Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi

Modovi Budite jedinstveni - modifikujte svoj računar

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.8.2006, 2:04   #81
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane masine

Citat:
Petar kaže:
Imam jedno pitanje:
Ima li neko od vas kupovni sistem,i da li neko ima problema sa kondenzom kod kupovnih hladjenja?
Danas sam nasao u ovomesecnom broju SK reklamu za vodeno hladjenje.A cena je negde oko 6.500 din.To me je navelo da malo razmislim....
Jeste sve to lepo kad imas svoj sistem,ali,stalno neki problemi...Zato me interesuje da li se kondenz javlja i na ovim kupovnim....
pozzzz
Naravno da kupovni modeli nemaju kondenzaciju ... osim u ekstremnim slucajevima kada bi ga stavio u zamrzivac ili nesto slicno.... ako kupis fabricko vodeno i jednostavno ga postavis po uputstvu i ako tu vise nista ne prckas siguran je da kondenzacije nece biti... Jenina stvar koju neces imati je rad racunara 24/7 kao sto ja to imam sa ovom kolicinom vode i leda

Ni kod mene nema kondenzacije u koliko ne ubacim 2x po tri false leda u roku od nekih 3 sata ... iako se procesor ne rashladi i previse (na manje od ~5 stepeni u odnosu na ambient...) Ja inace ne gasim komp posto mi je na njemu file server za komsiluk.... iz tog razloga mu ponekad ubacujem po koju flasu leda da bih ohladio vodu koju greju procesor , pumpa i ambient...

Ako te jos nesto zanima ili ako sam negde bio nejasan slobodno pitajte ....

Poz Momci .....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2006, 2:22   #82
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: Modovane masine

Citat:
Petar kaže:
Zelju da imam vodeno hladjenje.Nemam nesto jaku masinu.AMD 2500+
Nego mi se mnogo svidja,a mozda i promenim komp...
Bolje ti kupi nešto što ti stvarno treba, npr još memorije i sl. Od toga što ti se svidja nemaš ništa, bolje utroši taj novac na nešto što će ti koristiti..
Nemoj pogršno shvatiti, ovo je samo moj prijateljski savet, svako ima pravo da radi sa svojim parama šta hoće...
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2006, 16:10   #83
Petar
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Beograd,Vracar
Poruke: 137
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 33 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Petar
Određen forumom Re: Modovane masine

Ma,naravno.
Uostalom,nisam ozbiljno razmisljao o kupovini..Imam precih stvari.
Ali,mozda cu nesto pogledati sledeceg leta.
Petar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2006, 2:10   #84
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Modovane masine

Ovo baš i nije moding, ali je zanimljiva ideja za sve ljude koji vole da klokuju mašine... Danas sam baš isprobavao dokle može da mi "ide" RAM. Pošto me mrzi da se svaki put zavlačim i jurim clear CMOS džamper kad se mašina zabaguje, smislio sam nešto vrlo korisno: Povezao sam jedan taster sa ovim džamperom a njega sam smestio na limčić sa zadnje strane kućišta! Sad lepo kad se komp zaglavi, isključim ga, isključim prekidač na napajanju i stisnem ovaj taster. Mnogo je lakše i brže nego juriti mali džamper među gomilom kablova!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2006, 7:04   #85
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Modovane masine

Citat:
Rocker kaže:
Ovo baš i nije moding, ali je zanimljiva ideja za sve ljude koji vole da klokuju mašine... Danas sam baš isprobavao dokle može da mi "ide" RAM. Pošto me mrzi da se svaki put zavlačim i jurim clear CMOS džamper kad se mašina zabaguje, smislio sam nešto vrlo korisno: Povezao sam jedan taster sa ovim džamperom a njega sam smestio na limčić sa zadnje strane kućišta! Sad lepo kad se komp zaglavi, isključim ga, isključim prekidač na napajanju i stisnem ovaj taster. Mnogo je lakše i brže nego juriti mali džamper među gomilom kablova!
E sad medju nama moderima ima jedna fora , svi kablovi su u buzirima , ili su sredjeni na neki drugi nachin , tako da bash i nije frka sa kablovima ,barem ne meni..
A mozesh i da uzmesh pinncetu i da tako probash.
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2006, 19:58   #86
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Modovane masine

Citat:
mad_skillz kaže:
E sad medju nama moderima ima jedna fora , svi kablovi su u buzirima , ili su sredjeni na neki drugi nachin , tako da bash i nije frka sa kablovima ,barem ne meni..
A mozesh i da uzmesh pinncetu i da tako probash.
Nisi ti video moje kućište! Mada, kablovi su najmanji problem. Kućište mi je uglavljeno u mesto na stolu koje je pravljeno baš za to, tako da jedva skinem stranicu a kamoli da čačkam nešto unutra bez da ga izvadim!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2006, 20:50   #87
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Modovane masine

Citat:
Rocker kaže:
Nisi ti video moje kućište! Mada, kablovi su najmanji problem. Kućište mi je uglavljeno u mesto na stolu koje je pravljeno baš za to, tako da jedva skinem stranicu a kamoli da čačkam nešto unutra bez da ga izvadim!
Meni je dushevna hrana da neshto chachkam i prepravljam po kucishtu...
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2006, 21:56   #88
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane masine

Citat:
mad_skillz kaže:
Meni je dushevna hrana da neshto chachkam i prepravljam po kucishtu...
Uf bre a ja mislio da samo ja cackam po kucistu .... dobro je ima jos frikova ko ja... sad mi je lakse..

E al moramo priznati rockeru da se dobro setio da nabudzi dzamper za crear cmos ...

@Rocker
interesuje me kakav si prekidac koristio i kako si ga utako na plocu (nisi valjda lemio )
poz .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 1:05   #89
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Modovane masine

Citat:
fresko kaže:
Uf bre a ja mislio da samo ja cackam po kucistu .... dobro je ima jos frikova ko ja... sad mi je lakse..

E al moramo priznati rockeru da se dobro setio da nabudzi dzamper za crear cmos ...

@Rocker
interesuje me kakav si prekidac koristio i kako si ga utako na plocu (nisi valjda lemio )
poz .
ne brini daleko od toga da si jedini..
nije mogao da lemi , mislim da je to vrlo za****na rabota , ako se malo za****sh ode neko kolo tamo gde ne treba...
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 2:12   #90
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane masine

Citat:
mad_skillz kaže:
ne brini daleko od toga da si jedini..
nije mogao da lemi , mislim da je to vrlo za****na rabota , ako se malo za****sh ode neko kolo tamo gde ne treba...
Pa predpostavljam i ja da nije lemio ali....
Bas me niteresuje dali je koristio one plastikice koje se inace koriste kada povezujes hddled ,reset ,power... ili je koristio nesto drugo , ja kadasam vezivao
paljenje za vodenu pumpu na plocu koristio sam modifikovani konektor od ventilatora.... bas me interesuje kako je to Rocker odradio ...????
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 11:39   #91
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Modovane masine

Citat:
fresko kaže:
Bas me niteresuje dali je koristio one plastikice koje se inace koriste kada povezujes hddled ,reset ,power...
Upravo to! Skinuo sam kabl zajedno sa tim konektorom sa nekog prastarog zvučnika (oni piskavci što se kače na ploču) i zalemio drugi kraj na taster. Inače, iskoristio sam najobičniji taster. Kupio sam ga u el. radnji za 60 kinti. Hteo sam prvo da probam sa onim mikro tasterima, ali pojma nemam gde bi ga zakačio onako malog, pa sam odustao. Ovaj sam ubo u limčić koji sam dobio uz neki CM ventilator. Već je imao rupu na sebi (predviđena za potenciometar), tako da ništa nisam morao da bušim. Vrlo brzo, elegantno i jednostavno!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 22:54   #92
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane masine

Citat:
Rocker kaže:
Upravo to! Skinuo sam kabl zajedno sa tim konektorom sa nekog prastarog zvučnika (oni piskavci što se kače na ploču) i zalemio drugi kraj na taster. Inače, iskoristio sam najobičniji taster. Kupio sam ga u el. radnji za 60 kinti. Hteo sam prvo da probam sa onim mikro tasterima, ali pojma nemam gde bi ga zakačio onako malog, pa sam odustao. Ovaj sam ubo u limčić koji sam dobio uz neki CM ventilator. Već je imao rupu na sebi (predviđena za potenciometar), tako da ništa nisam morao da bušim. Vrlo brzo, elegantno i jednostavno!
Takvu skalameriju sam vec video na nekim ultra overklokerskim modelima maticnih ploca , ali je lepo da si se setio to da improvizujes u svakom slucaju ce ti biti i vise nego korisno ako volis da eksperimentises u bios-u...
Svaka cast i poz.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2006, 11:49   #93
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: Modovane masine

Citat:
Rocker kaže:
Upravo to! Skinuo sam kabl zajedno sa tim konektorom sa nekog prastarog zvučnika (oni piskavci što se kače na ploču) i zalemio drugi kraj na taster. Inače, iskoristio sam najobičniji taster. Kupio sam ga u el. radnji za 60 kinti. Hteo sam prvo da probam sa onim mikro tasterima, ali pojma nemam gde bi ga zakačio onako malog, pa sam odustao. Ovaj sam ubo u limčić koji sam dobio uz neki CM ventilator. Već je imao rupu na sebi (predviđena za potenciometar), tako da ništa nisam morao da bušim. Vrlo brzo, elegantno i jednostavno!
Neke ploče podignu sistem ako zabrljaš nešto ako u toku restarta držiš Insert na tastaturi... Sa defaultnim postavkama, ali u BIOSU stoji sve onako kako si ostavio.. Što je još elegantnije...
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2006, 14:24   #94
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Modovane masine

Citat:
Lord kaže:
Neke ploče podignu sistem ako zabrljaš nešto ako u toku restarta držiš Insert na tastaturi... Sa defaultnim postavkama, ali u BIOSU stoji sve onako kako si ostavio.. Što je još elegantnije...
Vidiš, ovo nisam znao! Čudilo me je uvek zašto se BIOS ne vrati na default kad preteram, je mi ploča ima dual BIOS i u knjižici lepo piše da bi trebalo da se vrate default setovanja ako nešto nije kako treba! Hvala!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2006, 0:21   #95
Petar
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Beograd,Vracar
Poruke: 137
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 33 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Petar
Određen forumom Re: Modovane masine

Eh,sada malo ja...
Nasao sam na terasi neku pumpu sa brizgalica za auto(za pranje soferke).
Delovala je kao odlicno resenje(bar na neko vreme..)
Radi na dvanaest volti,ali je bila jako bucna,pa sam je stavio na tri volta.Tu je odavala neku prihvatljivu buku....
Vrsio sam razne testove,gledao koliko se greje,koliki joj je protok vode.....
Dosao sam na zakljucak da na tri volta tera 10 litara na sat.Malo sam bio razocaran,ali,reko,proci ce to ok...
E,sad sledi interesantan deo.............
Posto je valjkastog oblika,hteo sam da joj napravim nosace od plexyja,istog onog od kog sam pravio ledenice.
Medjutim trebao mi je precnik pumpe kako bi napravio odgovarajuce nosace.
Primeto sam da moze da se otvori sa jedne strane,kako bih mogao da je izmerim. Nikako drugacije nije bilo moguce tacno izmeriti precnik(ili mi nista drugo nije trenutno padalo na pamet).
I naravno,kakav sam ja baksuz,kako sam je otvorio,shvatio sam da sam je sj**ao....( Upisao se u elektrotehnicku skolu,a nisam sposoban ni shrafciger da koristim.....!! )
Uglavnom,da ne duzim,nazad nema,a pumpa vise ne radi....
Sad ne znam sta cu. Zna li neko konkretno gde mogu da nabavim pumpu koja mi treba??? ( U BG-u sam)
Hvala unapred!!!
Petar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2006, 0:51   #96
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Modovane masine

@Petar
Vidi, nemoj da se sekiraš zbog pumpe. Pumpe koje služe za pranje šoferke ionako ne mogu dugo da rade (milim "u cugu")! Njihova namena i nije da rade dugo, nekog vrlo kratko, tako da bi ti ta ako stalno radi vrlo brzo crkla. Možda bi potrajala malo duže na 3V, ali ni to nije sigurno.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2006, 1:52   #97
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane masine

@Petar
Petre prijatelju lepo ti je Rocker rekao da se ne zanosis sa pumpom za brisace....o tome je u ovoj temi vec cinimise bilo reci i svi su ti rekli da se klonis pumpe za brisace ..... ako si bas resio da pravis home made vodeno hladjenje onda bolje uzmi neku od pumpi za fontane mozes ih naci gotovo u svakoj radnji gde se prodaju ribice ja sam nedavno u nisu naleteo na pumpu koja nije potopna a moze da tera vodu a cena nje je samo 450 dinara...pa ti sad vidi dali ti se isplati da pravis sistem sa pumpom za brisace ili ne ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2006, 4:29   #98
- Kabal -
Član
 
Član od: 14.8.2006.
Lokacija: NS
Poruke: 34
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Modovane masine

E ljudi jedno pitanje....Zna li neko gde se može nabaviti vodeni blok za CPU? Živim u NS i niko ne drži opremu takve prirode, što se tiče komp. radnji. Mogu se samo naći Aquagate i ostali shitovi i to je to.... . Na coolermaster-ovom sajtu sam našao blok Aqua Trident (RL-CUC-CNU1) i čini mi se jako zanimljivim. Kontao sam da napravim blok sličan tom, ali ne znam da li je kvalitetan blok i ako ima da se kupi kod nas (ako nije skup previše) da se ne cimam! Imam Intel D 805, pa sad nem' pojma da li je ok takav blok ili mora neki posebni za taj tip procesora?!

BTW: može li neko iz BG-a reći gde mogu da kupim coolermaster-ovu UV neonku (ali da ne bude ona fora....video sam tamo, bilo je tu i tu.....vec gde ima trenutno... ).
- Kabal - je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2006, 11:29   #99
Petar
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Beograd,Vracar
Poruke: 137
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 33 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Petar
Određen forumom Re: Modovane masine

Fresko,nisam ni ja bio odusevljen pumpom za brisace....
To je bila poslednja opcija,ali sta da radim kada nigde u bg-u ne mogu da nadjem pumpu kakva mi treba....
U jednoj dobro opremljenoj prodavnici ribica,lik mi je pokazao gomilu potapajucih pumpi,ali ni jednu protocnu(samousisnu)!!!!
Zaista nemam ideju gde vise da trazim!
BTW,trazio sam i na net-u,i nisam nasao nista.


Rocker,ne znam da li cu biti mnogo od pomoci,ali generalni uvoznik za Cooler-master-a vise nije I*t*l,vec D*S* computers!
Nadam se da sam pomogao!!

Poslednja ispravka: Petar (4.9.2006 u 23:11)
Petar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2006, 13:37   #100
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Modovane masine

@Petar
Znam, ali i ovi prvi su odlično snabdeveni proizvodima CM. A sad briši ova imena firmi, dok te neki mod ne do'vati!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kuciste, kućište, modding, modifikacija, modifikacija kucista, modifikacija kućišta, modovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Test mašine u rubrici Test Drive virtuoz pavle Tekstovi u SK 10 16.5.2009 3:36
Zamena 'malo' koristene mašine... liksamja ŠDK - Osnovne komponente 8 12.3.2009 23:05
Snaga buduće mašine? pivonroll Šta da kupim? 8 1.2.2008 13:03
Mogu li nase mašine da podrže nove igre? Belfegor O igrama uopšte 26 4.12.2006 20:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com