Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Pregled rezultata glasanja: Konzolaske igre:da ili ne
Da 101 31,37%
Ne 160 49,69%
Nek ostane kako i jeste 61 18,94%
Glasova: 322. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.10.2007, 14:34   #81
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Citat:
Carnex kaže: Pregled poruke
ajde da ti direktno odgovorim
1. odeljak Sk zvani SI (svet igara) se bavio SVIM formama video i elektronskih igara do pojave ove generacije. redovni gosti su bili PSX, SMS, Gamboy, arcade, fliperi itd... lista je duga
2. Smena generacija konzola je 6 godina. Smena generacija grafickih blize 12 meseci.
3. nije lepo? treba dakle ispuniti zelje izvesnom "xenofobicnim" krugu citalaca umesto da im ponude pregled najboljeg na trzistu? Stvarno nije lepo to tvoje razmisljanje.
Sve je to tacno i (donekle) se slazhem..
Tako da, ako se kroz 10 godina bude prichalo o protagonistima igara za Xbox ili PS kao o Minsc i Boo-u ili Vault Dwelleru danas, mozhda me josh i ubedish. Ovako - komercijalni trash rings a bell..
shrafko je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Maladikt (9.10.2007)
Stara 10.10.2007, 21:06   #82
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Sve je to tacno i (donekle) se slazhem..
Tako da, ako se kroz 10 godina bude prichalo o protagonistima igara za Xbox ili PS kao o Minsc i Boo-u ili Vault Dwelleru danas, mozhda me josh i ubedish. Ovako - komercijalni trash rings a bell..
Ovo ne shvatam. vault Dveler, Guybrush Threpwood, Leisure Suit Larry i ostali velikani PC i uopste kompjuterskih igara treba jos MNOOOOOOGO da porade da dostignu slavu najvecih zvezda konzolnih igara. Pre svega Maria i Sonica. Da ne dodajem Ryu-a, Ken-a, Samus, Cloud Strifea, Spehirota i ostale. Pa cak i skorasnji junaci su poznatiji od tvojih primera pa cak i Guybrush Threpwooda koji je mozda najveca ikona PC igara uz mozda Gordona iz Half life-a. Na primer Kratos iz God of War-a ili master Chief iz HALO-a.

Ne kazem ja da su Mario ili Sonic ista bolji likovi. Samo kada rece o tome koliko i kako se prica o kome da ti rasvetlim istinu.

Poslednja ispravka: Carnex (11.10.2007 u 19:15)
Carnex je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Carnex na korisnoj poruci:
M.C. (24.10.2007), renegade_of_funk (3.11.2007)
Stara 11.10.2007, 9:35   #83
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Neću da držim stranu nikome, ali smem da potpišem da bar 80% PC igrača ne zna ko su Minsc i Vault Dweller
voodoo_ je offline  
Stara 13.10.2007, 18:34   #84
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Emmm, igram igre od '98 ali pojma nemam ko su ti likovi
SFRJ-Forever [CG] je offline  
Stara 15.10.2007, 9:26   #85
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Neću da držim stranu nikome, ali smem da potpišem da bar 80% PC igrača ne zna ko su Minsc i Vault Dweller
Minsc: Me and my highly intelligent pet ..........BOO(stvarno bi trebalo jednom da odigram igru do kraja)
Vault Dweller: eee....ako ovo ne znam, a znam za Vault City.... mogu odma' da se upucam sa hunting rifle i nacinim critical hit
Red Dragon je offline  
Stara 17.10.2007, 0:02   #86
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Nemojte pričati napamet ako nemate drugih argumenata. Upravo je obrnuto - igre koje izađu na početku za neku konzolu su grafički mnogo lošije nego one koje dođu kasnije (npr. za Sony Toshinden i Soul Edge 2, Destruction Derby i Gran Turismo 2 , FFVII i FFVIII itd), a da je pri tom i najmatoriji Sony 100% kompatibilan sa igrom koja je poslednja izašla. PS2 je još uvek sasvim aktuelan, iako se pojavio pre skoro 7 godina. Dok grafičke kartice koje su bile aktuelne pre 6 ili 7 godina su sad više primerci za muzej nego što nešto vrede.
Ja nisam ni rekao da igre nece napredovati, samo je HW osnova ogranicena, tu nema mnogo promena dok se ne pojavi nova platforma. Kod PC-ja izvadis graficku i stavish novu. Uostalom, ja nisam pominjao graficku od sedam godina vec sam rekao da se moze produzavati zivot onoj koju vec posedujesh. Procitaj malo moj post

Aha....bash. mozda je PS2 aktuelan ovde, ali preko grane hardly.
Beagle je offline  
Stara 17.10.2007, 19:32   #87
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Opet mašiš poentu, što se može opravdati nepoznavanjem situacije

Prvo, kad god se pojavi nova konzola, ako u prvih godinu-dve programeri iskoriste polovinu potencijala hardvera, dobro je. Takva je situacija bila sa svakom živom konzolom koja se pojavila ikada. Dakle, ti imaš "isti hardver", ali se jasno uočava napredak u tehničkom kvalitetu igara tokom godina za taj uvek isti hardver, jer je potrebno vreme da se "provale" sve mogućnosti tog hardvera i da se programeri priviknu na platformu. Slično je i na PC-ju. Prošlo je godinu ili dve od pojave prvog GeForcea pa do vremena kada su igre izričito zahtevale transform & lightning u hardveru. Pixel shader kartice stigle su već 2002, a ljudi i danas furaju GeForce 4 MX pa se najkomercijalniji naslovi prave da rade i na takvim karticama. Uvek je hardver prednjačio softveru, a konzole se isto tako prave, ostavi se "lufta" i onda za koju godinu vidiš igre dosta bolje od onih iz prvog talasa.

A drugo, PS2 je do pre nekoliko meseci apsolutno dominirao po prodaji među stonim konzolama iako je star sedam godina (pratio sam izveštaje po igračkim sajtovima). A nije ni čudo, na zapadu nov košta stotinak evra, ima biblioteku od nekoliko hiljada igara, ide ko alva. Tek sad su Xbox 360 i PS3 počeli polako da se primiču kako je cena počela da opada.
voodoo_ je offline  
Stara 17.10.2007, 22:36   #88
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

@voodoo_

Za takvo stanje je mozda krivac i neforsiranje trzista (a koje je inace izrazeno kod konzola), mada sada cisto sumnjam da izlaze igre koje rade na GF4MX (mozda neka 2D, ili neka avanturica ali nikakva komercijala)

U principu, sve se svodi na isto, treba im puno vremena da provale obe platforme, mada ja vishe volim modularnost i svestranost PC-ja, konzole takve-kakve su jos uvek su ogranicene (i znam da pustaju filmove, mogu na net isl.)

A PS2 kupuju "vikendashi", onda se i gubi svrha nextgen konzole, kao platforme za igranje "besnih" igara. Pa na PS2 se uglavnom cepa PES, voznje i slicne stvari (bar ja to igram sa pozamasnim drustvom )
Beagle je offline  
Stara 19.10.2007, 16:57   #89
lucifer
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: HELL mmmuuuaaaahhhaaahhhaa
Poruke: 115
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku lucifer
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Mnogo me nervira ako igra za kozole bude opisana a izadje za pc nece da je opisu ponovo.To jest nema zahtevnosti i ostalih sitnica na primer da li je port dobar ili ne!Mislim da bi to trebalo ispraviti a i ja mozda trazim mnogo?!
lucifer je offline  
Stara 19.10.2007, 19:59   #90
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Citat:
lucifer kaže: Pregled poruke
Mnogo me nervira ako igra za kozole bude opisana a izadje za pc nece da je opisu ponovo.To jest nema zahtevnosti i ostalih sitnica na primer da li je port dobar ili ne!Mislim da bi to trebalo ispraviti a i ja mozda trazim mnogo?!
Ako bi bilo nekih znacajnijih razlika (malo verovatno) verovatno bi dobila jos jedan kratak opis...
oluja je offline  
Stara 23.10.2007, 0:46   #91
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Videcu za ove koji su protiv konzola da li ce da se zale kada naredne godine u SK osvane opis GTA IV. Mozda budu hteli da chekaju opis kad igra izadje za PC. Da li ce da se bune za Mass Effect, Fable 2, Final Fantasy XIII, Gran Turismo 5, Project Gotham Racing 4, Resident Evil 5, Silent Hill 5, Ninja Gaiden 2, Saint's Row 2, Kane & Lynch, Army of Two, Halo 3 (koji bi trebalo da bude u SK 11/2007) itd. Naravno, mozda pola ovih igara i ne budemo videli u SK, shto je i vrlo verovatno. Mnogi bi radije chitali opis nekog hiljadu puta prezvakanog i kloniranog RTS-a ili FPS-a nego npr. Metal Gear Solid 4. One 'neozbiljne' igre tipa Super Mario Galaxy, Ratchet & Clank, Dewy's Adventure, LittleBigPlanet, ne smem ni da pomenem. Da li ce u SK 11/2007 konacno izaci Metroid Prime 3? Ja znam da ne moramo imati igre za review kad i ovi na zapadu ali se ona pojavila josh krajem avgusta! Mozda smatraju da igra nije dovoljno dobra? Hmmm...i don't think so.
Nisam pristalica PC-ja ili konzola vec pristalica kvalitetnih igara. Ako nemash para da uzmesh neku od next-gen konzola (kao ja npr.) ne morash da se bunish shto se opisuju igre za sistem koji nisi u mogucnosti da priushtish. Da su igre trash, onda ok, ali ignorisati neke igrachke hitove samo zato shto su konzolashki naslovi... I ja kad sam davno u Bonusu chitao opise ps2 igara bilo je to 'kiselo grozdje', ali sam se makar igrachki obrazovao a ne samo da se u'vatim igara za PS1 pa to ili nishta. Da ne bude zabune bilo je u tom chasopisu i igara za PC, koji ja u to vreme nisam ni imao pa sam ih ipak 'gutao' i iznova i iznova ponovo chitao da bih ih igrao tek nakon duzeg vremena a ps2 sam nabavio tek pre 4 meseca. Svakim danom ce biti sve vishe i vishe igracha konzola jer su 2/3 konzole (n)ove generacije vec krekovane, shto povlachi i brdo igara sa prethodnih usled kompatibilnosti. Bice manji problem izdvojiti pochetni kapital za konzolu ali tako je bilo i sa ps2 koji se vec uveliko odomacio u nashim domovima u zadnjih godinu - dve (nazalost na zalasku karijere, ali jbg, Srbija).
M.C. je offline  
Stara 3.11.2007, 23:15   #92
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Da li ce u SK 11/2007 konacno izaci Metroid Prime 3? Ja znam da ne moramo imati igre za review kad i ovi na zapadu ali se ona pojavila josh krajem avgusta! Mozda smatraju da igra nije dovoljno dobra? Hmmm...i don't think so.
MP3 se pojavio tek 26. Oktobra kod nas u Evropi, tako da se nadam da ce biti u sledecem broju SK.

Sto se tice opisa ja sam totalno za to da se opisuju sto vise igara i za sto vise platformi i zato ne bi bilo lose da pocne neko da opisuje i igre za Nintendo DS.
renegade_of_funk je offline  
Stara 2.3.2008, 12:18   #93
The Flying Dutchman
Član
 
Član od: 25.2.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 39
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 20 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Нисам неки љубитељ конзола,али мислим да треба да остане status quo,да не би кукали они на Emulation Galaxy-ју.
The Flying Dutchman je offline  
Stara 2.3.2008, 12:51   #94
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Ljudi, bolje je šest strana konzolnih igara nego šest strana reklama.
voodoo_ je offline  
Stara 2.3.2008, 13:15   #95
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Wink Re: Konzolaske igre: da ili ne

Pa ne znam bas....Novine se zovu SVET KOMPJUTER.Vise bih voleo da ima jos stranica o PC programima ili igram nego PS2...
Isko je offline  
Stara 2.3.2008, 13:19   #96
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Opet ista priča ko pre pola godine ima i mobilnih telefona u njemu pa nikom ništa. A konzole su isto kompjuteri, po svojoj organizaciji, strukturi i načinu funkcionisanja.
voodoo_ je offline  
Stara 18.5.2008, 8:17   #97
HaveBreak
Veteran
 
Član od: 27.4.2008.
Lokacija: Αικατερίνη
Poruke: 1.120
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Ljudi, bolje je šest strana konzolnih igara nego šest strana reklama.
U potpunosti se slazem sa tobom.Opisom igre za konzolu mozemo otici ,ako doticnu ne posedujemo kod kuce,da odemo u igraonicu i isprobamo tu igru.Mozda bi SK trebao da promeni naziv u "Svet Tehnologija".Nemojte me banovati zbog ovoga samo se salim
HaveBreak je offline  
Stara 18.5.2008, 18:15   #98
nex999
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Lokacija: Cacak
Poruke: 248
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 152 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Ja sam protiv opisa konzolnih igara -izuzev- onih "ekskluziva"...

Tako ce se izbeci opisi kao sto je bio onaj za Lost Planet u kome se tvrdi da ta igra izgleda nevidjeno i da je enormno dobra, i da PC takvu igru nece videti...

...a video je, tipa, par meseci kasnije
nex999 je offline  
Stara 18.5.2008, 19:43   #99
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Citat:
nex999 kaže: Pregled poruke
Ja sam protiv opisa konzolnih igara -izuzev- onih "ekskluziva"...

Tako ce se izbeci opisi kao sto je bio onaj za Lost Planet u kome se tvrdi da ta igra izgleda nevidjeno i da je enormno dobra, i da PC takvu igru nece videti...

...a video je, tipa, par meseci kasnije
Upravo tako.
Iilija64 je offline  
Stara 18.5.2008, 19:53   #100
ForceCommander
Član
 
Član od: 28.4.2008.
Lokacija: Arrakis
Poruke: 277
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Slažem se sa nex999.
ForceCommander je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ForceCommander na korisnoj poruci:
player1 (19.5.2008)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Obavezne igre sa PS2 The mighty Boo Konzole 38 14.7.2008 18:59
Najbolje igre 2006. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 73 1.7.2007 16:22
Da li ove igre rade na Visti? MiroslavNW Operativni sistemi 5 11.4.2007 17:49
Igre za Amigu kokoko Stare igre 8 18.11.2006 9:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com