Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.7.2007, 14:03   #141
ubuntu
Novi član
 
Član od: 1.7.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Veliki sam ljubitelj EU3

Imam dva pitanja.

1. Kako da anektiram dve susedne drzave Rim i Veneciju. Osvojio sam sve u njihovom posedu osim maticnih zemalja ali mi opet ne daje mogucnost aneksije???

2. Kako da postanem deo Svetog Rimskog Carstva? I kako da postanem car? Gde da posaljem prijavu za kandidovanje

Inace sa Srbijom sam osvojio Austriju Italiju i pola Madjarske.

Poslednja ispravka: ubuntu (1.7.2007 u 16:24)
ubuntu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2007, 15:02   #142
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Zna li neko neki dobar vodic za ovu igru. Tek sam poceo a ne mogu da se snadjem.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2007, 16:51   #143
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

1. Колико сам ја чуо то мора постепено. У серији ратова. Тек када их сведеш на последњу провинцију можеш их анектовати. За сада закључи мир и узми им што више територије можеш.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2007, 17:19   #144
ubuntu
Novi član
 
Član od: 1.7.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
4th Dimension kaže: Pregled poruke
1. Колико сам ја чуо то мора постепено. У серији ратова. Тек када их сведеш на последњу провинцију можеш их анектовати. За сада закључи мир и узми им што више територије можеш.
Pa to sam i uradio Sveo sam ih na jednu poslednju teritoriju... i nemam opciju da anektiram.
ubuntu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2007, 17:58   #145
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Zna li neko neki dobar vodic za ovu igru. Tek sam poceo a ne mogu da se snadjem.
http://www.europa-universalis.org/wi...itle=Main_Page

Imas i Country Guides, skrecem paznju na moj vodic za Srbiju za koji bih voleo da cujem kritike...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
masteri (3.7.2007), The mighty Boo (1.7.2007)
Stara 1.7.2007, 17:59   #146
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
ubuntu kaže: Pregled poruke
Pa to sam i uradio Sveo sam ih na jednu poslednju teritoriju... i nemam opciju da anektiram.
Verovatno nisi. Uglavnom sve evropske zemlje imaju po koju koloniju u Americi (ponekad i u africi). Pronadji i unisti ili aneksiraj tu koloniju/grad i moci ces da ih aneksiras.

Holy Roman Emperor, mozes postati tek ako si clan Svetog Rimskog Carstva... Elektori (obicno 8) biraju izmedju zemalja clanica i onaj ko dobije najvise glasova postaje Emperor.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2007, 18:55   #147
ubuntu
Novi član
 
Član od: 1.7.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Verovatno nisi. Uglavnom sve evropske zemlje imaju po koju koloniju u Americi (ponekad i u africi). Pronadji i unisti ili aneksiraj tu koloniju/grad i moci ces da ih aneksiras.

Holy Roman Emperor, mozes postati tek ako si clan Svetog Rimskog Carstva... Elektori (obicno 8) biraju izmedju zemalja clanica i onaj ko dobije najvise glasova postaje Emperor.
Kako postati clan SRC?
ubuntu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ubuntu na korisnoj poruci:
101st Airborne (1.7.2007)
Stara 1.7.2007, 23:18   #148
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

'bem ti ovo dugme za zahvaljivanje, uvek njega nabodem umesto brzog odgovora
Elem, mozes da postanes kandidat za Emperora, iako ne i formalno clan HRE tako sto ces pripojiti sebi neku provinciju koja je u sastavu Carstva (granice HRE mozes da vidis na Imperial mapmodu u donjem desnom uglu). Potrebno je da imas najvise glasova medju elektorima, ali pored toga potrebno je da austrijski monarh umre bez direktnog naslednika, tj da se u Austriji formira Regency council da bi bio odrzan novi izbor.

Nevezano za ovo, najbolja stvar koju sam u zivotu uradio je sto nisam poceo da igram EU3 pre nego sto sam dao obligacije...zaraznije je meni i od drugog dela, posebno kad das sebi neki cilj tipa ujedini Italiju ili proteraj/pokrsti muslimane u severnoj Africi
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2007, 2:51   #149
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
101st Airborne kaže: Pregled poruke
'bem ti ovo dugme za zahvaljivanje, uvek njega nabodem umesto brzog odgovora
Elem, mozes da postanes kandidat za Emperora, iako ne i formalno clan HRE tako sto ces pripojiti sebi neku provinciju koja je u sastavu Carstva (granice HRE mozes da vidis na Imperial mapmodu u donjem desnom uglu). Potrebno je da imas najvise glasova medju elektorima, ali pored toga potrebno je da austrijski monarh umre bez direktnog naslednika, tj da se u Austriji formira Regency council da bi bio odrzan novi izbor.
Nevezano za ovo, najbolja stvar koju sam u zivotu uradio je sto nisam poceo da igram EU3 pre nego sto sam dao obligacije...zaraznije je meni i od drugog dela, posebno kad das sebi neki cilj tipa ujedini Italiju ili proteraj/pokrsti muslimane u severnoj Africi
Nema to veze. Imperator se bira svaki put posle smrti prethodnog...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2007, 9:54   #150
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Pa mozda formalno, ali dok se to nije desilo u Austriji ja (Sicilija) nisam mogao da budem izabran iako sam imao vise glasova od Austrije.
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2007, 17:06   #151
ubuntu
Novi član
 
Član od: 1.7.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Ja vodim Srbiju i jedini tekuci problem koji imam je inflacija. Imam je na nivou od 70% a godisnje raste za 0.45%. Mada mi deluje kao da je vise na godisnjem nivou. U pocetku dok sam bio mali pri napadu Turaka ili neke druge drzave (Madjarska) morao sam da uzmem dva kredita kako bih isfinansirao kupovinu vojske kako bih se odbranio. Ni to nije bilo dovoljno ali sam na jedvite jade odbijajuci da potpisem mir (sto bi rekao Gospodar vremena) i trckarajuci sa trupama naokolo i napadajuci zemlje gde neprijatelj nema vojsku ... dakle tako sam uspeo da se oduprem. Onda mi je trebalo 100 godina da ustedim dovoljno para a i kad sam sklapao neke mirove uspevao sam da kao globu izvucem i po 100 dukata (sada vec niko nema vise od 50 dukata u kasi). I nekako se iskobeljam iz duga..

Uzimanje kredita neminovno izaziva visok skok inflacije. I tako je krenulo. Na dalje nisam nikako mogao da one godisnje prihode koristim za odrzavanje vojske jer u pocetku nisam imao dovoljno prihoda pa sam morao malo da dodajem na treasury... a kasnije su mi trebale pare za nesto drugo.

Trenutno imam oko 50 000 vojnika koje sam regrutovao (dakle iz provincija a ne placenici koji su duplo skuplji za odrzavanje).

Uvek sam morao da imam bar 1000 dukata rezervi jer mi se desavalo da me napadne cela koalicija zemalja kada sam kupovao po 20 000 placenika i uspevao da se odbranim. Nakon rata sam ih unistavao jer su skupi za odrzavanje. Ne sve ali vecinu. Ne isplate se a i kukavice su velike.

Tehnologije su mi manje razvijene od susedskih jer sam uvecao broj teritorija koje nisu mnogo bogate pa je svaki sledeci nivo tehnologije uzasno skup. No to nadoknadjujem brojnoscu vojske pa neprijatelja koji ima LAND na 15 nivou a ja na 8 napadam sa 4 puta vise vojske. Sve u svemu zeznuto je da napravis savrsenu drzavu.

Kad zvrsim sa Srbijom zapocecu kampanju sa nekom malo ali dobrom drzavom. Na primer sa Svajcarskom i da postavim sebi za cilj tehnoloski napredak. jer moja drzava Srbija sada lici na mongolsku hordu koja za jedini cilj ima da se siri po svetu Sirova snaga bez i malo pameti.


Potpisao sam dosta mirovnih sporazuma i imao uspesne bitke pa mi je prestiz cesto preko 90.

Igra je fenmenalna samo je i spora... Dok nema rata ja je otpanjim na maximum i gledam neki film na drugom kompu ili surfam. Kad se pak zarati postaje jako interesantno.

Skoro sam od Bohemie anektirao Hrvatsku i zaokruzio teritoriju. A ovi venecijanci, Firentinci i Papa imaju prekomorske drzave pa ne mogu da ih anektiram. Moracu da povatam te teritorije i da zavrsim i sa njima.

A onda.... Francuska ili Turska

Evo je slika moje teritorije:

ubuntu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ubuntu na korisnoj poruci:
zerohn (1.5.2010)
Stara 2.7.2007, 17:59   #152
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

To je zaista ogromna inflacija i nije ni cudo sto ti koci razvoj drzave, pored svega sto si naveo. Takodje vojska od 50000 ljudi je ihahahaj...ja sa Sicilijom imam velike kolonijalne posede, dva CoT u posedu, visok stability i sve pa drzim stalno samo oko 15,000 a i to je mozda mnogo. Sto se tehnologije tice vidim da si i sam skapirao. A sto se tice toga da ubrzavas do rata, pa to je tako kad ne igras sa nekom od zemalja koja moze da kolonizuje. Sa takvim zemljama je uvek zanimljivo jer imas istrazvanje teritorija, slanje kolonista, unapredjivanje kolonija, makljanje sa domorocima i tako to...
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2007, 19:53   #153
ubuntu
Novi član
 
Član od: 1.7.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
101st Airborne kaže: Pregled poruke
To je zaista ogromna inflacija i nije ni cudo sto ti koci razvoj drzave, pored svega sto si naveo. Takodje vojska od 50000 ljudi je ihahahaj...ja sa Sicilijom imam velike kolonijalne posede, dva CoT u posedu, visok stability i sve pa drzim stalno samo oko 15,000 a i to je mozda mnogo. Sto se tehnologije tice vidim da si i sam skapirao. A sto se tice toga da ubrzavas do rata, pa to je tako kad ne igras sa nekom od zemalja koja moze da kolonizuje. Sa takvim zemljama je uvek zanimljivo jer imas istrazvanje teritorija, slanje kolonista, unapredjivanje kolonija, makljanje sa domorocima i tako to...
Veruj mi da je 50 000 skoro dovoljno ukoliko imas 10 nivoa manje razvijenu tehnologiju od drugih drzava. Mada kazem, sve je to neminovan splet okolnosti bio u toku dogadjaja u mojoj kampanji. A s obzirom koliko je jadna Srbija ostvareni rezultati me zadovoljavaju
ubuntu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2007, 6:22   #154
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
ubuntu kaže: Pregled poruke
Veruj mi da je 50 000 skoro dovoljno ukoliko imas 10 nivoa manje razvijenu tehnologiju od drugih drzava. Mada kazem, sve je to neminovan splet okolnosti bio u toku dogadjaja u mojoj kampanji. A s obzirom koliko je jadna Srbija ostvareni rezultati me zadovoljavaju
Upravo je u tome poenta. Ne smes dozvoliti da toliko zaostanes. Balkan je pun prilicno siromasnih provincija i treba da igras na diplomatiju sa dve najvece pretnje (austrijom i turskom) a ne na rat. Tek kada osvojis sve izmedju njih, onda pocinjes da razmisljas o ratu...

A ne smes dozvoliti da imas inflaciju od 70%. To znaci da ti svaka tehnologija kosta 70% vise...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2007, 7:37   #155
ubuntu
Novi član
 
Član od: 1.7.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Upravo je u tome poenta. Ne smes dozvoliti da toliko zaostanes. Balkan je pun prilicno siromasnih provincija i treba da igras na diplomatiju sa dve najvece pretnje (austrijom i turskom) a ne na rat. Tek kada osvojis sve izmedju njih, onda pocinjes da razmisljas o ratu...

A ne smes dozvoliti da imas inflaciju od 70%. To znaci da ti svaka tehnologija kosta 70% vise...
Pa ako sve pare sto zaradim od godisnjeg poreza odlaze na odrzavanje od cega da placam kupovinu vojske, jer inflaciju najvse podize ukoliko mesecne prihode izdvajamo za odrzavanje vojske i placanje savetnika. Ukoliko dakle sve mesecne prihode izdvajam na istrazivanja (sto ne donosi inflaciju) ja necu imati dovoljno godisnjih prihoda da odrzavam 50 000 vojnika.

E sad... neko ce reci da ne treba da drzim 50 000 vojnika. Ali ukoliko bih raspustio tu vojsku pri napadu sledece drzave bih morao da kupim vojsku pa bih potrosio brzo novac (da ne pricam o duplo vecem odrzavanju te placenicke vojske, jer morao bih da uzimam placenike jer za svoju regrutaciju u slucaju napada nemas vremena) a onda bih brzo bankrotirao pa bih izazvao jos veci haos nego sto je sa 70% inflacije.

Naravno sve je to moguce odraditi ali mene je moja susedna Turska neprestan napadala u pocetnim stadijumima igre. I izazvala takav sled dogadjaja.

Inace ne razumem te po pitanju diplomatisanja?! Moji odnosi sa Turcima su -200 od samog pocetka. Kako mislis da diplomatisem sa njima? Nista nece da prihvate a nikako nisam mogao da na svojih 30 dukata sa kojima krecem da priustim sebi da im poklanjam 5 dukata koji ce nam podici odnose za 2 ili 3 poena

Ne ne... nema tu nikakvih mogucnosti diplomatisanja sa Turskom ako igras sa Srbijom.

Sto se Madjarske tice imao sam odlicne odnose a zatim ... vidi se gore na slici sta sam im uradio

A Austriju sam okupirao
ubuntu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2007, 10:10   #156
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Кадаћеш мало да вратиш Турцима мило за драго.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2007, 13:14   #157
ubuntu
Novi član
 
Član od: 1.7.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
4th Dimension kaže: Pregled poruke
Кадаћеш мало да вратиш Турцима мило за драго.
Mislis da cu danas posle posla ! Tu je pak problem sto te teritorije oko Srbije imaju mali unit support. pa kad stacioniras armiju od 10 000 vojnika u Srbiju oni pocnu da umiru od gladi. Moracu da usitnim trupe...

Danas cu da probam da snimim poziciju ali je fora sto imaju dva velika ogromna bratska saveznika. Tako da nije u pitanju samo Turska nego 3 puta veca sila. A sama Turska je moje velicine.

Najveci problem mi predstavlja nemogucnost uspostavljanja normalnog saveza. Izdajnici na sve strane a treba da se polomis da neku silu uvuces u savez.
ubuntu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2007, 18:04   #158
ubuntu
Novi član
 
Član od: 1.7.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Inace najveca beda je da mesecne troskove finansirate iz mesecnih prihoda kao sto sam ja radio.

1. Upravo sam finansirao mesecne troskove iz mesecnih prihoda pa sam jos poosvajao teritorije koje proizvode zlato i doprineo jos vise inflaciji. I otud tako ogromna inflacija koja mi je sve gradjevine ucinila straobalno skupim.

2. Usled lose ekonomije kako bih ostvario bilo kakav rezultat nenormalno sam se sirio... to je poskupljivalo tehnologije i tako je nastala ogromna ali i zaostala Srbija. Pogotovo je losa stvar sa TRADE tehnologijom koja omogucava ogromne prihode a moja je toliko mala da ne mogu ni crnog Ciganina koji pretura po kantama da potisnem iz bilo kog trgovackog centra.

Mada posto igra valjda traje do 1794. a trenutno sam na 1651. izdrzacu jos malo... pa cu onda pred kraj da zaratim sa svima i izvrsim suicid

A mozda i traje duze ko zna ?
ubuntu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2007, 12:23   #159
Dushman
Novi član
 
Član od: 3.3.2007.
Poruke: 23
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pomoc

Kada hocu da napadnem pojavi mi se poruka: "while we have regency council we can not start any wars",sta da radim????
Dushman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2007, 13:32   #160
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Pomoc

Citat:
Dushman kaže: Pregled poruke
Kada hocu da napadnem pojavi mi se poruka: "while we have regency council we can not start any wars",sta da radim????
Trenutno nemas monarha na celu drzave, sacekaj da odraste prestolonaslednik, nemas druge opcije.
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
europa universalis, evropa, hoi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com