Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.3.2017, 1:24   #81
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Citat:
Ivan1981 kaže: Pregled poruke
NDA za alphu je prestao da vazi 24.3. tako da bi trebalo da ima dosta klipova i review-a na netu, a iskreno i ova igra je krenula putem star citizena. Betu odlazu vec par puta, a alpha je trebalo da bude out avgusta 2015.
Odlazu zato sto ima mnogo posla, previse je detalja i stvari koje treba srediti, takodje, pokusavaju da sto vise prodaju pre nego sto puste betu. Za sada su gotove 3 mape, a mape su tako dobre i detaljno uradjene da je to stvarno impresivno. Bice preko 10 mapa pa ako svaka bude izgledala tako dobro, onda vredi cekati. Igra ima mnogo potencijala.
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2017, 7:35   #82
Ivan1981
Veteran
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.186
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 283 puta na 191 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Citat:
Sava Stankovic kaže: Pregled poruke
Odlazu zato sto ima mnogo posla, previse je detalja i stvari koje treba srediti, takodje, pokusavaju da sto vise prodaju pre nego sto puste betu. Za sada su gotove 3 mape, a mape su tako dobre i detaljno uradjene da je to stvarno impresivno. Bice preko 10 mapa pa ako svaka bude izgledala tako dobro, onda vredi cekati. Igra ima mnogo potencijala.
Verujem da ima dosta posla, ali svakako za sada mi bas lici na SC, jer tamo kazu dodacemo jednu stvar i onda sve odloze na par meseci. Smatram da su za betu su i 3 malo vece mape sasvim dovoljne.

Ono sto mi se ne svidja je ovo:
Citat:
Problem je u ekonomiji, ovakav sistem je iz dosadasnjeg iskustva los i vodi ka toma za posle nekog vremena imate goloruke igrace koji jure kroz mapu u nadi da ce lootovati dovoljno djubreta za jednu pusku... Ovo mi mirise na mikro transakcije (iako se kunu da ih nece biti), sistem je ko stvoren za to. Igra je brutalno realisticna i koliko je to zanimljivo, toliko je i lose, narocito sa ovakvim sistemom. Ja sam npr izgubio svu opremu i sada imam noz kojim mogu da idem u raid i nadam se da me niko nece videti. Na taj nacin cu morati da igram 3 dana po nekoliko sati da bih uopste priustio neki pistolj kod trgovaca a to nije nacin na koji zelim da igram ovo. Igram oko 10 dana i do sada sam uglavnom sretao igrace koji nozem nasrcu na mene, od njih nema loota, jer su i oni sve izgubili, tako da je bas pointless taj sistem.
Prema ranijim video materijalima sto su objavljivali, delovalo je da nece biti bas ovako tj. da ce moci dosta brze da se nadje barem osnovna oprema. Ako treba da trazis pusku 30 minuta u ovakvoj igri, ne pise im se dobro. To ce da onda postane kao DayZ, kojeg samo ljudi sa previse slobodnog vremena mogu igrati.
Ivan1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2017, 9:17   #83
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Ja sam još pre par meseci došao do zaključka da je ovo verovatno zamišljeno kao FTP igra pa su u toku razvoja onda odlučili da bude standardna igra koja se kupuje. No zaboravili ljudi da im je ostao heavy grind aspekt u igri. Kao što smo i sumnjali pre par meseci sada imamo i potvrdu u postu Save Stankovića da se dešava jedan od najvećih idiotluka.

Naime dobili smo igru koju plaćamo i u njoj grindujemo kao u nekom najgorem FTP naslovu

Pitanja :

1. Koliko je uopšte realno da nekog sa puškom (dobar loot) ubiješ nožem ? Koliko dmg zadaje nož po hit-u ?

2. Da li imaju nameru da urade nešto sa zvukom koraka jer u protivnom ne vidim ni smisao igarnja sa nožem osim možda u onoj fabrici. Mada pitanje je zašto bi iko sa dobrim loot-om uopšte igrao tu mapu.

3. Ne sećam se da sam video koliko ljudi uopšte ima na jednoj mapi na početku ?
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2017, 10:25   #84
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Citat:
director kaže: Pregled poruke
Pitanja :

1. Koliko je uopšte realno da nekog sa puškom (dobar loot) ubiješ nožem ? Koliko dmg zadaje nož po hit-u ?

2. Da li imaju nameru da urade nešto sa zvukom koraka jer u protivnom ne vidim ni smisao igarnja sa nožem osim možda u onoj fabrici. Mada pitanje je zašto bi iko sa dobrim loot-om uopšte igrao tu mapu.

3. Ne sećam se da sam video koliko ljudi uopšte ima na jednoj mapi na početku ?

1. Moguce je ako imas mnogo srece. Sto se tice dmg, mislim da jos nije razradjen lepo sistem dmg, ja sam uspeo da uradim kill nozem a i mene su tako ubili. Treba 3-4 udarca nozem otprilike, a ako protivnik ima armor, onda vise. Ali ne zaboravi, moras imati srece da ga ubijes, pokupus mu opremu i onda pobegnes sa mape, a to je u praksi mnoooogo tesko, vise ce ti se taj raid sa nozem svoditi na bezanje i pokusaj da nadjes neki kontainer ili stash i onda brzo do extraction pointa.

2. Zvuk u igri je mnogo bitan, to je jedan od nacina da primetis protivnika. Koraci se cuju pregasno, to je tacno ali se zvuk prilagodjava podlozi po kojoj hodas. Svaki pokret pravi buku, cak i okretanje, ako stojite u mestu i razgledate okolinu, pravicete buku. Postoji free look, gde samo okretanjem glave razgledate ali bez buke. Rekli su da ce dodavati razne cizme koje smanjuju buku. U igri vec postoji set slusalica koje mozete kupiti kod prodavca a navodno te slusalice izoluju zvukove iz okoline i olaksavaju vam da cujete neprijatelja. Koliko vidim, dobre slusalice ili ozvucenje ce biti veoma vazni ovde.

Na njihovim forumima kazu da se fabrika najvise igra i pitaju zbog cega je tako. Po mom misljenju, fabrika je jedini nacin da goloruku igraci na brzinu pokupe nesto i izlete napolje. A zbog loseg ek sistema, svi su zavrsili u fabrici, trkajuci se za loot. Fabrika je takva mapa gde bukvalno nema sigurnog mesta, gde god da stanete, najmanje 2 strane su vam nisu cuvane. Ova mapa je najmanja pa je i najveca sansa da protrcite kroz nju. Zato je najvise igraju.
Meni se svidja mapa woods, otvorenog tipa je, ima dosta taktiziranja sa terenom a i prelepo izgleda. Ogromna mapa sa vegetacijom koja prelepo izgleda. Igranje u woods podseca na armu ali je mnooogo bolji osecaj. E sad, ako igrate u mraku ovu mapu (ili bilo koju outdoor mapu) bez night vision je nemoguce videti bilo sta. Set night vision opreme kosta kao 4-5 kalasnjikova a jednom poginete, gubite svu opremu i onda ili cete open nazad u fabrigu da grindujete ili cekate day time pa u outdoor mapu.

Problem su i ai scavs, oni su insane teski, desavalo mi se da me na otvorenoj mapi ubiju sa 200m pumparicom. Ja imam night vision i snajper a ai samo sa sacmarom u mraku me jednim pucnjem obori sa velike daljine. Rekli su da se jos radi na tome takodje. Znam da je alfa ali zbog toga vi izgubite opremu ni krivi ni duzni, a za tu opremu ste npr igrali nekoliko sati. Sad cekam reset lika i opreme jer se povremeno, svakim novim patchem resetuje sav progres alfa igraca pa da igram opet, jer mi ne pada na pamet da trckaram nozem po fabrici i kupim baterije i slatkise da zaradim za jedan pistolj sa 2 metka.

3. To je potpuno random, ali u proseku sam nalazio po 5-6 igraca a od toga 2 human i 3-4 ai scavsa.
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Sava Stankovic na korisnoj poruci:
director (28.3.2017), Laserstorm (29.3.2017)
Stara 29.3.2017, 14:37   #85
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Ovo bas dobro izgleda...
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2017, 14:26   #86
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Evo nakon ovog poslednjeg SCAVS update igra postaje dosta bolja. Sada mozete jednom u sat vremena (ili pola sata ako neuspesno odigrate) da igrate kao skavs i lakse dodjete do oruzja, tako da se dosta smanjilo macevanje nozevima po mapama. Dodali su i neke skilove koji se jacaju slicno kao u skyrimu. Novi sistem povreda, poboljsana optimizacija i bolji AI...
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2017, 0:44   #87
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Šta oni imaju od opreme ? Ako sam dobro upamtio sačmaricu nose, jel imaju još neka oružja ?
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2017, 0:12   #88
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Citat:
director kaže: Pregled poruke
Šta oni imaju od opreme ? Ako sam dobro upamtio sačmaricu nose, jel imaju još neka oružja ?
Potpuno je random. Pistolj, osakaceni ak-47, sacmara, ponekad dobijes armor i td. Moze se desiti da dobijes lika sa povredom koju vuces kroz raid... Sve u svemu mnogo zanimljivije nego do sada.
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2017, 2:38   #89
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Igra u beti, tema mrtva
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2017, 17:22   #90
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Igra u beti, tema mrtva
Kakvoj beti?
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2017, 18:13   #91
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Normalno da je mrtva kad je par ljudi uslo u zatvorenu betu. Pratim projekt od starta i nikada nisam usao u testiranje.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2017, 18:16   #92
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Svako ko je kupio je dobio pristuv beta verziji
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2017, 18:23   #93
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

u startu su imali potpuno pogrešan koncept. Grind + kupovina igre i to je dosta ljudi odbilo. Vidim da su dosta smanjili grind nivo ali grind je i dalje tu ako pričamo o boljoj opremi. To je ono zbog čega ja nikad ne bih kupio takvu igru.

Grind dolazi u obzir samo kod free igara za mene.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2017, 18:28   #94
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

35€/60€/80€ za betu. Neka hvala. Gledam ove gameplay klipove od prije par dana i to uopste vise ne lici na igru s pocetka:

dfasf


Više lici na "The War Z" koji je opet radjen od War Inc.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2017, 19:09   #95
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Kakav sam hajp za igru imao kad sam prvi put video najavu, sad me zanima kao Washed Dogs ili Ass in the Creed
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2017, 19:55   #96
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Kakav sam hajp za igru imao kad sam prvi put video najavu, sad me zanima kao Washed Dogs ili Ass in the Creed
Da li je to od kada si video da je online only i da moras kupiti original?
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
filpan (9.8.2017)
Stara 18.4.2018, 14:22   #97
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

...
Exia je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2018, 21:09   #98
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Prekrshih se i kupih Escape From Tarkov standard edition.

Nadam se da se necu razocarati. Barem je prijatno osvezenje da ne moram da vuchem minimum 20GB igru da bih se pushkarao sa drugima.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2018, 22:02   #99
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Koliko čujem igra izgleda dosta bolje, još ima laga ali ljudi se žale da ima manjak igrača i da su većina bez bolje opreme tako da i nema nekog izazova ako si dobro opremljen.

Hype, ako o njemu uopšte možemo da pričamo, za ovu igru je davno prošao i po meni ona nema neku budućnost osim ako bi se prešaltali na neku varijantu FTP igre.

U svakom slučaju javi utiske, ja od tamo negde januara-februara ne pratim više pa možda ima promena.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2018, 13:58   #100
vukodav
Veteran
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Galirad
Poruke: 543
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 93 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Ako nekoga zanima, verzija 0.11..0.2452 je izasla pre nekoliko dana. Performanse su znacajno poboljsane, lag je gotovo nestao, imaju manjih problema sa hitboxovima, ali sve u svemu, igra napreduje. Mislim da planiraju da udju u otvorenu betu sredinom 2019.
Od znacajnih promena - dodali su dosta modela novog oruzja, novu mapu, jos vise scav bossova, i trader questova.
vukodav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Room Escape Positronium Pravljenje igara 5 21.4.2015 11:51
Escape Dead Island mare037 Akcione igre 7 1.9.2014 21:24
Chronicles of Riddick Shigman Akcione igre 129 16.1.2011 2:44
Escape!!! Devilish Soldier Male igre 21 8.11.2009 16:02
Problem sa startovanjem CoR: Escape from butcher bay zvucnjak O igrama uopšte 18 1.2.2006 22:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com