Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.4.2019, 18:47   #1
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Xiaomi Mi Note - Google play services problem

Nisam se bavio cackanjem Androida, a MIUI se i razlikuje, tako da bi mi trebala pomoc iskusnijih. Znam da dosta ljudi na forumu koristi Xiaomi, tako da se unapred zahvaljujem.

U pitanju je Xiaomi Mi Note LTE, MIUI je 9.2. Pocelo je tako sto Google Play Store nije hteo da se poveze na server (mislim da je bila error df-dferh-01). Ovakve stvari su se desavale i ranije, i uvek je resavano brisanjem cache-a. Posto sada to nije pomoglo, reinstalirao sam Play Store. Nije pomoglo, pa sam instalirao i noviju verziju Google Play Services (sa apkmirror-a). Nista od ovoga nije pomoglo, samo je greska presla u "there was a problem communicating with google service". Posto je sledeci korak u googlovom trougleshooting upustvu da se obrise google nalog i ponovo prijavi, to sam i uradio. Medjutim nakon uklanjanja naloga ne mogu da ga dodam, jer kad odem na Settings>Sync>Add>Google (kao i ako pokrenem Play Store), dobijem isto ovo "there was a problem communicating whit google service". Daljim guglanjem sam dosao do toga da bi trebalo da pogledam hosts fajl (sto ima logike), za sta mi treba root access (posto se /system/etc ako sam dobro zapamtio putanju ne vidi). E sad sta, kako i cime?

Inace telefon je kupljen u Kini pre 2,5 godine. Pitao sam ovde u temi o kineskim telefonima koji da kupim, medjutim tad se pojavio neki lik sa nekim reklamnim kodovima i tema je otisla na tu stranu, tako da sam rodjaki koja je putovala dao 200 evra i rekao da uzme najbolje sto moze za te pare. Tako je stigao ovaj Xiaomi Mi Note LTE, koji sam nosio nekih mesec dana, ali posto je telefon ogroman dao sam ga sestri i ona ga koristi. Inace sam telefon je odlican (niakakve probleme nije pravio, a ona pegla po par sati dnevno igrice), kvalitet izrade je narocito dobar - 2,5 godine ga nosi u tasni bez ikakve maske/folije/bilo cega, i telefon nema jednu jedinu ogrebotinu (bas me iznenadilo, bukvalno izgleda kao nov).

Edit:

Omogucio sam "developer options" i usb debugging, pomocu Android Debug Bridge-a (adb) iskopirao /etc/hosts, sadrzaj je neizmenjen.

Kod:
127.0.0.1       localhost
::1             ip6-localhost
Edit 2:

Obrisao sve google aplikacije (osim play services koji ne moze), skinuo sa Mi Store-a neki njihov instaler za google aplikacije, time instalirao 3 aplikacije, Play store services nije hteo da prepise jer je starija verzija. A posto nema skip dugme nije moguce zavrsiti proces i instalirati i petu aplikaciju a to je Play store. Uglavnom, posle ovoga sam mogao da prijavim account, odradio sync, onda instalirao Play store sa Mi storea posebno, updateovao sta je trebalo putem Play storea...

Poslednja ispravka: Remedy (14.4.2019 u 6:19)
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2019, 10:04   #2
supressor
Veteran
 
Član od: 30.8.2006.
Poruke: 1.014
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 87 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Mi Note - Google play services problem

Pošto je telefon kupljen u Kini, mislim da je do androida tj ROM koji ima.


Ako nije global-instalirati global-ako ima.

Ako nema neki custom, već rutovan.
supressor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Xiaomi problem hitno tref Aparati i oprema 18 7.5.2018 15:13
Note 3 problem kosarkas_94_ Aparati i oprema 8 6.7.2014 20:15
Problem sa instalacijom google chrome dreambox Operativni sistemi 2 9.11.2013 20:30
google play i android 2.1 lobanja Programi za mobilne telefone 13 12.9.2012 11:46
NFS Most Wanted LAN Play... Problem? vlado88 Mrežne igre 28 21.2.2010 20:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com