Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.1.2017, 1:17   #21
Uros TSI
Član
 
Član od: 31.12.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 256
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 170e

Plus za Xiaomi Redmi Note 3 ili Pro. Ja sam uzeo Pro(on je 3/32gb vs ne Pro koji je 2/16gb). Što se dileme P8 Lite vs RN3 tiče. Ja sam baš sa P8 Lite prešao na RN3 Pro pre par meseci i Xiaomi ga prepišava uzduž i popreko. Koristim telefon kao i ti, poslovni mejl, browser, TT, dosta poziva i Viber poruka, dosta servisa. Prvo baterija izuva, sastavlja dva dana sa minimalnim uatrucavanjem. Ekran je odličan(mnogo mnogo bolji nego P8 Lite). Telefon je super solidno izrađen. Kamera više nego korektna. Ja sam ga platio 200e u radnji sa garancijom. Ima ga za 170-180 isti od 'mađara' bez garancije. Ako ti rezolucija nije toliko bitna preporuka je da uzmeš Redmi 3S 3/32gb trebao bi da je ispod 170e,cak oko 150-160. Skoro isti telefon s tim da će vrv baterija malo duže trajati zbog manjeg ekrana i rezolucije jer je ista baterija. Drugar ima već treći Xiaomi nije ima problema. Još jedan drugar je skoro uzeo Xiaomi Mi5s, on je ITjevac i baš je heavy user i prezadovoljan je.

Mana za Xiaomi ovog cenovnog ranga je što nema NFC ako ti je to potrebno dok P8 Lite ima.

Xiaomijev MIUI mi je subjektivno odličan UI.
Što se tiče veze, zvuka, bagova itd nemoj uopšte da brineš. Po tom pitanju nisam imao bolji telefon.
U odnosu na Samsung Galaxy S7 Primećujem malo lošiji zvuk u slušalici ali nista bitno. Tek kad se uporedi vidi se, a pričamo od 500e skupljem telefonu.
RN3 Pro via TT
Uros TSI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Uros TSI na korisnoj poruci:
dzangrizalo (17.1.2017)
Stara 17.1.2017, 17:39   #22
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Telefon za 170e

Hvala svima na objasnjenjima i preporukama, odlucio sam, Xiaomi Redmi 3 pro je moj sledeci telefon. Sad, jos jedno pitanje, dostupnost ovog telefona. Jel on redovan na stanjima prodavnica, narucuje se unapred, ima ga pa nema, ili sta vec? Kao sto rekoh u naslovnom postu, novac cu imati 10.02, a danas sam svracao u dve prodavnice u mom gradu i u jednoj imaju neki mnogo losiji model a ne mogu da nabave nista drugo od proizvodjaca, a u drugoj nema nista niti nabavljaju. Ostale cu tek obici. Onda sam nazvao jednu prodavnicu iz Beograda i tu ga momentalno imaju na stanju i salju ga na porudzbinu. Poenta- treba li ja sta ranije da narucujem- jurim, da mi to na datum bude u rukama ili da se opustim i sacekam? (Abnormalno sam nestrpljiv covek, jbg)

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 0:45   #23
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 170e

Mislim da ti je bolje kupiti od prodavaca iz Subotice preko kp-a, takozvanih madjara Dosta njih bas radi sa Xiaomi telefonima. Garancija godinu dana kod par prodavaca.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2017, 17:56   #24
Uros TSI
Član
 
Član od: 31.12.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 256
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 170e

Sve je to ok, ali kako se realizuje usmena garancija? Ti ljudi nemaju firmu registrovanu za delatnost prodaje pa ne mogu da garantuju ništa. (znam da u praksi oni menjaju telefone ali opet). Da je ušteda 150e na 500 pa da rizikuje, ali zbog 20e na 170 moje mišljenje je da nema smisla. Za 20e ne možeš ni na ručak u restoran da odeš. Radnja u kojoj sam kupio i dobio garanciju je pouzdana dugo postoji i računi nisu bili nikad u blokadi. Proverio na APRu. Raspitao sam se kod ljudi iz branše i svi hvale konkretnog čoveka da dobro radi dugo godina, ima svoj servis. Dobiješ papir sa garancijom. Reklamira se i na kp. Cena je oko 10% veća nego obično.

RN3 Pro via TT
Uros TSI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2017, 16:57   #25
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Telefon za 170e

Drugari, kao otvarac ove teme se ovim putem zahvljujem svim participantima. Hvala sto ste pisali, objasnjavali, postovali i sve ostalo. Danas sam uzeo Xiaomi Redmi 3 pro, izasao me je nekih 185e, i prvi utisci su sjajni. Da nije bilo vas, sad bih vam ovo pisao sa znacajno losijeg aparata, a kako nisam ni znao da ova marka postoji. Hvala jos jednom i sve najbolje!

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dzangrizalo na korisnoj poruci:
C64freak (13.2.2017), darac_kv (11.2.2017)
Stara 14.2.2017, 18:46   #26
Vule991
Član
 
Član od: 24.11.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 267
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 61 puta na 47 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Vule991
Određen forumom Re: Telefon za 170e

Citat:
dzangrizalo kaže: Pregled poruke
Drugari, kao otvarac ove teme se ovim putem zahvljujem svim participantima. Hvala sto ste pisali, objasnjavali, postovali i sve ostalo. Danas sam uzeo Xiaomi Redmi 3 pro, izasao me je nekih 185e, i prvi utisci su sjajni. Da nije bilo vas, sad bih vam ovo pisao sa znacajno losijeg aparata, a kako nisam ni znao da ova marka postoji. Hvala jos jednom i sve najbolje!

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
Ne vidim zašto za taj novac ne uzeti Huawei P9 Lite, isti posedujem i prezadovoljan sam. Dobro možda je skuplji neki evro gore (radi se o cifri okvirno 200 eura) i jedini plus koji Xiaomi ima u odnosu na njega je sama autonomija baterije. Opet kažem poštujem svačiji izbor, nema ljutnje.
Vule991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2017, 19:55   #27
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 170e

A koje su to još prednosti kod P9 Lite?
Ima veći ekran i rezoluciju, ali manju bateriju i 15 evra je skuplji.
Ne vidim zašto misliš da je on puno bolji izbor.
Nije pogriješio što je uzeo Xiaomi, a možda baš voli kompaktnije telefone.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2017, 20:24   #28
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 170e

Mislim da bi bilo dobro otvoriti posebnu temu poređenja telefona do 200e,bar ovih najpopularnijih.Pa da vidimo gde je jača baterija,koja je bolja kamera,ekran itd.Iskreno meni svi ovi Kinezi deluju isto.Uopšte ne vidim razlog zašto je P9L skuplji od Redmi 4 ili Honor 7L
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2017, 20:42   #29
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 170e

Realno, više su slični nego što su različiti. Pa se više svodi na ukus i lične potrebe.

Npr. ovde P9 Lite ima brži CPU i veću rezoluciju. Redmi 3 pro nešto oštrije fotke pravi i jaču bateriju, i zbog niže rezolucije GPU bolje žvaće igre. Jedan malo veći drugi malo manji... Oba od aluminijuma, odlična izrada, senzori za otiske, vrlo slični OS-ovi (kineski stil koji se meni jako sviđa). Znači baš sitnice i lični ukus odlučuju.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2017, 20:46   #30
Vule991
Član
 
Član od: 24.11.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 267
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 61 puta na 47 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Vule991
Određen forumom Re: Telefon za 170e

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
A koje su to još prednosti kod P9 Lite?
Ima veći ekran i rezoluciju, ali manju bateriju i 15 evra je skuplji.
Ne vidim zašto misliš da je on puno bolji izbor.
Nije pogriješio što je uzeo Xiaomi, a možda baš voli kompaktnije telefone.
Arhitektura čipa koji dobijaš u Huaweiu je up to date, poslednja generacija 16nm u mid range telefonu. HiSilicon čipovi daju neverovatnu energetsku efikasnost. Dizajn, završna izrada, kamera, sve je na top nivou. A sad baterija, mogu reči može ceo dan da izdrži uz maltretiranje i 7.5h SOT. Meni je dovoljno.

Da ne pričamo o hardveru, premda je bolji od svih telefona koje navodite i koje je moguće kupiti samo preko treće ruke, što je često nesigurno, ovaj telefon je i softverski daleko odmakao. Za koji dan dobija nougat i time će biti možda i najprodavaniji telefon srednje kategorije.

A vi ako tvrdite da je Xiaomi bolji i pouzdaniji brend od Huawei-a idem da se roknem.

Poslednja ispravka: Vule991 (14.2.2017 u 21:11)
Vule991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2017, 21:12   #31
Uros TSI
Član
 
Član od: 31.12.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 256
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 170e

Ne znam da li je bolji ali nije lošiji. Xiaomi takođe dobija Nougat, pa čak i neki stariji i jeftiniji modeli. Konkretno P9L nije bitno bolji od navedenog Xiaomija ako i uopšte. Jedino ta rezolucija. Kvalitetu izrade i solidnosti kod Xiaomija nije nesto čemu ima mesta prigovoru. Posebno uzevši cenu u obzir.

Da, uglavnom je neka siva varijanta al ja ga kupio sa pisanom garancijom pouzdanog prodavca (firma).

RN3 Pro via TT
Uros TSI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2017, 0:49   #32
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 170e

Citat:
Vule991 kaže: Pregled poruke
Dizajn, završna izrada
Ovo je stvar ukusa, ali i Redmi 3 Pro ima kvalitenu obradu i lijep dizajn (zapravo meni je P9 Lite ružniji).
Citat:
Vule991 kaže: Pregled poruke
kamera
Zapravo P9 Lite ima lošiju kameru, pogledaj GSM Arena testiranje i uporedi (ili naći uzorke od nekog drugog izvora).
Citat:
Vule991 kaže: Pregled poruke
Arhitektura čipa koji dobijaš u Huaweiu je up to date, poslednja generacija 16nm u mid range telefonu. HiSilicon čipovi daju neverovatnu energetsku efikasnost.
Ovo je tačno, ali to ne pravi neku veliku razliku.
Citat:
Vule991 kaže: Pregled poruke
A vi ako tvrdite da je Xiaomi bolji i pouzdaniji brend od Huawei-a idem da se roknem.
Idi slobodno. Xiaomi jeste mlađi brend i nije široko prihvaćen, ali je daleko od nepouzdanog.

'Ladno nisi ništa konkretno rekao i ovo su i dalje jako slični telefoni.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
LoneWolf (15.2.2017), Vule991 (15.2.2017)
Stara 15.2.2017, 1:06   #33
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Telefon za 170e

Konkretno da ne može konkretnije: Huawei je precijenjena ku**ina od telefona koja želi da bude Samsung umjesto Samsunga. Džaba im partnerstvo sa Leicom i objektivi za kameru koja ispadne lošija nego na prilično jeftinijim kinezima, zbog softvera prvenstveno. Džaba im i onaj njihov "skinabilni" Android i bloatware, i "kvalitet" izrade koji ni u kom slučaju ne opravdava cijenu. Xiaomi Mi5 jede bilo koji Huawei po kvalitetu svega. Čak i u nižem cjenovnom segmentu Huawei nema šta da traži jer su preduvali cijene neopravdano i uvijek za iste pare postoji bolji izbor. P8 lite i P9 lite su imali žute displeje, krckavu dugmad, wifi koji je crkavao nepovratno, pa izguglajte samo probleme s tim telefonima i sve je jasno.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
shonee (15.2.2017), Vule991 (15.2.2017)
Stara 16.2.2017, 20:17   #34
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 170e

Pa dobro,onda da zaključimo da je Huawei skuplji zbog garancije i podrške u Srbiji što Xiaomi nema niti će imati skoro.Vredi li to 30e?
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2017, 18:54   #35
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 170e

Au al ga tupite oko dva maltene ista telefona,prosta stvar ako mu je bitnija garancija/servis neka skupi jos malo za Huawei il na kraju krajeva neka vidi koji mu se vise svidja...
Oba telefona su brza imaju dobre kamere i baterije



Sent from my Acer Iconia One 7 B1-780 using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2017, 16:00   #36
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Telefon za 170e

Oladi malo sa hejtovanjem, a GSM arenu kao verodostojnu mož da okačiš Mačku Toši o rep. Koje bre krckanje, koje crkavanje wifi mreže? Hoće telefon do 170 Eura? Neka kupi Nokia 5, kada se bude pojavila u prodaji.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2017, 1:07   #37
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Telefon za 170e

Ma kakve mrtve Nokie, to je umrlo krajem Symbiana kao OS-a, a svaki pokušaj oživljavanja je propao, od Lumie preko Microsofta pa sad do "revitalizacije" 3310-tke. Nokia je mrtva, i tu je kraj priče. Huawei P8 lite ima krckavu plastiku i gomilu problema sa wifijem i mrežnim signalom, djevojka ga je vraćala nazad DVAPUT i tek nakon što su joj dali TREĆI telefon sad buđavo smeće bar donekle radi kako treba. Nikad više Huawei ni u kom slučaju.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2017, 1:29   #38
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 170e

Pa dobro zapao joj los primerak, evo drugar ima p8 lite i prezadovoljan je vec koliko meseci.
Ja bih pre krivio nase magacionere i ostale koji IT opremu tretiraju kao dzak kompira
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2017, 2:41   #39
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 170e

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Pa dobro zapao joj los primerak, evo drugar ima p8 lite i prezadovoljan je vec koliko meseci.
Ja bih pre krivio nase magacionere i ostale koji IT opremu tretiraju kao dzak kompira
A kako wifi i krckavost moze imati veze sa bacanjem paketa telefona? Zar sam tel i nije namenjen da ga mozes backati naokolo, da ispada iz ruke i sl?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2017, 2:52   #40
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 170e

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
A kako wifi i krckavost moze imati veze sa bacanjem paketa telefona? Zar sam tel i nije namenjen da ga mozes backati naokolo, da ispada iz ruke i sl?
Pa lepo kad pakovanja bacas kao dzak krompira na betoncinu u magacinu znas kako se lako ostete antene,mikrofoni,zvucnici,ekrani etc a toga sam se nagledao u pakomu podosta
Ne koliko ja znam telefon nije namenjen za bacakanje naokolo, ok je da ti sklizne iz dzepa\torbice jedanup\dvaput
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Telefon od 6 inča star-duster Aparati i oprema 21 23.1.2017 19:07
Jeftin telefon u VIP-u dule.j Aparati i oprema 20 18.12.2016 17:15
Android telefon do 150 evra? Palitreks Aparati i oprema 11 15.6.2012 8:39
Nov telefon - jaka baterija Zrle Aparati i oprema 8 9.6.2012 7:22
[Mobilni telefon] Nokia N97 NjegovaWisost Opisi, recenzije i testovi 28 17.12.2010 18:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com