Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.10.2016, 13:31   #1
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Kako da instaliram cyanogen mod na LG L7?

Imam neki lg l7 i na njemu je 4.0.3 android. Sa tom verzijom ne da je spor nego uzas. Sada bih pokusao da ga sredim tj da ubacim drugu verziju, ali nisam bas siguran sta sve treba da se uradi. Svi hvale cm 10.2 pa bih njega da probam. E sad zanima me jel dovoljno sa skinem CM i prebacim ga na telefon, onda udjem u recovery i instaliram ili moram i da rutujem fon i da ubacijem neku drugi recovery... ne znam ni gde da nadjem neko detaljnije uputstvo.
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2016, 15:47   #2
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Kako da instaliram cyanogen mod na LG L7?

Pa obicno ispod linkova za ROM, imas detaljno uputstvo. Npr. evo link za XDA CM 13.

http://forum.xda-developers.com/opti...od-13-t3390353

U osnovi isti je princip za sve ROM-ove moras samo voditi racuna o verziji telefona. Davno sam imao taj telefon pa se vise i ne sjecam. Ali sjecam se da je uvek bilo problema sa tim custom ROM-ovima.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2016, 22:07   #3
rick_fox
Član
 
Član od: 12.6.2011.
Lokacija: Loznica
Poruke: 366
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 58 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rick_fox Slanje poruke preko Skypea korisniku rick_fox
Određen forumom Re: Kako da instaliram cyanogen mod na LG L7?

Uvek bilo i uvek će biti. Prema tome drži se ti stock roma i ne eksperimentiši previše, tel je takak kakav je i ne možeš ga napraviti boljim, njegovo vreme prolazi(imao sam L9) tako da ti je moja preporuka da ga vratiš na fabrička i koristiš takvog kakav je. Ako misliš da se igraš sa romovima, samo izvoli, ali nemoj posle da kmečiš da ti ne radi ovo ono...

Послато са HUAWEI G700-U20 уз помоћ Тапатока
rick_fox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2016, 22:42   #4
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kako da instaliram cyanogen mod na LG L7?

Citat:
rick_fox kaže: Pregled poruke
njegovo vreme prolazi(imao sam L9)
Imao sam i ja davno L9, ali ovaj L7 je duplo sporiji (jedno jezgro i 512 MB RAM).

Pošto je danas neupotrebljiv čak i sa nekim Custom ROM-om, nećeš ništa postići ali slobodno se igraj jer nije neka šteta i ako ga s*ebeš (a ne vrijedi više od par gajbi piva).
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2016, 1:03   #5
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Kako da instaliram cyanogen mod na LG L7?

Probaj da rootujes taj fabricki ROM, ubacis Greenify i onemogucis Google Play usluge. Ja imam L5 II, isto 512 MB RAM i jedno jezgro, pa je kako-tako bolje. I gledaj koji ti se procesi pojavljuju kao pokrenuti u aplikacijama i ako vidis da su stalno tu, onesposobis ih preko aplikacije Disable Service.
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2016, 9:57   #6
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Kako da instaliram cyanogen mod na LG L7?

Moje iskustvo je slično prethodnima. Razni kustom romovi su imali neki problem ili nisu podržavali kameru, gps, blutut...
Moje rešenje je zamrzavanje raznog bloatwarea ili root pa onda deinstaliram kako bih napravio mesta u sistemskoj particiji za nadogradnje, koje inače idu u redovnu memoriju. To produži upotrebnu vrednost telefona na neko vreme, ali ne može od babe devojka.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2016, 21:38   #7
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Kako da instaliram cyanogen mod na LG L7?

Ma to mi je telefon samo dok ne kupim drugi, ali je bas spor. Nije mi vazno da radi radio, ili sto ce kamera da bude losa. Vazno je samo da ne cekam da mi se otvori brojcanik jedno 20 sec i tako to. Da radi iole normalno. Koristim samo mesendzer i poruke, pozive i to je to.
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2016, 21:44   #8
rick_fox
Član
 
Član od: 12.6.2011.
Lokacija: Loznica
Poruke: 366
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 58 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rick_fox Slanje poruke preko Skypea korisniku rick_fox
Određen forumom Re: Kako da instaliram cyanogen mod na LG L7?

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
ali ne može od babe devojka.
Pametnom dovoljno

Послато са HUAWEI G700-U20 уз помоћ Тапатока
rick_fox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2016, 21:49   #9
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kako da instaliram cyanogen mod na LG L7?

Citat:
kojicm kaže: Pregled poruke
Koristim samo mesendzer i poruke, pozive i to je to.
Pa Messenger je smeće od aplikacije koja jede RAM i dovoljan je da pojede sve resurse tvog telefona.
Telefon će ti raditi normalno ako ga factory resetuješ i instaliraš samo WhatsApp npr. jer je on najlakša aplikacija tog tipa.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2016, 22:06   #10
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Kako da instaliram cyanogen mod na LG L7?

Sad sam probao da udjem u recovery i nece sta god da pokusam. Ne znam sta da mu radim.
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2016, 2:58   #11
Vule991
Član
 
Član od: 24.11.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 267
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 61 puta na 47 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Vule991
Određen forumom Re: Kako da instaliram cyanogen mod na LG L7?

Citat:
Haker95 kaže: Pregled poruke
Probaj da rootujes taj fabricki ROM, ubacis Greenify i onemogucis Google Play usluge. Ja imam L5 II, isto 512 MB RAM i jedno jezgro, pa je kako-tako bolje. I gledaj koji ti se procesi pojavljuju kao pokrenuti u aplikacijama i ako vidis da su stalno tu, onesposobis ih preko aplikacije Disable Service.
Crnim slovima označeno, jedan od najgorih saveta ikada viđen na internetu. Google Play usluge su najnužnije zlo na androidu. A zamrzavanjem dovodiš do nenormalnog broja "buđenja" i resetovanja samih servisa (čitaj ponovo pokretanje unedogled) jer će usluge biti pozvane od manje više svake aplikacije i time će se čoveku isprazniti baterija za tren oka. I ne samo to, imaju uticaja i na location report, rad samog google play-a, sinhronizacije i android framework-a. Zato nikada ne zamrzavati i ne hibernirati iste.

Treba malo prelistati xda&reddit&stackexchange pre nego što nekom udeliš kvalitetan savet.
Vule991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vule991 na korisnoj poruci:
doctor (24.10.2016)
Stara 24.10.2016, 8:07   #12
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Kako da instaliram cyanogen mod na LG L7?

Savet sam mu dao iz iskustva, posto imam skoro isti uredjaj, koji je bilo nemoguce koristiti ako su prisutne usluge. Servisi nemaju razlog da se pokrecu iznova i iznova zbog prisustva Greenify, a i blokirani su u DisableService. Takodje, zasto uredjaj naprasno radi bolje kada se uradi fabricki reset? Upravo zato sto se obrise azurirana verzija ovog servisa, koji se stalno sam azurira (i to se moze onesposobiti, ima na xda). Kod mene na telefonu se aplikacije zale na nedostatak ovoga, ali u dobrom delu slucajeva mogu da rade. Uostalom, neka proba, uvek moze da ih ponovo omoguci.
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2016, 20:21   #13
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Kako da instaliram cyanogen mod na LG L7?

Koristio sam par ROMova nakon koriscenje 5.1 TouchWiz-a od Samsung-a. Svi ROMovi su bili daleko brzi i imaju mnogo korisnih funkcija, ali nijedna kamera i muzicki plejer nije mogla da pridje originalnim aplikacijama. Muziku sam prestao da slusam preko telefona a koristim Open Camera koji po nekim stvarima bolji od ugradjene aplikacije za kameru na S4, ali nema neke druge stvari (HDR, stabilizaciju slike, istovremeno snimanje prednjom i zadnjom kamerom, slow-mo, timelapse...). Upravo koristim Android 7.0 i prezadovoljan sam- izuzetno brzo radi i ima korisnih opcija.

Sto se tice konkretnog instaliranja custom ROM-ova na L7- isprati neko uputsvo na netu. Ukratko trebas custom recovery da instaliras (to je kao BIOS), onda skines .zip fajl ROM-a koji te zanima, prebacis ga na externu memorijsku karticu, pokrenes custom recovery i iz njegovog menija selektujes zeljeni ROM. Dalje nista ne diras, ali kreni sa skroz punom baterijom jer prvi boot moze npr 10 minuta da traje. Dalje je potrebno da instaliras Google Play usluge (GAPPS). Ako ne zelis GAPPS onda instaliraj F-Droid.

Ako root-ujes onda mozes i da overklokujes i downclock-ujes CPU i GPU i, ono sto je meni zanimljivo, podesavas politiku procesora (da li ce da bude u performance ili powersave modu, ili da interaktivno menja hz ili da bude konzervativan po pitanju menjanja).

Svi Google-ovi servisi su potrebni za funkcionisanje Play Store-a.

Umesto Messenger-a koristi MaterialFBook (mozes na F-Droid da je pronadjes)- mozes da dobijas u real-time obavestenja za notifikacije i poruke, ili da podesis da na npr. 1 sat proverava
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2016, 1:26   #14
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Kako da instaliram cyanogen mod na LG L7?

Sve bi bilo lako kad bih mogao da ga rutujem, al nema sanse. Stalno neka greska.
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin? as110022 Brbljaonica 81 13.3.2010 17:30
Kako da instaliram windows xp na laptop sa sata hard diskom? milos_momirov Operativni sistemi 12 1.3.2010 9:55
Kako da instaliram bluetooth na Fujitsu Siemens Amilo pi 2550? buwa Prenosni računari 4 4.11.2008 21:39
Kako da instaliram KDE theme na Fedora-i 8? Deusdies Slobodni softver 2 18.11.2007 21:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com