Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.1.2019, 12:14   #1
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Samsung ili LG od tasta i tašte

Pozdrav svima, tast i tašta žele da nam uzmu TV za useljenje u novi stan

Budžet nam je maks nekih 60 hiljada, eventualno neki dinar preko.

Izbor se sveo na sledeća dva modela:

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-vide...u7023kxxh.html

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-vide...uk6470plc.html

Ni ja ni devojka nismo opterećeni specifikacijama i mogućnostima TV-a, bitno je samo da radi i da ima pristojnu sliku.

Molim za predloge i razloge za i protiv. Samsung sam video uživo u radnji, a LG nisam.

Hvala svima!
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2019, 13:42   #2
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow Lg 50uk6470

Pozdrav.

Čak i da nisi naveo, a jesi , LG 50UK6470 je trenutno najbolji budžetski 49-50“ UHD model. Profesionalno je testiran ovog meseca tako da…

Taj model ima S-MVA panel sa natprosečno visokim kontrastom (~4.520:1). Ima Direct WLED poz. osvetljenje koje baš nije najjače (izmereno
227 cd/m2). Najbolje kalibrisan mod je Cinema (na srpskom meniju Bioskop). Balans bele je malo hladniji (7.000k). Boje i siva su jako dobro do
odlično kalibrisani, a gama je skoro perfektna (2,17). sRGB pokrivenost boja je ~105% što je dodatni plus (crvena i zelena su malo zasićenije).

Input lag je izuzetno nizak u UHD Game modu (samo 11 ms) i nizak u 1080p Game modu (17,5 ms) – ovo sam naveo ako bi se koristila konzola
i/ili PC za igranje.

„HDR“ mod je katastrofalan kao i kod skoro svih budžetskih UHD modela i to ne treba ni pokušavati koristiti.

WebOS je odličan koliko znam. I takođe model čita skoro manje-više sve audio-video formate/fajlove sa USB uređaja uključujući i DTS audio.

Pošto model ima VA panel, TV je za gledanje u mraku, ni slučajno pod direktnim veštačkim svetlom. Najbolje je da se kupi (ili ako se ima) stona
lampa i LED sijalica od 6500k (kod nas ima Lumax) i onda stavi iza televizora. Alternativa su LED trake, ali opet, mora da su 6500k pošto je D65
standard. Više o tome u mojoj poruci ovde. Kada se stavi 6500k LED lampa iza televizora, stvori se iluzija kontrasta (kontrast i dubina crne se
približe OLED-u).

Ako nešto nije jasno ili imaš neko pitanje, pitaj .
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
muki85 (27.1.2019), yoshida (24.2.2019)
Stara 27.1.2019, 14:45   #3
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Lg 50uk6470

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Pozdrav.

Čak i da nisi naveo, a jesi , LG 50UK6470 je trenutno najbolji budžetski 49-50“ UHD model. Profesionalno je testiran ovog meseca tako da…

Taj model ima S-MVA panel sa natprosečno visokim kontrastom (~4.520:1). Ima Direct WLED poz. osvetljenje koje baš nije najjače (izmereno
227 cd/m2). Najbolje kalibrisan mod je Cinema (na srpskom meniju Bioskop). Balans bele je malo hladniji (7.000k). Boje i siva su jako dobro do
odlično kalibrisani, a gama je skoro perfektna (2,17). sRGB pokrivenost boja je ~105% što je dodatni plus (crvena i zelena su malo zasićenije).

Input lag je izuzetno nizak u UHD Game modu (samo 11 ms) i nizak u 1080p Game modu (17,5 ms) – ovo sam naveo ako bi se koristila konzola
i/ili PC za igranje.

„HDR“ mod je katastrofalan kao i kod skoro svih budžetskih UHD modela i to ne treba ni pokušavati koristiti.

WebOS je odličan koliko znam. I takođe model čita skoro manje-više sve audio-video formate/fajlove sa USB uređaja uključujući i DTS audio.

Pošto model ima VA panel, TV je za gledanje u mraku, ni slučajno pod direktnim veštačkim svetlom. Najbolje je da se kupi (ili ako se ima) stona
lampa i LED sijalica od 6500k (kod nas ima Lumax) i onda stavi iza televizora. Alternativa su LED trake, ali opet, mora da su 6500k pošto je D65
standard. Više o tome u mojoj poruci ovde. Kada se stavi 6500k LED lampa iza televizora, stvori se iluzija kontrasta (kontrast i dubina crne se
približe OLED-u).

Ako nešto nije jasno ili imaš neko pitanje, pitaj .
Znači Samsung otpada svakako?
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2019, 14:48   #4
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Lg 50uk6470

A što li si citirao celu prethodnu poruku? I još važnije: da li si razumeo nešto od toga što je Vojvoda napisao?

U svakom slučaju, ja bih samo rekao da imam neki 43" smart LG i veoma sam zadovoljan, tako da moj predlog svakako ide za neki LG
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2019, 15:29   #5
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Lg 50uk6470

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
A što li si citirao celu prethodnu poruku? I još važnije: da li si razumeo nešto od toga što je Vojvoda napisao?

U svakom slučaju, ja bih samo rekao da imam neki 43" smart LG i veoma sam zadovoljan, tako da moj predlog svakako ide za neki LG
Pa iskreno brojke mi ne znače nešto specijalno, najviše mi znači što je napisao da je to najbolji budžetski tv. Ali je LG skuplji, a manji 5 inča što će možda nešto značiti jer je TV udaljen 4 metra od kreveta. Iskreno, TV ćemo najviše koristiti za gledanje serija i po nekog filma, i to ne toliko učestalo, igranje sa PC-a i konzola takođe nije uključeno.
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2019, 10:46   #6
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Samsung ili LG od tasta i tašte

Trebao si otkucati razdaljinu gledanja da je 4 m. Sa te daljine, onda kupi Samsung mada su oba mala za tu daljinu za 1080p materijal, a UHD neću
ni komentarisati (oba su za 720p izvor sa 4 m). Da bi gledao 1080p, za 50“ treba ~2,8 m, a za 55“ ~3,2 m razdaljina. Može se puštati 1080p i na 4 m,
ali se ne vidi razlika u odnosu na 720p jer je predaleko.

Ponoviću, LG model čita skoro manje-više sve audio-video formate/fajlove sa USB uređaja uključujući i DTS audio. Samsungovi modeli od ove godine
ne čitaju više DTS audio. Koliko ti je bitno, ne znam.

Linkovani Samsungov TV je jeftiniji zato što je to najjeftinija Samsungova UHD serija (70XX), a linkovan LG je ipak niža srednja klasa (ima bolji panel).

P. S.
I još nešto da dodam za druge koji čitaju temu – LG UK6470 modeli od 49“ i 55“ su za zaobilaziti u širokom krugu. Manji model ima S-IPS (LG Display),
a veći ADSDS (BOE) panel. Na stranu inherentne mane IPS-olikih panela – ti paneli imaju zloglasnu WRGB podpiksel strukturu i o toj prevari možete
pročitati više u mojoj poruci ovde. I sve ovo važi i za 43“ i 65“ verzije. Samo 50“ verzija ima Innoluxov S-MVA panel. Ovo važi i za UK63, UK65, UK67 i
UK69 serije.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
muki85 (28.1.2019)
Stara 28.1.2019, 14:16   #7
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Samsung ili LG od tasta i tašte

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Trebao si otkucati razdaljinu gledanja da je 4 m. Sa te daljine, onda kupi Samsung mada su oba mala za tu daljinu za 1080p materijal, a UHD neću
ni komentarisati (oba su za 720p izvor sa 4 m). Da bi gledao 1080p, za 50“ treba ~2,8 m, a za 55“ ~3,2 m razdaljina. Može se puštati 1080p i na 4 m,
ali se ne vidi razlika u odnosu na 720p jer je predaleko.

Ponoviću, LG model čita skoro manje-više sve audio-video formate/fajlove sa USB uređaja uključujući i DTS audio. Samsungovi modeli od ove godine
ne čitaju više DTS audio. Koliko ti je bitno, ne znam.

Linkovani Samsungov TV je jeftiniji zato što je to najjeftinija Samsungova UHD serija (70XX), a linkovan LG je ipak niža srednja klasa (ima bolji panel).

P. S.
I još nešto da dodam za druge koji čitaju temu – LG UK6470 modeli od 49“ i 55“ su za zaobilaziti u širokom krugu. Manji model ima S-IPS (LG Display),
a veći ADSDS (BOE) panel. Na stranu inherentne mane IPS-olikih panela – ti paneli imaju zloglasnu WRGB podpiksel strukturu i o toj prevari možete
pročitati više u mojoj poruci ovde. I sve ovo važi i za 43“ i 65“ verzije. Samo 50“ verzija ima Innoluxov S-MVA panel. Ovo važi i za UK63, UK65, UK67 i
UK69 serije.
Izvinjavam se što sam kasno napisao koja je razdaljina gledanja, ali sam to i sam pokapirao guglajući po netu. Na poslu trenutno radim na 32 inča, prešao sam sa 27 pre par meseci, pa mi se to i sad čini malo

Hvala puno u svakom slučaju, poručujemo
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2019, 14:22   #8
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Samsung ili LG od tasta i tašte

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Da bi gledao 1080p, za 50“ treba ~2,8 m, a za 55“ ~3,2 m razdaljina. Može se puštati 1080p i na 4 m,
ali se ne vidi razlika u odnosu na 720p jer je predaleko.
Znam da su ovo neke uobičajene preporuke, ali smatram da su potpuna nebuloza, sračunata na "primoravanje" ljudi da kupuju sve veće i veće televizore, čak i kada im oni realni nisu neophodni. Ali, ok, sve je to deo potrošačke filozofije modernog društva
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2019, 15:24   #9
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Samsung ili LG od tasta i tašte

Ja kad sam kupovao, preporučili su mi 50" za razdaljinu od 2.5 metra. Kad sam kupio, mislio sam da sam se zeznuo što nisam uzeo manji, činio mi se ogroman. Ali bukvalno za sedam dana sam se navikao, i definitivno mi je krivo što nisam uzeo 55", ili čak još veći.
Naravno, slažem se da nije neophodno, ali je definitivno ljepši doživljaj.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2019, 17:57   #10
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Samsung ili LG od tasta i tašte

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
bukvalno za sedam dana sam se navikao, i definitivno mi je krivo što nisam uzeo 55", ili čak još veći.
Ma, samo se približi za 1 metar i imaćeš utisak kao da gledaš TV od 100 cola

ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
dekilio (28.1.2019)
Stara 28.1.2019, 22:18   #11
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Samsung ili LG od tasta i tašte

Prosto se divim tvojoj kreativnosti
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku malo blesav na korisnoj poruci:
ZoNi (29.1.2019)
Stara 29.1.2019, 2:33   #12
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Samsung ili LG od tasta i tašte

To oko dijagonale i daljine je samo ideja vodilja o idealnom odnosu veličine i oštrine slike. Većini ljudi ni najmanje ne smeta ako se malo više odalji jer im ne smeta fizički malo manja slika, niti što zbog toga ne vide svaki mitiser na nosu glumca/voditelja/pevača...

A realno ima daleko bitnijih stvari, npr. kupiš model koji ima agresivne noise reduction algoritme i zamuti ti TV kanale daleko više nego što je razlika između 720p, 1080p i 4K.

On-topic, ja bih ovde uzeo Samsung jer je veći i savršeno dovoljno dobar, jer je samsungova obrada svih mogućih izvora i rezolucija najzrelija posle sonijeve. A na kraju, pomalo sumnjam u kvalitet LG-a u poslednje vreme - dakle ne pričam o forumima već o čudno velikom broju problema iz mog realnog okruženja, najčešće sa pozadinskim osvetljenjem koje je umiralo, poplavelo u nekim delovima i sl. (mada su većinom jeftiniji modeli u pitanju ali nije to opravdanje).
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2019, 10:08   #13
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Samsung ili LG od tasta i tašte

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
jer je samsungova obrada svih mogućih izvora i rezolucija najzrelija posle sonijeve.
Hm, meni to (iz ličnog iskustva, ne tvrdim da sam upoređivao kvalitet slike na velikom broju TVa) deluje kao prednost LGa. Primer: pustim neki DVD rip sa rezolucijom tipa 670x280px, a slika i dalje deluje sasvim pristojno (43", 1080p LG od pre par godina).

E, sad, moguće je da je LG pokvario kvalitet u skorije vreme, to već ne znam
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2019, 11:29   #14
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Samsung ili LG od tasta i tašte

@Aibo

Što se tiče kvaliteta LG-a sam objasnio u poruci koju sam linkovao – ukratko, LG Electronics kupuje najgore moguće panele od LG Displaya
(ali i od BOE; odnos je ~70:30) da bi subvencionisali prodaju OLED televizora. Dakle, ironično, kupci jeftinih LCD modela subvencionišu imućnije
kupce OLED-a.

50“ paneli u UK (2018.) seriji modela imaju VA panele – mahom su Innoluxovi S-MVA uz manjinu AUO AMVA3 i oni nisu „škart“.


Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Znam da su ovo neke uobičajene preporuke, ali smatram da su potpuna nebuloza, sračunata na "primoravanje" ljudi da kupuju sve veće i veće televizore, čak i kada im oni realni nisu neophodni. Ali, ok, sve je to deo potrošačke filozofije modernog društva
Izvor slike – razdaljina – dijagonala ekrana. U pitanju je nauka.

E sad ako se gleda 480p, što je standard u Srbiji, ali i uopšte za digitalnu TV, a to ubedljivo najviše ljudi i gleda, onda i nije bitno i zato su te jeftine
kung-fu marke i dovoljne za najveći deo potrošača.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2019, 12:10   #15
ivke
Novi član
 
Član od: 25.12.2005.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Samsung ili LG od tasta i tašte

Koja je razlika izmedju ova dva televizora tj, koji je bolji: LG 50UK6300MLB ili LG 50UK6470PLC ..?
ivke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2019, 19:56   #16
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Samsung ili LG od tasta i tašte

„Na papiru“, tj. LG sajtu, koliko sam pregledao, deluje da 6470 ima napredniju pametnu platformu (obe su WebOS, ali ovaj izgleda ima više dodatnih funkcija).
Trebalo bi da je i 6470 bolje kalibrisan kao serija iznad, iako su paneli skoro sigurno isti (S-MVA, uz jako malo verovatnoću da je AMVA3 pošto LG Electronics
jako limitirano kupuje TV panele od AUO).

Ja sam lično za 6470, a otkucao sam i zašto (profesionalno je testiran).
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2019, 19:21   #17
Kishobran
Član
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd 2142
Poruke: 101
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Samsung ili LG od tasta i tašte

Imam slicnu dilemu samo drugi Samsung, pa da ne otvaram novu temu

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
LG 50UK6470 je trenutno najbolji budžetski 49-50“ UHD model.
Kako bi ga uporedio sa Samsungom UE50NU7402? Ovaj je koliko sam gledao nesto bolja verzija NU7100 serije, tj malo bolji kontrast, ima bluetooth i smart daljinski... Jedino sto je kod 'madjara' 100€ skuplji nego taj LG pa ne znam koliko je to realna razlika. I vidim nesto se zale bas na taj 50" model na LG sajtu (u ondnosu na druge velicine) https://www.lg.com/uk/tvs/lg-50UK6470PLC
Kishobran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2019, 23:54   #18
Miikkii
Novi član
 
Član od: 12.2.2019.
Poruke: 7
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Samsung ili LG od tasta i tašte

Pozdrav svima. Nisu u pitanju tast i tašta ali dilema jeste bila Samsung ili LG.
POTREBA: Pre desetak dana mi je iskrsla potreba da kupim novi televizor. Kod mene je tv najviše namenjen gledanju regularnog tv programa (kablovski operater mts tv) i na prvom mestu mi je kvalitet slike. Na drugom mestu pregled YouTube sadržaja, malo internet itd. Soba je širine 3,5m, dakle udaljenost ekrana od gledaoca je 2.80m. Sa bočnih pozicija 1.80m+.
ODLUKA: Odlučio sam se za dijagonalu ekrana od 43 inča i planirao da dam 50.000 dinara, može i neki dinar preko ako ima svrhe i efekta. Ono čega sam se plašio je da kupim tv sa nekim naprednim mogućnostima a da se razočaram u kvalitet slike regularnog tv programa. Odlučio sam se za Samsung UE43NU7092 ali je onda iskrsao LG43UK6300 MLB sa cenom od oko 360 eur u domaćoj radnji (42.500 dinara). Na preporuku prodavca i savet da pomenuti Samsung ne nudi ništa više kupio sam LG.
UTISCI: Utisci su pomešani. 4k na YouTube je savršenstvo. Kada se na kablovskoj emituju noviji filmovi slika je dobra. Slika u krupnom planu je isto tako dobra. Nedostatak je oštrina slike kada kadar nije u krupnom planu, npr ljudi sede u studiju u krupnom planu su ok, ali kada ih snima sve zajedno onda slika gubi oštrinu. Govorim o HD programu, npr RTSHD. Sitna slova takodje nemaju oštrinu. Npr vreme u uglu ekrana u dnevniku. Za sportske programe, pogotovo ako nisu HD ista priča, krupni plan odlična slika, iz daljine nije oštra, ali za tu vrstu programa je donekle i razumljivo. Naidje dobar film pa popravi utisak, onda naidje neki studijski program pa me razočara. Nije to neka katastrofa ali je primetno mom oku.
Posebna priča je što pored ovog televizora imam dobro iskustvo sa LG32 HD Ready (kupljen 2008) i Panasonic TX39-E6E FHD (iz 2013). Na oba ova televizora slika ima oštrinu o kojoj pričam a stariji su 5 i 10 godina od novog. Kako to ?
Razmišljam da vratim ili prodam ovaj tv (kupio sam ga po ceni -20% od neke već snižene). E sad, da li bih nešto više dobio npr kupovinom modela Samsung UE43NU7092 ? Prodavac u radnji mi kaže da ne. Ako mi je najbitnija slika sa kablovske njegov savet su FHD a preporuka je Sony KDL43WE755 ili KDL49WE665. Drugi prodavac sa KP (oko 300 pozitivnih ocena, bez negativne) mi reče da zadržim tv koji imam i da i on ima takav. Generalna preporuka svih je da je tv dobar ako je slika na 4k dobra a da su nedostaci problem kablovske televizije.
Preporuke, saveti, iskustva ?
Miikkii je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2019, 14:20   #19
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Samsung ili LG od tasta i tašte

Još uvek nema svrhe ni logike uzimati UHD televizore, kada je slika na našim TV stanicama takva da je i FHD neki "overkill"
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2019, 15:08   #20
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Samsung ili LG od tasta i tašte

Neko je baš fan Calibri fonta.

@ZoNi, SBB je uvek novu digitalnu platformu i na njoj postoji par 4K kanala, čini mi se Sport klub.

Pretpostavljam da će u budućnosti broj 4K kanala samo rasti.

Inače, što veća dijagonala TVa, u odnosu na kvalitet slike, potrebna je veća razdaljina od istog kako bi ta slika ličila na nešto.

http://carltonbale.com/1080p-does-matter/
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta slušate od muzike... Covenant Opšta kultura 16355 19.3.2024 17:48
OGame! Pridružite nam se! suzie Mrežne igre 603 18.3.2017 20:16
[Android] Sta kupiti? Samsung Galaxy S ili S2 i dali vredi razlike od 250 evra JAZA Aparati i oprema 6 23.6.2011 10:02
Zadatak iz matematike... Down Force Brbljaonica 84 29.6.2010 12:39
Samsung SSD od 256 GB Predrag Stankovic Nosači podataka 1 3.6.2008 20:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com