Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.6.2015, 1:52   #1
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Opadanje kvaliteta grafike u igrama

Ne znam. Možda ćete se složiti sa mnom, možda i nećete.

Imam osjećaj da veliki deo igara stagnira kada je grafika u pitanju. Zahtevnost raste, a grafika ista.

Pogledajte FEAR iz 2007. godine. Lusteri se ljuljaju, fizika... Pogledajte prosečnu pucačinu sada. Counter strike CS GO kome mrtva dimna bomba žestoko obara FPS i na jakim računarima, a ista je kao ona iz 1999. g.

GTA V možda nije dobar primer, ali više sam mišljenja da je grafika kvantitativno napredovala više nego po kvalitetu u odnosu na GTA IV.

Šta vi mislite?

Naravno, svesan sam ja da su potrebni ogromni super timovi sa multimionskim budžetima, ali nekako mi je razvoj PC igara mnogo veći bio od 2000. do 2007. nego od 2007. do danas.

Da ne pričam što je ubogi Pentium iz 2000. godine bio potpuno neupotrebljiv 2007, ali je Core2Quad 6600 (srednja viša klasa) i te kako upotrebljiv u 2015. godini. Grafičke karte i ram ne bih pominjao...

Naravno, preskociosam.namerno nekoliko vrhunskih ostvarenja, ali govorim za neke obicne igre

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (7.6.2015 u 2:42)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
Filip89x (13.10.2015), Yonai (7.6.2015), Zuti Bar (13.6.2015)
Stara 7.6.2015, 3:46   #2
Helldiver
Član
 
Član od: 1.4.2011.
Lokacija: 80s
Poruke: 360
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 39 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

Smatram da ima istine u tome sto pricas.
Helldiver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2015, 4:39   #3
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

Slazem se u potpunosti. Igrao malo zadnji dana Virtua Tennis 3 i grafika je izizuzetna a igra je stara 9 godina.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2015, 4:45   #4
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

Samo prave veštačku zahtevnost da bi se prodavao hardver i što je najgore ide im dobro u tome.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2015, 8:30   #5
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

Mozda bolje da popricamo o padu kvaliteta igara uopste?
Optimizacija i grafika je tek posebna prica.
Emix je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2015, 10:29   #6
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

Slazem se u potpunosti ima i previse takvih primera.
Eno zadnji primer hatred garbage, po svim kategorijama pa i u grafici ali ima zahtevnije senke nego i jedna druga igra koju sam video u zadnjih 10 godina.

Mnoge igre iz 2011 il 2012 i ranije cesto izgledaju slicno ako ne i bolje nezavisno od podesavanja u odnosu na mnogi krs koji je izlazio ove i prosle godine.

Uvaljuju manje a traze vise.
Ali ima i druga strana neke stvarno opravdavaju zahtevnost jer izgledaju prelepo al takve su cesto i igrivije ironija.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Zuti Bar (13.6.2015)
Stara 7.6.2015, 10:32   #7
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

Hmmm Nope.


Witcher 3 iako je dozivio downgrade i dalje predstavlja graficki izuzetno impresivnu igru. Igra u kojoj su sume zaista sume, ogroman svijet koji pored prirode sadrzi naseobien i gradove gdje mozete da udjete u 80% objekata i sve to bez ikakvog ucitavanja



GTA V iako je cross gen naslov nevjerovatan nivo detaljnosti i fantastican art style drze ovu igru na visokom nivou sto se grafike tice.



Far Cry 4 je jos jedan cros gen naslov koji graficki sija na PC-ju.



Assassins Creed Unity moze da trpi kritike sto se tice bug-ova i optimizovanosti ali je vizuelno trenutno u top 3 igre ikada. Odlicna kombinacija pre-baked GI i real time osvjetljenja.



Vanishing of Ethan Carter Indie naslov koji je iskoristio Unreal Engine 3 do maksimuma i prva igra sa fantasticnom upotrebom fotogramterije.



Ovo su samo neke od igara koje su izasle u proteklih godinu dana i vecina ovih SS-ova nije napravljena na najvisim postavkama ali i dalje izgledaju fantasticno. Tako da ne grafika ne stagnira. Povecava se broj dinamicke rasvjete, krece upotreba fotogramtrije i real time GI (Alien Isolation), rezolucija i raznovrsnost teksture je visestruko veca, engine-i prelaze na PBR rjesenja, pojavljuju se nove AA metode i jos mnogo toga je mnogo, mnogo bolje nego prije 3-4 godine cak.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Тормунд (7.6.2015), MARE GSX R (8.6.2015), NjegovaWisost (7.6.2015), pentraksil (8.6.2015)
Stara 7.6.2015, 11:20   #8
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

Ja se ne bih složio sa konstatacijom o opadanju kvaliteta grafike sem u slučajevima kada se prelazi iz linearnog u open-world koncept. Takođe, neke igre su bile ispred svog vremena pa su prošle godine dok drugi nisu dostigli isti nivo, ali direktni nastavci gotovo nikada ne izgledaju lošije od svojih prethodnika. FEAR je malo nategnt primer jer je reč o hodnik pucačini koja u svakom trenutku ima prilično malo prostora i objekata na ekranu. Modernija igra sličnog koncepta je npr. Alien Isolation, igra koja izgleda odlično i nije previše zahtevna.

Mislim da je najveći problem u tome što je sada 3D grafika u nekoj zrelijoj fazi pa nismo u situaciji kao sa kraja 90ih gde dupliraš broj poligona i oduševiš narod jer je sve mnogo manje kockasto. Sada mora da se nadogradi na svim poljima koja se već podrazumevaju: dinamičko osvetljenje, volumetrijski dim/magla, fizika savitljivih i mekih materijala... Sve pomalo i što je NjegovaWisost i sam reče potreban je masovan tim i još masovnije finansije, i na kraju hardver da sve to isprati. Zato se napredak prosto često ne postiže na način na koji ga mi zamišljamo (novi engine bla bla) ali se ipak konstanto pravi. Ponekad je manji nego što bismo voleli pa nam se možda čini da ga nema, ali mislim da se takve stvari bolje primete po principu sa konja na magarca. Primer, meni je delovalo da su Mass Effect 1, 2 i 3 praktično isti. Međutim ako odmah posle 3-ke uključite 1 videćete da to prosto nije istina, odmah primetite praznija i kockastija okruženja, kruću animaciju... Neki timovi će uvek uspevati da naprave lepšu igru od drugih, ili jednako lepu a manje zahtevnu, pa ne možemo porediti babe i žabe. Ali na direktan nastavak koji nije ni veći, ni lepši, ali je zahtevniji, još uvek nisam naišao.

Da zaključim svoj stav. Kvalitet grafike sigurno ne opada ali usled sve veće kompleksnosti onoga što je već postignuto možda opada brzina njenog napretka i wow faktor pri prelasku sa naslova na naslov.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
BrutaLiS (20.6.2015)
Stara 7.6.2015, 11:35   #9
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Apostrof (7.6.2015), Game fever (9.6.2015), sale94 (7.6.2015), Twisterzemun (7.6.2015)
Stara 7.6.2015, 12:47   #10
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
ezenkiel (9.6.2015), malo blesav (7.6.2015), pentraksil (8.6.2015), sale94 (8.6.2015), Skenderevo (8.6.2015)
Stara 7.6.2015, 12:47   #11
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

Питам се сваки пут када видим став "данас више није као што је било некад" да ли су ти људи свесни да ту исту реченицу свака генерација од постанка света па до данас бесомучно понавља чим се прилике у њиховим животима и у свету макар мало измене.
Тормунд je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Тормунд na korisnoj poruci:
ezenkiel (9.6.2015), Game fever (9.6.2015), maxiMD (20.6.2015), mvasic (9.6.2015), Skenderevo (8.6.2015), Twisterzemun (8.6.2015), zdravkelja (20.6.2015)
Stara 7.6.2015, 13:26   #12
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

Mene je Dex demantovao kvalitetnim postom.

Naravno, za ovo što je on prikazao potreban je mnogo jači kompjuter. Za ono šta ja gledam, uboga srednja klasa, pojedine igre su nerealno zahtjevne OVo za dimnu bombu u CS:Go mi je totalni idiotizam.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
sale94 (7.6.2015)
Stara 7.6.2015, 13:43   #13
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

Ja mislim da igre ne stagniraju, lepo one izgledaju iz godine u godinu, ali je problem disproporcionalnost između tog izgleda i hardvera koji to mora da isprati. Ljudima deluje da to što malo lepše izgleda u odnosu na neku prošlu godinu ili uopšte prošli deo istog serijala, ne zaslužuje da traži grafičku od 400 ili više evra, ako hoćeš da igraš ko čovek.

Mada ne razumem se u kreiranje igara, ali moguće da je tu fora kad dostigneš neki plafon da i svako malo pomeranje napred, višestruko povećava hardversku zahtevnost.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Smrtonosna Šorka na korisnoj poruci:
maxiMD (20.6.2015)
Stara 7.6.2015, 23:51   #14
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

Mene malo nerviraju efekti (varijante AA) koje muljaju grafiku. Prvi put sam ovo primetio kod Assassin's Creed naslova (dvojke, ako se ne varam). Takav AA mi uopšte ne prija jer kompletna slika potpuno izgubi oštrinu. A to je postao trend. Sećam se kad sam svojevremeno odvrnuo AA u Tomb Raider Anniversary, pa to je bilo i oštro i bez krzavih ivica. Danas to kao da ne postoji. Neka me neko ispravi ako grešim, ali to je neki moj utisak.

Druga stvar je pojava gomile nekih efekata koji se svode na one tricky "pronađi razliku" slike. Jednostavno, uključio - isključio, vrlo slično ti dođe. A ima ih sve više. Počelo je sa ambient oclusionom, pa je evoluiralo u nVidia only features.

Poslednja stavka, koju bih uporedio sa nekim prošlim vremenima, je razlika između low/medium/high. Danas je višestruko manja razlika i vizuelno i, što je bitnije, hardverski. Staviš na low, imaš 40FPS, staviš na high, imaš 30FPS. Nema neke poente, ako ti komp inicijalno ne tera dobro igru, malo toga dobijaš tweakovanjem podešavanja u odnosu na nekadašnji dobitak.

Poslednja ispravka: Partybreaker (9.6.2015 u 13:02)
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
Atwa013 (8.6.2015), doctor (9.6.2015), Emix (7.6.2015), ezenkiel (9.6.2015), filpan (8.6.2015), Game fever (9.6.2015), maxiMD (20.6.2015), NjegovaWisost (8.6.2015), sale94 (8.6.2015)
Stara 8.6.2015, 1:14   #15
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

Dobro je, barem se do nekle slažete sa mnom, ali definitivno više nije kao nekad Čini mi se to se najviše vidi u GTA V sa ambient oclusion, kakvu god opciju da uključim - sve isto.

Generalno, kvalitet textura je i dalje najprimjetljiviji.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2015, 8:27   #16
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Mene je Dex demantovao kvalitetnim postom.

Naravno, za ovo što je on prikazao potreban je mnogo jači kompjuter. Za ono šta ja gledam, uboga srednja klasa, pojedine igre su nerealno zahtjevne OVo za dimnu bombu u CS:Go mi je totalni idiotizam.
Sta je nerealno zahtevno i za koju ubogu srednju klasu? Zavisi sta tretiras kao srednju klasu, ali bitno je i to kako nabavljas komponente.

Evo, ja uzeh R9 270 pre neki dan za 80 evra, pre dve godine uzeh najbolji medju najgorim procesorima, APU bez GPU-a, AMD Athlon II 750K za nekih 150e sa kucistem. I verovao ili ne, The Witcher 3 radi i na maksimalnim detaljima u iznad 30 fps-ova. Kad uradim OC grafike na ono sto ona zaista moze, 1020MHz za GPU 1500 za RAM ide i na vise od 40 bez problema.

Dakle, komp u rangu 300-350e sastavljan iz etapa jos od vremena kad sam bio student i sve siba na max detaljima na ovim optimizovanim igrama.

A sto se tice ovoga sto si napisao za procesore, savim je logicno da procesori koji su dovoljno jaki i dalje teraju igre iako su stari nekoliko godina. CPU treba da bude tu za neki osnovni AI i fiziku, sve ostalo je grafika bitna, tj graficki procesor. AI i fizika nisu daleko odmakli jer realno ni nemaju gde da odmacinju mnogo.

A sto se tice kvaliteta grafike u igrama, ja sam licno prezadovoljan sa ovim sto sad imamo. Sve izgleda dovoljno realno da te uvuce u atmosferu i igru, a pritom nije previse realno da dovodi do toga da likovi iako sa realnim i zivim teksturama izgledaju ko plasticne lutke. Sto se mene tice, vise bih voleo inovacije u prici i gameplay-u, kao sto je The Witcher 3 doneo, nego nekakve uber life-like grafike. Mada nismo daleko od toga, da se razumemo!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2015, 10:21   #17
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ne znam. Možda ćete se složiti sa mnom, možda i nećete.

Imam osjećaj da veliki deo igara stagnira kada je grafika u pitanju. Zahtevnost raste, a grafika ista.

Pogledajte FEAR iz 2007. godine. Lusteri se ljuljaju, fizika... Pogledajte prosečnu pucačinu sada. Counter strike CS GO kome mrtva dimna bomba žestoko obara FPS i na jakim računarima, a ista je kao ona iz 1999. g.

GTA V možda nije dobar primer, ali više sam mišljenja da je grafika kvantitativno napredovala više nego po kvalitetu u odnosu na GTA IV.

Šta vi mislite?

Naravno, svesan sam ja da su potrebni ogromni super timovi sa multimionskim budžetima, ali nekako mi je razvoj PC igara mnogo veći bio od 2000. do 2007. nego od 2007. do danas.

Da ne pričam što je ubogi Pentium iz 2000. godine bio potpuno neupotrebljiv 2007, ali je Core2Quad 6600 (srednja viša klasa) i te kako upotrebljiv u 2015. godini. Grafičke karte i ram ne bih pominjao...

Naravno, preskociosam.namerno nekoliko vrhunskih ostvarenja, ali govorim za neke obicne igre
Ovo je itekako tacno, da smo dosli do jednog prezasicenja kako hardvera tako i kvalitetnih igara. Mada ovaj problem je evidentan i u drugim sektrima. Prezasiceni smo stvarima stalno moramo kupuvati nesto novo, sve vestacki zastareva bacamo nove stvari, koliko li samo hardver zagadi okolinu. Niko ne objavljuje podatke sta se desava sa kompjuterskm otpadom.
Igre se isto recikliraju kao i hardver igramo naslove koji su tesko reciklirano smece, i jos skupo placamo. Buducnost gejminga ne vidim u velikim AAA naslovima, mozda su mobe buducnost gejminga.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku rendzer25 na korisnoj poruci:
Zuti Bar (13.6.2015)
Stara 8.6.2015, 11:01   #18
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Cim sam video temu odmah mi je na pamet pala ova slika...idealan odgovor na sve ovo . A i dex je sve fino sazeo, kvalitet grafike sada ide na osvetljenje i boje, broj poligona se povecava ali se vizuelno sve manje primecuje.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2015, 11:05   #19
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
Igre se isto recikliraju kao i hardver igramo naslove koji su tesko reciklirano smece, i jos skupo placamo. Buducnost gejminga ne vidim u velikim AAA naslovima, mozda su mobe buducnost gejminga.
Ja iskreno nisam primetio. Mislim Fifa je Fifa, COD je COD, ali izmedju ima mnogo kvalitetnih naslova, na mnogim platformama!

Mobilne igre buducnost? Ne budi smesan, najpopularnije mobilne igre su nabudzene verzije igara koje su postojale na konzolama pre 30 godina ili na hendheld konzolama pre 25.

Uostalom, grafika je uvek bila najmanje bitna stvar u igrama.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2015, 11:22   #20
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Opadanje kvaliteta grafike u igrama

kompjuterski otpad se reciklira ili odlazi u zemlje trećeg i četvrtog sveta a igre dok plaćate prodavaće se, ko voli kupiće ko ne voli neće, a ima i onih koji vole na mobilnom da se igraju to su sve velika tržišta sa milijardama prometa
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
40000(bez grafike) + 15000(monitor) milanp Šta da kupim? 37 12.11.2009 2:34
Problem sa grafickom u igrama!? B@NE Kvarovi 5 18.10.2007 18:07
Osvetljenje u igrama culer O igrama uopšte 11 22.8.2007 13:26
Poludecu Problem u igrama hajduk Grafika 4 12.4.2007 0:46
Da li postoji neka emisija o igrama? Diablo Opšta kultura 35 29.11.2006 13:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com