Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.12.2009, 18:31   #61
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Da se vratimo na slusalice i pesacki prelaz. Moze li mi neko objasniti kako moze da bude moja krivica ako sa slusalicama stanem, pogledam levo, desno, i jelte ponovo levo , i krenem da prelazim, a nesto naidje i udari me? Ne da nije moja krivica nego ne mogu ni da izbegnem, jel ako ga nije bilo kad sam pogledao i krenuo, a posle 1 sec je tu, onda znaci da ide 200 na sat i da mi usi ne pomazu, osim ako mogu da poletim.

Neki zakoni se totalno kose jedni sa drugima. On mora da mi stane da ja predjem, a ja moram da izvadim slusalicu da cujem oko sebe da me nesto ne pokosi iz fantomskog ugla ili sta? Da ga cujem kako staje i da osetim u sebi kako mu se motor smiruje pa da mogu spokojan da predjem.

Isto tako u centru grada kad prelazim zajedno sa jos 150 ljudi kod Beogradjanke, moram da izvadim slusalicu zbog cega?

Da ne racunamo one koji hodaju ulicom sa slusalicama (gde nema trotoara), sto je stvarno glupo i sto svako normalan ne bi radio i da ne postoji zakon, koliko ljudi je poginulo slusajuci muziku i prelazeci preko pesackog prelaza? Od prilike je veca sansa da te ajkula pocepa na 9 delova dok spavas . Ajde da kazemo i da postoje idioti koji prelaze ulicu i da ih gaze svakodnevno, onda bi njihovom superretardiranom logikom trebali da ukinu i skutere i motore posto ih idioti voze 200Km/h u Beogradu i kucaju se u bilborde.

Da ne pricam koliko su kazne neizbalansirane, u nekim slucajevima su iste, a jedne bi trebale biti mnogo manje a druge mnogo vece. Ovo su sklepali na brzinu da napune kasu na racun neinformisanih ljudi...

Sto kaze moj komsija - obavezna 2 prsluka, zuti kad ti se pokvari automobil pa moras nocu da izadjes, a narandzasti kad ides nocu da bacis ljubre .

EDIT: I ovo sto je holodoc napisao - pijan mozes preko pesackog, iako nemas ni jedno culo, a u nekim slucajevima ne mozes ni da predjes ulicu 5 minuta, nocu NP, u manjim mestima gde nema osvetljenja NP, vazno da je tu pesacki. Ali zato kad hocu da predjem ulicu u centru grada ujutru kad idem u skolu, sa jos 150 ljudi, gde je totalno sve zablokirano i automobili idu 20Km/h, e onda moram da izvadim slusalicu da me slucajno nevidljiva ajkula ne pokupi i ne odnese u nepoznatom pravcu...
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 18:41   #62
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Pa to već nije problem zakona nego svojevolje pojedinca koja se lako rešava. Skoro je jedan od članova moje porodice imao baš sličnu priču sa prelaskom ne kroz žuto nego crveno svetlo na neispravnom semaforu u Požarevcu. Jednostavno semafor nije bio ispravan i prelaska sa zelenog na žuto nije bilo već odmah na crveno a policija je znala za tu "caku" i uvek je pravila sačekušu na tom mestu. Prva stvar koju ne smete da uradite u tom slučaju je da potpišete zapisnik koji vam policajac ponudi a kada vam dođe poziv na sud tražite da se uradi veštačenje ispravnosti semafora na licu mesta što naravno niko od njih nije lud da radi. Treba li da posebno naglašavam da nije bilo bilo kakve kazne? Bitno je samo da ne budete drski sa pandurima ako oni pokušaju da budu takvi sa vama.
Tesko da ce ti kod sudije proci analogija sa pokvarenim (vrlo retko) i zastarelim (mnogo cesce) semaforom. Uostalom, jedini validan dokaz po ovom zakonu je policijski zapisnik, a svi znamo sta pise tamo.

Umesto da su energiju i resurse usmerili na obelezavanje ulica i modernizaciju signalizacije, oni su gubili vreme sa novim zakonom (a i stari bi sa nekoliko dopuna bio i vise nego adekvatan).

A tek biser za rezervne sijalice... Pa koliko novih automobila ima ksenonsku/LED signalizaciju koje ni u ludilu ne mozes da promenis van servisa? Bitno je da imas sijalice (makar i obicne, kucne) u gepeku. Rezervni tocak punih dimenzija vise nigde nije obavezan sem kod nas (uz nova kola ide reparacioni kit ili tocak manjih dimenzija). Za jedan novi zakon, prilicno je zaostao.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 18:43   #63
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
Da se vratimo na slusalice i pesacki prelaz....
A gledaj to na ovaj nacin: da li ti je toliko tesko da izvadis slusalicu na 5 sec dok prelazis ulicu ili si toliki zaludjenik da UVEK moras da slusas muziku? Zakon nije pisan za pojednice, sta njih briga sto imas super vid, dobro rasudjivanje i logicko razmisljanje pa ces dodatno obratiti paznju kad prelazis ulicu sa slusalicama? Ovaj clan je pisan za klince retarde i totalne zanesenjake koji jedva prelaze ulicu i bez slusalica, ovako ce bar malo obratiti paznju, ili ce platiti debelo to sto su glupi, ili ce ih polupati trola... prosto i jednostavno.
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 18:48   #64
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

^
Od Slavije do Kneza imas jedno 20+ pesackih. Ako cu 20 puta da stavim i vadim slusalice (a pogotovo sto se silikonske teze namestaju u pravi polozaj), moze samo zivot da mi presedne, nista vise.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 18:51   #65
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Od Slavije do Kneza vozi trola, a ako znas vec da ces ici tom trasom, nemoj uopste ni stavljati slusalice...opet se vracam na moje pitanje: Da li ti je toliko neophodno da slusas muziku?
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 18:52   #66
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Mali Mrav kaže: Pregled poruke
Od Slavije do Kneza vozi trola, a ako znas vec da ces ici tom trasom, nemoj uopste ni stavljati slusalice...opet se vracam na moje pitanje: Da li ti je toliko neophodno da slusas muziku?
Hoces da kazes da covek ne treba da slusa muziku,samo zbog (dela) glupog zakona??
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 18:57   #67
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Mali Mrav kaže: Pregled poruke
Od Slavije do Kneza vozi trola, a ako znas vec da ces ici tom trasom, nemoj uopste ni stavljati slusalice...opet se vracam na moje pitanje: Da li ti je toliko neophodno da slusas muziku?
Zasto bih isao trolom ako mogu i peske? Hocu da zveram po izlozima, ako nista drugo Da li je neophodno da susam muziku ili ne vec nije stvar koja treba tebe da zabrinjava
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 18:57   #68
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Mali Mrav kaže: Pregled poruke
A gledaj to na ovaj nacin: da li ti je toliko tesko da izvadis slusalicu na 5 sec dok prelazis ulicu ili si toliki zaludjenik da UVEK moras da slusas muziku? Zakon nije pisan za pojednice, sta njih briga sto imas super vid, dobro rasudjivanje i logicko razmisljanje pa ces dodatno obratiti paznju kad prelazis ulicu sa slusalicama? Ovaj clan je pisan za klince retarde i totalne zanesenjake koji jedva prelaze ulicu i bez slusalica, ovako ce bar malo obratiti paznju, ili ce platiti debelo to sto su glupi, ili ce ih polupati trola... prosto i jednostavno.
Pa onda najbolje da ukinu automobile, visoke zgrade, energetska pica, video igre, otrovne supstance..................................... zato sto ima retarda i zanesenjaka.
Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
^
Od Slavije do Kneza imas jedno 20+ pesackih. Ako cu 20 puta da stavim i vadim slusalice (a pogotovo sto se silikonske teze namestaju u pravi polozaj), moze samo zivot da mi presedne, nista vise.
Upravo tako. Trolom bi putovao 10 puta vise nego peske iz ocigledih razloga koje ljudi koji stanuju u Beogradu znaju. I da, tesko mi je bas kao i Beagle-u da izvadim sluske zato sto moram da vadim i ruke iz dzepova, a imam metalni rajsfeslus na koznoj jakni pa se uvek ogrebem kad vadim ruku iz dzepa . Totalno je nebitno jel mi tesko ili nije, bitno je da im je zakon fail i da je nesto toliko banalno da njih treba pritvoriti za pravljenje istog...
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 18:58   #69
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Skols kaže: Pregled poruke
Hoces da kazes da covek ne treba da slusa muziku,samo zbog (dela) glupog zakona??
Moze ON da slusa koliko hoce muziku, ali ako je dokazano da slusanje muzike umanjuje sposobnosti da opazas okolna desavanja, i da ce zakon doprineti vecoj bezbednosti VECINE, bojim se da cu reci da treba da prestane da slusa, samo zato sto se on ni po cemu ne razlikuje u masi od drugih ljudi (ne moze pandur da provali da je on super pametan i da zna sta treba da radi dok prelazi ulicu).

To je kao kad bi Sumaher rekao: sta, hoces da kazes da po zakonu ne smem da vozim 200 na sat, pa ja jbt nikad ne bih izgubio kontrolu nad vozilom. ON mozda ne bi, ali vecina bi, a zakon se donosi zbog vecine, tako da mi normalni mozemo samo da gundjamo
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:01   #70
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Donekle se i slazem,ali uglavnom ne.A i poredjenje sa Sumijem,bas nije za pohvalu.
Onom kome je stalo do svoje bezbednosti,taj ce i sa 5.1 sistemom oko glave stati na pesackom i pogledati levo/desno,onom ko me se hebe za ceo svet,taj ce glavom udarati u bandere,njemu nijedan zakon ne moze pomoci.
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:02   #71
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

@ mali mrav:
Si procitao ti ono sto sam ja napisao? Slusanje muzike smanjuje sposobnosti opazanja okoline, a totalno pijanstvo ne umanjuje pa ako si pijan mozes da prelazis a ako slusas muziku ne mozes?

Ako ides nocu peske u totalnom mraku bez osvetljenja kazna 3000, a ako vodis dete manje od 12 godina, onda 5000 Logika?!
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:03   #72
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Znam da cu makar jednom biti kaznjen zbog slusalica, jer ih ne vadim kad sam napolju...
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:05   #73
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Mali Mrav kaže: Pregled poruke
Moze ON da slusa koliko hoce muziku, ali ako je dokazano da slusanje muzike umanjuje sposobnosti da opazas okolna desavanja, i da ce zakon doprineti vecoj bezbednosti VECINE, bojim se da cu reci da treba da prestane da slusa, samo zato sto se on ni po cemu ne razlikuje u masi od drugih ljudi (ne moze pandur da provali da je on super pametan i da zna sta treba da radi dok prelazi ulicu).
Druze, samo kamikaza bi krenuo preko Kneza Milosa, a da prethodno nije pogledao u semafor i da se nije uverio da su automobili stali. Ajde reci mi, koje stvorenje pretrcava cetiri trake na crveno? I kerovi lutalice znaju da trebaju da sacekaju.

Ista stvar vazi i za automobile, izletanje iz sporedne ulice na crveno bi u 99.9% slucajeva dovelo do saobracajke.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:05   #74
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Skols kaže: Pregled poruke
Onom kome je stalo do svoje bezbednosti,taj ce i sa 5.1 sistemom oko glave stati na pesackom i pogledati levo/desno,onom ko me se hebe za ceo svet,taj ce glavom udarati u bandere,njemu nijedan zakon ne moze pomoci.
Nije sve tako crno-belo, nisu svi uvek pazljivi i nisu svi uvek retardi. Mnogo elemenata utice, mozda te boli glava, raskinuo si sa ribom, iznervirao se na poslu, dovoljan je sekund nepaznje i ode sve u 3 lepe, a muzika bi samo jos doprinela da sporije/uopste ne opazis opasnost
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:06   #75
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Wait, what?
A shta kad mamini i tatini sinovi odvrnu svojih tri kilovata muzike iz kola, cek, nema nista sto sprecava da takvi ljudi voze? Pa valjda je na onima sto voze auto da obracaju paznju na put..
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:09   #76
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Mali Mrav kaže: Pregled poruke
Nije sve tako crno-belo, nisu svi uvek pazljivi i nisu svi uvek retardi. Mnogo elemenata utice, mozda te boli glava, raskinuo si sa ribom, iznervirao se na poslu, dovoljan je sekund nepaznje i ode sve u 3 lepe, a muzika bi samo jos doprinela da sporije/uopste ne opazis opasnost
Onda ce doneti zakon:Svi koji su raskinuli sa ribom,ili ih boli glava,ne smeju da prelaze raskrsnice
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:12   #77
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Isto kazna ako slusas preglasnu muziku u kolima tj. muziku jacine koja te onemogucava da cujes nesto spolja.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:14   #78
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

@ svi

Alo ljudi sta me napadate kao da sam ja pisao ovaj zakon! Mene isto nervira, ima puno nelogicnosti, neke stvari su uvedene samo za uzimanje para, ali SVI morate da se slozite sa mnom kad kazem da nam je saobracaj u k*rcu, danas svako dobija dozvolu, a samo rigorozne kazne mogu da poprave situaciju (nemojte samo ono, sad je sva moc kod pandura, jeste tacno, ali ne govorimo sad o tome). Meni licno nije toliki problem da vadim slusalicu na 5 sec, kad znam da ce bar jedno dete da prezivi upravo zbog tog zakona (recenica kao iz ljigavih filmova, al jbg)...uostalom, niste od secera majku mu, ako su vam slusalice najveci problem u zivotu onda
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:16   #79
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Problem je sto drzava ne primenjivanje starog dobrog zakona, resava donosenjem strozijeg i debilnijeg.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:20   #80
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Mali Mrav kaže: Pregled poruke
ali SVI morate da se slozite sa mnom kad kazem da nam je saobracaj u k*rcu, danas svako dobija dozvolu, a samo rigorozne kazne mogu da poprave situaciju (nemojte samo ono, sad je sva moc kod pandura, jeste tacno, ali ne govorimo sad o tome).
Kad budu sudili po sistemu "ni po babu ni po stricevima" e tad ce da se saobracaj sredi. Dokle god neko bude imao protektorat, bice tako kako je.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji novi servis na Internetu biste vi želeli? Branislav Gavric Brbljaonica 12 17.11.2009 22:33
Windows mi ne prepoznaje novi hard disk Win32 Kvarovi 14 25.8.2009 22:28
Prebacivanje particije "C" na novi hard disk MI66 Nosači podataka 5 15.5.2009 14:32
Travian srpski server (početak s1) B@NE Mrežne igre 107 8.2.2009 20:24
Novi Proc ManojlaNS ŠDK - Osnovne komponente 7 27.8.2008 10:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com