Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.5.2008, 23:27   #41
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2008

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke

jasno je da PC ne može dostići tehnološki nivo ove generacije konzola, bar za sada, i poređenje između njih je na nivou baba i žaba.
Pa baš i nije jasno. Jači je hardver PC-a, konzole imaju prednost jer developeri znaju tačno na čemu će se igra terati tako da mogu potpuno da se prilagode maksimalnom iskorišćavanju.

Poslednja ispravka: SirDuck (31.5.2008 u 23:43)
SirDuck je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Partybreaker (31.5.2008), Pelagijska Argosija (1.6.2008)
Stara 31.5.2008, 23:41   #42
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2008

Citat:
Boris Lozac kaže: Pregled poruke
Na PC-u sam spadao u onu grupu ljudi koji ne igraju igre, sve vreme od 2005-e "igram" LFS (simulacija voznje) i kad sam dao 36 evra 2005-e za CD Key svi su me gledali sa zaprepascenjem i podje*avali me... Takodje kad sam se zaleteo i pre toga uzeo PS2 i original GT4 (koji nije ispao po mom ukusu i koji je bio zaboravljen kad je izasao LFS S2) takodje su mi se smejali..
Verovatno su ti se smejali sto si GT4 zamenio LFS-om.
donator99 je offline  
Stara 31.5.2008, 23:50   #43
Boris Lozac
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Poruke: 575
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 171 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2008

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Verovatno su ti se smejali sto si GT4 zamenio LFS-om.
Hehehe, ne nego sam se ja sebi smejao sto sam naseo na "Real driving simulator" na omotu i sto sam ispao budala i prodao PS2 posle toga mislivsi da nema dobrih igara na njemu osim God of War (koji mi jedna od najboljih igara ikad).. Eh...
Boris Lozac je offline  
Stara 1.6.2008, 0:01   #44
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2008

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Pa baš i nije jasno. Jači je hardver PC-a, konzole imaju prednost jer developeri znaju tačno na čemu će se igra terati tako da mogu potpuno da se prilagode maksimalnom iskorišćavanju.

To jeste tačno, ali upravo zbog manjka optimizacije, odnosno zbog činjenice da PC nema "uniformnu" konfiguraciju ne možemo očekivati da će se razlika u skorijoj budućnosti smanjiti. Naprotiv. Činjenica je da se njihov razvoj odvija u suprotnom pravcu, što je i bila poenta mog posta: konzolaši se igraju, korisnici PC-ja koriste komp (primarno!) u druge svrhe, polarizacija tržišta je jasno utvrđena a svi su izgledi da se ona neće skoro promeniti... Ne obraćamo pažnju na činjenično stanje, kao što voodoo reče.
Iris je offline  
Stara 1.6.2008, 0:06   #45
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2008

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
To jeste tačno, ali upravo zbog manjka optimizacije, odnosno zbog činjenice da PC nema "uniformnu" konfiguraciju ne možemo očekivati da će se razlika u skorijoj budućnosti smanjiti. Naprotiv. Činjenica je da se njihov razvoj odvija u suprotnom pravcu, što je i bila poenta mog posta: konzolaši se igraju, korisnici PC-ja koriste komp (primarno!) u druge svrhe, polarizacija tržišta je jasno utvrđena a svi su izgledi da se ona neće skoro promeniti... Ne obraćamo pažnju na činjenično stanje, kao što voodoo reče.
Ali pazi, kako su konzole krenule sve su bliže PC-u. Sad imamo instalaciju na HDD. Sledeće će biti budženje što više ostalih mogućnosti PC-a na konzolu, razni programi, veća fleksibilnost itd. sve dok konzole ne postanu samo brendirane konfiguracije.

Možda i nisam u pravu, ali je moguće da će razvoj teći tako
SirDuck je offline  
Stara 1.6.2008, 0:09   #46
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2008

Nada umire poslednja

Ali ko zna, i Bil Gejts je svojevremeno rekao: "640K ought to be enough for anybody"
Iris je offline  
Stara 1.6.2008, 0:17   #47
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2008

Citat:
Boris Lozac kaže: Pregled poruke
Hehehe, ne nego sam se ja sebi smejao sto sam naseo na "Real driving simulator" na omotu i sto sam ispao budala i prodao PS2 posle toga mislivsi da nema dobrih igara na njemu osim God of War (koji mi jedna od najboljih igara ikad).. Eh...
Sta kazes, LFS realniji od GT4?
To po onoj teoriji sto teze to realnije?
donator99 je offline  
Stara 1.6.2008, 0:26   #48
Boris Lozac
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Poruke: 575
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 171 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2008

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Sta kazes, LFS realniji od GT4?
To po onoj teoriji sto teze to realnije?
sve je u redu... nije tema o tome
Boris Lozac je offline  
Stara 1.6.2008, 0:27   #49
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2008

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Ali ko zna, i Bil Gejts je svojevremeno rekao: "640K ought to be enough for anybody"
U stvari Bill Gates nikada nije izgovorio pomenutu rečenicu već je ona nastala kao posledica pogrešnog prenošenja njegovih intervjua (uglavnom od strane ljudi koji nisu razumeli tehnički žargon) zbog čega je Gates kasnije morao javno da se ogradi od "prikačenog mu citata".
holodoc je offline  
Stara 1.6.2008, 0:41   #50
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2008

Nadala sam se da će se neko uhvatiti za to

Tačno, ali je časopis Wired to bolje parafrazirao.

"Silly quotations do have a way of floating like rumors.

Well, the truth starts here.

He never said it. No free software."

A sad se nadam se da će neko "uzeti limun"...
Iris je offline  
Stara 1.6.2008, 0:58   #51
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2008

Pa sad jel rekao ili nije Nekako mi tvoj prvi i ovaj poslednji post deluju malo potpuno kontradiktorno

Bottom line... Ne treba učestvovati u daljem propagiranju netačnih informacija kao što je pomenuta jer će neko stvarno pomisliti da je čovek koji svoju imperiju temelji na tih 640K memorije reći takvu jednu, potpuno nelogičnu, glupost
holodoc je offline  
Stara 1.6.2008, 1:11   #52
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2008

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Pa sad jel rekao ili nije Nekako mi tvoj prvi i ovaj poslednji post deluju malo potpuno kontradiktorno

Bottom line... Ne treba učestvovati u daljem propagiranju netačnih informacija kao što je pomenuta jer će neko stvarno pomisliti da je čovek koji svoju imperiju temelji na tih 640K memorije reći takvu jednu, potpuno nelogičnu, glupost
Hajde, hajde, ne liči na tebe da odustaneš tako brzo

Jeste vezano za datu temu a i za diskusiju između Gospon' Patka i mene... ali nema veze, ionako odosmo u off-topic. Neka ostane na ovome
Iris je offline  
Stara 1.6.2008, 7:53   #53
HaveBreak
Veteran
 
Član od: 27.4.2008.
Lokacija: Αικατερίνη
Poruke: 1.120
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2008

PC nikada nije ni bio zamisljen kao platforma za igranje,namenjen je za nesto korisno,igrice za PC su nastale kao predah izmedju rada.Dok su konzole namenjene samo za igranje,tako da mi je veoma zao da kazem,ali Konzole su odavno pobedile PC po pitanju igrica
HaveBreak je offline  
Stara 1.6.2008, 8:00   #54
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2008

A? Sta? Nisam procitao zadnjih nekoliko stranica... igrao sam Cal of Duty 4 na PC-u...

E u stvari, nije bitno, nemam sad vremena, idem da skinem nekog pirata za xBox360 da imam da igram kad mi stigne konzola...
genius je offline  
Stara 1.6.2008, 13:34   #55
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2008

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Mislim da je poenta u nečem potpuno drugom. Istina, nisam neki igrač, uglavnom zbog toga što mi je većina naslova za PC neozbiljna, zaplet nimalo izazovan a grafika dosadna (čast izuzecima!).

Međutim, kvalitet igara koje su na žalost pravljene ISKLJUČIVO za igračke konzole (Final Fantasy Crisis Core ili Castlevania franšiza, npr.) je nešto potpuno drugačije, i dođe mi da kukam što ne mogu da ih igram! Ima to doduše i svoju bolju stranu

Dakle, zašto bi se prepirali oko nečega krajnje neproduktivnog - jasno je da PC ne može dostići tehnološki nivo ove generacije konzola, bar za sada, i poređenje između njih je na nivou baba i žaba.

Zapravo je veoma jednostavno, čim niste preterano subjektivni i svađalački nastrojeni
Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Pa baš i nije jasno. Jači je hardver PC-a, konzole imaju prednost jer developeri znaju tačno na čemu će se igra terati tako da mogu potpuno da se prilagode maksimalnom iskorišćavanju.
Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
To jeste tačno, ali upravo zbog manjka optimizacije, odnosno zbog činjenice da PC nema "uniformnu" konfiguraciju ne možemo očekivati da će se razlika u skorijoj budućnosti smanjiti. Naprotiv. Činjenica je da se njihov razvoj odvija u suprotnom pravcu, što je i bila poenta mog posta: konzolaši se igraju, korisnici PC-ja koriste komp (primarno!) u druge svrhe, polarizacija tržišta je jasno utvrđena a svi su izgledi da se ona neće skoro promeniti... Ne obraćamo pažnju na činjenično stanje, kao što voodoo reče.
Hmmm.. ovde ipak moram da intervenišem, da se ne bi gađali "činjenicama" i "jasnim stvarima". Tačno je da konzole imaju prednost jedinstvene arhitekture i da raznolikost hardvera i neoptimizovanost osnovnog operativnog sistema (Windows ) znatno povećava traćenje resursa na PC-ju u odnosu na njih. Činjenica i to neizbežna, zbog univerzalne namene koju PC računari imaju. No to ide samo do neke mere i ne znači da u vizualnom i tehničkom pogledu konzola može da prikaže i izvede nešto što PC ne može, čak obrnuto pošto je hardver koji pokreće XBox360 (koji je po hardveru vrlo blizak PC računarima) i PS3 već dosta mator (projektovan i započet tamo 2004-2005) a dosta toga se desilo u razvoju CPU i GPU čipova na PC-ju.

E sad, razlika da se smanji? PC koji ne može dostići tehnološki nivo konzola? Ove rečenice bi implicirale da igre izgledaju bolje na konzolama nego u PC verzijama - što, razume se, nije tačno. Lost Planet, Gears of War, Bioshock, Call of Duty 4, TES: Oblivion (ovo su sve TOP igre) ne izgledaju i ne rade bolje, elegantnije na kozolama. Mogu i da izgledaju bolje na PC-ju jer ih je moguće pokrenuti u većim rezolucijama, sa oštrijim teksturama i sve su 100% instalirane na hard disku što u kombinaciji sa standardnom količinom memorije danas (2+Gb) daje sasvim glatko izvođenje. Naravno, postoji jedan broj (sponzorisanih) igara koje su namerno pravljenje da bolje izgledaju na datoj konzoli u odnosu na PC (ali i u odnosu na druge konzolne platforme), ali i to je sasvim normalna pojava. Najzad, postoje i PC ekskluzive.

Što se tiče onoga o "neozbiljnim PC igrama" to mi izgleda kao obrnuta varijanta onog starog mita da su igre ("igrice" ) za konzole detinjaste i neozbiljne ("konzolaške" - izraz koji kod nas u negativnom smislu koriste čak i neku ljudi koji se igraju na konzolama?!). Najveći broj igara koji postoji za XBox360 (sa kojim imam najviše iskustva, PS3 nisam imao prilike da probam iz prve ruke) se pojavio ili će se pojaviti i za PC (PS3 i Wii su tu dosta ekskluzivniji), tako da to dovoljno govori.

Da sumiram - ne verujem niukakve polarizacije tržišta, lomove, nagle prelome, apokaliptične scenarije i smatra da će se igračka tržišta i za PC i za konzole održati i u daljoj budućnosti. Da li će neko kupiti igrački PC, Xbox360, PS3, Wii ili više istih zavisiće od njegovog novca, potreba i igračkih preferenci (različiti žanrovi su nejednako rasprostranjeni po ovim platformama). Jedno je sigurno, onaj uvodnik u novom SK-u je bio nepotreban jer je raspirio još jednu suvišnu "PC protiv konzola" raspravu u kojoj ništa novo nije rečeno.

Poslednja ispravka: Nergal (1.6.2008 u 13:42)
Nergal je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Nergal na korisnoj poruci:
GaleOm (1.6.2008), next (1.6.2008), Partybreaker (1.6.2008), player1 (1.6.2008), zdravkelja (1.6.2008)
Stara 1.6.2008, 14:45   #56
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2008

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
E sad, razlika da se smanji? PC koji ne može dostići tehnološki nivo konzola? Ove rečenice bi implicirale da igre izgledaju bolje na konzolama nego u PC verzijama - što, razume se, nije tačno.

Što se tiče onoga o "neozbiljnim PC igrama" to mi izgleda kao obrnuta varijanta onog starog mita da su igre ("igrice" ) za konzole detinjaste i neozbiljne ("konzolaške" - izraz koji kod nas u negativnom smislu koriste čak i neku ljudi koji se igraju na konzolama?!). Najveći broj igara koji postoji za XBox360 (sa kojim imam najviše iskustva, PS3 nisam imao prilike da probam iz prve ruke) se pojavio ili će se pojaviti i za PC (PS3 i Wii su tu dosta ekskluzivniji), tako da to dovoljno govori.

Da sumiram - ne verujem niukakve polarizacije tržišta, lomove, nagle prelome, apokaliptične scenarije i smatra da će se igračka tržišta i za PC i za konzole održati i u daljoj budućnosti. Da li će neko kupiti igrački PC, Xbox360, PS3, Wii ili više istih zavisiće od njegovog novca, potreba i igračkih preferenci (različiti žanrovi su nejednako rasprostranjeni po ovim platformama). Jedno je sigurno, onaj uvodnik u novom SK-u je bio nepotreban jer je raspirio još jednu suvišnu "PC protiv konzola" raspravu u kojoj ništa novo nije rečeno.
Nismo se razumeli, pa da pojasnim . Nisam govorila o poređenju između dva sistema, nego o činjenici da za veliki broj igara (za koje ja lično smatram da su nešto posebno) ne postoji verzija za PC, niti će je ikada biti! Ekskluzivne su za konzole i tako će i ostati. I da, te igre bolje izgledaju (sam artwork, kao i storyline) nego većina igara koje sam videla na PC-ju! Možda to ima neke veze sa činjenicom da ih prave Japanci

To pravi problem osobi koja koristi PC, koja pod "neozbiljnim" ne smatra da su PC igre "detinjaste", ali da su definitivno nedovoljno "engaging" u intelektualnom, grafičkom i programskom smislu;

Dakle, kako ja to vidim, iako još uvek ne postoji definitivna polarizacija tržišta, gaming industrija aktivno privlači korisnike konzola upravo ekskluzivnošću, a PC se (u igračkom smislu) nalazi u onoj tananoj poziciji u kojoj se 1983/84. godine našao Atari, odnosno u drugom smislu Amiga početkom devedesetih. Nisam čitala uvodnik SK-a pa ne znam na šta misliš, ali moje lično mišljenje je da će scenario "konzole vs. PC" još imati šta da kaže...

Poslednja ispravka: Iris (1.6.2008 u 14:56)
Iris je offline  
Stara 1.6.2008, 14:59   #57
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2008

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
E sad, razlika da se smanji? PC koji ne može dostići tehnološki nivo konzola? Ove rečenice bi implicirale da igre izgledaju bolje na konzolama nego u PC verzijama - što, razume se, nije tačno. Lost Planet, Gears of War, Bioshock, Call of Duty 4, TES: Oblivion (ovo su sve TOP igre) ne izgledaju i ne rade bolje, elegantnije na kozolama. Mogu i da izgledaju bolje na PC-ju jer ih je moguće pokrenuti u većim rezolucijama, sa oštrijim teksturama i sve su 100% instalirane na hard disku što u kombinaciji sa standardnom količinom memorije danas (2+Gb) daje sasvim glatko izvođenje. Naravno, postoji jedan broj (sponzorisanih) igara koje su namerno pravljenje da bolje izgledaju na datoj konzoli u odnosu na PC (ali i u odnosu na druge konzolne platforme), ali i to je sasvim normalna pojava. Najzad, postoje i PC ekskluzive.

Jeste da obično izgledaju bolje, ali, pored toga što je za to potreban jači hardver, dosta njih izađe za PC sa manjim ili većim zakašnjenjem, tako da se i očekuje da se, sa tolikom pauzom, vidi neko poboljšanje. Ispada da su konzole opet u (blagoj) prednosti.
Ocelot je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Nergal (1.6.2008)
Stara 1.6.2008, 15:02   #58
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2008

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
To pravi problem osobi koja koristi PC, koja pod "neozbiljnim" ne smatra da su PC igre "detinjaste", ali da su definitivno nedovoljno "engaging" u intelektualnom, grafičkom i tematskom smislu;
Nisam hteo da komentarisem prethodne postove, ali sada si preterala. Pored gomile avantura i RPGova koji su napravljeni ne za PC, vec za PC igrace ovakva izjava nema smisla.

P.S. Ovde bih naglasio da ako trazis nesto "engaging" u intelektualnom, grafičkom i tematskom smislu, a pravljeno za odraslu publiku, obavezno odigras VTMB i Witchera
GaleOm je offline  
Stara 1.6.2008, 15:08   #59
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2008

Ovaj...procitao sam u prethodnih nekoliko postova dosta pametnih i "pametnih" stvari, i imam samo jedno pitanje......da li cemo se i narednih 50 godina prepucavati oko PC vs Konzole, ili cemo komentarisati i ostale teme vezane za ovaj broj. O, ljudi moji, nije izasao GTA IV odmah za PC, sada ce da bude smak sveta, krenule pobune, prepirke, komentarisanje pirata i konzololjupca. Pa koji vam je djavo? Sta, malo imate igara(igrica, kako vec hocete), pa sad vise zivot nema smisla jer ne mozete da igrate neku igru na konzoli?
Lakse malo, usporite! Gde ste nagrnuli toliko!
Mozda bi trebalo da se suocimo sa nekim stvarima, jednom za svagda:
- Konzole(Xbox, PS, Wii) JESU kompjuteri, cija je prvenstvena namena zabava - prvo su IGRE, pa zatim muzika, filmovi i sta sve vec. Danas se skoro svakom detetu kupuje konzola ("da se igra, dete, ne zna o nista o kompjuterima, ljubi ga mamica"). Konzole u trenutku izlazenja(a i jedan period kasnije) odlicno pariraju PC racunarima po pitanju igara i tu lezi PROFIT! Onome kome treba prvenstveno igracka, kupice konzolu, nece morati da brine o upgrade (bar dok ne izadje nova konzola), kupovace igrice koje imaju cool grafiku i gotovo. Ako mu zatreba racunar, kupice nekog polovnjaka ili neki basic, da mu sluzi za kucanje teksta, surfovanje netom, torrentovanje i to je to.
- Drugo, koja je jos kompanija toliko glupa, da nesto sto je izaslo za konzole, ne izbaci i za PC? Pogotovo ako je nesto sto je kvalitetno, a ima mogucnost da se prebaci na PC. Sta, mislite da su u njihovim glavama mozak radi na hrcak-pogon. Malo sutra, radi na PARE! Nisu oni ludi/glupi da se odreknu para od PC igraca. Znaju oni da nisu svi ljudi toliko glupi, pa ce da potrce i zbog GTA IV da kupe konzole. Pa zar nisu svi vlasnici PC do skora plakali sto ne mogu da igraju Jade Empire, Fable, Mass Effect....posle koje godine, i to stiglo na PC. Jeste li culi za strpljenje?
- Trece, problem zasto neke igre jednostavno ne zazive odmah na PCu je OPTIMIZACIJA! Ako ne znate, gospodu iz programerskih kuca mrzi(a i zabole ih sad da ne kazem gde) da sto vise optimizuju igru, jer se ne isplati ovima sto prave monstruozne graficke karte, koje prelaze cenu jedne prosecne plate u Srbiji.
- Cetvrto, ako vec mislite da je konzola u prednosti u odnosu na PC, ajte, molim vas, recite mi kako to oni uzivaju u strategijama? Bas su se naigrali Warcrafta, ubilo se. Procice jos mnogo vremena pre nego sto konzola postane potpuno funkcionalna.

I da ne duzim........sta ce ljudima konzola ako ne mogu da igraju Fallout 2!? Pa vi vidite.
A sad, ili pricajte normalno o ovom broju casopisa, ili brisite u druge teme.
Aj, cao!
Red Dragon je offline  
Stara 1.6.2008, 15:36   #60
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2008

Nedostatak RTS-ova konzole kompenzuju igrama kao sto su Metal Gear Solid, Final Fantasy, Dragon Quest, Gran Turismo i slicnim.
Ako treba da biram izmedju RTS-ova i ovih bisera, lako cu se(ustvari, vec jesam) odreci strategija u realnom vremenu.
Najveci problem vecine clanova ovog foruma jeste nepoznavanje igara koje su ekskluzivne za konzole, pa tako dolazimo u situaciju da su legende kao sto su Hideo Kojima ili Kazunori Yamauchi potpune nepoznati clanovima ovog foruma, a remek dela kao sto su God of War, FF, MGS predstavljaju obicne igre.
Pravac razvoja PC igara i igara za konzole(a posebno Playstationa) se donekle razlikuje, a ta razlika se prvenstveno ogleda u tome sto je kod konzola akcenat na gameplayu i samoj prici, pa tako dolazimo u sitaciju da fabula jednog MGS-a 4 stoji rame uz rame sa najboljih holivudskim filmovima(govorim iskljucivo o prici).
Ono sto najvise razlikuje ove dve platforme(iz ove price cu iskljuciti Xbox, posto se lineup njegovih igara razlikuje od lineupa PC igara iskljucivo u nijansama) jesu tvorci igara.
Najbolje igre za Playstation i Wii poticu iz Japana, gde ljudi jednostavno imaju drugacije poglede na video igre, od ljudi iz Zapadne Evrope i SAD-a.
Igre, prvenstveno RPG-ovi kao sto su FF i DQ, su se uvek prodavali kao ludi u Japanu, dok su igre kao sto su Gears of War i Halo 3 prakticno ignorisane.
Nedostatak jRPG-ova na PC-u i Xboxu je bio poslednji ekser u kovcegu ove dve platforme na japanskom trzistu, koje se posle Playstationa okrenulo Wii-u, pa ce iz tog razloga, sledeci nastavak KH-a najverovatnije biti objavljen upravo na Nintendovoj platformi(DQ9 je vec najavljen za DS, a ne PS3 kao sto je bilo za ocekivati pre nekoliko godina).
Japanske igre uvek prati epska muzika, jako zanimljivi likovi i odlicne napisane price.Pravi primer uspesnog jRPG-a je Final Fantasy, koji se dosad prodao u preko 80 miliona primeraka sirom sveta.
Pad popularnosti PC-a se belezi jos od 1997. kada je krenuo vrtoglavi uspon Playstationa i igara koji su ciljali na drugacija trzista od tadasnjih igara razvijenih za Nintendove sisteme(PS igre su uglavnom ciljale na punoletnu populaciju).
PC je do danas, izgubio manje-vise sve igre koje je cuvao kao ekskluzive, a koje mogu imati neki uticaj ne opredeljenje jedne osobe za gaming platformu.
RTS-ovi se nisu pokazali kao dovoljno mocan faktor, pa je neizbezna selidba velikog broja casual gamera koji su dotad koristili PC kao glavnu platformu za igranje na Playstation i Xbox ubrzo usledila.Ta cinjenica, kao i neprestan razvoj trzista je omogucila Playstationu 1, a kasnije i Playstationu 2 probijanje magicne granice od 100 miliona prodatih konzola, sto dotad nikom nije uspelo.
Danas, najveci selling point PC-a kao gaming platforme predstavljaju Simsi i brojni MMORPG-ovi, mada, kao i u slucaju FPS-ova, portovanje MMO igara na konzole je neizbezno, zbog veceg user base-a, a time i maksimalnog teoretskog profita.Ko moze da odoli da pravi igru za platformu koju poseduju milioni ljudi sirom sveta i na kojoj cak i najlosije igre nalaze odredjen broj kupaca, i koja ce sigurno povratiti sredstva ulozena u razvoj same igre?

Poslednja ispravka: donator99 (1.6.2008 u 15:48) Razlog: sitne greske
donator99 je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku donator99 na korisnoj poruci:
Iris (1.6.2008), LebronMVP (1.6.2008), M.C. (2.6.2008), Ocelot (1.6.2008)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolja muzika u igrama dkdnt O igrama uopšte 1389 5.1.2024 22:56
Zarada na Netu Tanas Brbljaonica 859 13.10.2021 17:36
Komentari na igre PREDATORR O igrama uopšte 40 17.3.2008 10:46
ČUDO NEVIĐENO (igre na slabijim konfiguracijama) NjegovaWisost Grafika 54 23.4.2006 0:59
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com