Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.12.2005, 0:46   #61
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Igra godine!!!

Citat:
Chaos kaže:
1. F.e.a.r
2. F.e.a.r
3. F.e.a.r
1. HAHAHA
2. HAHAHA
3. HAHAHA
4. KAKVA SALA
SFRJ-Forever [CG] je offline  
Stara 28.12.2005, 1:54   #62
F@n@T!c_KV®
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 324
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Igra godine!!!

svako ima svoj ukus!

koji, uzgred treba postovati!
F@n@T!c_KV® je offline  
Stara 5.1.2006, 19:36   #63
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Igra godine!!!

Moracu da budem subjektivan posto nisam odigrao FEAR i COD2 pa ne mogu da kazem valjano - al bez njih:

1) GTA: San Andreas - VRH!!!
2) PES 5 - najbolje zezanje na jednom kompu za vise ljudi
3) Fahrenheit - da su ga malo, ali samo malo bolje uradili, bila bi jedna od najboljih igara ikada....


Sto se tice NFS:MW - ne znam, igram ga, ali bas mi nije nista posebno...
Rainman je offline  
Stara 6.1.2006, 2:35   #64
F@n@T!c_KV®
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 324
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Igra godine!!!

Citat:
Rainman kaže:
Sto se tice NFS:MW - ne znam, igram ga, ali bas mi nije nista posebno...
Amin to that!
F@n@T!c_KV® je offline  
Stara 6.1.2006, 23:25   #65
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Igra godine!!!

Blah, nista bez Colina
SFRJ-Forever [CG] je offline  
Stara 11.1.2006, 16:46   #66
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Igra godine!!!

Paaa.. posto nisam stigao da odigram pola onoga sto sam planirao (Civ 4, FEAR, CoD2, fahrenheit, Psi-Ops, Resi 4, Shadow of the Colossus i Killer 7 su svi jos uvek na 'to play' listi ili u razlicitim fazama odigranosti) dacu vrlo diskutabilnu listu. Ali sta je - tu je, niko nije rekao da je lako biti ljudsko bice.

Psychonauts mi je bio najprijatnije iznenadjenje i definitivno igra godine. Mislim, ocekivao sam od Tima dobru igru ali ovde je prevazisao sebe. Besprekorna platformska mehanika iskombinovana sa sjajnom pricom, mastovitim misijama koje se krecu od avanturistickih do ciste akcije, fenomenalnim grafickim dizajnom, divnom muzikom i savrsenom glumom - stvarno, jedna od najkompletnijih igara koje sam ikada igrao...

KOTOR2 je definitivno unapredjen KOTOR i samim tim jedan od najboljih RPGova poslednjih godina, samo da nije zbrzanog kraja.. No, i pored toga, i dalje jedina igra koju mogu da igraju i ljudi koji ne vole Star Wars i RPG igre i da se nauzivaju. Fantasticno razradjena prica, ponegde sa toliko dubine da sam morao da se ustinem da bih proverio da ne sanjam, sjajno koriscenje 3.5 pravila ADD, kao i i dalje vrlo funckionalna prezentacija i interfejs. Mocno.

GTA San Andreas... Iako je kloniranje GTA formule dobilo razmere epidemije, i dalje Rockstar to radi najbolje. Za SA su malo posolili laganim RPG elementima, uvecali teritoriju, ionako fenomenalnu prezentaciju jos vise ispeglali (mislim, Chuck D, George Clinton, Peter Fonda, zaboga!!!) i napisali prilicno dobru pricu. Iskreno se nadam da ce za sledeci GTA da maloporade i na strukturi misija kao i na interfejsu ali za sada, ovo je i dalje najbolja sandbox igra u ponudi (valja pomenuti zlosrecni Boiling Point kao hvalevredan pokusaj produbljivanja formule)

Second Sight: ovo je port manje vise anonimne igre sa PS2, sto je samo dokaz da nema pravde na svetu. Free Radical prave jako interesantne igre i uglavnom ih svet ignorise. Second Sight nikako nije doneo bogznasta novo u smislu mehanike - pucnjava, stealth, parapsiholoske moci, sve je to radjeno u drugim igrama i bolje, ali SS je sve to zaokruzio IZVANREDNOM pricom ciji rasplez je gotovo nemoguc i bilo kom drugom medijumu. To me je toliko impresioniralo da mi je samim tim igra usla u vrh za 2005.

Fable: daleko od ambicije i kompleksnosti 'pravih' PC FRPova, Fable me je osvojio time sto besprekorno kombinuje cistu fizicku radost igranja (realtime borbe i magija) sa jednostavnim ali solidno uradjenim leveling sistemom, sto ima svet koji je jako ziv i interaktivan (po cemu je blizi GTA serijalu nego Forgotten Realms igrama, a sto se meni jako dopalo) i sto je verovatno najlepsa igra koja je izasla na PCu ove godine. Da, da, Q4 ima vise poligona i HDR osvetljenje, ali Fable ima prosto nerazumno lep dizajn.

Posto forum ne da da idem preko 3000 znakova, nastavak u sledecem postu.
Meho Krljic je offline  
Stara 11.1.2006, 16:47   #67
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Igra godine!!!

Brothers in Arms: Earned in Blood. Dakle, CoD2 mi je sjajan, ali BiA uspeva da donese nesto originalno u FPS jato. Road to Hill 30 me je malo razcarao - ocekivao sam robusniji takticki interfejs (valjda sam se nadao R6 kompleksnosti) i bolji AI neprijatelja, ali EiB je ispeglao barem ovo drugo i dao mi igru koju je prava sreca igrati. Odlicna grafika, pravi osecaj taktickih izazova (sa AIjem koji reaguje na promenjene odnose na bojistu i pokusava i sam da mi zadje za ledja), teske borbe ali i osecaj uspeha kada pobedim jer sam nadmudrio protivnike, izvanredna gluma...

Devil May Cry 3: Svaka cast God of War i ostalim aspirantima na titulu najboljeg (Blood Rayne 2, Matrix: Path of Neo itd.) ali Dante je i dalje glavni baja na ovoj sceni. DMC 3 je sa svake strane fenomenalan: neverovatno detaljna prezentacija, sjajan dizajn neprijatelja, inteligentno osmisljena taktika istih, te mozda najbolji i najdublji borbeni sistem na svetu... Jos vise produbljen sistemom levelupovanja. Igra ne samo da daje jedan od najdinamicnijih i najbrutalnijih osecaja borbe nego i aktivno podstice igraca da se bori na sto kompleksniji i (vizuelno) sto lepsi nacin. Cudo.. (A, da, i neverovatno je teska).

God of War: iako je DMC3 meni ipak bolji i drazi, moram da kazem da je David Jaffe napravio cudo. Sjajan borbeni sistem koji cak i pocetniku daje osecaj da je opak baja, ali koji takodje podstice igraca da se udubi i pocne da koristi napredne tehnike, genijalna prezentacija i neke duhovite zagonetke. Posto nisam fan PoP platformisanja, ovi delovi GoW mi bas nisu legli ali ajde... OStalo je jako dobro..

We Love Katamari: ma nema sta ni da objasnjavam. Keita Takahashi je ipak genije. Katamari igre su u odredjenom smislu ono cemu je ceo moj igracki zivot tezio - ima neceg toliko primalno ISPRAVNOG u kotrljanju kugle i skupljanju svega na putu (u svima nama zivi jedan mali *****valj, reklo bi se) da ja ne mogu da skinem osmeh sa lica dok ovo igram. Da ne pominjem psihodelicni dizajn i neverovatno ljupku prezentaciju.
Meho Krljic je offline  
Stara 12.1.2006, 16:12   #68
Iwan88
Član
 
Član od: 13.11.2005.
Lokacija: Uzice
Poruke: 93
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Igra godine!!!

Najbolja igra 2005-e je Psychonauts a posle nje je The Sims 2
Iwan88 je offline  
Stara 13.1.2006, 22:42   #69
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Igra godine!!!

Age III:
Grafika:10
Fizika igre:10
Igrivost:10
Efekti(way nad)prosek:100
Wolverine je offline  
Stara 13.1.2006, 22:47   #70
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Igra godine!!!

Citat:
Iwan88 kaže:
Najbolja igra 2005-e je Psychonauts a posle nje je The Sims 2
Bate, Simsi su iz 2004(igra meseca u jubilarnom 10/04 sk)
Wolverine je offline  
Stara 15.1.2006, 18:02   #71
THPS
Novi član
 
Član od: 29.12.2005.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Igra godine!!!

Ma Fahrenheit je najbolja igra definitivno i Psychonouts, FEAR je ***** kao i DooM III samo budze grafiku i prave ono sto se najbolje prodaje, daj te nam avantura bre, sad moram ponovo prelaziti Syberiu, i ovaj NFS je vise smorio zar nije vise dosta tih *****a daj te nesto novo, nesto jos ne vidjeno, kao Fahrenheit!!!
THPS je offline  
Stara 15.1.2006, 22:41   #72
reljaz
Novi član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 25
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Igra godine!!!

Citat:
Black-White kaže:
Psychonauts je najbolja, najludja, najoriginalnija, naj.... igra u zadnjih par godina, a ne samo ove godine.

Fehrenheit interesantno, originalno i na trenutke smorno. Drugo mesto.

Sve ostalo je vec vidjeno sa malo boljom grafikom.

Do kraja godine ne ocekujem nista, tako da je ovo verovatno kraj liste
Mislim da je covjek u pravu... Psychonauts je definitivno otkrice godine cisto zbog kreativnosti i atmosfere kojom odise ova igra.. a sigurno se ne moze ni graficki podcijeniti.
F.E.A.R. i COD 2 su definitivno odlicne igre koji diktiraju graficke standarde nove generacije (a dugo nisam igrao naslov sa tako dobrom war atmosferom i neprestanom akcijom kao u COD 2 i A.I. kao sto ima F.E.A.R) ali ipak Psychonauts je ono sto je trebalo trzistu igara. Dugo nisa igrao "Rayman avanturu" sa tako orginalnom pricom, likovima i uopste okruzenjem.... MA SVAKI DIO OVE IGRE JE OSVJEZENJE IN EVERY WAY ! I dok ovo pisem u pozadini traje instalacija Psychonauts-a jer sam dobio veliku zelju da udjem pod kozu malom "mozgonji".
Mada bi volio da probam Fehrenheit ali ne skida mi se sa torrent-a jer mi trebaju i pametnije stvari. Pa ako neko iz Novog Sada ima igru molim da mi se javi da je provucem kroz masinu..

Poslednja ispravka: reljaz (15.1.2006 u 22:48)
reljaz je offline  
Stara 15.1.2006, 23:15   #73
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Igra godine!!!

Citat:
THPS kaže:
Ma Fahrenheit je najbolja igra definitivno i Psychonouts, FEAR je ***** kao i DooM III samo budze grafiku i prave ono sto se najbolje prodaje, daj te nam avantura bre, sad moram ponovo prelaziti Syberiu, i ovaj NFS je vise smorio zar nije vise dosta tih *****a daj te nesto novo, nesto jos ne vidjeno, kao Fahrenheit!!!
SFRJ-Forever [CG] je offline  
Stara 16.1.2006, 1:38   #74
mmilos085
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: BronX - Zemun
Poruke: 103
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Igra godine!!!

Ljudi sto se NFS MW tice, on jeste najbolja arkadna voznja!!!
Farenhajt avantura
PES futball...

...Ima hiljade kategorija koje treba spomenuti....
mmilos085 je offline  
Stara 22.11.2006, 14:12   #75
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Igra godine!!!

Citat:
Wolverine kaže:
Polako se blizi NOVA GODINA pa ajmo curice ajmo decaci ALI NE U PLANINE nego na raspravu!!Za mene je igra godine.......let see...hmmh..mrhn......mrhhh........ Age Of Empires III!
pa AoE III je najveci promasaj godine...fuj igra...II je bila mnooogo bolja...kako me samo smorio AoE III...
LunaticRS je offline  
Stara 22.11.2006, 14:14   #76
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Igra godine!!!

[QUOTE=mmilos085]Ljudi sto se NFS MW tice, on jeste najbolja arkadna voznja!!!
Farenhajt avantura
PES futball...
Koje smece je taj NFS MS...fuuuuuj...jedino je grafika dobra...Igraj GTR II bato to ti je simulacija voznje...Kakvo osvjezenje predstavlja Farenhajt.Mozda nije najbolja ali je svakako najveci trip od igara...

Poslednja ispravka: LunaticRS (1.12.2006 u 5:37)
LunaticRS je offline  
Stara 22.11.2006, 14:19   #77
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Igra godine!!!

[QUOTE=Meho Krljic]
God of War: iako je DMC3 meni ipak bolji i drazi, moram da kazem da je David Jaffe napravio cudo. Sjajan borbeni sistem koji cak i pocetniku daje osecaj da je opak baja, ali koji takodje podstice igraca da se udubi i pocne da koristi napredne tehnike, genijalna prezentacija i neke duhovite zagonetke. Posto nisam fan PoP platformisanja, ovi delovi GoW mi bas nisu legli ali ajde... OStalo je jako dobro..

Pa kako se nisam sjetio God of War.Zar je izashao za pc.Pa to mi je najbolja igra ove godine do sad.Jesi li je probao preci na natezem modu.Nevjerovatna igra ko nije igrao nije svjestan sta je propustio.
LunaticRS je offline  
Stara 22.11.2006, 14:22   #78
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Igra godine!!!

Company of Heroes bi trebalo da dobije tu titulu
SirDuck je offline  
Stara 30.11.2006, 15:21   #79
smeker
Član
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 223
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Arrow Re: Igra godine!!!

1. call of duty 3
2.call of duty 2
3.NFS carbon
smeker je offline  
Stara 30.11.2006, 15:25   #80
Telepatic
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 714
Zahvaljeno 204 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Telepatic
Određen forumom Re: Igra godine!!!

Citat:
SFRJ-Forever [CG] kaže:
1. HAHAHA
2. HAHAHA
3. HAHAHA
4. KAKVA SALA
(fear)POTPUNO se slazem...igra je zesce sr....
Telepatic je sada online  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolja IGRA IKADA? Wolverine O igrama uopšte 1063 10.5.2023 3:48
F.E.A.R VS Quake 4 Chaos Tekstovi u SK 113 25.11.2009 21:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com