Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Pregled rezultata glasanja: Da li cete se vakcinisati protiv novog gripa
Da 24 11,32%
Ne 188 88,68%
Glasova: 212. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.12.2009, 23:45   #201
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

pa da sam neki funkcioner da...morao bih da bi bio uzor drugima...a ovako ne...ma pobornik sam teroije zavere, na ovom svemu neko dobro zaradjuje

a grip ko grip...bio on od bilo koje zivuljke...procenat smrtnosti je kao i kod obicnih (ljudskih), smesno
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2009, 13:31   #202
DylaN
Veteran
 
Član od: 25.12.2009.
Lokacija: Behind you
Poruke: 907
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 298 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Prema ovom glasanju mislim da su dzabe kupovali vakcine,pravili reklame i sebe vakcinisali da bi nas ubedili ali dzabe .
DylaN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2009, 14:11   #203
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Da, izgleda da ce onda ipak zabraniti javna okupljanja...
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2009, 14:35   #204
kom@
Član
 
Član od: 13.12.2007.
Poruke: 194
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 35 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kom@
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Sve što rade ovdašnji nadležni organi, od kupovine vakcine, kampanje, organizacije centara itd se radi isključivo po nalogu svetske zdravstvene organizacije. SZO je ove godine uvela promenu da u slučaju proglašenja pandemije ne daje preporuke već naloge članicama. Takođe, 2005. SZO je snizila kriterijum za proglašenje epidemije, gde je od visoke zaraznosti i smrtnosti izbačeno ovo drugo.
kom@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2009, 19:25   #205
Cole
Član
 
Član od: 27.11.2007.
Poruke: 82
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
^^ Jadna su ta deca kojima ćeš ti biti roditelj Očigledno da će biti kolateralna šteta na tvom putu traganja za istinom
De Coy:
To što si ti moderator na ovom forumu ne znači da znaš išta o vakcinama, medicini...
Nije ovo stvar nadgovaranja, pa čiji je veći, već za sve što kažeš treba svako pa i ti argumentovati ono što pričaš.
Za tebe samo jedna informacija:
Amiši.
Sigurno si čuo za njih a ima ih više stotina hiljada u Amerikama i oni se ne vakcinišu ni protiv čega (99%).
Proguglaj malo a ako znaš engleski još bolje pa vidi koliko postoji kod njih dijabetesa, multiple skleroze, infarkta, hiperholesterolemije ali i drugih bolesti, pogotovo autizma.
Verovatno ima u tome i do njihovog načina života i neprihvatanja "blagodeti" civilizacijskog napretka, ali je dosta poučno. Pročitaj svakako.


Za nesvršenog studenta medicine samo jedno pitanje:
Ako ikad sretneš Dr. Kona pitaj ga zašto više veruje homeoterapiji nego savremenoj medicini.


Citat:
mr.marvin kaže: Pregled poruke
Svrha vakcine jeste razvoj antitjela. Da li ti imaš dokaz da organizam te žene nije razvio antitjela?
Žena je ostala nepokretna a ti pričaš o antitelima protiv hemaglutanina.
Znači neće sigurno oboliti od gripa? Jesi li siguran?
Znaš li ti uopšte zašta služe antitela?

Da nije žalosno bilo bi smešno.
Cole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2009, 20:58   #206
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

A ti svakako imaš sa 13 godina dovoljno iskustva da kažeš nekome ko studira medicinu da nije u pravu. Tražiš argumente ali ih sam ne daješ. A onome što si rekao da će zbog "sveopšteg spasa Zemlje" ove vakcine biti uvedene obavezno o o tome da je grip kuga 21. veka nema smisla raspravljati.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2009, 21:39   #207
Cofi
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 2.824
Zahvalnice: 768
Zahvaljeno 796 puta na 513 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Osećam da DeCoy sprema govor

Citat:
Za nesvršenog studenta medicine samo jedno pitanje:
Ako ikad sretneš Dr. Kona pitaj ga zašto više veruje homeoterapiji nego savremenoj medicini.
To nije pitanje...
Cofi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2009, 23:10   #208
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

@Cole: Dr. Kon je to vishe puta rekao u raznim TV emisijama, nije rekao svoje razloge, vidish mogao bih da ga pitam ako ga sretnem za razloge U svakom slucaju on je dr. sci. med, pored toga on predstavlja drzavu u suzbijanju gripa (inace se, ne slazem sa svim njegovim izjavama, al ajd, ipak je on kao shto vec rekoh doktor nauka i medicine, tako da nema smisla dovoditi u pitanje neke njegove reci, bar ne ja koji nisam josh ni na pola da zavrshim faks; i DA, on jeste autoritet koliko god to nekima smetalo) i nema pravo da propagira bilo kakvo alternativno lecenje, shto nije ni radio.
"Alternativna medicina" moze da bude jako dobra na mnogo planova, naravno ne sve metode lecenja koji razni "vracevi/vidari/vestice" reklamiraju, ali neke metode zaista imaju efekta i to nikada ne treba potceniti (ili podceniti, sad mi stao mozak ).

Shto se tice Amisa, znam da nije bash pravi primer ali moze se povuci paralela: Neke verske organizacije (da se ne izrazim drugacije da ne bi neko bio uvredjen) propagiraju svojim vernicima da ne primaju krv cak i ako je to neophodno i ako su zivotno ugrozeni. Znam mnogo slucajeva gde se to zavrshilo katastrofalno tj. smrcu. Da rezimiram, odbijanje savremene medicine JE lose. Tacno je da postoje lekovi koji imaju kontraefekte, ali je ipak mnogo bolje uzeti ih ako je to jako neophodno i spreciti mnogo gore stvari (pravi primeri oseltamivir i zanamivir koji se koriste za lecenje gripa, koriste se samo u jako teskim situacijama, dosta su delotvorni, na zalost, kao i svaki drugi lek, nemaju 100% uspesnosti, ali su to u stvari "otrovi")
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2009, 23:41   #209
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.377
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

@Cole

Ja ni u jednom trenutku nisam rekao da se treba vakcinisati protiv novog gripa, čak ni ne znam da li ću i sam to uraditi (trenutno ne razmišljam o tome). Jednostavno sam morao da prokomenatrišem pisanja pojedinaca koji svaku krizu u društvu (a složićete se da dešavanja oko novog gripa u neku ruku predstavljaju krizu) da šire svoju propagandu, teorije zavere i slične gluposti. I dalje stojim iza toga da su mu izvori u krajnju ruku smešni i više liče na štivo koje bi trebalo da isprepada neke neuke američke hillbilly domaćice. Šta reći na članak o štetnosti vakcina (globalno, ne ove protiv novog gripa), koji se nalazi tik uz članak o teoriji zavere da zaboga pušenje ne izaziva rak pluća, nego ga izaziva zračenje nastalo od nuklearnih proba, pa su eto to pripisali jadnom duvanu. Toliko o kredibilitetu...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2009, 23:43   #210
mr.marvin
Član
 
Član od: 28.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 435
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 112 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Citat:
Cole kaže: Pregled poruke
Žena je ostala nepokretna a ti pričaš o antitelima protiv hemaglutanina.
Znači neće sigurno oboliti od gripa? Jesi li siguran?
Znaš li ti uopšte zašta služe antitela?
Da nije žalosno bilo bi smešno.
Prvo, gdje piše da je ostala nepokretna? "Oduzetost" u nogama ne znači paraliza, već najčešće nemoć, slabost.

Citat ljekara iz linkovanog teksta iznad nekoliko postova:

Citat:
- U pitanju je pojedinačni slučaj, koji se još ispituje. Zasad ne možemo sa sigurnošću reći da je ovoj osobi pozlilo baš zbog vakcine. Možda je došlo do neke greške ili je imala neko akutno oboljenje. Dok se ispitivanja ne završe, ne možemo sa sigurnošću govoriti da je to posledica vakcinacije - rekao je dr Vladimir Petrović.
Medicina je egzaktna nauka, i vrlo logična. Nema mjesta nagađanju. Postoje hipoteze, koje se poslije dokažu ili opovrgnu.

Što se tiče antitjela i oboljenja... Osoba u čiji sistem dospije virus gripa može, ali i ne mora da: postane rasadnik virusa, ispolji simptome gripa, doživi komplikacije. Od čega sve to zavisi, sam skontaj.
mr.marvin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2009, 0:25   #211
kom@
Član
 
Član od: 13.12.2007.
Poruke: 194
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 35 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kom@
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Treba govoriti o činjenicama a ne o pretpostavkama, jer inače se lako skrene u sulude teorije...
Ono o szo jesu činjenice. Kako ih ko interpretira druga je stvar.
Takođe iznosi se činjenica (Koen) da se neurološke posledice takve vakcine pojavljuju u 1:100.000. Preciznosti radi, u US se taj odnos pokazao kao 6,5:100.000. Kako neko interpretira te brojke opet je njegova stvar,
Neću tražiti linkove, jer nemam kome šta do dokazujem.
Ali evo, postoje već neka iskustva o tome Schweinegrippe
kom@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2009, 0:25   #212
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Citat:
decoy kaže: Pregled poruke
^^ jadna su ta deca kojima ćeš ti biti roditelj očigledno da će biti kolateralna šteta na tvom putu traganja za istinom
Твоја ће бити у сигурним рукама кад их довате Кон, Милосављевић и њима слични, нема да бригаш.
Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
I dalje stojim iza toga da su mu izvori u krajnju ruku smešni i više liče na štivo koje bi trebalo da isprepada neke neuke američke hillbilly domaćice.
Слободно наведи своје изворе, немој да се стидиш.
Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Šta reći na članak o štetnosti vakcina (globalno, ne ove protiv novog gripa), koji se nalazi tik uz članak o teoriji zavere da zaboga pušenje ne izaziva rak pluća, nego ga izaziva zračenje nastalo od nuklearnih proba, pa su eto to pripisali jadnom duvanu. Toliko o kredibilitetu...
Значи, ни речи о самом чланку, већ је проблем један други који са темом нема благе везе Е да ми је таква памет...
Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
U svakom slucaju on je dr. sci. med, pored toga on predstavlja drzavu u suzbijanju gripa(inace se, ne slazem sa svim njegovim izjavama, al ajd, ipak je on kao shto vec rekoh doktor nauka i medicine, tako da nema smisla dovoditi u pitanje neke njegove reci, bar ne ja koji nisam josh ni na pola da zavrshim faks; i DA, on jeste autoritet koliko god to nekima smetalo) i nema pravo da propagira bilo kakvo alternativno lecenje, shto nije ni radio.
По теби онда сваки лупеж и битанга која има докторску титулу је аутоматски ауторитет у чије речи се не сумња? Тешко нама са таквим лекарима.
Citat:
nikola16789 kaže: Pregled poruke
nema shta ja tebe da demantujem, tebe demantuje komplet moderna medicina.
Јел су то празне речи као и досад или си коначно нашао неке податке?
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2009, 0:44   #213
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.377
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Слободно наведи своје изворе, немој да се стидиш. Значи, ни речи о самом чланку, већ је проблем један други који са темом нема благе везе Е да ми је таква памет...
Ne držim ni jednu stranu, ne trebaju mi izvori. Dovoljan je zdrav razum da se shvati da je to što pišeš bullcrap. A šta mislim o "članku" sam već napisao par postova iznad prethodnog. I kako drugi radovi nemaju veze sa temom Imaju itekako veze sa kredibilitetom izvora. Zar bi iko pri zdravoj pameti prihvatio savete nekoga ko iznosi onakve sumanute tvrdnje???
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2009, 1:19   #214
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

@Jim, moje reci se temelje na zvanicnim udzbenicima bgd. univerziteta i ostalih evropskih univerziteta iza kojih stoje velika nash ai strana imena, a tvoje reci na nekim clancima sa neta. Sam proceni shta je merodavnije.

Blago tebi kad ne cenish imena (ne mislim na Dr. Kona) koja su svetu dali mnogo. Cenish li ti bilo koga? Svoje roditelje mozda? Ne bih rekao. Vidim da generalno imash problem sa autoritetom... mozda neke traume iz detinjstva?
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2009, 20:48   #215
Cole
Član
 
Član od: 27.11.2007.
Poruke: 82
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Smile Re: Vakcina - da ili ne?

@ DeCoy & Nikola16789

Postoje izrazi teorija zavere ali postoje i zavere.
Ponekad pomislim da je termin teorija zavere i ubačen da bi se sakrile zavere koje postoje.
Kada se dobije zvanični izveštaj nekog dogadjaja, sve ostalo što odstupa od toga se može pripisati teorijama zavere. Znači moramo verovati samo zvaničnom izveštaju?
To u dosadašnjoj praksi nije bilo baš tako pošto su mnogi "sumnjivi" dogadjaji bili pod lupom drugih ljudi koji nisu hteli da veruju u zvanične verzije nego pokušavaju da pridju što bliže istini.
Evo da uzmemo za primer jedan od najvećih tragičnih dogadjaja (istovremeno i najveću teoriju zavere) u istoriji USA ; Kenedijevo ubistvo. Je li to bila zavera ili je to teorija zavere.
Veruje li iko još u ondašnju zvaničnu verziju o Osvaldu.

A neko hoće sve to u isti koš;
Da bi se uspela staviti jednakost izmedju teorije zavere i zavere postoje ljudi koji pričaju da je Elvis Prisli još živ, da je Pol Mekartni poginuo 1966 pa je zamenjen dvojnikom, pa ono za Princezu Dajanu, američki otisci na mesecu i ko zna koliko još nebuloza, tako da je sad dovoljno reći TO JE TEORIJA ZAVERE i svi koji ne bi da ispadnu glupi kažu da je sve to istina I SAMO TEORIJA ZAVERE a samih zavera ostaje i bilo ih je i biće ih pa dal ih neko zvao teorijama ili kako već.....ne znam, ali ne može sve to u isti koš.
Zato je i Elvis još živ a pravi Pol Beatles je odavno poginuo, a Kenedija je ubio jedino i samo Osvald.
E to je cilj; Stavljanje jednakosti izmedju teorije zavere i zavere, kako bi se ova druga sa raznim nebulozama isključila.

tema:

Pa verovatno je tačno to dok se ljudi nisu vakcinisali da je vremenom mortalitet od istih bolesti opadao zato što postoji tvrdnja (neka me medicinari demantuju) da se protiv svake bolesti nakon pet generacija stvara prirodni imunitet protiv iste bolesti.
Možda se zato Amiši ni ne vakcinišu a i ne oboljevaju pošto imaju prirodni imunitet na sve te bolesti koje su "obavezne vakcinacije".
Njih sam zato i spomenuo pošto oni demantuju priču i o savremenoj medicini i o blagodetima naprednog sveta.
Njihovi verski pogledi me ne interesuju. Zna se samo da je to najmiroljubivija verska zajednica.

Kod nas vakcinisanih je druga priča sad.
Naravno da bi sad kod velike večine nas bilo pogubno ukidanje vakcina protiv kojih nemamo prirodni imunitet (upravo zahvaljujući tim vakcinama) ali se onda postavlja pitanje koja je svrha i bila uvodjenja vakcina gde je naslednost antitela i poboljšanje higijenskih uslova već odradila skoro sve. Ali ko bi onda zaradjivao?
Evolucija je napravila čoveka bez vakcina.

Za virus gripa to naravno ne vredi pošto on mutira pa i zato ne daje veliki mortalitet a zbog čestih mutacija je i sama imunizacija veoma mala.
Imunitet od preležanog gripa je daleko bolji i sigurno osoba više neće od istog oboleti pa i pored blage drift mutacije dok to kod vakcinacije nije slučaj niti bilo kakva sigurnost. To što će organizam stvoriti antitela na virus ništa ne znači ukoliko ne znamo koliki je istih titar. Antitela nas ni ne štite od virusa nego samo pokazuju da organizam reaguje na antigene (virus). Ako je titar antitela mali džabe vakcina. Taj imunostimulator(skvalen) koji će kao da pošpeši naš imuni sistem da stvori mnogo više antitela nego što je antigena u vakcini, pošto je pitanje koliko je antigena i zapravo u vakcini (navodno samo pola od uobičajene količine pa zato je i više ovog imunostimulatora). E sad glavno pitanje; hoće li taj imunostimulator stimulisati organizam da pravi antitela baš od antigena iz ove vakcine ili može iskoristiti i nešto drugo iz našeg organizma.

Mislim samo da i naši nadležni državni organi nisu puno "pametniji" pa ne bih ni njih da krivim pošto je stvarno izmenjena definicija i o epidemiji i o pandemiji gripe jer je ovo što je kom@ rakao tačno.


Citat:
kom@ kaže: Pregled poruke
Sve što rade ovdašnji nadležni organi, od kupovine vakcine, kampanje, organizacije centara itd se radi isključivo po nalogu svetske zdravstvene organizacije. SZO je ove godine uvela promenu da u slučaju proglašenja pandemije ne daje preporuke već naloge članicama. Takođe, 2005. SZO je snizila kriterijum za proglašenje epidemije, gde je od visoke zaraznosti i smrtnosti izbačeno ovo drugo.
Po staroj definiciji WHO nije ni mogla da proglasi pandemiju pošto nije u pitanju novi virus nego samo novi soj virusa gripe ali na NAŠOJ EKIPI za grip je da to dobro odradi za nas.

Ja nam svima želim srećnu Novu Godinu bez gripa i vakcina


Poslednja ispravka: Cole (27.12.2009 u 20:55)
Cole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2009, 21:31   #216
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Kako ovaj thread trazi lock, to nije normalno... Kakve veze imaju Zemunci sa gripom, keve ti? I znas li da je politika na forumu zabranjena?
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2009, 0:07   #217
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Shta ga tupite o Amishima prokleti brdjani i fanatici. Ne oboljavaju od bolesti delom zbog staromodnog zivota ali vishe zbog toga shto i zive izolovano pa ne dolaze u kontakt sa tim bolestima. Ni Americki domoroci nisu oboljevali od boginja na primer pa su posle prvog kontakta sa Evropljanima pomrli vecim delom samo od velikih boginja. I to ne obara modernu medicinu ni na jednom polju. Kao shto neko rece ima verskih fanatika koji su umirali samo zato shto su odbijali modernu medicinu i cekali da ih bog spasi ili shta vec. A njihovi zivoti su mogli da budu spasheni rutinskim intervencijama. Zato batalite babske lekove i bolje ako dodje do gripa prijaviti se lekaru. Recimo pogledajte samo srednji vek 1/3 Evrope pomrla je zbog kuge da li neko danas umire od kuge NE ... I da li se razvio imunitetet ... nije. Pa shta kazete da kao zivotinje svedemo svoju populaciju na deseti deo od sadashnje dok cekamo da nam priroda podari imunitet. BESMISLENO !!!!
Ne mozete tako olako da odbacite modernu medicinu zbog teorija zavere ....
Kao shto sam reko vakcinu necu primiti da to je sad kontradiktorno onome shto sam do sad govorio ali necu jer mislim da je cela histerija oko gripa izmishljotina. Umire se i od "starog" gripa ako se na vreme ne leci. Dakle ako se oboli od gripa a ti lepo lekaru pa ce se to antibioticima ili cime vec izleciti. Za vakcinu je vec kasno jer ako ste zarazeni dok se bolest manifstuje mozete da primite vakcinu a to da pogorsha zdravstveno stanje ozbiljno.
Necu da raspravljam o teorijama zavere jer neznam kakva je to vakcina ali nepotrebna je. Ova boleshtina (ako to nije isti stari grip samo medijski napumpan) ce uglavnom pogoditi siromashnije delove sveta kao i obicno. Ne siromashne kao Srbija nego kao Africke zemlje. A zbog niskog zivotnog standarda i neadekvatne medicine ce ih mnogo pomreti. A shto bi se desilo i bez H1N1 gripa ....
Dakle da li ce ovo biti redovna vakcina kao one dosad neznam i ne tice me se jer ja je svejedno necu primiti a na to nemogu ni da uticem. Nego ako grip mutira kao shto kazu onda nema ni svrhe praviti vakcine jer dok mi postanemo imuni na jedan drugi ce se pojaviti.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2009, 0:39   #218
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Talking Re: Vakcina - da ili ne?

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Shta ga tupite o Amishima prokleti brdjani i fanatici. Ne oboljavaju od bolesti delom zbog staromodnog zivota ali vishe zbog toga shto i zive izolovano pa ne dolaze u kontakt sa tim bolestima. Ni Americki domoroci nisu oboljevali od boginja na primer pa su posle prvog kontakta sa Evropljanima pomrli vecim delom samo od velikih boginja. I to ne obara modernu medicinu ni na jednom polju. Kao shto neko rece ima verskih fanatika koji su umirali samo zato shto su odbijali modernu medicinu i cekali da ih bog spasi ili shta vec. A njihovi zivoti su mogli da budu spasheni rutinskim intervencijama. Zato batalite babske lekove i bolje ako dodje do gripa prijaviti se lekaru. Recimo pogledajte samo srednji vek 1/3 Evrope pomrla je zbog kuge da li neko danas umire od kuge NE ... I da li se razvio imunitetet ... nije. Pa shta kazete da kao zivotinje svedemo svoju populaciju na deseti deo od sadashnje dok cekamo da nam priroda podari imunitet. BESMISLENO !!!!
Ne mozete tako olako da odbacite modernu medicinu zbog teorija zavere ....
Kao shto sam reko vakcinu necu primiti da to je sad kontradiktorno onome shto sam do sad govorio ali necu jer mislim da je cela histerija oko gripa izmishljotina. Umire se i od "starog" gripa ako se na vreme ne leci. Dakle ako se oboli od gripa a ti lepo lekaru pa ce se to antibioticima ili cime vec izleciti. Za vakcinu je vec kasno jer ako ste zarazeni dok se bolest manifstuje mozete da primite vakcinu a to da pogorsha zdravstveno stanje ozbiljno.
Necu da raspravljam o teorijama zavere jer neznam kakva je to vakcina ali nepotrebna je. Ova boleshtina (ako to nije isti stari grip samo medijski napumpan) ce uglavnom pogoditi siromashnije delove sveta kao i obicno. Ne siromashne kao Srbija nego kao Africke zemlje. A zbog niskog zivotnog standarda i neadekvatne medicine ce ih mnogo pomreti. A shto bi se desilo i bez H1N1 gripa ....
Dakle da li ce ovo biti redovna vakcina kao one dosad neznam i ne tice me se jer ja je svejedno necu primiti a na to nemogu ni da uticem. Nego ako grip mutira kao shto kazu onda nema ni svrhe praviti vakcine jer dok mi postanemo imuni na jedan drugi ce se pojaviti.
Pa taj virus H1N1 koji su "otkrili" je ustvari deo, tj. dolazio je u sklopu "starog" gripa samo sto je sada otkriven i analizom su potvrdili da poseduje samo polovinu osobina "starog gripa".

Izvor: Das Wissensmagazin - http://www.g-o.de/wissen-aktuell-9883-2009-05-08.html
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2009, 2:19   #219
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

@Cole, slazem se da svemu treba pristupiti kriticki, preispitati informacije i doneti sopstveno mishljenje. Problem je kad nemash dobre informacije pa onda stvorish pogresnu sliku
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2009, 2:43   #220
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Vakcina - da ili ne?

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Kako ovaj thread trazi lock, to nije normalno... Kakve veze imaju Zemunci sa gripom, keve ti? I znas li da je politika na forumu zabranjena?
aaaa??? ko,sta,gde....????
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
vakcina, vakcine


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com