Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.7.2013, 8:30   #2421
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

A sto jednostavno ne prikljucis modem tu u novom stanu i to je to

Sent from my OT-995 using Tapatalk 2
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2013, 12:41   #2422
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Priključio sam ga i imam internet ali sam time blokirao uvođenje neta čoveku iz čijeg sam se stana iselio, jer se vodim tamo i dalje. Plus plaćao bih tako i dalje njegovu kablovsku jer je račun objedinjen.

Sad, pošto su nesposobni da sami reše svoju zakuvanu papirologiju, prinudno se vraćam na ADSL.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2013, 14:29   #2423
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Nisam ni mislio na prodaju telekoma, oni me previse ni ne zanimaju. Sbb je razvukao svoju optiku po tim gradovima koje pokrivaju, koliko kontam, telekom iznajmljuje sbb-u samo njihov internacionalni link, al koliko znam sbb navodno pravi svoj link ka inostranstvu, ako ga vec i nije povezao, nisam u toku.
Tako da se sbb kompanija bezobrazno ophodi prema korisnicima sto vuku paralelu sa telekomom i gledaju , "sto bi mi povecavali brzine, kad nemamo konkurenciju", pogotovo kao kablovski operater. Zato ih treba prodati nekom kome je stalo do misljenja korisnika, koji je rasprostranjen po vecem broju drzava pa mu je stalo do ugleda, i koga ne zanima tamo neki lelekom. Normalno, znam ja da svi razmiljaju kapitalisticki, da su im samo vazni prihodi na papiru, ali makar da su svesni da ti prihodi zavise od korisnika i trebaju nama da se ulizuju.
Ali opet i tu je rizik kad je u pitanju prodaja strancima, tako da mi korisnici u buducnosti nemamo cemu previse da se nadamo sto se tice interneta, jer jedine opcije su da se sbb opameti i da te pare koje uzima od gradjana iskoristi za gradjane, u smislu razvoja internet tehnologije ili druga opcija da lepo predaju vodjene politike kompanije nekim sposobnijim ljudima, makar to bili stranci, koji ce svejedno morati placati dazbine drzavi posto je ovo pitanje nekima ipak vazno.

Znam da ovo nije mesto da se kuka, pogotovo na sbb forum na kojem ignorisu, al posto je potegnuto to pitanje zadnjeg povecanja interneta, da ja dam svoje misljenje i necu vise smarati sa tim politikantskim temama nad kojim mi nemamo nikakav uticaj. Da se ni ja ne pretvorim u Vasiljevica , koji je opet bio upravu, al je "proteran" jer ovaj forum nije mesto za to, tako da cu to imati dalje na umu.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2013, 14:03   #2424
Johny Atos
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 439
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Pozdrav svima... Da li ovo izgleda normalno? Net mi stuca i laguje, telefon gubi signal (trio mix).
Razgovarao sam sa podrskom, otvoren je nalog da se to proveri jos prosle nedelje, medjutim nista mi ne javljaju.


Poslednja ispravka: Johny Atos (13.8.2013 u 15:08)
Johny Atos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2013, 15:02   #2425
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Znam da ovo nije mesto da se kuka, pogotovo na sbb forum na kojem ignorisu, al posto je potegnuto to pitanje zadnjeg povecanja interneta, da ja dam svoje misljenje i necu vise smarati sa tim politikantskim temama nad kojim mi nemamo nikakav uticaj. Da se ni ja ne pretvorim u Vasiljevica , koji je opet bio upravu, al je "proteran" jer ovaj forum nije mesto za to, tako da cu to imati dalje na umu.
Tačno, ovo nije mesto za kukanje, a i da jeste, džabe trošite tastaturu jer živimo u zemlji Srbiji, gde bolje neće biti. Manje offtopica, više gledajte gde ćete da brišete odavde.

I odakle ti to da je vasiljevic proteran?? Čovek normalno posećuje forum svakodnevno, koliko ja znam...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2013, 15:29   #2426
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Sa ove teme, da budem precizniji. Bas su mu par clanova uputili teske reci, a covek je kulturno pricao, no da se ne smaram sada da trazim postove. Zamerili su mu sto spominje politiku u ovoj temi, iako je ona itekako povezana, takodje i sto forsira povecanje uploada, ali kao sto sam vec rekao, ovo nije mesto za to.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2013, 15:33   #2427
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
I odakle ti to da je vasiljevic proteran?? Čovek normalno posećuje forum svakodnevno, koliko ja znam...
Hteo je da kaže da je proteran sa ove teme, a nije ni proteran već je samo ugnjavio i poslednjeg čoveka koji je hteo da čita njegove sastave.

@Johny Atos, i meni se slično dešavalo pre koju nedelju, ali mi se popravilo za jedan dan od kako sam ih zvao. Takvi kvarovi su uglavnom na njihovim centralama tako da nema mnogo toga što možeš da uradiš osim da se iživljavaš na operaterima koji nisu ni krivi ni dužni.

PS: Pogledaj dal ti nestaje i TV signal kad ti padnu snage na 0dBm, ako je tako onda možda postoji šansa da ti kabl pretida, al opet je verovatno do njih.
Takođe ako ti prekida i TV treba da zoveš podršku za televiziju jer je onda kod njih problem
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Johny Atos (13.8.2013)
Stara 13.8.2013, 16:43   #2428
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ne mogu da verujem u koju sam glupu situaciju upao sa SBB netom. Preselim se pre mesec dana i zovem za preseljenje neta. Prvo me naravno zavlače 3 puta oko potrebnih podataka, jer svaki put kad zovem treba još samo jedna stvar, da bi mi na kraju rekli da prethodni stanar nije odjavio svoj internet i da ne mogu da preselim na tu adresu.

Ništa ne bi bio problem da prethodni stanar nije zapalio za bosnu, poneo modem sa sobom i isključio sve poznate brojeve telefona. Ni vlasnica ne može da odjavi jer se kablovska vodi na njenu majku, koja je u inostranstvu.

I tako ja ne mogu da preselim svoj net, moj stari stanodavac svom novom stanaru ne može da uvede net (jer se i dalje vodim tamo), a u SBB-u ne umeju da izađu u susret jer jedva rešavaju i rutinske stvari a kamoli ovako zapetljane.
Tako su i mene isto probali zavući, a ja sam im samo rekao - baba na čiju se adresu vodi net kod mene je umrla odavno, ja ću njen net koristiti još 2 mjeseca besplatno, a vi probajte da me tužite, jer ćete tužiti mrtvu babu :P

I lik me pošalje kod drugog lika, a ovaj samo presavije moj zahtjev i kaže nema problema, tvoj je nalog nov
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2013, 13:34   #2429
Milan1997
Veteran
 
Član od: 22.5.2011.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 497
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 42 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milan1997
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Tako su i mene isto probali zavući, a ja sam im samo rekao - baba na čiju se adresu vodi net kod mene je umrla odavno, ja ću njen net koristiti još 2 mjeseca besplatno, a vi probajte da me tužite, jer ćete tužiti mrtvu babu :P

I lik me pošalje kod drugog lika, a ovaj samo presavije moj zahtjev i kaže nema problema, tvoj je nalog nov
Meni rekoše da je laka procedura preseljenja interneta.
Milan1997 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2013, 22:08   #2430
Vajsmilan
Član
 
Član od: 15.6.2011.
Poruke: 106
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Jel moze neko da mi objasni zasto na sajtu sbb-a pise internet, 1500din a meni racun stize 2900din??? Evo pise, internet 1200din, ok D3 250 din, to cu da vidim da mi ukinu, i kakvo je sad ovo MESECNO ODRZAVANJE?

Bas ga preterase, a ja sad imam kod ADSL-a isti taj net za 1500din... Nego da li ce i oni to da mi natrpaju neke druge stavke i PDV i ponovo da budem na istom ako predjem na njih?

Hvala
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG_20130817_220413.jpg
Viđeno:	70 puta
Veličina:	89,9 KB
ID:	47022   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG_20130817_220400.jpg
Viđeno:	63 puta
Veličina:	110,8 KB
ID:	47023   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG_20130817_220328.jpg
Viđeno:	62 puta
Veličina:	65,5 KB
ID:	47024  
Vajsmilan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2013, 22:43   #2431
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Mesečno održavanje je isto što i pretplata za fiksni telefon - koristio ne koristio, plaćaš. To ti je kablovska televizija koju moraš da imaš kao preduslov za internet, kao što za ADSL moraš da plaćaš pretplatu za fiksni.
Istom logikom net kod Telekoma nije 1550 din, već skuplji za iznos pretplate.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2013, 8:30   #2432
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Da li je moguce da je neko TO pitao?

Alcatel OT995 ICS - Android - za greske krivite: TapaTalk2
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2013, 13:02   #2433
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
Da li je moguce da je neko TO pitao?

Alcatel OT995 ICS - Android - za greske krivite: TapaTalk2
Pa i ima logike, ispada da ne možeš da kupiš samo net bez televizije -_- Ja nisam bio dva mjeseca u Beogradu, vjerovatno su mi isključili do sad
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2013, 2:02   #2434
Vajsmilan
Član
 
Član od: 15.6.2011.
Poruke: 106
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Pitam jer meni realno kablovska ni ne treba kada imam sve sto zelim da gledam na netu...a i monitor mi je veci od TV-a tako da zaista placam tu kablovsku za dzabe...

A hvala na odgovoru. Onda mi je najbolje da uzmem net od nekog drugog provajdera, tipa Ex* net, oni mi valjda nece doplatiti nista.
Vajsmilan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2013, 3:38   #2435
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Vajsmilan kaže: Pregled poruke
Pitam jer meni realno kablovska ni ne treba kada imam sve sto zelim da gledam na netu...a i monitor mi je veci od TV-a tako da zaista placam tu kablovsku za dzabe...

A hvala na odgovoru. Onda mi je najbolje da uzmem net od nekog drugog provajdera, tipa Ex* net, oni mi valjda nece doplatiti nista.
Zanimljivo je da je Sbb prevario zakon i naplacuje kablovsku pod stavkom mesecno odrzavanje. Tako nesto sam procitao i izneverovao.

Kako god, sbb best buy internet, koji radi odlicno na sredjenim cvoristima, ne bih ti preporucio da menjas provajdera, pogotovo na inferiorni adsl.
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2013, 10:27   #2436
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Podržavam ovo ^, ADSL je dosta lošiji od kablovskog neta.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2013, 19:20   #2437
Vajsmilan
Član
 
Član od: 15.6.2011.
Poruke: 106
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Pa i ja najradije ne bih menjao jer mi je veoma bitan kvalitet neta, pogotovo ping zbog online igara. A SBB je sve oko 10-20ms...nema bolje
Vajsmilan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2013, 2:38   #2438
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ima bolje, optika, ali targo i nije mnogo dostupan, a ni sbbov opticki net.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2013, 12:39   #2439
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Zanimljivo je da je Sbb prevario zakon i naplacuje kablovsku pod stavkom mesecno odrzavanje. Tako nesto sam procitao i izneverovao.

Kako god, sbb best buy internet, koji radi odlicno na sredjenim cvoristima, ne bih ti preporucio da menjas provajdera, pogotovo na inferiorni adsl.
To bi trebalo nekako da se interveniše direktno, mada SBB je puno jak, ne vjerujem da će spavati bez lobija... Mene više nervira zato što SBB ne dozvoljaa CI kartice
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2013, 12:53   #2440
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
To bi trebalo nekako da se interveniše direktno, mada SBB je puno jak, ne vjerujem da će spavati bez lobija...
Svi kablovski operateri to rade osim Targa.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com