Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika > Vesti

Vesti Vesti koje se tiču grafičkih kartica

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.1.2021, 11:57   #481
Aibo
Deo inventara foruma

Član od: 30.6.2008.
Zahvalnice: 959
Zahvaljeno 3.653 puta na 2.207 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Pa podseća na ono kad su RAM cene osetno skočile jer telefoni koriste sve više kapaciteta, itd. Trajalo je neko duže vreme i znam da sam ćutao sa 8GB jer mi se nije davalo 80€ za još toliko... ali se onda opet počelo spuštati polako i finalno se ipak vratilo u normalu kad je ponuda konačno postala jača od potražnje.

Tako i sa ovim kartama. Mislim, realno, da bilo ko od nas pravi karte i bira da li će da ih prodaje sa 15% profita ili sa 50%... a u oba slučaja ćeš prodati sve što imaš. Šta bi izabrali, ali bez da se lažemo?

. . .

Moj ćale na selu gaji neke životinje za sebe a višak proda, kad cene skoče pred božić, kaže samo - ohoho, uzeće se fina para - a ne žali kupca što plaća više. Isto tako kad cene padnu na leto pa jedva pokriva uloženo, kupci ga ne žale preterano već kažu - ohoho, jeftino meso.

Zakon tržišta je uvek bio i ostao jedini faktor koji diktira cene. Svaki proizvod/usluga se naplati tačno onoliko koliko može i ni dinar manje, sve ostalo je foliranje.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2021, 14:50   #482
water wizard
Deo inventara foruma

Član od: 29.1.2008.
Zahvalnice: 397
Zahvaljeno 3.564 puta na 3.330 poruka

veća potražnja i cene vode do veće proizvodnje, samo treba da naprave nove fabrike
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2021, 0:36   #483
Rockstar
Deo inventara foruma

Član od: 26.5.2008.
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.405 puta na 1.067 poruka

Citat:
maxx kaže: Pregled poruke
Veliko je pitanje da li ce se "ovo" sa grafickim karticama ikada i "smiriti"......do leta nece sigurno...

Ili ce "ovo" postati "redovno" stanje...
Neće nikada. Pronašli su odličan način da najskuplji čipovi budu 1000 EUR, ova prilika se ne propušta. To je i najskuplje za razvoj, znaju i oni da je midrange najprodavaniji, ali to je najmanje isplativo. Sada mogu i da biraju kome sta prodaju, ako neće igrači, hoće rudari, tako da su svi kapaciteti posvećeni isključivo high-endu.

Istini za volju, 1080p60, midrange standard, još uvek lepo radi i na npr. GTX 1060, a od novih je tu negde GTX 1650 koja se može kupiti i nova. Malo skuplje nego što bi trebala da bude, ali to je nova realnost za prosečnog igraca. Stagnacija i kompromisi.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Mocko (14.1.2021)
Stara 14.1.2021, 9:17   #484
DeCoy
Intel Inside

Član od: 1.11.2005.
Zahvalnice: 1.456
Zahvaljeno 9.442 puta na 6.024 poruka

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke

Moj ćale na selu gaji neke životinje za sebe a višak proda, kad cene skoče pred božić, kaže samo - ohoho, uzeće se fina para - a ne žali kupca što plaća više. Isto tako kad cene padnu na leto pa jedva pokriva uloženo, kupci ga ne žale preterano već kažu - ohoho, jeftino meso.

Zakon tržišta je uvek bio i ostao jedini faktor koji diktira cene. Svaki proizvod/usluga se naplati tačno onoliko koliko može i ni dinar manje, sve ostalo je foliranje.

Da, samo u ovom slučaju bi klanica otkupljivala živu stoku od tvog oca po fiksnoj ceni, pa bi onda tu stoku klala, obrađivala i plasirala meso prodavnicama po nešto višoj fiksnoj ceni, pa bi iz prodavnica stigla do krajnjeg kupca po visokim cenama. Drugim rečima sav ekstra profit pokupi poslednji u nizu, a ne prvi...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2021, 23:53   #485
Renner
Starosedelac

Član od: 18.3.2013.
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 355 puta na 228 poruka

Skinuh najnoviji drajver i opet neće da snima, pa na prijedlog jednog lika sa VCZ-a promijenim audio sa auto na stereo i gle čuda proradi... Doom Eternal sa RX6800 u 4k ima identične performanse kao V64 Crossfire u 1440p:

Crossfire
https://youtu.be/GWKj5HroiLI

6800
https://youtu.be/XYeIAn8V9lc

E sad, da ne bude baš sve idealno počeli su se javljati i problemi konačno nakon mjesec dana, i mogu sam lako da ih izazovem. Uzeo da snimam Apex Legends i malo nakon početka partije pocrniše ekrani, samo sam mogao restart nakon čega je ploča počela pljuckati error kodove k'o da nema sutra. Jedva upalim, probam ponovo - ista priča. Aj da vratim na prethodni drajver, i odigram jednu partiju Apexa bez problema, bez snimanja. U drugoj probam opet da snimam i čim iskočismo iz broda sve ode u pm...
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2021, 18:10   #486
stevi 25
Član

Član od: 30.7.2007.
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 18 puta na 15 poruka

RX 6700 XT - 1440p Gaming With 12 GB GDDR6

https://wccftech.com/amd-radeon-rx-6...-gddr6-memory/
stevi 25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2021, 17:12   #487
Renner
Starosedelac

Član od: 18.3.2013.
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 355 puta na 228 poruka

Sve su prilike da će Sapphire ponovo vratiti Toxic i Atomic seriju:

https://videocardz.com/newz/sapphire...-atomic-series
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
AMD Ryzen Vlad Cepesh Vesti 2400 1.3.2021 8:45
Dota 2 GrimReaper Mrežne igre 5427 16.4.2018 8:54
[Mobilni telefon] Nokia X6 16GB Navi Borko Motorko Opisi, recenzije i testovi 11 13.1.2011 23:03

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:02.