Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.10.2008, 18:37   #1
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Uspavao se Canon A550

Posto je putovao u gepeku od autobusa, doslo je do po mom misljenju kondenzacije ili nesto drugo, u daljem tekstu stoji da aparat nece da se aktivira. Kako da ga izvucem iz sna, ili mu je to kraj? Molim pomoc!!!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2008, 19:16   #2
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Uspavao se canon A550

Ne verujem da je moglo da dodje do kondenzacije u gepeku autobusa , jedino ako nije dolazilo da naglih promena temperature (toplo-hladno). Moguce je recimo da je doslo unutra do fizickih ostecenja ako se mnogo prevrtao,cimao, itd.Ako je bilo naglih promena temperature ( pa je jelte doslo do kondenzacije) probaj da ga ostavis na nekom suvom mestu par dana, ili nedelja, pa probaj zatim da ga upalis. Tako je meni mp3 player upao u vodu (doduse samo na par sekundi), i naravno nije hteo da radi odmah posle vadjenja, pa sam ga ja misleci da je pokvaren ostavio u fioci i potpuno zaboravio na njega i posle 2 nedelje kad sam iz zezancije probao da ga upalim ( zamenio sam samo baterije) i upalio je kao da se nista nije desilo.
Ps: Ako ovo ne upali, nosi ga u servis, i ako je aparat nov probaj da ih zeznes na foru garancije (kao samo od jedanput nije vise hteo da se upali) i mozda ti i uspe. Imaj samo u vidu da je svako samostalno otvaranje aparata krsenje garancije, pa mozda mogu da te smaraju oko toga.

A da sada sam se setio mozda zvuci glupo probaj da zamenis baterije mozda ove nemaju dovoljno snage da pokrenu aparat ( mom drugu se uspavala baterija na mob. telefonu posle duzeg ne koriscenja nije hteo da se upali pa su je u servisu vratili u zivot da se narodski izrazim elektrosokovima)
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nutsbre@ker na korisnoj poruci:
todos (22.10.2008)
Stara 22.10.2008, 19:23   #3
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Uspavao se canon A550

Baterije su 2100mA. Nije se tumbo u autobusu, bio je sa teglama ajvara koje nisu napravile nikakvu stetu. Smrzo se garant, jer kad sam ga izvadio bio je sav kondezovan. Rano-jutarnja vise-casovna voznja autobusom je ucinila svoje. Inace aparat je davno izasao iz garantnog roka, ali poslusacu te da ga drzim par dana na suvom. Ako ne proradi odnecu ga u neki ovlasceni servis.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2008, 19:26   #4
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Uspavao se canon A550

Samo jos jedno pitanje.
Da li da izvadim baterije iz njega, ili mogu da ostanu tamo?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2008, 19:28   #5
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Uspavao se canon A550

U principu trebalo bi da proradi ( kao sto sam napisao i ovo se meni desavalo ali sa jeftinijom tehnikom). Jedino znam da je aparat jako tesko popraviti (gotovo i nemoguce) ako je upao u slanu vodu( ona i so u njoj unistavaju sve pred sobom). Ali dobro bitno da teglama ajvara nije nista, zamisli da su se one razbile em bi ostao bez foto-aparata ( koji bi bio umazan ajvarom) em ne bi imao ajvar za posle.
Jedino da ga olizes sa foto aparata

Poslednja ispravka: Nutsbre@ker (22.10.2008 u 19:41)
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nutsbre@ker na korisnoj poruci:
todos (22.10.2008)
Stara 22.10.2008, 19:30   #6
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Uspavao se canon A550

Pa najbolje je da ih izvadis iz njega jer su verovatno propale usled kondenzacije, a i vece su ti sanse da lakse upali sa novim svezim baterijama.
Osim toga mozda mogu i da iscure unutra ili naprave neku drugu stetu.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2008, 20:19   #7
Katmay
Light Painter
 
Avatar korisnika Katmay
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 211
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 136 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Uspavao se canon A550

Obzirom na posao, imam stalnu komunikaciju sa Canonovim (a i ostalim) ovlascenim servisom pa, u vecini slucajeva kada aparat upadne u vodu ili dodje u dodir sa istom, trebalo bi pod hitno da se posalje u servis da to ne bi korodiralo... Bilo je mnogo slucajeva da je aparat neisplativ za popravku bas zbog toga sto su korisnici ostavili da se aparat osusi pa je korodirala glavna ploca, znaci, bolje da ga nisu vadili iz vode, susili i sl...

Znaci, sto pre ga posaljes u servis to bolje po aparat a verujem i po tebe
Katmay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Katmay na korisnoj poruci:
todos (23.10.2008)
Stara 22.10.2008, 21:21   #8
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Uspavao se canon A550

Pa dobro nisam ni ja uvek u pravu. Meni je ovo nekako uspelo sa mp3 player-om ali i dalje radi ok. Posto se covek (Katmay) razume u te stvari bolje poslusaj njega a ne mene, uostalom ti modeli ni nisu posebno skupi ( kada se kupe novi) ja sam pre par meseci uzeo A450 i sa sve karticom od dva giga kosta malo preko 8000din.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2008, 11:26   #9
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Uspavao se canon A550

Citat:
Nutsbre@ker kaže: Pregled poruke
Pa dobro nisam ni ja uvek u pravu. Meni je ovo nekako uspelo sa mp3 player-om ali i dalje radi ok. Posto se covek (Katmay) razume u te stvari bolje poslusaj njega a ne mene, uostalom ti modeli ni nisu posebno skupi ( kada se kupe novi) ja sam pre par meseci uzeo A450 i sa sve karticom od dva giga kosta malo preko 8000din.
Ne nisu skupi, samo ja sam moj kupio 15 dana posle svetske promocije i kostao je 16500 dainersa sa 1GB karticom. Poslusacu Katmaya i poslacu ga u servis pod hitno. Hvala!!!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 19:18   #10
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Uspavao se Canon A550

Odneo sam ga u servis, i sta se dogodilo?!
Bravica koja drzi vrata mi je pukla pre godinu dana koju sam ja zalepio super lepkom i to je drzalo. Medjutim nepaznjom se razlio lepak. I pri kontaktu sa kondenzaciom doslo je do reakcije i bravica koja aktivira baterije pri zatvaranju poklopca se ukocila. Jednostavno ko da je lepak zalepio. Majstor je rekao da ce to acetonom srediti, medjutim videcemo da li je bas to u pitanju?!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2008, 8:29   #11
kizacaryu
Novi član
 
Član od: 22.10.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Uspavao se Canon A550

nov sam na forumu, pa da ne otvaram novu temu za A550. vec su neki pitali kako da se na racunaru vidi datum i receno je da treba podesiti rezoluciju, ali ja to ne uspevam da uradim
kizacaryu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 13:35   #12
Katmay
Light Painter
 
Avatar korisnika Katmay
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 211
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 136 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Uspavao se Canon A550

Citat:
kizacaryu kaže: Pregled poruke
nov sam na forumu, pa da ne otvaram novu temu za A550. vec su neki pitali kako da se na racunaru vidi datum i receno je da treba podesiti rezoluciju, ali ja to ne uspevam da uradim
http://www.sk.rs/forum/showthread.ph...ht=datum+canon
Katmay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 14:50   #13
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Uspavao se Canon A550

Evo i ja da kazem konacne rezultate servisa. Kostao me je 2000 dainersa, zamalo da ga utrapim za 35 eura minus tih 2000 koje bi ostale meni. Mozda sam i trebao, medjutim nisam, zao mi je, zato sto sam ga skupo platio. I sta je bilo? Posle price da ga je jedva otvorio zbog super lepka, a ja sam siguran da ga nije ni otvarao. kao potrosio pola flasice acetona i sat i po se mucio da ga otvori. Ja odgovorim da nesto mora da uradi za tih 2000. On kaze, Znas to ti zastupnicki servis nebi ni odradio, odbio bi ga u startu, itd... Ja kazem da bi ga bacio ili prodao kao rezervne delove i kupio drugi, onako smireno odgovaram. I na kraju ono sto je stvarno uradio, a da sam i ja znao sta to je da je odglavio polugicu koja aktivira bateriju, i malo acetonom ocistio spremnik za bateriju gde ima razlivenog super lepka i to je to. Inace razlog zasto sam koristio super lepak sam opisao u gornjem postu

Poslednja ispravka: todos (31.10.2008 u 17:52) Razlog: Neverovatna nepismenost!!!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2008, 13:15   #14
kizacaryu
Novi član
 
Član od: 22.10.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Uspavao se Canon A550

hvala katmay, ali to (prebacio rezoluciju na postcard) sam vec uradio i opet nece. da li treba jos nesto?
kizacaryu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2008, 21:49   #15
Katmay
Light Painter
 
Avatar korisnika Katmay
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 211
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 136 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Uspavao se Canon A550

Nađi u meniju Date stamp pa podesi na Date ili Date & Time a ta opcija će biti dostupna samo ako si izabrao Postcard rezoluciju.
Katmay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2009, 2:39   #16
Angelchild
Novi član
 
Član od: 14.11.2007.
Lokacija: KG
Poruke: 6
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Uspavao se Canon A550

Da ne otvaram novu imam par pitanja u vezi aparata, na prvom canon a 550 sam zveknula negde displej i iznutra se nesto sj...tj zastitno staklo je ostalo citavo ali iznutra displej malo prso, tj sliku prikazuje samo u uglu ekrana a ostatak je delimicni beo a delimicno saren, pa prvo pitanje je moze li se se popraviti ili mora da se menja displej i kolika je cena, tj da li se uopste isplati menjati?

E sad u vezi drugog, tj u pitanju je neki drugovljev aparat, danas na grudvanju dok smo se slikali, sestra ga je slucajno pogodila snegom, tako da je sada slika nacisto mutna i izgleda da je sneg zavrsio u aparatu, tj iza stakla se vidi kapljica vode pa ako ima neko neki savet sta raditi?

Hvala unapred na odgovorima
Angelchild je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2009, 4:49   #17
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Uspavao se Canon A550

Citat:
Angelchild kaže: Pregled poruke
Da ne otvaram novu imam par pitanja u vezi aparata, na prvom canon a 550 sam zveknula negde displej i iznutra se nesto sj...tj zastitno staklo je ostalo citavo ali iznutra displej malo prso, tj sliku prikazuje samo u uglu ekrana a ostatak je delimicni beo a delimicno saren, pa prvo pitanje je moze li se se popraviti ili mora da se menja displej i kolika je cena, tj da li se uopste isplati menjati?

E sad u vezi drugog, tj u pitanju je neki drugovljev aparat, danas na grudvanju dok smo se slikali, sestra ga je slucajno pogodila snegom, tako da je sada slika nacisto mutna i izgleda da je sneg zavrsio u aparatu, tj iza stakla se vidi kapljica vode pa ako ima neko neki savet sta raditi?

Hvala unapred na odgovorima
Ajde bre od malo snega tj. vode nece mu nista faliti. Nemoj ga ukljucivati i drndati po njemu. jer voda moze da pravi kratak spoj. Uzmi lepo fen za kosu pa ga izduvaj toplim vazduhom.

Sto se tice displeja ne verujem da se samo on moze promeniti, vec to ide zajedno sa objektivom sto se ni u kom slucaju ne isplati.
Pozzzz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
Angelchild (22.2.2009), Mario Pavićević (21.2.2009)
Stara 21.2.2009, 20:46   #18
Katmay
Light Painter
 
Avatar korisnika Katmay
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 211
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 136 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Uspavao se Canon A550

LCD može da se zameni, konkretno kod ovog modela je cena oko 5000 dinara a senzor ide zajedno sa objektivom (i obrnuto) pa se u tom slučaju dovodi u pitanje isplativost popravke.

Katmay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Katmay na korisnoj poruci:
Angelchild (22.2.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Canon EOS 5D Mark II alesandro Foto i audio/video 6 18.9.2008 2:13
Canon A550 alien ŠDK - Foto i audio/video 54 30.1.2008 18:27
Canon A550 ili Olympus FE-210 Ludacris ŠDK - Foto i audio/video 10 16.12.2007 19:54
Par slicica sa Canon A550 ninjah Fotografija 4 13.12.2007 20:16
Canon IP6700D ili Canon IP4500 VLADA.R. Ostale komponente 4 10.10.2007 0:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com