Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.6.2016, 19:57   #141
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Preterujes.
Da, ali vrlo malo.

Izgradnja "baze" je na nivou Fallout Shelter-a.

Uzmi originale. Putanja svakog hica je bila proracunata. Ako promasis metu, mogao si da pogodis nesto drugo, ukljucujuci i druge neprijatelje, civile, tvoje vojnike. Nije bilo ili si pogodio ili promasio. Ako naletis na grupu neprijatelja, rafalna paljba izbliza je imala smisla. Ovde moze njih 50 da stoji u grupi, ti mozes da gadjas samo jednog i ili si ga pogodio ili promasio, nijedan metak ne moze zalutati.

Time Units - zelim da se krecem za sve pare ili da pucam za sve pare i sve kombinacije izmedju.

Gomila raznovrsne opreme, koja je ostajala na mapi. Hoces li dva medikita ili 10 granata - tvoj izbor. Ako i pogine taj sto nosi medikit, bilo koji drugi vojnik je mogao da ga podigne. Da ne pominjemo sto su vojnici jedni drugima mogli da daju opremu, oruzje i municiju po potrebi.

Municija - morao si da je nosis i mogao si da ostanes bez nje, kao i alieni

Prirodno funkcionisanje zaklona - ako je prepreka izmedju tebe i neprijatelja, imao si zaklon na prirodan nacin. Ovde nemas zaklon osim ako nisi tik uz prepreku. Pomaknes se jedan korak i to je to, nema veze sto je izmedju tebe i neprijatelja i dalje.

Do dvadeset vojnika na misijama.

Prirodno funkcionisanje preciznosti i udaljenosti - sto si blizi, sansa da pogodis je sve veca. Ovde nema razlike da li je protivnik tik uz tebe ili 10 polja dalje.

Raznovrsne misije - nikad nisi znao sta te ceka i koliko je dobra pozicija protivnika. Ako oboris UFO, moglo je 20 aliena da prezivi pad a mogao je i samo jedan. Osim toga, misiji u pustinji je bila potpuno drugacije od misije u gradu, na primer, dok se ovde razlikuje po tome sto zaklon ima drugaciji skin i ima li civila ili nema.

Mogao bih ovako do sutra. Kada bi eliminisali grafiku i gledali mehaniku, covek bi rekao da je XCOM: Enemy Unknown izasao pocetkom devedesetih and UFO ove godine.

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Treba da shvatiš jedinstvenu poziciju u kojoj se nalaziš u XCOM-u 2. Ti nisi više na čelu multinacionalne tajne korporacije koja raspolaže neograničenim sredstvima već vodiš grupu partizana koja gerilskim tehnikama pokušava da odgrize što veće parče mesa svaki put kad ujede Advent. Poenta igre, bez obzira na izabranu težinu, je da osetiš težinu i izazov takve pozicije.

Što se gameplaya tiče XCOM je oduvek na prvom mestu bio tile-based turn-based strategija. Zakloni, elevacija itd. se svi svode na statističku verovatnoću da će jedinica pogoditi nešto ili biti pogođena. Prepreke u okolini samo dodaju ili oduzimaju procenat na taj broj a onda je sve u rukama RNG Isusa. XCOM je oduvek bio baziran na takvom sistemu. Ako si igrao originale (Amiga, PC) onda znaš da je i tamo bilo čudnih projektila koji prosto preskoče prepreko, najčešće kada projektil menja nivoe elevacije na mapi. A što se besplatnih pokreta tiče tome itekako postoji counter - veoma pažljivo planiranje. Ako je ograničen broj turnusa baš toliki problem (meni bar nije) postoji mod na Steamu koji ih isključuje. Kad tvoji veterani skupe malo više iskustva doći ćeš u situaciju da neki od njih mogu samostalno da počiste sve neprijatelje u blizini (snajper na elevaciji koji daje 100 Aim i trait za ponovljen potez svaki put kad ubije neprijatelja - čist faceroll).
Sve je do meni jasno.

Problem je u losem dizajnu misija i losem balansu. Poludeo sam na misiji gde sam za 8 krugova trebao da hakujem neko *****e. Poceo sam na drugom kraju mape i trebalo bi mi 3 kruga ful trcanja da stignem. To naravno ne dolazi u obzir posto su tu neprijatelji, medju njima i sektoid. Ako me RNG bogovi ne pogledaju i ne ubijam ga u prvom krugu, i on nadje dobar zaklon, pisi propalo. Izgubis 2-3 kruga dok ga ne iscackas. Ne smes da rizikujes jer imas samo 4 vojnika i ako jedan pogine gubis 25% snage, i odatle ide samo nagore. Cim pogine jedan, veca sansa da izgubis jos jednog. Ako izgubis jos jednog, ode 50% i mozes da batalis misiju.

Ne mogu da probam da ostavim jednog ili dvojicu zato sto ima jos dve grupe neprijatelja izmedju mene i cilja, i ako ih aktiviram sa 2 vojnika, ode sve u propast.

Na kraju sam morao da idem skroz okolo, potrosim 7 krugova, utrcim i deaktiviram i molim se RNG bogovima da ce oni vise promasivati nego ja. Ucaurim se u zgradu, ubijem cetvoricu, a dva nova aliena se lezerno setaju u kada su se aktivirali na bezbednoj udaljenost, potrcali su da traze zaklon pravo u mojoj zgradi. Posle animacije su imali jos jedan potez i naravno ubili jednog. Onda moj vojnik promasi aliena koji je bukvalno pored njega, zombi mi ubije drugog kroz zid, treci i cetvrti upadnu u paniku i game over. Ucitaj prethodnu poziciju i moli se RNG bogovima.

Kako je igra dizajnirana, znam da je u pocetku teska a posle postaje smesna, ali mi nije jasno kako su dozvolili taj disbalans. Rekao bih da je ovde i vise izrazen nego u prvom delu rimejka.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2016, 20:43   #142
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Nemam vremena da prokomentarišem sve stavke zato ću jako kratko.

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Prirodno funkcionisanje preciznosti i udaljenosti - sto si blizi, sansa da pogodis je sve veca. Ovde nema razlike da li je protivnik tik uz tebe ili 10 polja dalje.
Udaljenost itekako ima uticaja na Aim stim što blizina daje ekstra Aim bonus na jurišne puške, šotke i tešku artiljeriju dok za snajpere Aim dobijale penale što je udaljenost manja od 11 poligona.

Evo objašnjenja, da ne bih bez veze prepisivao. http://gaming.stackexchange.com/ques...-range-bonuses

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Poludeo sam na misiji gde sam za 8 krugova trebao da hakujem neko *****e.
Znaš da za hakovanje možeš da koristiš gobline? Bukvalno ni u jednoj jedinoj misiji ne moraš da približiš specijalistu na manje od 15 poligona od terminala da bi ga hakovao. Plus, goblina možeš da pošalješ kroz prozore, vrata i ostale rupe u terenu.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2016, 10:00   #143
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

@Sarmatian

Da li ti uporedjujes prve delove ili prvi Firaxis-ov deo?

Poslednja ispravka: pentraksil (10.6.2016 u 15:30)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2016, 12:05   #144
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

realno, sve što je sarmatian napisao, stoji.
problem je što današnja publika nema nerava za misiju koja može trajati tri sata ili deset minuta, zavisno od toga šta je preživelo rušenje alien broda. nisu navikli ni na 320x200 grafiku, a ako spomeneš da su misije svih novih xcomo-va zapravo u dubini svoje ideje u suštini skripte koje se odmotavaju, krenu da ti drve kako je ovo sada ručno pravljen sadržaj a ne generičko šta god (kao da je najveći problem današnjeg gaminga generički sadržaj, a ne nedostatak kvalitetne mehanike).
još u dizajnu prvog novog xcom-a, kada su odabrali klase umesto inventara i odustali od akcionih poena u korist incubation like sistema u kome imaš par pokreta i napad, odustali su od svega onoga što je krasilo nekadašnji xcom. kad se na to nalepe unapred napravljene mape i skriptovane misije, igra je ozbiljno degradirala.

za nas koji stvarno volimo xcom uvek ostaje meni lično nadraža i najbrža verzija sa psx keca, koju danas može da emulira svaki bolji telefon ili psp recimo.

Poslednja ispravka: DeCoy (10.6.2016 u 13:03)
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2016, 16:12   #145
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
@Sarmatian

Da li ti uporedjujes prve delove ili prvi Firaxis-ov deo?
UFO igre devedesetih.

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Nemam vremena da prokomentarišem sve stavke zato ću jako kratko.

Udaljenost itekako ima uticaja na Aim stim što blizina daje ekstra Aim bonus na jurišne puške, šotke i tešku artiljeriju dok za snajpere Aim dobijale penale što je udaljenost manja od 11 poligona.
Ok, prihvatam pogresku, iako nije to dubina originalnih igara.

Evo objašnjenja, da ne bih bez veze prepisivao. http://gaming.stackexchange.com/ques...-range-bonuses
Citat:
Znaš da za hakovanje možeš da koristiš gobline? Bukvalno ni u jednoj jedinoj misiji ne moraš da približiš specijalistu na manje od 15 poligona od terminala da bi ga hakovao. Plus, goblina možeš da pošalješ kroz prozore, vrata i ostale rupe u terenu.
Znam, ali da bi hakovao gremlinom, moras da imas LoS sa metom.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2016, 1:09   #146
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
UFO igre devedesetih.

Mislim da smo to apsolvirali do sada. Xcom nije vise onaj iz devedesetih godina i to se znalo jos pre nekoliko godina. Ali ima alternative i za takav ukus. Ne vidim nista lose u postojanju nesto drugacije varijante.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2016, 11:02   #147
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Mislim da smo to apsolvirali do sada. Xcom nije vise onaj iz devedesetih godina i to se znalo jos pre nekoliko godina. Ali ima alternative i za takav ukus. Ne vidim nista lose u postojanju nesto drugacije varijante.
U neku ruku si u pravu, ali ako narucim piletinu u restoranu ocekujem da ima ukus piletine a ne krokodila, pod objasnjenjem da je to neka nova piletina. No, treba prihvatiti da ovo nista zajednicko nema sa originalom osim imena.

Oni Alien Vladari su tako zaebani - taman hakujem mrezu i pojavi se skriptovano pojacanje od 3 advent vojnika. U istom potezu se pojavljuje Viper King koji ima 2/3 HP-a, sa jos jednim Viperom.

Ja sam na potezu, imam 3 Adventa koji su upali tacno izmedju mojih trupa i ovu dvojicu. Ako se pomerim da ih ubijem Viper King koristi besplatne poteze i skida mi vojnika. Da bih ubio ovu trojicu koja, ako ostanu ziva, imace flank bonuse protiv svih mojih vojnika treba mi da se tri puta pomerim i tri puta pucam, sto znaci 6 besplatnih poteza za njega.

Ako se skoncentrisem na njega, necu mu skinuti dovoljno HP-a u jednom potezu da ga ubijem, on ce za to vreme imati od 6-10 besplatnih poteza i onda ce me Adventi dokrajciti.

Bar 6 puta sam izgubio ceo tim, dok jednom nisam imao srece da ga pogodi snajperista sa reaperom i ubije iz jednog hica.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2016, 13:03   #148
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Mislim da smo to apsolvirali do sada. Xcom nije vise onaj iz devedesetih godina i to se znalo jos pre nekoliko godina. Ali ima alternative i za takav ukus. Ne vidim nista lose u postojanju nesto drugacije varijante.
tja... kao neko ko očigledno nije baš igrao xcom devedesetih, naravno da ne vidiš problem. jednako kao što ljude koji baš vole rpg nervira kad ja spomenem kako je najbitnije deo (za mene lično najbitniji, ali to je ovde sasvim dovoljno za zauzimanje stava) fallout serijala a to je settings ostao netaknut.

apsolutno razumem sarmatianove probleme sa pojednostavljenim xcom-ovima, i delim njegovo razočarenje. u pitanju je bila jedna od najboljih igara svih vremena bez obzira na platformu na koju je portovana, a koja je u potpunosti trivijalizovala sve ključne elemente svoje mehanike u ovim novijim izdanjima poslednjih godina.
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2016, 13:30   #149
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
mmike kaže: Pregled poruke
tja... kao neko ko očigledno nije baš igrao xcom devedesetih, naravno da ne vidiš problem. jednako kao što ljude koji baš vole rpg nervira kad ja spomenem kako je najbitnije deo (za mene lično najbitniji, ali to je ovde sasvim dovoljno za zauzimanje stava) fallout serijala a to je settings ostao netaknut.

apsolutno razumem sarmatianove probleme sa pojednostavljenim xcom-ovima, i delim njegovo razočarenje. u pitanju je bila jedna od najboljih igara svih vremena bez obzira na platformu na koju je portovana, a koja je u potpunosti trivijalizovala sve ključne elemente svoje mehanike u ovim novijim izdanjima poslednjih godina.
tja....igrao sam ja Xcom i razumem problem....ali mislim da nije toliki problem da prozivam nove delove katastrofom ili ko zna sta. Igre jesu prostije ali to ne znaci da je igra potpuna katastrofa. Jer kao sto sam i rekao, ne vidim toliki problem jer ima alternative i igara koje su slicne onima iz 90-tih. Ne nosi ime Xcom ali isti princip. Tja stari Xcom i dalje moze da se igra, ako je ovaj novi bas toliko razocarenje.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2016, 22:04   #150
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

eh, nekome manje smeta, nekome više. problem je što ni alternative nisu baš totalno dosledne ideji, pa nekako taj najstariji ufo ispade i najbolja igra

mada, trebalo bi da budemo srećni što bar nešto može da se igra, pa sve jedno da l kroz epsx ili winuae.
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2016, 0:20   #151
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

Izasao je novi DLC Shen's Last Gift, daje novu klasu (slicno robotu u Enemy Within) Onako, nije los, mada je samo jedna klasa.


Inace, moram da prokomentarisem onaj Alien Hunter DLC.....Ideja nije toliko losa. Ti bossovi jesu dosta jaki, ajde to je OK. Njihovo pojavljivanje na mapi je potpuno nasumicno, moze vam se pojaviti u toku bilo koje misije....i to je OK donekle ALI.....Mene zanima koji je to genije odlucio da taj Boss ima potez nakon svakog pokreta i akcije mojih vojnika Znaci reload, overwatch, kretanje, hakovanje itd. sve je to nebitno, on bukvalno moze da napada, da se krece i da radi sta hoce nakon svake moje akcije. Retarditis na kvadrat, kao da igra vec be kaznjava dovoljno. Dubok naklon liku koji je dosao do ove sjajne ideje......
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2016, 19:43   #152
darth tab
Član
 
Član od: 8.12.2009.
Poruke: 73
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Sorry sto malo kasno upadam u pricu. U spoileru su neki detalji oko toga kad i kako se alien ruleri pojavljuju.

Spoiler za spoil:
Sto se alien rulera tice ne treba raditi DLC misiju sto je pre moguce, jer krenu da se pojavljuju od tog momenta. To je misija na kojoj trazimo dr. Vahlen.
AR krenu da se pojavljuju tek od te misije, ali samo ako je ukljucen taj DLC pri kreiranju nove igre.
Ako DLC misija nije ukljucena pojavljivace se svakako, s tim sto vise ne moze na ovu foru da se odlaze. Ne znam koliko im tacno treba da pocnu da se pojavljuju tako.
A sto se taktike tice, battle scanners meni je archon king izgubio 3/4 HP-a a da me video nije.
darth tab je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2016, 20:16   #153
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
darth tab kaže: Pregled poruke
Sorry sto malo kasno upadam u pricu. U spoileru su neki detalji oko toga kad i kako se alien ruleri pojavljuju.

Spoiler za spoil:
Sto se alien rulera tice ne treba raditi DLC misiju sto je pre moguce, jer krenu da se pojavljuju od tog momenta. To je misija na kojoj trazimo dr. Vahlen.
AR krenu da se pojavljuju tek od te misije, ali samo ako je ukljucen taj DLC pri kreiranju nove igre.
Ako DLC misija nije ukljucena pojavljivace se svakako, s tim sto vise ne moze na ovu foru da se odlaze. Ne znam koliko im tacno treba da pocnu da se pojavljuju tako.
A sto se taktike tice, battle scanners meni je archon king izgubio 3/4 HP-a a da me video nije.


Naviknes se nakon par partije, samo da se malo uvezbas. Ali i dalje su previse OP po meni, ono kretanje nakon svakog tvog pokreta (cak i samo repozicioniranje) je potpuno bespotrebno i najobicnije izivljavanje.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2016, 20:31   #154
darth tab
Član
 
Član od: 8.12.2009.
Poruke: 73
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

AI im nije nesto, inace kontam da bi stvarno mogli da nas kasape kako hoce. A najgore sa tom njihovom action ekonomijom mi je to sto lome moj osnovni princip igranja XCOM2 (a i XCOM1): ako stignu da pucaju po tebi nesto si lose uradio :/
darth tab je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2016, 0:41   #155
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Posto je ovo zadnji DLC da li vredi da pocnem da igram da li je igra konacno zakrpljena i bug free?Zanima me samo single kampanja..
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2016, 11:25   #156
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Posto je ovo zadnji DLC da li vredi da pocnem da igram da li je igra konacno zakrpljena i bug free?Zanima me samo single kampanja..
Zavisi sta smatras pod zakrpljena ? NIsam igrao skoro ali sam cuo da ubacivanjem kontrolera igra ima jos nekih problema. Sto se tice same igre, problem je vise u dizajnu nego u zakrpama. Mada se to sredjuje modovima.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2016, 22:57   #157
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Da li ima game braking bagova,windows izletanja,ubijanje kroz zid ...itd.Kakav dizajn i modovovanje nisam bas fan toga,volim uvek da igram ispacovanu vanilu.
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2016, 1:38   #158
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Da li ima game braking bagova,windows izletanja,ubijanje kroz zid ...itd.Kakav dizajn i modovovanje nisam bas fan toga,volim uvek da igram ispacovanu vanilu.
Nema bas izletanja i nekih nepremostivih stvari (gadjanje kroz zid je retko ali ume da se desi, mada je to problem vise u nekim blesavim animacijama i nekim vizuelnim glicevima....zaista nisu cesti meni se dva-tri puta desilo). Ja drugih problema nisam imao.
Dizajn je problem zato sto je svaka misija vremenski ogranicena (ne bukvalno minuti i sekunde vec koliko krugova imas) i tera te da jurcas. U igri u kojoj je potrebno pazljivo taktizirati to bas i nije dobro. I to nisu samo odredjene misije (to uopste ne bi bio nikakav problem, npr misije sa deaktiviranjem bombe) vec bukvalno svaka i to po 10 krugova ili manje. Da ne pominjem sto i na glavnoj mapi imate neku vrstu "sata". Sve je neka trka za vremenom, sto donekle razumem imajuci u vidu pricu, ali oni ga preterase.
Zato su modovi tu koji malo daju lufta, daju malo vise krugova i ostalog. Ja isto volim prvo da odigram vanilu, ali izbegavanjem modova mnogo mnogo propustas (po meni). Makar te neke sitne. Ovi totalni su posebna prica i daju igri na razlicitosti.
Drugi deo sto se tice dizajna nije problem ali vredi napomenuti...Igra je tezak RNG....tako da ako imas slabe zivce, pripremi se
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Ekiman (1.12.2016)
Stara 30.11.2016, 12:57   #159
darth tab
Član
 
Član od: 8.12.2009.
Poruke: 73
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Na steam workshopu ima mod koji se zove "True concealment" ako me secanje sluzi. Mod menja igru na taj nacin da timer pocne da tece tek kada Advent skonta da je XCOM squad na mapi. Inace, nisu sve misije timed. Retaliation, Facility assault i nesto story misija nije.

Postoji jos jedan jako koristan mod koji ti govori vise o tome sta ce vojnik moci da uradi ako se pomeri na neku poziciju. Lakse je videti da li ces nekog flankovati recimo ili da li ce specialist imati line of sight za remote hack. Pogledacu kad dodjem kuci kako se mod zove.
darth tab je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2016, 13:05   #160
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Ne znam, meni se taj tajmer sviđa zato što sprečava da XCOM igram penzionerski spamovanjem Overwatch-a a i cena svakog nepromišljenog poteza je veća. U stvari meni tajmer nikada nije ni predstavljao problem. Dešavalo bi se da recimo ostanem sa samo jednim preostalim turnusom ali bih se na kraju uvek izvukao.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
XCOM: Enemy Unknown player1 Strateške igre 448 17.7.2016 15:02
The Bureau: XCOM Declassified sloba89 Akcione igre 68 13.9.2013 20:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com