Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.8.2009, 23:18   #221
Stojke937
Novi član
 
Član od: 21.8.2009.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 16
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Ja odavno koristim avast, isprobao sam i ostale( i to na rok od mesec dana avg i mesec avira) ali avast je najbolji. Updejtuje se veoma cesto, sto je vrlo vazno, i ima dobre mogucnosti podesavanja, pa ako se dobro podesi za svakoga je savrsen. Ne kazem da su ostali losi, ali iz mog iskustva avast je najbolje resenje.
Stojke937 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 23:20   #222
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

realno avg 7.5 free verziija je bila (i ostala) najbolja. kad buu poceli da rade na beti 9.0 ima se 'kljucim
EDIT: Izasla 9tka
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 0:24   #223
flash111
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
AVG me nervira sa gomiletinom svojih "protektivnih" modula i što moram da brljam po opcijama ako poželim da iz nekog razloga privremeno isključim real-time zaštitu. A i realno da se ne lažemo, upropastili su ga sa poslednjim verzijama, od brzog i efikasnog antivirusa nastade kršina neopevana.
Dakle Avast (tj ja bih ti preporučio Aviru jer je super, al kad već pitaš Avast vs AVG, onda samo ono što nije AVG )
AVG je najbolji!!!!!!
moj xp radi sa njim od 20.08.2008 i ajde sad ti meni krshina pa josh i da chitaju ljudi koji nisu probali, a ono kao avira super propustila mi 7 trojanca po netu na probu u roku od 10 dana, uh kad vidim ovo......
flash111 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 9:23   #224
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Tebi je bolje da naučiš gde treba da klikćeš a gde ne kad odeš na internet. Sedam trojanaca, alal ti vera. Pa moj mlađi brat, kome je kompjuter sastavljen isključivo za potrebe igara i zezanja po internetu, za godinu dana nije navukao NIJEDAN trojanac ili virus (skenirano sa nekoliko antivirusa). Lepo sam mu rekao čega da se pazi na internetu i na šta ne treba da klikće, šta treba da instalira a šta ne, isključio sam mu autoplej i rekao da USB diskove prvo skenira pre nego što ih otvori u My Computeru, i sve je u savršenom redu. Džaba vam svi antivirusi kad nemate elementarno poznavanje "pravila ponašanja" kad izlazite na internet.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 10:14   #225
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

@Okac:

Sophos je antivirus koji je namenjen za korporativne korisnike i firme, tamo važe mnogo drugačija pravila rada nego kod kuće. Iskreno, davno sam ga probao, pa nemogu da dam neke informacije kakav je u radu sada, mislim na ponašanje na kompu, koliko zauzima resursa, koliko zna da smara korisnika i sl.

Od druga dva pomenuta, znam da danas mnogi idu na Avast, nekako im je manje napadan, lakši za upotrebu, na samom sajtu firme lako je naći i verziju na srpskom, mada je opet sve to pitanje navike. Lično, meni on više odgovara. Malo zauzima resurse, ima lak i jednostavan interfejs, ima vrlo čest update sa neta i ono što je za mnogem pa i mene bitno, taj update je malih dimenzija (dakle, nikada nije tipa 4-5 Mb kao kod nekih, već vrlo mali), ne smara korisnika previše, dosta je pouzdan u radu. Znam mnogo ljudi koji su vrlo zadvoljni sa njim, pa .... Možda je najbolji način da vidiš kako radi da ga instaliraš i probaš, vidi dali si zadovoljan i ako jesi zadrži ga.

Ono što je bitno reći je ovo, uz njega stavi neki firewall obavezno, ima još nekoliko programa koji su dobri za stavljanje, naći ćeš prodloge vrlo brzo. I najbitnije, pazi šta rtadiš na netu i šta instaliraš, jednostavno, nema tog antivirusa koji će te spasti od najnovijih virusa ako sam ne paziš.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
Okac (27.8.2009)
Stara 27.8.2009, 11:01   #226
Keki
Veteran
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Odžaci ಠ_ಠ
Poruke: 640
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 280 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Malo zauzima resurse,
Uf,mozda na jekim masinama,ali na starijim konfiguracijama (nekoliko godina) ume prilicno da uspori rad na pocetku.Avira manje zauzima ali nema opcije kao Avast.Sve ostalo se slazem.
Keki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 11:57   #227
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

ako zelite spor racunar i racunar bez interneta avg 9.0 beta je idealno resenje
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 18:03   #228
Okac
Novi član
 
Član od: 28.1.2008.
Lokacija: Ovča_Beograd
Poruke: 19
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

[quote][/Ono što je bitno reći je ovo, uz njega stavi neki firewall obavezno, ima još nekoliko programa koji su dobri za stavljanje, naći ćeš prodloge vrlo brzo.]
Da li je Windows firewall dovoljno dobar ili ga treba menjati
Okac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 20:47   #229
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Win Firewall, vrlo triki pitanje . Zašto? Pa, on po def kako je podešen ne predstavlja nešto dobru zaštitu, a samo podešavanje njega je prava mala avantura koja podrazumeva da znaš šta podešavaš i zašto. Kad se ručno podesi, zna da bude dosta dobar, ali ovako po def nije nešto bog zna što. U svakom slučaju, većina ljudi jednostavno preporučuje da se mimoiđe.

Jednostavnije rešenje koje mnogi lepo primenjuju je instalacija nekog besplatnog firewalla. Mislim da će ovaj link da te zadovolji:

http://www.techsupportalert.com/best-free-firewall.htm

Pomenuta su 4 odlična firewalla koje bi ti svako pomenuo na ovaj ili onaj način. Svaki od njih je po ocenama na dosta mesta dobar produkt koji spada u vrh i koji odrađuje posao kako treba. Članak je dobar jer daje opis samih firewallova, svaki od njih je opisan, date zamerke pa može da se bira. Imaš niže na stranici brz pregled za odabir proizvoda.

Ovde na forumu, većina ljudi će ti kao predlog dati Comodo, jednostavno pokazao se kao odličan proizvod koji je u vrhu po karakteristikama, mada traži vreme za obuku i malo znanja. Nije baš najpregledniji ali opet, vredi se malo pomučiti. Inače dolazi u sklopu celog paketa koji obuhvata i njihov antivirus pa pri instalaciji treba odabrati samo instalaciju firewalla, i mnogi kažu da je zbog komfora rada na kompu poželjno isključiti pri instalaciji opciju Defense+ (ili bar smanji nivo podešavanja njega). Mada, ni ostala 3 kandidata nisu za bacanje, naprotiv. Razlike u zaštiti su vrlo male.

Lično, koristio sam dva od pomenutih, Comodo i PC Tools Firewall Plus i oba su me zadovoljila, ovaj drugi mi je bio manje napadan i da manje opterećuje sistem, mada imam utisak da Comodo ima više opcija koje mogu da se podese prema potrebi ali opet, treba ih pronaći.

@Keki:

E sad, mani bilo koji se ne oseća na kompu. Jednostavno, Quad core sa 4 Gb rama pa ... . Dakle, nije baš da sam etalon za starije konfiguracije, moram da priznam.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 21:57   #230
Keki
Veteran
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Odžaci ಠ_ಠ
Poruke: 640
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 280 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
@Keki:

E sad, mani bilo koji se ne oseća na kompu. Jednostavno, Quad core sa 4 Gb rama pa ... . Dakle, nije baš da sam etalon za starije konfiguracije, moram da priznam.
Pa vama sa jakim kompovima je sve jedno,ali ima dosta nas koji smo sa krsevima te se trudimo da izvucemo mnogo za malo. I ako je Avira "laksa",Avasta vise volim,i sve sto si za njega rekao se potpuno slazem.
Keki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2009, 17:28   #231
rista.car
Član
 
Član od: 30.8.2009.
Lokacija: leskovac
Poruke: 31
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

ej ljudi a za koji ste sigurni da moze da cisti dotadasnje viruse koje su vec u kompijuteru ... imam jednog trojanca u kompu neznam odakle mi ...
rista.car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2009, 9:11   #232
flash111
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

e nemoj ti meni tebra, za ponashanje, ja ovde govorim o iskustvu, i ne foliram neke zvake... ono kao krshina, brate znash sve shto neko iskusi odma pravila... jako neozbiljno!
flash111 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2009, 9:37   #233
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Научи да се изражаваш па попуј. Авира је одличан АВ, а то што је теби пропустила тамо неке тројанце (ако их је уопште она пропустила) говори о твом "знању". Прочитај пажљиво voodoo_-ов пост још једном.
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2009, 14:03   #234
flash111
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
Orvel kaže: Pregled poruke
Научи да се изражаваш па попуј. Авира је одличан АВ, а то што је теби пропустила тамо неке тројанце (ако их је уопште она пропустила) говори о твом "знању". Прочитај пажљиво voodoo_-ов пост још једном.
super, milina, ovo je strava, vrvi od znanja, sve sami popovi...
ma avg je najbolji hteli vi to da prihvatite ili ne, od kako je u kompu nema virusa, naravno za kompove od pre hrista ne godi, ali smece ide u smece, a ne na radnom stolu..... milina mi brate kada me kritikuju, oni koji manje znaju, odnosno koji su samouvereni....
flash111 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2009, 14:08   #235
flash111
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

avg ili avast, povremeno zameniti i proveriti komp, vrlo prosto, ali kod nekih textova, shto da bude prosto, pitanje je vishe shta mi to dokazujemo, pamet, ne ne ne, samo iskustvo i to neko chita i ko manje zna i ko malo vishe, oni koji vishe znaju ne posecuju bash ovaj forum! xe xe
flash111 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2009, 15:29   #236
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
flash111 kaže: Pregled poruke
super, milina, ovo je strava, vrvi od znanja, sve sami popovi...
ma avg je najbolji hteli vi to da prihvatite ili ne, od kako je u kompu nema virusa, naravno za kompove od pre hrista ne godi, ali smece ide u smece, a ne na radnom stolu..... milina mi brate kada me kritikuju, oni koji manje znaju, odnosno koji su samouvereni....
Нико није рекао да је неки АВ најбољи, то је ствар, да кажем, укуса. Ти си прогласио АВГ за најбољи, хтели ми да прихватимо или не. Веома аргументовано, нема шта. Ово за компове од пре Христа и посебно део везан за смеће и радни сто не схватам.

Citat:
flash111 kaže: Pregled poruke
avg ili avast, povremeno zameniti i proveriti komp, vrlo prosto, ali kod nekih textova, shto da bude prosto, pitanje je vishe shta mi to dokazujemo, pamet, ne ne ne, samo iskustvo i to neko chita i ko manje zna i ko malo vishe, oni koji vishe znaju ne posecuju bash ovaj forum! xe xe
Стави се у позицију да читаш нечији пост који је овако написан. Како ћеш знати шта је писац хтео да каже? Још једном:

Citat:
Orvel kaže: Pregled poruke
Научи да се изражаваш...
Едит: Нисам ти ја никакав брат.
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2009, 16:13   #237
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

@flash111:

Prvo da kažem nešto oko starih kompova, i oni su kompjuteri, nekima dobro služe i neki netraže više od toga što imaju. Dakle, i za njih treba da antivirus radi na normalan način. I verovao ili ne, ti kompjuteri su verovatno većina kod nas i u svetu. I tu definicija smeće je za kantu a ne za sto nema mesta, po toj formi i ja lako mogu da kažem da je tvoj komp smeće i da je za kantu jer ako je to mašina koja je kod tebe u potpisu, za moj komp je vrlo zastarela danas. A to nema smisla niti je lepo ponašanje, moramo da se složimo oko toga. Svakom treba pomoći koliko smo u mogućnosti i koliko nam znanje dozvoljava.

Dalje, ovde retko ko popuje ili se pravi pametan, jednostavno, ljudi su naveli po kom obrascu mora da se ponaša i koji su glavni načini zaštite na netu. A glavna brana od napasti na netu si ti sam. Ako sam ne pokušaš da se zaštitiš, i ne koristiš malo osnovna pravila ponašanja, tad i tu ništa ne pomaže. Pa ni famozni antivirus koji si stavio. Od tebe samog neće te spasti ništa i to je ono što ljudi moraju da nauče, da se ne oslanjaju bezrezervno na program. To je poenta postova.

Dalje pitanje oko onih koji su na ovom sajtu i koliko oni znaju i gde oni postuju, i dali svraćaju ovde oni koji nešto znaju, mislim da je vrlo glupo. Jednostavno, mnogi drugi časopisi nemaju ovoliko razgranat forum kao što ima SK, i to nešto govori o njemu. Ima dosta mesta na netu i dosta foruma, ja lično znam nekoliko mesta na kojima su sve "pametni" i gde niko ništa neće da pomogne, gde početnike ismeju za otprilike par minuta. dali je to pomoć nekome? Ne. To je mesto dokazivanja ko je tu ko, i kome je veći. Ovde, ima dvoljno ljudi koji znaju dosta, nemoraju da znaju previše ali znaju dovoljno da pomognu i najvažnije, to hoće. Iskustvo je tu da im pomogne da predlože rešenje koje odgovara stadijumu znanja onoga ko traži pomoć.

Iskreno, mislim da si malo isprovocirao mnogo ljudi, koji su ovde dosta dugo, i koji su mnogima pomogli, manje ili više. Sve to iskreno, nije bilo potrebno. Lepo je imati svoje mišljenje, imati svoje favorite, ali nije neophodno to zastupati na način na koji si to uradio. Malo pažnje oko toga šta pišeš obezbeđuje izbegavanje nesporazuma i bespotrebne prepirke. Jednostavno, neproduktivna prepucavanja koja nikome ne pomažu, a ovde bi trebalo da se ljudima pomogne i da mogućnost izbora. Razmislimo svi malo o tome.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2009, 10:30   #238
aco95
Član
 
Član od: 5.9.2009.
Poruke: 123
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 11 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

avast je najbolji antivirus
koristio sam nod 32 i veoma je los antivirus
znam po iskustvu znaci instaliram ja nod 32 na svjese instaliran windows nakon 30 dana padne sistem da ne povjerujes
onda sam instalito avg on je nesto boji ali isto nije nesto pao mi je sistem
onda sam instaliro avast negdje ljeto 2008 i jos mi nije pao sistem
koristoio sam i pandu antivirus

Ubedljivo najbolja kombinacija.
avast+Malwarebytes' Anti-Malware+HijackThis
A HijackThis za one sa specijalnim potrebama, kad im ni antivirus vise ne pomaze
Samo nemojte HIjackThs koristiti sami, bolje pitajte nekog ko zna

Proverite da li je vas Antivirus stvarno dobar

Otvorite Notepad, ko nezna gde je Start > Run > notepad
Kopirajte ovo unutra Copy > Paste

X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*

Snimite pod imenom laznivirus.exe bilo gde na racunaru, najbolje Desktop.

Antivirus bi odmah trebao da vam prijavi virus! Ako to ne uradi, odmah ga menjajte.
Moj Avast je istog momenta proradio i dao mi obaveštenje da li da briše zaraženi fajl

Super fora a?

imam komp od 99

Poslednja ispravka: aco95 (6.9.2009 u 10:40)
aco95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2009, 10:36   #239
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

ta fora je jos od pre hrista svi antivirusi ce ga detektovati
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2009, 10:47   #240
aco95
Član
 
Član od: 5.9.2009.
Poruke: 123
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 11 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

prije hrista
pa nod 32 ga nije ga naso kao ni avg
aco95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
antivirus, besplatni antivirus, freeware

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Који mp3 плејер да купим? Akumu Šta da kupim? 34 3.5.2008 20:27
TRUST SP-3300M 2.1 ili Philips SPA2300? NikolaT Zvuk na računaru 5 15.4.2008 17:29
Који ЛЦД ТВ купити? sablja ŠDK - Grafika 29 28.2.2008 21:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com