Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.3.2007, 13:52   #101
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Pixel Shader 2.0 je osobina grafičke karte. Ako nemaš imalo noviju kartu, zaboravi, mada sam video da ima neko rešenje, ali moram pronaći.
Imam Sapphire ATI Radeon 9200 128Mb DDR TVO DVI 128-bit, jel to moze da iznese igru ili moramnovu da kupim? Jer kad pustim pocne uvod i posle mi kaze 128mb video memory da je potrebno da bi igrao a ja to imam imam i directX9.0c i jedino jos instiliran Madden NFL 07. Pomoc!?!??
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2007, 15:35   #102
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Da li neko zna kako da mi ostale drzave ne pobegnu u tehnologiji?
Ulozio sam po trecinu onih slajdera na Government, Production i Land i opet mi svi beze u land tehnologiji negde oko 1485 (igram sa Austrijom od pocetka)
Iako sam osvojio skoro pola evrope nikako da unapredim land tehnologiju za 1
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2007, 16:02   #103
Martok
Veteran
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: U Gostima
Poruke: 844
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 302 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Kolika ti je inflacija? Ako je velika onda ti je i cena sledeceg nivoa (iz bilo cega) porasla, pa zato kasnis za ostalima.
Martok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2007, 16:09   #104
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Inflacija mi je negde oko 3% pa ne verujem da je zbog toga. Inace ona military drill doktrina je mnogo dobra, sa njom sam pobedio visestruko jacu poljsku vojsku. Bohemia, moj vazal, svedena na 2 teritorije, pobedila je madjare koristeci tu Nacionalnu Ideju.
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2007, 17:56   #105
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Imam Sapphire ATI Radeon 9200 128Mb DDR TVO DVI 128-bit, jel to moze da iznese igru ili moramnovu da kupim? Jer kad pustim pocne uvod i posle mi kaze 128mb video memory da je potrebno da bi igrao a ja to imam imam i directX9.0c i jedino jos instiliran Madden NFL 07. Pomoc!?!??
Aman ljudi pomazite, imam ovaj problem igra mi stoji instalirana a igra mi se ne vidim na oci, Ako ima neko dobar nek mi kaze sta da radim.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2007, 20:06   #106
JeSuis
Član
 
Član od: 18.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 274 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Imam Sapphire ATI Radeon 9200 128Mb DDR TVO DVI 128-bit, jel to moze da iznese igru ili moramnovu da kupim? Jer kad pustim pocne uvod i posle mi kaze 128mb video memory da je potrebno da bi igrao a ja to imam imam i directX9.0c i jedino jos instiliran Madden NFL 07. Pomoc!?!??
Pogledaj na ovom forumu, pod Test Run > Grafika, sortirane su graficke karte prema prerformansama. Tvoja karta je prema toj lestvici niže rangirana nego NVidi-ine kartice serije 6000, što se preporučuje kao minimum da bi igra radila iole prihvatljivo...Ja nisam neki stručnjak za te brojke, možeš sve to i sam proveriti u slučaju da sam ja tu nešto pobrkao, ali mislim da nisam.
Na sajtu igre piše: 128MB Video Card with Hardware T&L and support for Pixelshader 2.0 or better

Tako da ako nemaš hardware T&L (šta god to bilo) i Pixelshader 2.0 normalno je da neće da ti radi...- proveri performanse svoje karte...

Jedini moj savet jeste da probaš da skineš nove drajvere ako ih već nemaš, a ako neće ni tada, jbg...kupi novu kartu...

Citat:
Da li neko zna kako da mi ostale drzave ne pobegnu u tehnologiji?
Ulozio sam po trecinu onih slajdera na Government, Production i Land i opet mi svi beze u land tehnologiji negde oko 1485 (igram sa Austrijom od pocetka)
Iako sam osvojio skoro pola evrope nikako da unapredim land tehnologiju za 1
Probaj da unajmiš savetnika iz oblasti koju hoćeš da guraš što više...Možeš i dvojicu (ako ih nadješ)...
JeSuis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2007, 11:08   #107
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
Geronimo kaže: Pregled poruke
Da li neko zna kako da mi ostale drzave ne pobegnu u tehnologiji?
Ulozio sam po trecinu onih slajdera na Government, Production i Land i opet mi svi beze u land tehnologiji negde oko 1485 (igram sa Austrijom od pocetka)
Iako sam osvojio skoro pola evrope nikako da unapredim land tehnologiju za 1

Svaki put kada osvojis teritoriju, povecava ti se cena tehnologije. Znaci, sto vise teritorija - duze istrazivanje. To ne bi bio toliko problem da ne zaradjujes manje (30%) ako nije tvoja religija i jos 30% ako nije tvoja kulturna grupa i jos nemas onih 90% posto ti nije core teritorija (pretpostavljam da nije posto si na pocetku).

Znaci 2 teritorije cija je osnova 10 dukata. Na prvoj imas core (+90%), tvoje je religije (+30%) i tvoje je kulture (+30%).
to je znaci 10 + 9 + 3 + 3

Drugu teritoriju si recimo osvojio srbiju. Jos uvek ti nije core i ima drugu religiju i drugu kulturu. Znaci samo 10 dukata od nje... A duplirala se cena. Tako manje drzave mogu da ostanu u koraku sa velikima.

Naravno, ima i veze i bogatstvo provincija. Bolje da imas 4 bogate teritorije nego 20 siromasnih (grain i tako to)...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2007, 15:22   #108
JeSuis
Član
 
Član od: 18.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 274 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Jedna od stvari koje me nerviraju kada igram sa Srbijom jeste i nenormalno mali broj Advisor-a (savetnika) koji stoje na raspolaganju...Mislim da je nesrazmeran u odnosu na druge okolne države na našu štetu...
Izvršio sam neke prepravke, i sada na poočetku igre tj. 1453 Srbija nije u ratu sa Otomanima, već sam rat premestio na leto 1454...uostalom kako je i bilo. Dodao sam Kosovo, koje jeste bilo Srpsko do 1455, kada je na jesen palo Novo Brdo... I još neke minorne kozmetičke prepravke (ko da sam ja pa neki ekspert da menjam nešto značajnije)...
Jedino ništa nisam uspeo sa savetnicima da uradim, prvenstveno jer mi nedostaju činjenice tj. ljudi koje bi dodao kao Srpske advisor-e...

E sad, ako iko zna neki sajt (jbg...kući nemam neku literaturu koja bi mi pomogla, a u narodnu biblioteku neću skoro) gde bih mogao nešto više da saznam o značajnijim ljudima Srbije neposredno pred, i nakon sloma Srpske države, bio bih mu veoma zahvalan... Da nađem nekoliko značajnih ili umetnika, ili prosvetitelja, ili diplomata(ako ih je bilo), ma bilo šta...(osim hajduka i odmetnika)...

Možda je bezveze da i sam ovo ne znam, ali nekako ne mogu da se setim nikoga pre Dositeja...a ne znam gde da tražim...
JeSuis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2007, 19:17   #109
SRB_RUSS
Član
 
Član od: 7.9.2006.
Lokacija: Magna Serbia
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
JeSuis kaže: Pregled poruke
Jedna od stvari koje me nerviraju kada igram sa Srbijom jeste i nenormalno mali broj Advisor-a (savetnika) koji stoje na raspolaganju...Mislim da je nesrazmeran u odnosu na druge okolne države na našu štetu...
Izvršio sam neke prepravke, i sada na poočetku igre tj. 1453 Srbija nije u ratu sa Otomanima, već sam rat premestio na leto 1454...uostalom kako je i bilo. Dodao sam Kosovo, koje jeste bilo Srpsko do 1455, kada je na jesen palo Novo Brdo... I još neke minorne kozmetičke prepravke (ko da sam ja pa neki ekspert da menjam nešto značajnije)...
Jedino ništa nisam uspeo sa savetnicima da uradim, prvenstveno jer mi nedostaju činjenice tj. ljudi koje bi dodao kao Srpske advisor-e...

E sad, ako iko zna neki sajt (jbg...kući nemam neku literaturu koja bi mi pomogla, a u narodnu biblioteku neću skoro) gde bih mogao nešto više da saznam o značajnijim ljudima Srbije neposredno pred, i nakon sloma Srpske države, bio bih mu veoma zahvalan... Da nađem nekoliko značajnih ili umetnika, ili prosvetitelja, ili diplomata(ako ih je bilo), ma bilo šta...(osim hajduka i odmetnika)...

Možda je bezveze da i sam ovo ne znam, ali nekako ne mogu da se setim nikoga pre Dositeja...a ne znam gde da tražim...

Konstantin Filozof, radio na dvoru Stefana Lazarevica inace poreklom Bugarin

Napisi koliko njih i kog profila ti trebaju pa cu se probati da pronadjem. samo ces morati da sacekas dan dva.
SRB_RUSS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2007, 21:01   #110
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Europa Universalis 3

Igram sa Rusijom jer sam resio da potrebim muslimane... I koliko ih ima Bog te mazo.. Pa skoro cela Azija obrezana! Rusija mi je ona prava alkoholicarska - bedna, a velika. Cepam se sa Krimom, Zlatnom Hordom i onim Kasusom ili kako vec (ne kucam na mom kompu). Ma samo da dodjem do Osmanlija, **** cu da im osurim.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 9:42   #111
JeSuis
Član
 
Član od: 18.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 274 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
SRB_RUSS kaže: Pregled poruke
Konstantin Filozof, radio na dvoru Stefana Lazarevica inace poreklom Bugarin

Napisi koliko njih i kog profila ti trebaju pa cu se probati da pronadjem. samo ces morati da sacekas dan dva.
Mislim da nije bio živ 1453 kada ova igra počinje...Pogledao sam na nekoliko mesta, i nigde ne mogu da nađem datum njegove smrti...

Ako misliš da imaš odakle, probaj da potražiš...Nebitno da li su književnici, diplomate, sveštena lica...samo da su imali neki uticaj (pozitivni) na Srpski narod u vreme u kojem su živeli. Potraži sve koje možeš za period 1450-1800, nije bitno koliko njih, u svakom slučaju ih nema puno....

Dobra je ovo prilika da se sazna nešto što se nezna...
JeSuis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 11:30   #112
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
Igram sa Rusijom jer sam resio da potrebim muslimane... I koliko ih ima Bog te mazo.. Pa skoro cela Azija obrezana! Rusija mi je ona prava alkoholicarska - bedna, a velika. Cepam se sa Krimom, Zlatnom Hordom i onim Kasusom ili kako vec (ne kucam na mom kompu). Ma samo da dodjem do Osmanlija, **** cu da im osurim.

Ja igram sa Francuskom, Trenutno se koljem sa indijancima... Cherokee su žilavi . A čim saznam kako se to radi, konvertovaću Francusku da bude pravoslavna...
BTW, cilj mi je da s*ebem Osmanlije, te da razvijem Srbiju
A odo ja sad da širim horizonte, tj. granice...
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 15:11   #113
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
M1los kaže: Pregled poruke
Ja igram sa Francuskom, Trenutno se koljem sa indijancima... Cherokee su žilavi . A čim saznam kako se to radi, konvertovaću Francusku da bude pravoslavna...
BTW, cilj mi je da s*ebem Osmanlije, te da razvijem Srbiju
A odo ja sad da širim horizonte, tj. granice...
Ne mozes se konvertovati iz katolicke u pravoslavnu veru. Osim ako ne modujes igru...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 0:00   #114
Renee
Banned
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Forum Sveta Kompjutera
Poruke: 871
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 123 puta na 88 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Renee
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Patch 1.2.1 je na netu.

Patch donosi poboljšanja u vezi sa gameplayom popravlja multiplayer sistem i mnogo drugog.

Veličina:17.6MB
Renee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2007, 22:21   #115
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Europa Universalis 3

Igrao sam sa tim patchom i moram da priznam da je gameplay dosta poboljasan. Sada kada gledate informacije o nekoj naciji, podaci poput sa kim je u savezu je napisano zutim slovima tako da je dosta preglednije. Takodje, pirati su dooosta aktivniji i koriste samo najteze brodove. Kolonista je jeftiniji - tamo gde je nekada bio 180 zlatnika sada je 30. Mada, sa druge strane, urodjenici su dosta agresivniji. Ubacena je i opcija za iskljucivanje "lepe" vode. Sve u svemu samo 17mb.

Trenuto igram sa Castilleom i moram da kazem da je vrlloo interesantno. Portugalija mi je saveznik i zajedno kolonizujemo ceo svet, dok zajedno sa Engleskom se spremam za rat protiv Francuza koji imaju izuzetno jaku pesadiju ali vrlo slabi u pomorstvu. A i imaju problema sa rebelsima. Skoro sam anexirao svog vazala pa sada vise nije Castille nego Spanija. Mada mislim da sam preterao sa ulizivanjem papi - jedini sam njegov saveznik i drzim sve kardinale.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2007, 11:56   #116
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Europa Universalis 3

Samo da vas potsetim da EU3 ima gomilu modova i neki su vrlo dobri. Pregled svih modova mozete naci ovde:
Modovi

Variraju od onih koji poboljsavaju preglednost mape i modifikuju je do krupnih promena u vezi sa istorijom.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2007, 16:14   #117
NukEr_AbS
Novi član
 
Član od: 17.7.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Za sve one koji nisu znali hardware T&L znaci hardware transformation and lighting a to imaju sve kartice...Inace,igra je jako dobra i nadam se da ce zaziveti preko neta.
NukEr_AbS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2007, 11:30   #118
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

imam athlon 2000+, radi na 1.6, 512ddr, i radeon 9200! hoce li raditi normalno?
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 19:26   #119
JeSuis
Član
 
Član od: 18.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 274 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Pogledaj početak ove strane gde se već neko žali da neće da radi kako treba sa tom grafičkom kartom...
JeSuis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 21:14   #120
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

EU3 zahteva karticu sa min. 128MB RAM-a...ispod toga nece ni da se pokrene...kod tebe ce raditi
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Belfegor (3.5.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
europa universalis, evropa, hoi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com