Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.11.2010, 14:43   #1
Leptirić
Novi član
 
Član od: 25.11.2010.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Zvučnici stari nekoliko dana odjednom počeli da krče

Pozdrav,

Od pre nekoliko dana vlasnica sam ovih zvučnika

http://international.alteclansing.co...-speakers.html

Po montiranju, koje je izvršeno po uputstvu, zvučnici su radili savim lepo i zvuk je bio kristalno jasan. Sinoć odgledah DVD film u kojem takođe nije bilo problema sa zvukom, međutim, jutros kad sam htela da pustim CD (oba medija su kupljena u prodavnici) zvuk je jako loš (iako je taj isti CD zvučao samo dan ranije sasvim pristojno). Moram da primetim da su u tom trenutku zvučnici bili podešeni na glasnoću nešto veću od uobičajene, ali nikako odvrnuti do daske. U trenutku kada sam ih utišala, primetila sam ovaj problem.

Pokušala sam da ih prespojim na laptop, ali stvar je ista. I kada zvučna karta ne šalje nikakav zvuk, i kada je potenciometar na 0 iz njih se čuje krčanje (i to iz sva tri). Komp je udaljen od svih ostalih uređaja, jedno što ima USB wireless i bežičnog miša-tastaturu. Ne znam da li je to moglo da ikako utiče na ovaj problem?

Do krčanja dolazi nekih 5 sekundi po uključenju zvučnika u struju i nastavlja se u kontinuitetu. Iz daljine se čuje kao brujanje, a kada se prinse uhu, krči. Kada je računar ugašen, jednostavno bruje (nešto slično ventilatoru).

Da li da pokušam nešto ili odmah kontaktiram prodavca.

Hvala unapred!

Poslednja ispravka: Leptirić (25.11.2010 u 15:13)
Leptirić je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 16:56   #2
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Određen forumom Re: Zvučnici stari nekoliko dana odjednom počeli da krče

Odmah kontaktiraj prodavca i traži zamenu!
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 18:24   #3
gamer82
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici stari nekoliko dana odjednom počeli da krče

Da su moji zvucnici redom bi ih otvorio i pogledao da li slucajno nije neka zica unutar ostecena odnosno odlemljenja ili visi ili je mozda bas probio cisto vizuelno da znam jer kad ih vratis prodavcu tesko ces dobiti nove,poslace te u servis da ih poprave a posle toga te mogu zamajavati ako ti se nesto ponovo desi,ovako ako bi primetila nesto sto i sama odnosno neko moze da ti pomogne ako se radi o jednostavnijem kvaru a zvucnike posle reklamiras kad imas vec kvar ako se naravno desi u garanciji.Jedino ako nemas iskustva sa time odnesi gde si kupila jer bolje necackati nesto u sta nisi sigurna da znas sta radis!
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 19:01   #4
Leptirić
Novi član
 
Član od: 25.11.2010.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici stari nekoliko dana odjednom počeli da krče

Ne, nažalost nemam i ne bih ih čačkala Javili su mi da će poslati kurira sutra po njih radi reklamacije (ja sam ih dobila kurirskom službom u utorak).

Koliko mi je poznato, u roku od 7 dana imam pravo da vratim tehničku robu ukoliko sam njome nezadovoljna. Nezadovoljna sam jer zvučnici najednom nesnosno bruje i zvuk je veoma izobličen (o čemu nije bilo ni pomena prva dva dana). Potom sam pročitala pritužbe na još neke modele ove firme, ali isti nije bio u ovoj meri izražen.

Da li, ako budem menjala za neki drugi model, imate preporuku za nešto slično i provereno (mada ni za ovaj konkretno nisam našla nigde ovakvu pritužbu).
Leptirić je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 19:22   #5
biber
Član
 
Član od: 29.9.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 57
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici stari nekoliko dana odjednom počeli da krče

Citat:
Leptirić kaže: Pregled poruke
Ne, nažalost nemam i ne bih ih čačkala Javili su mi da će poslati kurira sutra po njih radi reklamacije (ja sam ih dobila kurirskom službom u utorak).

Koliko mi je poznato, u roku od 7 dana imam pravo da vratim tehničku robu ukoliko sam njome nezadovoljna. Nezadovoljna sam jer zvučnici najednom nesnosno bruje i zvuk je veoma izobličen (o čemu nije bilo ni pomena prva dva dana). Potom sam pročitala pritužbe na još neke modele ove firme, ali isti nije bio u ovoj meri izražen.

Da li, ako budem menjala za neki drugi model, imate preporuku za nešto slično i provereno (mada ni za ovaj konkretno nisam našla nigde ovakvu pritužbu).

Uzmi bilo koje Altec Lansing.Ovo je prvi put da cujem da se neko zalio na tu marku.Ja imam altec(koji je model ne znam) dobrih vec 7-8 god,i savrseno rade.Takodje i na drugom kompu i ti su odlicni.
biber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 19:38   #6
Leptirić
Novi član
 
Član od: 25.11.2010.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici stari nekoliko dana odjednom počeli da krče

Konkrento, ovim modelom sam bila veoma zadovoljna prva dva dana. Dopao mi se izgled, dimenzije i pre svega kako zvuči. Kada sam čitala recenzije, bile su odreda pozitivne. Tek sada, kada je problem nastao pronađoh na jednom drugom forumu pritužbe nekoliko korisnika u vezi sa ovom markom i brujanjem. Istina, moj model niko nije pominjao.

Najradije bih ga zadržala, kada bih bila sigurna da se sa novima neće biti problema, ukoliko odluče da šalju nove ili da ih poprave tako da ih vrate u prvobitno stanje. Međutim čudno mi je što baš sva tri zvučnika bruje na isti način.


Nisam našla u garantnom listu nikakve posebne zahteve u vezi sa pristustvom drugih elektromagnetnih polja, ali me zanima da li nešto od ovog može trajno da utiče na zvučnike: wireless konekcija, fitness sprave i sl.

Napominjem da se problem javlja i u izolovanoj sobi (sve pogašeno) kojoj sam ih naknadno testirala, zato kažem trajno, a ne privremene interferencije sa datim uređajima.
Leptirić je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 19:56   #7
biber
Član
 
Član od: 29.9.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 57
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici stari nekoliko dana odjednom počeli da krče

Citat:
Leptirić kaže: Pregled poruke
Konkrento, ovim modelom sam bila veoma zadovoljna prva dva dana. Dopao mi se izgled, dimenzije i pre svega kako zvuči. Kada sam čitala recenzije, bile su odreda pozitivne. Tek sada, kada je problem nastao pronađoh na jednom drugom forumu pritužbe nekoliko korisnika u vezi sa ovom markom i brujanjem. Istina, moj model niko nije pominjao.

Najradije bih ga zadržala, kada bih bila sigurna da se sa novima neće biti problema, ukoliko odluče da šalju nove ili da ih poprave tako da ih vrate u prvobitno stanje. Međutim čudno mi je što baš sva tri zvučnika bruje na isti način.


Nisam našla u garantnom listu nikakve posebne zahteve u vezi sa pristustvom drugih elektromagnetnih polja, ali me zanima da li nešto od ovog može trajno da utiče na zvučnike: wireless konekcija, fitness sprave i sl.

Napominjem da se problem javlja i u izolovanoj sobi (sve pogašeno) kojoj sam ih naknadno testirala, zato kažem trajno, a ne privremene interferencije sa datim uređajima.
Ma zaboravi to da smetaju sprave wireless,verovatno si dobila zvucnike sa nekom greskom.Oni ce da ih popravljaju po obicaju.Tako ako uspes da uzmes neki drugi model bilo bi mnogo bolje.Video sam na jednom forumu da je bio problem u nepodudaranju zvucne karte i tog modela zvucnika.Mada sumnjam u to.
biber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2010, 12:17   #8
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Smile Re: Zvučnici stari nekoliko dana odjednom počeli da krče

Uzmi onda model VS4621 A.K.A. Octane 7 jeste skuplji ali mislim da se isplati:

http://www.pcworld.in/product/review...-4621-29492010

http://www.alteclansing.com/invt/vs4621

Po mom skromnom mišljenju ovaj model si odmah trebala i kupiti..
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 21:18   #9
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Zvučnici stari nekoliko dana odjednom počeli da krče

Koliko para toliko muzike.Bas bi voleo da cujem taj kristal od zvuka za te pare .Leptiricu ucini uslugu sebi i planeti zemlji i baci taj sistem u prvi kontenjer na koji naidjes.Sto volim te sisteme sto posle 5 dana pocnu da krce.Sve me nesto podseca na moj stari 5.1 merkur.Nemoj te me kazniti za ove reci posto sam samo prepisao to od par kolega sa hi fi foruma.Inace jos bolje resenje je da ga das na reciklazu.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Krče mi zvučnici na laptopu... MilanceS.14 Zvuk na računaru 3 31.7.2010 19:25
Očajan Internet u zadnjih nekoliko dana de facto Internet usluge 1 8.12.2008 12:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com