Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.5.2017, 1:16   #21
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Koliko cesto menjate telefone?

iphone 3g
iphone 4,
iphone 6 .. ugl menjam na 4-5 godina.

Ne vidim neku preteranu potrebu s obzirom da sem brzine ne donose nista WOW sto bih koristio svakodnevno. Moj iphone 4 manje vise radi isto sto i iphone 6 s tim da je ovaj brzi.

Ugl kupim kada je bas neka velika razlika, znatno se uspori sa novim OS (ako nema nista rev u novom iOS, preskacem) itd ...
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2017, 6:43   #22
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Koliko cesto menjate telefone?

Do sada na 4 godine, mada je poslednji kojeg koristim usao u 5. Ne menjam sve dok baterija drzi dobro.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2017, 14:20   #23
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Koliko cesto menjate telefone?

Dok sam bio mladji imao sam trip da menjam cesto sad bas i ne jer mi nije bas mnogo bitno koliko je jak fon.
Koristim S3,kupio sam ga kad je izasao i dalje ga koristim a ni sam ne znam koliko je to god.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2017, 12:14   #24
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Koliko cesto menjate telefone?

3 godine
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2017, 0:01   #25
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Koliko cesto menjate telefone?

SE k700i 3 godine
Nokia E51 4 godine
Lumia 920 3 godine
Blackberry Passport 1 godina i menjaću ga tek kad baš budem morao
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2017, 13:37   #26
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Koliko cesto menjate telefone?

Promenio nekoliko telefona na 2 godine po isteku ugovora, prethodni davao ćaletu koji ga po pravilu za oko 6 meseci dokrajči. Poslednji koji sam uzeo je Huawei p7, pre 2,5 godine i nemam nameru da ga menjam dok radi. Ne zato što je mnogo dobar, nego sam skontao da mi dobar telefon nije mnogo bitan i da bih mnogo veće vajde imao od nekog tableta za surf i čitanje knjiga, tako da ću verovatno na to da se fokusiram, a sledeći telefon će biti neki verovatno iz niže klase (do 150 eur).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2017, 14:06   #27
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Koliko cesto menjate telefone?

Pa recimo ovako, sve zavisi koliko ozbiljno isplanirate kupovinu istog. Dakle, koliko dobro se uputite u cenovni rang u kojem planirate kupovinu, koliko dobro prosudite zasto uopste menjate stari, I sta ocekujete od novog telefona. Moj primer (govoricu od mog pocetka koriscenja smartphonea, jer do njihove pojave citav proces procene najboljeg uredjenje za vase potrebe se svodio na svega par stavki o kojima se moglo odluciti I u samoj prodavca, dok pojavom smartfona u igru ulazi daleko veci broj bitnih faktora, gotovo jednak broju onih o kojima se pazi kada se sklapaju racunao kondiguracija.) Dakle, moj primer. Prvi smartphone, Samsung Galaxy Miny, 2012 godina, usao sam u prodavca da kupim graficku kartu, I u momentu pomislio da mi je potrebniji telefon nego grafa, pa sam prodavcu saopstio sa koliko novca raspolazem, sta ocekujem od telefona (npr: da ne secka tokom kucanja poruka, da moze da izdrzi par uvek upaljenih procesa u bekgraundu kao fb, Skype, da su mi igre totalno nebitne, Ali da sam audiofil, I da bi valjalo da bude nesto sa bar pristojnim zvukom, na slusalicama naravno. I eto, imao sam srece da naidjem na korektnog prodavca te bez sata planiranja dobio fon koji sam nosio vise od 3 godine. 2015, u novinama snimim sliku neke Xperie, odusevim se exterijerom, I nosen mislju da za 110-120e sigurno mora biti bolji od vec vremesnog Samsunga vec posle par dana uzimam novac I krecem u kupovinu. Posle prolaska kroz par radnji, gde su mi svugde rekli da se na porudzbu tog modela ceka par dana, iznerviran kupujem sasvim drugi telefon koji sam video na rafu, bez ikakvog znanja o njemu, izuzev sto mi je na oko odgledao Leo (Samsung Galaxy lite, ili tako nesto, SGH318,cini mi se) I vec posle prvobitnog utiska koji je Trajao par sedmica shvatas da sam bacio novac na nesto sto ustvari nikad nisam mi zeleo. Bas iz tog razloga ovaj fon mi se zadrzao u rukama svega malo vise od godinu Dana kada vise nisam mogao da istrpim sve falinke I neuskladjenost sa mojim potrebama, kada ovaj put strpljivo prilazim kupovini, postavljam topic ovde na forum, I dobijam preporuku za telefon o cijom specifikacijama u cenovnom rangu sam mogao samo da sanjam. Zahvaljujuci petnaestak Dana strpljivosti, I iscitavanja preporuka kupujem telefon sa 3gb ram I 5"ekran, koji usput fura sve poslednje tehnologije, za nepunih 200e. Dakle, telefon menjamo onliko cesto, srazmerno tome koliko cesto ne razmisljamo o njemu kada GA kupujemo.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2017, 16:00   #28
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Koliko cesto menjate telefone?

I ja menjam kada se ukaže potreba u smislu finkcionalnosti.

Npr. prethodni HTC Desire X sam imao tačno 2 godine. Kada je kupljen radio je dovoljno brzo i mogao je da drži 3-4 aplikacije otvorene. Ali kako je vreme prolazilo sve je više posustajao jasno se sećam da u jednom trenutku nisam mogao istovremeno da održim otvoren Chrome, SMS app i Raiffisen Bank app, a trebala su mi sva tri odjednom zbog neke potvrde za plaćanje... I kada otvorim SMS on mi force close-uje Chrome ili Raiffisen i bukvalno nisam mogao da odradim neku hitnu uplatu zbog toga. Nakon 3 dana sam seo za komp i naručio Redmi 3.

Redmi 3 za sada, posle godinu i par meseci pokazuje samo vrlo blage znake posustajanja u smislu da najnovije verzije nekih sistemskih aplikacija (kamera i galerija) rade malo tromije pri prvom pokretanju. Ali sam OS generalno i dalje klizi, sistem i dalje može da drži 6-7 pokenutih aplikacija što je meni savršeno dovoljno za potpuno hitro odrađivanje 99% stvari kojih radim na njemu. Tj. znaci starenja su višestruko manji nego sa prethodnim telefonom, tako da se nadam da će nadživeti 2 god. ovog puta.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Za koliko mogu prodati??? P.A.I.N Aparati i oprema 12 10.8.2016 16:06
Football Manager 2014 DeCoy Upravljačke simulacije 240 28.6.2015 13:59
Digitalni umetnici u srbiji, šta, kako, koliko. Serbiansword Grafički softver i radovi 9 14.11.2013 15:52
Koliko racunara na jednoj uticnici !! MAX ! enki Osnovne komponente 4 11.11.2011 1:02
koliko vrijedi ova grafa (asus 9550 GE 256 Mb 128 bitna) ninon ŠDK - Grafika 16 23.11.2007 0:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com