pogledajte ovo o cemu govorim na primeru majstora crteza O.Kavandolija i njegovog cuvenog an.junaka gospodina Liniju (La Linea).
Orudje moze biti i nesto spontano kao npr kad pijete kafu i prolije vam se preko solje pa kad je spustite ona ostavi trag u obliku kruga ili vec.. To su magicni stimulansi maste. Pokusajte..A onda uzmite olovku i... videce se tu sve i svasta. Tako i sa raznim flekama.
Black Arrow....
sabloni za elipse su se nekad mogli naci kod kineza. Prodaju dobra pera za tus itd,pa bi mogao to potraziti tamo.
Za crtanje ja licno koristim svasta. Crtam dosta ljude,situacije, pa nastanu iz toga i karikature i stripovi. Ne nosim uvek papire pa kad se desi crtam i po toalet papiru,salvetama,ubrusima,novinama..Umesto blokcica nosim ili malu belu kotur traku od onih digitrona ili fax rolne. Ili udjem u pekaru i zamolim za kartonsku kesu za pecivo,itd Snalazim se jer sam uvek u nekoj jurnjavi..
Najbolje je nositi neku "svesku" sa sobom punu raznih vrsta papira i tekstura.
Sve je to do vas samih. Sve sto nas okruzuje moze biti sredstvo za nesto. Bitna je vasa masta i "uradi sam"..
DarkNemos...
posto si u vojsci...posmatraj i razmisljaj o onome sto vidis...nesto sto te posebno zainteresuje pokusaj uvece i da nacrtas, totalno opusteno kako god umes.
A onda posmatraj sutradan opet isto i plus to kako si ti to nacrtao. Pa opet razmisljaj...sta je tu dobro da ti se dopada a sta ne.
Pa opet sutra. Imas vremena,a vezba je vazna.
Crtkaj i nesto sto imas ispred sebe...bilo sta i vezbaj i ruku i oko.
Pa posle kad skupis vise crteza mozes od toga napraviti i sebi igru...ako te zanima mozda strip da uradis i sam jedan a bas o onome sto ti se dogadja npr u vojsci. S tim sto posmatraj i izraze lica ljudi, tela u pokretu pa i kroz karikaturu izrazi sta vidis u nekome( dal te odusevljava,iritira,nervira...)
Sve ja vezba i igra zapravo. Da opusti i nauci.
Od crteza se pocinje,a onda nema granica...
Hmm... Za par dana se ne može ništa naučiti, pa ni crtanje.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2007, 21:48   #15
OpSystem
Novi član
 
Član od: 18.11.2007.
Poruke: 15
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Pribor za crtanje

Ne slusate/me...
DarkN....talenat ili ne...moras da "gledas" i "vezbas" tj crtas. Uostalom kao i za sve...jel
HighL......vezba i vezba i crtanje i ne za koji dan ...za mnoooogo dana,
al videces da si bolji evri dejo
bez motike...dzaba Morate bre da crtate!!!ako 'ocete da crtate.
pozzz
p.s. Ej !!! niko nije antitalenat!! verujte.
Neki su samo skriveni...
mislite o tome....
OpSystem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2007, 21:59   #16
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Pribor za crtanje

Citat:
OpSystem kaže: Pregled poruke
Ne slusate/me...
DarkN....talenat ili ne...moras da "gledas" i "vezbas" tj crtas. Uostalom kao i za sve...jel
HighL......vezba i vezba i crtanje i ne za koji dan ...za mnoooogo dana,
al videces da si bolji evri dejo
bez motike...dzaba Morate bre da crtate!!!ako 'ocete da crtate.
pozzz
p.s. Ej !!! niko nije antitalenat!! verujte.
Neki su samo skriveni...
mislite o tome....
Puste price.

Highlander vec zna da crta. Al ja brate sam iz likovnog uvek vukao neku klimavu dvojku tako da ako ranije nisam pokazivao ikakvog talenta za crtanje bogami sigurno necu sad.

I am giving up!
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2007, 22:00   #17
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: Pribor za crtanje

Od pribora: 2h, hb, 3b, 8b, neka tehnicka olovka, crna, i ja mucim muku sa elipsama a ne znam lepo da ih nacrtam rucno, tako da ako neko zna gde moze da se nadje neka javi na pm... Crtam po obicnom kopir papiru uglavnom neke gluposti.

Nemos probaj da nadjes te knjige Loomis-a stvarno su odlicne za pocetnike a posle toga moras da vezbas isto kao i 3d.

I jedno pitanje za vas sa tablama: Koja velicina table je potrebna da bi se koliko toliko normalno crtalo? Jel moze da se nadje naka pristojna za 50-60e?
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2007, 0:31   #18
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Pribor za crtanje

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Puste price.

Highlander vec zna da crta. Al ja brate sam iz likovnog uvek vukao neku klimavu dvojku tako da ako ranije nisam pokazivao ikakvog talenta za crtanje bogami sigurno necu sad.

I am giving up!
Ako ti trebaju knjige, mogu da ti dam 3 CD-a puna knjiga o crtanju. Ali, znam da imaš brzi net pa ti ne bi predstavljalo problem da skineš i sam. Ako hoćeš opipljive knjige, imam dve koje mogu da ti pozajmim da iskopiraš.
Ne predaj se bre, kad si naučio 3D, naučićeš i da crtaš.

Citat:
evanghelion kaže: Pregled poruke
Od pribora: 2h, hb, 3b, 8b, neka tehnicka olovka, crna, i ja mucim muku sa elipsama a ne znam lepo da ih nacrtam rucno, tako da ako neko zna gde moze da se nadje neka javi na pm... Crtam po obicnom kopir papiru uglavnom neke gluposti.

I jedno pitanje za vas sa tablama: Koja velicina table je potrebna da bi se koliko toliko normalno crtalo? Jel moze da se nadje naka pristojna za 50-60e?
Pitaj u nekoj knjižari da li imaju krivuljare. Ako te pogledaju popreko, pravi se kul.
Nije ti potrebna neka ogromna tabla A4 ili šta znam kog formata. Čini mi se da Mrmot ima Wacom-ovu tablu od 6"x4", pa ga to ne sprečava da bude izuzetan umetnik.
Što se cena tiče, znam da ima neka malecna Genius-ova za oko 2500 dinara. A ima i Trust-ova tabla A5 formata koja ovde u Nišu košta 5500. Take a pick.
Citat:
OpSystem kaže:
HighL......vezba i vezba i crtanje i ne za koji dan ...za mnoooogo dana,
al videces da si bolji evri dejo
Čini mi se da ti mene nisi razumeo, ja sam rekao da ne može da se nauči za par dana.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2007, 0:41   #19
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Pribor za crtanje

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Dzabe on napisa ovoliki tekst kad ne napisa kako nauciti coveka (mene) koji je antitalenat za crtanje kako da crta
Lepo ti je OpSystem sve rekao, ja samo da naglasim da je za crtanje (kao i za sve drugo, uostalom) od presudnog značaja vežba. Dakle: crtati, crtati i samo crtati (što bi rekao Vladimir Uljanov ).

Ja sam (da budem neskroman) imao od malih nogu talenat za crtanje, ali nisam ni izbliza ranije (recimo u osnovnoj školi) nešto mnogo dobro crtao. Kada sam upisao jedan tehnički fakultet i (silom prilika i prirode istog) počeo svakodnevno puno da crtam - ruka se postepeno i neprimetno izveštila, i danas sam neuporedivo bolji nego pre silnog vežbanja. Minimum talenta je neophodan, ali ostalo je trening (da ne kažem "goli rad").

Pitali su tako u "TUP-TUP"-u (za mlađe da kažem da je to zabavna emisija koju je nedeljom na radiju vodio pokojni Milovan Ilić Minimaks) nekog seljaka na pijaci šta bi mogao da preporuči ljudima po pitanju poljoprivrede, a on je, onako na prvu loptu, (genijalno) rekao: "Mogu da im kažem da uzmu motiku u šakama..." (padež nisam ja pogrešio).

Dakle, ako stvarno hoćeš da lepo crtaš - naoružaj se strpljenjem (nema ništa "obnoć") i u'vati plajvaz u ruku. Dalje će već nekako ići.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2007, 1:15   #20
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Pribor za crtanje

Ljudi hvala na podrsci al treba i uzeti papir i poceti nesto crtati

3D je mnogo laksi od crtanja. Uzmes kocku i vrtis je okolo. Cela filozofija.

Pazi necu ja nikad biti veliki 3d umetnik. Nemam zicu za to.

A to sto sam tvrdoglava mazga pa sam uporan da napravim nesto lepo to je druga stvar

Sad cu u vosci da crtam. Valjda. Sta cu drugo da radim u vojsci
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Crtanje, slikanje... Simke 2D radovi 568 9.5.2021 18:43
Crtanje za TALENTE Baltazar VERTEX 2D radovi 78 18.6.2009 23:38
Program za crtanje šema u elektronici Gibli Grafički softver i radovi 8 5.4.2009 14:04
Program za crtanje grafika nighthawk Aplikativni softver 4 20.8.2008 20:41
AstroPlot - Program za crtanje grafika Deimos Programiranje 3 26.3.2007 22:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com