Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.12.2011, 15:41   #121
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Rise Of Flight: The First Great Air War

Složio bih se sa Nikolom. I ja mislim da je vibracija potpuno bespotrebna a samo povećava cenu. Za te pare možeš pronaći neki Logitechov džojstik koji je, po meni, kvalitetniji.
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2011, 16:33   #122
GoranMC
Član
 
Član od: 20.11.2011.
Poruke: 31
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Rise Of Flight: The First Great Air War

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Inace, vibracija je potpuno bespotrebna i glupava.
U Rise Of Flight force feedback je uradjen maestralno. Zbog toga ne samo da je pozeljan FF za ovu igru, nego bih rekao da je skoro neophodan zbog toga sto jedino preko vibracija mozes osetiti kada letis izvan dozvoljene envelope leta (npr. u ostrim zaokretima neposredno pred stall i slicno).
GoranMC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2011, 18:09   #123
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Rise Of Flight: The First Great Air War

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Pa ne znam... meni ne uliva poverenje, onako odokativno, sa slike. Mozda gresim.

Koja mu je cena?
Inace, vibracija je potpuno bespotrebna i glupava.
Oko 1800 dindži a vibracija i onako uvek može da se isključi.

Citat:
=FI=Ghost kaže: Pregled poruke
Složio bih se sa Nikolom. I ja mislim da je vibracija potpuno bespotrebna a samo povećava cenu. Za te pare možeš pronaći neki Logitechov džojstik koji je, po meni, kvalitetniji.
Teško FI da za ove pare mogu da dobijem nešto bolje, sigurno ne Logitech-a.
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2011, 19:12   #124
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Rise Of Flight: The First Great Air War

Ja sam gledao ovde na "slične cene":

http://www.itsvet.com/proizvod/gembi...gamejoy/339/53

Sada vidim da postoji razlika u ceni, moja greška
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2011, 19:24   #125
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Rise Of Flight: The First Great Air War

Citat:
GoranMC kaže: Pregled poruke
U Rise Of Flight force feedback je uradjen maestralno. Zbog toga ne samo da je pozeljan FF za ovu igru, nego bih rekao da je skoro neophodan zbog toga sto jedino preko vibracija mozes osetiti kada letis izvan dozvoljene envelope leta (npr. u ostrim zaokretima neposredno pred stall i slicno).
Drndanje dzojstika popularno nazvano "vibracija" najblaze receno nema veze sa pravim FF, i moze samo da nervira.

Znam da je u srbiji nemastina i da se jedva zivi, ali ja uvek preporucujem da se skupi novac i uzme recimo saitek x52 ili x52-pro. Mislim da je on sada ispod 100e, ali se dobije pravi hotas sa kojim moze da se lete i savremeni i stari, i civilni i borbeni avioni, koji traje dugom ima i odvojen throttle, a ne obican slajder kao na jeftinim dzojsticima. najveca prednost je sto ne mora da se kalibrise nikad i uvek je precizan,
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2011, 19:59   #126
GoranMC
Član
 
Član od: 20.11.2011.
Poruke: 31
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Rise Of Flight: The First Great Air War

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Drndanje dzojstika popularno nazvano "vibracija" najblaze receno nema veze sa pravim FF, i moze samo da nervira.
Slazem se, mada nemam iskustva s tom vrstom dzojstika, tako da ne znam kakvi su. Koristim G940 i zadovoljan sam, ima odlican FF (pedale su malo kljakave, ali mogu da prodju).
GoranMC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2011, 20:01   #127
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Rise Of Flight: The First Great Air War

Uh, Saitek X52
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2011, 20:27   #128
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Rise Of Flight: The First Great Air War

heh, ne znam sta da ti kazem, mene saitek lepo sluzi, doduse nemam x52, ali je na isti fazon mehanizam i eto posle 4 godine je kao nov.

g940 je ok, mada je previse skup za nase uslove. Meni se pedale svidjaju, jedino me nervira sto palica pada pod svojom tezinom na napred (jako malo ali primetno, najvise u crnoj ajkuli kad treba da se natrimuje), kao da motori ne mogu da je zadrze u tom neutralnom polozaju. No, to je vec dobar FF, nema veze sa vibratorima
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2011, 21:35   #129
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Rise Of Flight: The First Great Air War

"I tata bi sine"
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2011, 23:09   #130
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Rise Of Flight: The First Great Air War

Meni je želja da imam Thrustmaster Warthog, ali 400E

Nego, leteo sam kratko sa Nieuportom i nisam mogao da vidim nišan. Koristim free track i glava mi je iznad. Postoji li način da ga vidim a da ne moram da spuštam glavu? (Kao što u IL2 ima Sh+F1).
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2011, 4:10   #131
GoranMC
Član
 
Član od: 20.11.2011.
Poruke: 31
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Rise Of Flight: The First Great Air War

Citat:
=FI=Ghost kaže: Pregled poruke
Meni je želja da imam Thrustmaster Warthog, ali 400E

Nego, leteo sam kratko sa Nieuportom i nisam mogao da vidim nišan. Koristim free track i glava mi je iznad. Postoji li način da ga vidim a da ne moram da spuštam glavu? (Kao što u IL2 ima Sh+F1).
Sa ROF sajta:

Citat:
You can use a "fixed snap view" as a gunsight view. Quoting myself from earlier posts...

How to make a fixed gunsight view (or any other fixed view):

1) Get into the cockpit and turn off your TrackIR. A free-flight mission is best so you can do it stationary on the ground.
2) Pick the numpad key (0-9) or button on your joystick you want to assign to a view (e.g., gunsight view). Hold that key or button down!
3) While holding down the numpad key or button, use the Home, End, Delete, PgUp, PgDwn, Insert, NumPad Minus and Plus keys and the mouse to get the exact view position, zoom and direction you want.
4) Continue holding down the numpad key or button and press F10 to assign that view to that numpad key or button. Only now release the key/button.
5) Finished!
6) Repeat for the other numpad keys or buttons if you want other views.

Main point - hold down the numpad key or button you want to assign to the view through the entire process.

When you press the numpad key or button, the view will now snap to your pre-defined view for as long as you hold the key down. On my Sidewinder FFB joystick, the positions of the hat switch correspond to the numpad keys by default, so hat up is numpad-8, hat down is numpad-2, hat upper-right is numpad-9 etc. (if not, you should be able to map them to the key anyway). If you can't move the view with the numpad key held down, try hitting F9 to cycle through the different view modes.

Of course, the views you set are particular to that type of aircraft, so you can have different gunsight views on, say, the Dophin and Pfalz D.IIIa.

I have a gunsight view in all aircraft mapped to numpad-8, which is "hat switch up". On those rare occasions when I can get into a firing position, all I have to do in the game is to push the hatswitch up, immediately TIR is over-ridden and the view goes to a fixed, zoomed gunsight view for as long as I hold the hat switch up. The moment I release it, my viewpont goes back to the standard pilot head position and TIR resumes. It's absolutely brilliant and a very clever bit of thinking on Neoqb's part.

Doing this you can map a whole series of fixed views to your numpad keys or hat switch for each aircraft, all of which will over-ride TrackIR the moment you press the key or use the hat switch. You can set a view ahead with the pilot viewpoint raised as much as possible to see over a wing, or you can set one crouching down over the gunsight or zoomed in on compass, fuel guage etc. All these views will be fixed and you cannot pan from them or look around from them with the TrackIR. My usual views include gunsight, ahead-left leaning as far left out of the cockpit as possible, ahead-right the same, straight up (can never get enough "up" from my TIR), down to either side, again leaning over the cockpit and zoomed views of various instruments depending on the aircraft in question.
GoranMC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GoranMC na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (15.12.2011)
Stara 15.12.2011, 19:19   #132
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Rise Of Flight: The First Great Air War

Pao i prvi Njepor 17 u karijeri , lakše se diše sa saznajem da ih je moguće oboriti Eindekerom.
Ali onda sam napao drugog, oštetio ga i onda sam ostao bez municije.
Tad nastaje drama, bežanija u niskom letu ka svom aerodromu i što je bitnije svojoj PAA koja me je na kraju i spasila.

Poslednja ispravka: Silent Otto (17.12.2011 u 0:59)
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2011, 1:21   #133
asteriks254
Član
 
Član od: 3.3.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 377
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 101 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Rise Of Flight: The First Great Air War

Drugari konacno sam se i ja registrovaoinstalirao demo i itd kad hocu da krenem da igram offline ili online nista se ne desava samo mi se vrti slika njepora i nista vise,nema nikakvih opcija,pomagajte.
asteriks254 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2011, 1:35   #134
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Rise Of Flight: The First Great Air War

U dnu ekrana imaš izbor opcija: karijeru, kampanju, quick misiju pa odaberi šta ti odgovara.
Npr. ulogovao si se, odabereš quick mision, izabereš tip svog aviona, na slici je prikazan odabir Albatrosa D2 a za protivnika Njepor 17 (u tvom slučaju-demo verzije ti ćeš za sebe moći da biraš samo dva aviona Spad 13 i Albatros D5A).
Ostaje ti još samo da klikneš na Start mision i leti.




Poslednja ispravka: Silent Otto (17.12.2011 u 10:12)
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Silent Otto na korisnoj poruci:
asteriks254 (17.12.2011)
Stara 17.12.2011, 1:42   #135
asteriks254
Član
 
Član od: 3.3.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 377
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 101 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Rise Of Flight: The First Great Air War

Cekaj,kad pritisnem start i kad pocne igrica dobijem samo sliku iz muzeja gde se njepor vrti u krug,tu nema nikakvih opcija u dnu ekrana Mozda radim nesto pogresno?To sto sam instalirao je free demo verzija.Pritisnem normano start igrica se ucita,ja se ulogujem imam 2 izbora online ili offline,recimo odem offline prikaze se slika njepora u muzeju koji se vrti i to je to...Ne vredi Otto ja nemam te opcije koje si ti pokazao na slikama jbg pokusacu sutra ponovo.Kad se logujem online ima samo neki andjelic sa pilotskim krilima na kome pise demo kad se udje tu to je samo opcija za kupovinu koliko shvatam.

Poslednja ispravka: asteriks254 (17.12.2011 u 2:25)
asteriks254 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2011, 2:48   #136
asteriks254
Član
 
Član od: 3.3.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 377
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 101 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Rise Of Flight: The First Great Air War

Uspelooooo jeeeee povecao sam rezoluciju na monitoru i sve opcije su se prikazale Hvala Otto na svemu. Sta jos da kazem sem ovo je fantasticno simulacija za 10. skoro pa mi idu suze na oci

Poslednja ispravka: asteriks254 (17.12.2011 u 4:05)
asteriks254 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2011, 13:12   #137
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Rise Of Flight: The First Great Air War

Kakvi su vaši utisci o ovoj simulaciji nakon izvesnog vremena letenja-testiranja.
Mislim da bi naredni patch morao da donese neke efekte i poboljšanja u fizičkom modelu letelica koji konkurencija (Cliffs of Dover) već ima.
Recimo nema flatera krila kod Albatrosa D3-D5A a koji je bio tako karakterističan za ove avione i koji je odneo mnogo pilotskih glava.

Takođe, nemoguće je postići kritičnu brzinu na ovim avionima.
Fali Head Shake efekat, nisam primetio uticaj vetra i turbulencije koji bi kod ovih laganih mašina morali biti izraženiji (setite se samo sudbine Mihajla Petroviča i njegovog Blerioa 11), ne mogu da se isključe spoljašnje kamere ...

Poslednja ispravka: Silent Otto (17.12.2011 u 13:36)
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2011, 14:26   #138
GoranMC
Član
 
Član od: 20.11.2011.
Poruke: 31
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Rise Of Flight: The First Great Air War

Albatrosi se u ovoj igri najlakse lete, skoro je nemoguce upasti u stall u njima (fool proof avioni). Revizija modela leta za Albatros D.V se ocekuje u nekom od sledecih patch-eva. Letenje u D.H.2, N11, N17, mnogo je veci izazov i zahteva i malo razmisljanja. Oni i te kako reaguju na vetar, turbulenciju i ostale stvari.

Ekipa koja je napravila igru radi bez prestanka na unapredjivanju igre, aktivni su i izbacuju patch-eve otprilike na mesec-dva dana. Takodje slusaju sta korisnici govore na forumima i cesto se desi da zahtevi korisnika budu ispostovani u nekom sledecem patch-u, sto nisam video kod drugih timova koji prave igre.

Bez obzira na sve to, i dalje mislim da je ROF najbolja simulacija koju sam igrao, a igrao sam ih skoro sve. Karijera u ROF je odlicna, ali mislim da je multiplayer ubedljivo najuzbudljiviji deo igre.

Cliffs Of Dover ce biti dobra igra kada je poprave, za sada jos uvek ima mnogo problema.

Poslednja ispravka: GoranMC (17.12.2011 u 14:42)
GoranMC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2011, 14:41   #139
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Rise Of Flight: The First Great Air War

Nemoj pogrešno da me razumeš, ovo je nešto najbolje što sam igrao od SH3/GWX a moje kritike su dobro-namerne i usmerene u pravcu poboljšanja ROF-a nikako omalovažavanja ove simulacije i tima koji je razvija.
Da i letenje na Fokeru E3 zahteva intelektualni napor, da ne govorim da ima kritičnu brzinu do koje se više nego lako stiže ali fali izraženiji efekat turbulencije...da se ne ponavljam.

Poslednja ispravka: Silent Otto (17.12.2011 u 14:51)
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2011, 14:45   #140
GoranMC
Član
 
Član od: 20.11.2011.
Poruke: 31
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Rise Of Flight: The First Great Air War

Citat:
Silent Otto kaže: Pregled poruke
Nemoj pogrešno da me razumeš, ovo je nešto najbolje što sam igrao od SH3/GWX a moje kritike su dobro-namerne i usmerene u pravcu poboljšanja ROF-a nikako omalovažavanja ove simulacije i tima koji je razvija.
A ja pomislih da si se razocarao

Ali toliko toga ima da se otkriva u ovoj igri, taman kad pomislis da si video sve iznenadi te necim sto nisi uopste znao da postoji...
GoranMC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Novi flight simulator najavljen! Kris12 Simulacije vožnje 22 10.3.2012 1:04
Rise OF Flight 1917 pentraksil Simulacije vožnje 35 30.5.2009 21:06
Rise of Nations: Rise of Legends u LAN-u m4PoWeR Mrežne igre 0 5.9.2008 17:53
The History Channel - Great Battles Of Rome aleksandar macedonian II Strateške igre 6 7.4.2007 22:19
Rise of Nations VS. Rise of Legends huligan Strateške igre 12 6.1.2007 23:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com