Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.2.2016, 15:58   #61
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2016

Ja sam Živkovića doveo u Zvezdu, još samo da ne pobegne negde...

Doveo sam Nedelcearu-a, Rumuna, 18 godina, igra CB. Dobar igrač, još može da se razvije.

Od domorodaca, Jović, Ristić, Grujić su fenomenalni (i Plavšić, dok ga nisam zamenio), jedino Jovanović se ne razvija toliko dobro.

Protip: Dovedite Stevanovića iz Čukaričkog što pre - jedan od boljih srpskih golmana, dovodi se za 650k (koje ja nisam dao, pa je otišao u Bešiktaš i ima nenormalnu platu).

Ako ne on, Šaranov je dobar izbor, besplatan je na početku, i 27 godina ima.
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JoXa na korisnoj poruci:
N3n0 (22.2.2016)
Stara 19.2.2016, 16:30   #62
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2016

Ja sam doveo Šaranova, Kahrimana sam prodao odmah.

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Da si uzeo onaj bolji klub ne bi ti se to desilo
Koji klub?



DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2016, 2:44   #63
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2016



Ako uspem da budem ispred AZ-a na kraju super :/
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2016, 17:29   #64
Jack™
Član
 
Član od: 15.9.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 478
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 53 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2016

Citat:
JoXa kaže: Pregled poruke
Ja sam Živkovića doveo u Zvezdu, još samo da ne pobegne negde...

Doveo sam Nedelcearu-a, Rumuna, 18 godina, igra CB. Dobar igrač, još može da se razvije.

Od domorodaca, Jović, Ristić, Grujić su fenomenalni (i Plavšić, dok ga nisam zamenio), jedino Jovanović se ne razvija toliko dobro.

Protip: Dovedite Stevanovića iz Čukaričkog što pre - jedan od boljih srpskih golmana, dovodi se za 650k (koje ja nisam dao, pa je otišao u Bešiktaš i ima nenormalnu platu).

Ako ne on, Šaranov je dobar izbor, besplatan je na početku, i 27 godina ima.
I ja sam Zivkovica doveo u Zvezdu ali na zalost nece dugo da se zadrzi... Jednu, maksimum dve sezone... Ja sam hteo da ga zadrzim vise da uzmem sto bolju kintu ali pri prvoj "dobroj" ponudi uprava prihvata i fudvaler odlazi. Meni je Zivkovic otisao za 7 miliona...

Jovicu sam otkupio ugovor i posle jako lepo zaradio na njemu.

Gruju i Jovanovica sam sacuvao i isplatilo se.
Dovodio sam brdo igraca za dzabe i prodavao ih posle jedne sezone za 2-5 milki i od toga sam ziveo.

Ako naleti neki klinja za dz a da je vrh cuvam ga ljubomorno.
Jack™ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2016, 23:44   #65
Koljač
Član
 
Član od: 3.3.2012.
Poruke: 86
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 33 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2016

Lincoln iz Gremia – otkrovenje ovog menadžera. Obavezna kupovina za svaki veći klub, ogromno pojačanje za one slabije, ali se mora dovesti odmah na početku. Ne sme se propustiti ni Emanuel Mammana iz Rivera, kao ni Andrija Živković.

Što se tiče igrača iz Superlige, vredi dovesti Stefana Miloševića iz Spartaka, 20 godina, pokriva celu levu stranu, može odmah da uskoči u prvu postavu Zvezde ili Partizana. Dobra kupovina je i Marko Docić iz Javora (odličan DLP), kao i Srnić, Regan i Mandić iz Čukaričkog. Nemanji Milunoviću iz BATE-a ističe ugovor na kraju prve polusezone, golmani Bojan Šaranov i Vladimir Dišljenković imaju dobre ocene, na početku su bez kluba. Kao backup u boljim superligašima mogu da prođu Vlada Avramov, Novak Martinović i 38-godišnji Vladimir Mudrinić
Koljač je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Koljač na korisnoj poruci:
JoXa (22.2.2016), N3n0 (22.2.2016)
Stara 22.2.2016, 14:42   #66
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2016

Citat:
Koljač kaže: Pregled poruke
Lincoln iz Gremia – otkrovenje ovog menadžera. Obavezna kupovina za svaki veći klub, ogromno pojačanje za one slabije, ali se mora dovesti odmah na početku. Ne sme se propustiti ni Emanuel Mammana iz Rivera, kao ni Andrija Živković.

Što se tiče igrača iz Superlige, vredi dovesti Stefana Miloševića iz Spartaka, 20 godina, pokriva celu levu stranu, može odmah da uskoči u prvu postavu Zvezde ili Partizana. Dobra kupovina je i Marko Docić iz Javora (odličan DLP), kao i Srnić, Regan i Mandić iz Čukaričkog. Nemanji Milunoviću iz BATE-a ističe ugovor na kraju prve polusezone, golmani Bojan Šaranov i Vladimir Dišljenković imaju dobre ocene, na početku su bez kluba. Kao backup u boljim superligašima mogu da prođu Vlada Avramov, Novak Martinović i 38-godišnji Vladimir Mudrinić
Gde si ti da mi kažeš za Mammanu i Lincolna kad sam počinjao? Odlični igrači, mada mi Mammana više ide na beka ili DM.

Živković sada hoće novi ugovor, oko 7,5k sedmično, do 2021. Ušao sam u LŠ, pa je to verovatno ga "razgalilo".

Ožegović se odlično razvio na mom sejvu; hteo sam ga dovesti ali je hteo 10k za platu, koje ja tad nisam imao (a i verovatno mu ne bih dao). Jović i on su blizu po ocenama, ali je Jović 3 godine mlađi.

Moja preporuka za Docića, dovodi se za 350k, prodao sam ga za 3 miliona sad.

Nisam spomenuo Maksimovića, kojeg sam "ukrao" za 1,3 miliona.
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2016, 20:17   #67
Koljač
Član
 
Član od: 3.3.2012.
Poruke: 86
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 33 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2016

Mislim da je teško dovesti Lincolna i Mammanu u Zvezdu, naročito Mammanu jer se dovodi za oko 6 miliona i traži ga nekoliko velikih klubova na početku. Što se tiče njegovih ocena, fizički atributi mu lako rastu tako da već posle par sezona izrasta u vrhunskog štopera. Siguran sam da može da postane i odličan desni bek, ako mu se odmah poradi na centaršutevima.

Ne znam da li forsiraš omladince ali tu imaš 5-6 igrača koji ukoliko im se da prilika mogu da postanu odlični igrači i donesu veliku zaradu. Prvenstveno mislim na Marka Mijailovića, tu su i Joveljić, Panović, Adžić, Ilić, Mihajlović.

Inače ko god počinje sa Zvezdom ima veliki izbor bivših igrača koji su besplatni i dobri za rotaciju. Bajković, Dišljenković, Mudrinski, Lekić, Vukobratović, Kosnić, Kaluđerović...
Koljač je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2016, 20:25   #68
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2016

Kaluđer kod mene traži 4k evra nedeljnu platu, što mu naravno nisam dao i par dana posle potpiše za niški Radnički za platu od 400€.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
N3n0 (23.2.2016)
Stara 22.2.2016, 22:40   #69
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2016

Citat:
Koljač kaže: Pregled poruke
Mislim da je teško dovesti Lincolna i Mammanu u Zvezdu, naročito Mammanu jer se dovodi za oko 6 miliona i traži ga nekoliko velikih klubova na početku. Što se tiče njegovih ocena, fizički atributi mu lako rastu tako da već posle par sezona izrasta u vrhunskog štopera. Siguran sam da može da postane i odličan desni bek, ako mu se odmah poradi na centaršutevima.

Ne znam da li forsiraš omladince ali tu imaš 5-6 igrača koji ukoliko im se da prilika mogu da postanu odlični igrači i donesu veliku zaradu. Prvenstveno mislim na Marka Mijailovića, tu su i Joveljić, Panović, Adžić, Ilić, Mihajlović.

Inače ko god počinje sa Zvezdom ima veliki izbor bivših igrača koji su besplatni i dobri za rotaciju. Bajković, Dišljenković, Mudrinski, Lekić, Vukobratović, Kosnić, Kaluđerović...
Panovića sam pustio, dosta je ispod Ilića i Joveljića. A i dobio sam 1,3 miliona za taj transfer, što nije loše.

Imao sam i Kosnića u međuvremenu i pustio sam ga. Žalim zbog toga, lepo se razvio u Cirihu.

Ali isto tako, postoji dosta igrača koje sam pustio i kojima je cena žestoko porasla - Katai (prodat za 1 million) vredi 4,8 sad, Parker (prodat za 500k) je procenjen na 2, dok MAMADU MBOĐ vredi 1,7.

Uzeo sam Aleksandra Lutovca na pozajmicu sa opcijom kupovine (650k) ranije; nije mi se svideo (nije bio bolji od Ristića i hteo sam Adžića da forsiram više). Otišao u PSŽ posle.
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2016, 16:13   #70
Jack™
Član
 
Član od: 15.9.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 478
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 53 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2016

Mogu vam reći da su kod mene (na mom sejvu) Jović i Ožegović napravili fine karijere. Jović je najbolje dane proveo u Njukaslu i davao 15-25 golova u ligi.
Ožegovića nisam toliko pratio ali imao je transfere od 10+miliona.
Jack™ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2016, 0:19   #71
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2016

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Da si uzeo onaj bolji klub ne bi ti se to desilo
I u Vojvodini je isto
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2016, 21:16   #72
Kadafi
Član
 
Član od: 20.1.2009.
Poruke: 120
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2016

Citat:
joxa kaže: Pregled poruke
panovića sam pustio, dosta je ispod ilića i joveljića. A i dobio sam 1,3 miliona za taj transfer, što nije loše.

Imao sam i kosnića u međuvremenu i pustio sam ga. Žalim zbog toga, lepo se razvio u cirihu.

Ali isto tako, postoji dosta igrača koje sam pustio i kojima je cena žestoko porasla - katai (prodat za 1 million) vredi 4,8 sad, parker (prodat za 500k) je procenjen na 2, dok mamadu mboĐ vredi 1,7.

Uzeo sam aleksandra lutovca na pozajmicu sa opcijom kupovine (650k) ranije; nije mi se svideo (nije bio bolji od ristića i hteo sam adžića da forsiram više). Otišao u psŽ posle. :d
Ако неког занима, могу да окачим скриншотове моје игре са Звездом... У својој првој, пробној сезони сам направио сам грешку продавши те клинце за слични износ, а продао сам и Плавшића... Наредни пут када сам играо утопио сам их за лепе паре - из неких разлога, велики клубови су вољни да плате по 7,5 милиона за већину клинаца (Јовељић, Лука Илић, Марко Мијаиловић...). Филип Јанковић је дошао за џ, а продао сам га за 11,5
Новац добијен од трансфера сам искористио да доведем врхунске таленте попут Ћорића(Динамо), Балића(Хајдук)... Живковић је дошао као слободан играч, Петар Стојановић такође... Рајковића сам вратио у клуб, док сам од наших играча још довео Антонова и Шапоњића и дао сам огроман новац за Филипа Костића. Захваљујући њима, већ у трећој сезони сам играо полуфинале ЛШ, где сам испао од Барселоне, која је касније и освојила трофеј. На лето сам довео и Ђуричића и још неке играче(нисам играо неких месец дана, па се не сећам напамет)... Тренутно сам са тим сејвом започео 4. сезону, типа до августа сам стигао. У првом сејву сам стигао до 5 сезоне, али нисам направио сличан успех, јер сам продао клинце за знатно мање паре, па ми је већина ових играча промакла(Шапоњић је отишао у Андерлехт, Антонов у Наполи, Костић ни да чује, за Петра Стојановића нисам ни знао, па сам дао 20+ милиона за Гајића, а већина Хрвата ми је побегла(заправо, мислим да изузев Крамарића нико није ни дошао...) Но, довео сам Пата у том сејву, у нади да ћу моћи да га продам за огромни новац, али сам погрешио

Ако неког занима, могу још нешто да напишем и да окачим слике
Kadafi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kadafi na korisnoj poruci:
N3n0 (29.2.2016)
Stara 28.2.2016, 22:17   #73
Koljač
Član
 
Član od: 3.3.2012.
Poruke: 86
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 33 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2016

Polufinale LŠ sa Zvezdom u trećoj sezoni, svaka čast

Inače u ovoj verziji FM-a su previše česti prelasci igrača iz Partizana u Zvezdu i obrnuto. U prošlim verzijama je to (kao i u stvarnosti) bilo prosto nezamislivo, kao i dovesti nekog iz Dinama u blizance. A sada već u prvih par sezona možeš da pokupuješ najveće talente iz rivala. Ne znam postoji li patch koji ovo rešava ali je mnoogo nerealno.
Koljač je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2016, 23:43   #74
Kadafi
Član
 
Član od: 20.1.2009.
Poruke: 120
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2016

Хвала

Шапоњић је прешао јер је добар пријатељ са Јовићем, а Живковић се као нећка, али му ја обећам место капитена, и након што их згазим у дербију, он пристане
А постоји и нека прича(не знам колико истинита) да је циган. Слична прича за ове из Динама/Хајудка, с тим што сам до њиховог доласка колико - толико подигао рејтинг клуба
Kadafi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2016, 0:00   #75
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2016

Meni se Živković nije nećkao. Dao sam mu 4200 pw, i još neki silni bonusi i povećanje plate per annum. I sad potpisao produžetak, i sve kul.

@Kadafi, šalji slike svega što stigneš. Čini mi se da sam i ja slično to uspeo u FM15 (Humam Tariq memories), pa sam dovodio Milinković-Savića i Srđana Mijailovića...

Nemam pojma šta da radim za LB/RB pozicije. Ne mogu da dovedem ništa što valja. Još mi se Marko Petković vuče po desnom beku, dok je na levom Brazilac Romulo (nije loš, ali i nije nešto posebno).

Solidan sam, rekao bih, na ostalim pozicijama, osim prokletog golmana. Rajko vrati se!!!!!1
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2016, 13:54   #76
Kadafi
Član
 
Član od: 20.1.2009.
Poruke: 120
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2016

Дакле ово је мој тим




Јовановић, Плавшић и Ђуричић ће вероватно летети из клуба до краја сезоне. Јовановић у овом сејву изгледа нема толики потенцијал, оцене му опадају већ неко време... Плавшић се такође не развија добро као у првом сејву(можда зато што сам га гурао на крило), док Ђуричић очајно игра. Ребић, Родић и слични су доведени само како би касније били продати.

Мислим да је боље да окачим линк ка сликама, него да постујем 20 слика :Д

http://postimg.org/gallery/2i9hi7jx4/d9a739bb/

Poslednja ispravka: Kadafi (29.2.2016 u 14:29)
Kadafi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kadafi na korisnoj poruci:
JoXa (1.3.2016)
Stara 1.3.2016, 3:09   #77
Rilex
Član
 
Član od: 10.3.2011.
Poruke: 210
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 45 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2016

Jel možete da mi kažete koja taktika je dobra za Zvezdu? Planiram da počnem da igram
Rilex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2016, 9:35   #78
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2016

Koje lige obično učitate kad igrate sa klubovima iz naše lige ili recimo neke druge Engleske?
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2016, 11:07   #79
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2016

Ja trenutno igram sa 3 lige iz Srbije i po dve iz Hrvatske, Slovenije, BiH, Crne Gore i Makedonije, plus sam učitao sve igrače iz J. Amerike.

Što se taktike tiče, ja igram kao što sam i u FM14. 1 napadač sa wingerima na attack i ofanzivnim bekovima, 2 support MC-a i jedan DM koga menjam sa AC-om ako hoću da igram ofanzivnije. Bukvalno svi napadi idu po bokovima, MC-ovi i DM služe samo da protivniku kvare igru kroz sredinu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Rilex (1.3.2016)
Stara 1.3.2016, 12:46   #80
N3n0
Član
 
Član od: 26.9.2009.
Poruke: 268
Zahvalnice: 223
Zahvaljeno 64 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2016

Citat:
Rilex kaže: Pregled poruke
Jel možete da mi kažete koja taktika je dobra za Zvezdu? Planiram da počnem da igram
Evo ti primer kako se vodi Bordo, pa ti vidi i prilagodi igračima koje imaš u Zvezdi.





U Zvezdi su ove sezone najjači Luis Lucho Ibanez, Grujić, Katai, Srnić, Hugo Vieira, pa vidi da napraviš taktiku koja će izvući max iz ovih igrača.
N3n0 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku N3n0 na korisnoj poruci:
Rilex (1.3.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Game-o-Kwiz Patton Opšta kultura 15955 9.6.2017 14:42
Football Manager 2014 DeCoy Upravljačke simulacije 240 28.6.2015 13:59
Football Manager 2011 HiddEn Upravljačke simulacije 1669 24.10.2013 12:23
Football Manager 2008 vertigo Upravljačke simulacije 493 3.6.2013 23:23
Zarada uz online football manager? bojan23 otpaTci 2 13.2.2012 22:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com