Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.4.2017, 20:08   #41
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Bogme fin aparat, cena u u Kini oko 330e.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2017, 15:10   #42
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

@Aibo & @Filip89x & @ostali

Hvala mnogo, naručen Mi5 64GB, stiže za vikend Pa javljam utiske.


A Mi6 kod nas sigurno neće biti 330e, još činjenica da nema 3.5mm ulaz...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2017, 15:37   #43
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Inače ne koristim Equalizer ali juče uzeh da se poigram i shvatim da prvo moram da čekiram Mi Sound Enhancer da bih mogao da koristim Equalizer. Znači nema opcije da ti od nule kreneš da čačkaš EQ već prvo uključiš jedan od onih profila za slušalice koji izmeni zvuk, pa tek onda ulaziš u Equalizer, koji je navodno flat iako ti je jasno da svaki profil slušalica menja odnos frekvencija. Baš su napravili nepotrebnu papazjaniju oko ovoga.

Sve u svemu bilo bi mnogo bolje da su nam dozvolili pristup Equalizeru bez uključivanja ovih dodataka, pa da možeš da menjaš stvarno od nule kako se tebi sviđa.
Ni ja ovaj debilizam nisam mogao da shvatim kada sam to video na mom Redmi Note 3 Pro. Izgleda i da svaki novi update sistema smanjuje trajanje baterije. Samo zbog ove gluposti sa slušalicama nikada više neću uzeti Xiaomi telefon. To što na novim telefonima izbacuju 3.5mm slušalice mi samo potvrđuje da više ne uzimam njihove telefone.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2017, 19:09   #44
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Thumbs up Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Ne znam ja evo sad sam probao Sony Music portovan za Miui, ima fantastican ekvilajzer i radi bez Mi Enhancera, odnosno nezavisno od njega. Uvak ima resenja. Kad se nasvira ekvilajzer sluske ne smam da odvrenm na max kolko gruvaju


Redmi note 3 je dosta brljav model. Prilicno podeljena iskustav svuda.

Partybreaker@ Sve cestitke Sjajan fon! Cekam tvoje utiske! Super sto si uzeo 64GB ...ja svojih lako popunim sa 4K videom, za sve ostalo i previse kad bekapujem klipove u komp uvek mi je oko 40GB slobodno....
P.S. I za mi5 ima Sony Music ( ima za sve Miui-e bazirane na andro 4.4 ili jacem), al prvo probaj sve stock dal ti odgovara!
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2017, 21:56   #45
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
@Aibo & @Filip89x & @ostali

Hvala mnogo, naručen Mi5 64GB, stiže za vikend Pa javljam utiske.


A Mi6 kod nas sigurno neće biti 330e, još činjenica da nema 3.5mm ulaz...
Nisam video da nema 3.5mm ulaz, to je bas lose.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2017, 23:06   #46
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

FM i 3.5mm jack mogli bi da se ocekuju kod mi6 plus

EDIT: u pakovanju ide USB to 3.5mm adapter.
Pakovanje: Ceramicka edicija
http://en.miui.com/thread-584067-1-1.html

Poslednja ispravka: Filip89x (21.4.2017 u 14:01)
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Filip89x na korisnoj poruci:
simke85 (21.4.2017)
Stara 22.4.2017, 15:18   #47
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Baš se prose*avaju sa tim izbacanjem 3.5mm. Videli od Apple-a. Ali barem daju taj adapter, kod jabuke se sve kupuje zasebno. Mada mi ni to nije zadovoljavajuće rešenje, da vučem sto kablova i nastavljam jedno na drugo. Tako da ja idem u bojkot, neću da kupim Mi6.

@Partybreaker

Mi5 bi trebalo da je stvarno odličan telefon, propisan flagship. Baš me zanima kakav zvuk ima, javi utiske kad stigne.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2017, 19:49   #48
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Evo da javim da je jutros stigao bex-ovac, digao me iz kreveta u subotu ujutru i uručio mi paket. U jednom momentu sam seo i razmišljao da li da se samoubijem, ali srećom nisam, nego sam odspavao još malo i evo sad vam pišem

Elem, prvi utisci su za sad vrlo dobri.

Izrada je čvrsta, nema ugibavanja i dugmići su okej tvrdoće. Poleđina je veoma klizava, moraće da radi neka maska/futrola inače su padovi neminovni. Uspeo je već da mi sklizne iz džepa od trenerke dok sam sedeo. Bela boja je ok, izgleda interesantno. Naravno, crna sa nekom mat poleđinom bi bila idealna kombinacija, ali nema je čak ni u Kini više, pa sad šta je tu je. Notifikaciona svetla su ponovo tu nakon Nokije E71, verujem da će mi to biti vrlo od koristi. Možda su eventualno malo mogli da im smanje intenzitet, deluje jeftino kineski kad toliko blješte. Ulaz za punjenje nije standardan što me prilično razočaralo s obzirom da mu baterija nije jača strana i da ću povremeno morati da se snalazim oko punjenja.

Što se tiče softvera, telefon je dovoljno hitar i nema Samsungovog bloat-a od softvera, a opet ima dovoljno startnih aplikacija da bude funkcionalan u kratkom roku. Trenutno sam na Androidu 7 & MIUI 8 Global. Čini mi se da je telefon stigao sa Androidom 6, ali sam odmah opalio update i eto me sad na Nougat-u.

SwiftKey tastatura radi skroz korektan posao i deluje mi da uz heatmap mogu da isteram prilično lagodno kucanje kao što sam mogao na Samsungu. Eventualno joj fali još jedan red predloženih reči kao što je to imao Samsung (znači da ima ukupno 6 umesto 3 ponuđene).

Imao sam problem sa sync-ovanjem kontakata sa Googlea, a vidim po forumima da i ostali korisnici istu muku muče, pa sam na kraju problem rešio ručnim export-om i import-om vCarda tj. .vcf fajla.

Ekran je poprilično kvalitetan. S obzirom da je FullHD rezolucije, oštrina je na nivou, boje su isto vrlo dobre. Crna nije kao na AMOLED-u, ali je dovoljno tamna da ne pravi ogromnu i nepodnošljivu razliku. Pamtim da me je na Lumijama 7x0 baš nervirala crna i da nisam mogao da je svarim, ali srećom to ovde nije slučaj.

Kamera je fina. Ne znam da li sam malo više očekivao, ali mislio sam da će biti primetno bolja nego na Redmi 3, ali mislim da to nije slučaj. Ili je jednostavno trip jer Redmi 3 ima baš istaknutiji HDR u odnosu na diskretni kod Mi5. OIS za video je super, ali za fotkanje bih voleo da je fokus malo bolji.

Baterija flegšipovska, kapiram da će izdržati dan - dan i po, ali preko toga teško. Sad sam na 56% posle celodnevnog drndanja.

Zvuk nije loš, 7/10. Moraću da istražim da li ima nekih ograničenja što se tiče jačine s obzirom da mogu na maksimumu da slušam bez da mi otpadaju uši. Ako znate rešenje, pišite. @Aibo, da, sound enhancer jeste užas, a tačno mi fali neki EQ da ga malo doteram. @Filip89x gde si našao taj Sony Music?

Eto, to su neki prvi utisci, ako ima nešto što vas zanima pitajte.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2017, 20:02   #49
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

^^ E pa neka je srecno!
Vidis ja ne varim Swiftkey pa je pao odmah delete i pravo na Googlovu tastaturu!
Kameru moras da naucis da baratas u manual modu i treba ti neki tripod za nocnu fotografiju. Nije vise bauk u 2017 praviti dobre fotke po danu, nema tu neke razlike, sad sve se vidi pri smanjenom osvetljenu.
Tako da ta kamera moze dosta, ali posto Xiaomi ima prosecan Auto mod, sve zavisi kako se snadjesh u manuel modu i da li koristish tripod ili ne.

Evo port, meni ovo sad primaran app za mjuzu
http://en.miui.com/forum.php?mod=vie...2Bmusic%2Bport
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2017, 20:51   #50
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Probao sam i ja taj Sony player, radi OK kod mene, stvarno korisniji EQ, mada i dalje preferiram sve flat.

Taj ulaz za punjenje na Mi5 bi trebalo da je USB type C, to je praktično novi standard na svim skupljim telefonima, tako da mislim da će ga sve više i više biti.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2017, 23:45   #51
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

^^ Jeap sada je MINUS ako fon nema type C i to dobrih godinu dana tako da flagshipovi uveliko furaju taj standard.
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Xiaomi Redmi Note 3 Pro mp3lopov Aparati i oprema 11 6.11.2016 9:50
Xiaomi Redmi Note2 vs Meizu M2 Note talicni67 Aparati i oprema 1 12.3.2016 2:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com