Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.9.2019, 13:12   #381
giurgino
Novi član
 
Član od: 28.11.2018.
Poruke: 5
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Oba odlična. View 20 je brži telefon. 9T na svojoj strani ima Amoled ekran i 3 kamere (wide, normal i telephoto). Mislim da se na kraju ipak svodi na lične preferencije i šta ti je bitnije.
Iskreno da je brži. Kameru imam na fotoaparatu. Zgodnije jeste kad ideš na putovanja jer ne mora da prijavljujes na carini opremu, teglis aparate... itd. Uz to ne treba zaboraviti da Honor ima 256 GB. Hvala na odgovoru
giurgino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2019, 16:40   #382
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

memoriju lako nadogradiš brzom sd karticom, baš skoro uzesmo 64gb za manje od 1000 din, a 128 je verovatno 2ooo...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2019, 0:41   #383
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
giurgino kaže: Pregled poruke
Iskreno da je brži. Kameru imam na fotoaparatu. Zgodnije jeste kad ideš na putovanja jer ne mora da prijavljujes na carini opremu, teglis aparate... itd. Uz to ne treba zaboraviti da Honor ima 256 GB. Hvala na odgovoru
Ni moj 9 SE ne štopa sa još slabijim SD 712... I ne bih menjao AMOLED i 3 solidne kamere ni za kakvo ponekad-prisutno ubrzanje jer je user experience važan na svakom polju, ne samo kad je brzina u pitanju. Doduše na strani Honora su uz to i dodatna 2GB RAM-a tako da što se performansi tiče - trajaće ti duže.

A ako napuniš 256GB pored toga što postoji Google Photos i streaming servisi - ti si šampion.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2019, 19:06   #384
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Koliko ce iphone 11 da kosta kod nas u radnjama? Da li ce XR da malo pojeftini kad 11 stigne? Sada je u Emm* xr 95000. Trebalo bi da 11 kosta toliko, a xr onda da padne za koji mesec na oko 80 000 Sta mislite?
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2019, 19:36   #385
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
Kojic_M kaže: Pregled poruke
Koliko ce iphone 11 da kosta kod nas u radnjama? Da li ce XR da malo pojeftini kad 11 stigne? Sada je u Emm* xr 95000. Trebalo bi da 11 kosta toliko, a xr onda da padne za koji mesec na oko 80 000 Sta mislite?
Za mene je ludost dati tolike pare na 800p non-Amoled ekran u 2019, ali svakom svoje. Ako uzimas iPhone, ili XS ili 11 Pro. XR/11 je cisto sisanje ljudi za Apple brend (doduse i ostali su, ali na ostalima bar placas premium cenu za premium uredjaj - na XR/11 i dalje placas premium cenu za low-end ekran).

Naravno to je samo moje misljenje, nekom je iOS must have a AMOLED nije.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2019, 19:44   #386
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Ja gledam iphone zato sto cu najmanje para da izgubim na njemu, a delom zbog sistema i kamere. Androidi krenu ds se usporavaju vremenom i to mi ne odgovara kad kupujem nov fon.
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2019, 20:05   #387
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

pa i iphone zastareva, nije baš da ćeš moći da ga koristiš posle 5 godine...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2019, 20:20   #388
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Ja ga imam vec 3 godine i radi kao kad je kupljen. Skoro sam dobio ios 13 sto znaci da sam jos godinu miran. 4 godine je puna kapa. To ni na jednom androidu nisam video. Svi krenu malo da seckaju, kamera bude malo losija posle nekoliko godina... A jos jedan razlog je sto dobro drzi cenu kao polovnjak.
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2019, 21:16   #389
alexthekid
Član
 
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 405
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 240 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
Kojic_M kaže: Pregled poruke
Ja ga imam vec 3 godine i radi kao kad je kupljen. Skoro sam dobio ios 13 sto znaci da sam jos godinu miran. 4 godine je puna kapa. To ni na jednom androidu nisam video. Svi krenu malo da seckaju, kamera bude malo losija posle nekoliko godina... A jos jedan razlog je sto dobro drzi cenu kao polovnjak.
Ja već 3 i po godine imam Galaxy S7, i radi kao kad je kupljen. Ne dobija više nove verzije Androida, i miran sam još godinu dana, verovatno i mnogo više. Nema seckanja, a i kamera još uvek ima 12 miliona pixela. Ne znam kako.
alexthekid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku alexthekid na korisnoj poruci:
doctor (28.9.2019)
Stara 26.9.2019, 21:55   #390
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
Kojic_M kaže: Pregled poruke
Ja gledam iphone zato sto cu najmanje para da izgubim na njemu, a delom zbog sistema i kamere. Androidi krenu ds se usporavaju vremenom i to mi ne odgovara kad kupujem nov fon.
Pa ne znam bas da je tako da android usporava, mozda iz doba s3. Sad i midrange android telefoni rade odlicno, dok apple sistemastki usporava uredjaje da bi kupili posle 2 godine novi.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2019, 23:12   #391
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

A dobro majku mu, valjda je svima jasno da je ios najfluidniji sistem. A i jedan od vecih razloga je sto iphone drzi cenu pa da bih sto manje izgubio.

Sad koliko vidim iphone je i jeftiniji od samsung flegsipa.

Poslednja ispravka: Kojic_M (26.9.2019 u 23:33)
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2019, 23:34   #392
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Savet oko izbora telefona?

Ios je fluidan jer je na nivou simbian operativnih sistema osakacen poprilicno...

Sent from my SAMSUNG-S6 edge + using Tapatalk
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2019, 23:52   #393
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Daleko od toga da je samsung los, al trenutno mi vise lezi iphone. Hocu da mi par aplilacija koje imam rade savrseno. Da bude vrhunska kamera, da dobro drzi cenu. Voleo bih da je oled, al nije presudno.
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2019, 10:17   #394
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Savet oko izbora telefona?

Apple je usporavao svoje uredjaje radi baterije, koja posle 2g oslabi. Sto se tice pouzdanosti iOS je tu bolji, al jednostavan je i odgovor zasto, oni razvijaju svoj OSza svega desetak uredjaja, dok je androida mali milion. Al funkcije koje ima android a nema iOS su presudne zato ga koristim. Sto se tice kamere, trenutno koristim Poco F1 koji je moj primarni telefon i iPhone 7 plus, njega sam uzeo samo zbog kamere i brzine okidanja, mada su mu slike nocu uzasne, F1 je tu majka sa google kamerom, slike ispadaju kao da je dan.
Sve ostale prednosi su meni na strani F1, od dual aplikacija koje rade savrseno, otg prosirenja u vidu tastature i misa, koje dosta koristim kad kuci kucam dokumente, jednostavno laptop vise i ne palim, od mogucnosti snimanja razgovora, dual sim opcije naravno, o file menadzmentu je suvisno i govoriti.
Najveca prednost apple uredjaja je kupis ga nova 500e, a posle godinu prodas polovna 400+ eura.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2019, 17:08   #395
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Apple je usporavao svoje uredjaje radi baterije, koja posle 2g oslabi. Sto se tice pouzdanosti iOS je tu bolji, al jednostavan je i odgovor zasto, oni razvijaju svoj OSza svega desetak uredjaja, dok je androida mali milion. Al funkcije koje ima android a nema iOS su presudne zato ga koristim. Sto se tice kamere, trenutno koristim Poco F1 koji je moj primarni telefon i iPhone 7 plus, njega sam uzeo samo zbog kamere i brzine okidanja, mada su mu slike nocu uzasne, F1 je tu majka sa google kamerom, slike ispadaju kao da je dan.
Sve ostale prednosi su meni na strani F1, od dual aplikacija koje rade savrseno, otg prosirenja u vidu tastature i misa, koje dosta koristim kad kuci kucam dokumente, jednostavno laptop vise i ne palim, od mogucnosti snimanja razgovora, dual sim opcije naravno, o file menadzmentu je suvisno i govoriti.
Najveca prednost apple uredjaja je kupis ga nova 500e, a posle godinu prodas polovna 400+ eura.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Zato ga ja i kupujem
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2019, 18:05   #396
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Najfluidniji sistem ima OnePlus.

A što se tiče apdejta, eno OP3 koji je izašao 2016. godine je pre neki dan dobio Android 10.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2019, 20:32   #397
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Najfluidnije rade Gugl/Piksel uredjaji. Treba razlikovati brzinu (ucitavanja i sl.) od fluidnosti.

OnePlus su najcesce najbrzi u speed testovima jer imaju kombinaciju flagship hardvera (Snapdragon, UFS), odlicno optimizovanog UI i najvece kolicine rama, upravo zbog te kolicine rama ponekad pobedjuju Piksel telefone ali to ne znaci da rade fluidnije, minimalne su razlike ali ipak najfluidnije rade Pikseli. Sve ovo sto vazi za OnePlus vazi i za Sony s tim sto Japanci ipak stede na ram memoriji pa jos uvek ne postoji Sony Android sa 8GB+ rama mada je i 4-6GB vise nego dovoljno. Desava se da i OP i Sony rade brze od Piksela (razna ucitavanja) ali fluidnije ne bas, iako su razlike nikada manje.

Dakle, kada se sve sabere (UI, brzina i fluidnost, podrska) na prvom mestu su Pikseli, logicno. Odmah iza njih idu OnePlus i Sony (flagship) telefoni a i podrska im je najbolja, tu su se prilicno izdvojili u poslednjih nekoliko godina dok je htc totalno prs'o pa im je ''azurnost'' u rangu LG-a, najgori su trenutno. Xiaomi je drasticno napredovao dok su ostali standardno spori u smislu azurnosti. Zbog mocnog hardvera Samsung pa cak i Huawei telefoni rade veoma brzo vec godinama ali njihovi UI (posebno ogavni cirkus EMUI) ne rade fluidno kao pomenuti top Androidi.

Kojic ne prestaje da pise (gluposti) i donosi zakljucke na osnovu niza veoma losih low-end androida od pre nekoliko godina i jedinog krstenog telefona koji je kupio (ajfona SE). To sto je koristio takve jeftine android leseve sa losim, heavy bloat UI i kilavom podrskom ne znaci da je situacija losa kao do 2014. godine kada su iphone telefoni na polju performansi i apdejtova odrali veliku vecinu Androida. Od 2014. godine situacija je sve bolja (zahvaljujuci OnePlus, Sony, htc, moto) ali tek u poslednje 2-3 godine moze da se kaze da vecina flagship Androida radi kako je bog rek'o i da imaju koliko-toliko normalnu podrsku.

Poslednja ispravka: HSVstoned (27.9.2019 u 20:55)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
Akumu (27.9.2019), doctor (28.9.2019)
Stara 27.9.2019, 20:49   #398
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Da da, zaboravio sam Pixel.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2019, 21:03   #399
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Nisam rekao da samo iphone koji imam radi dobro. Rade i pixeli, pre par godina imao sam par nexusa i to je bilo savrsenstvo od telefona. A verujem i da lepo rade flegsip telefoni.

Imam u kuci nov xiaomi RN7 koji je hvaljen kao brz i dobar i smesno ga je porediti sa ajfonom starim 3 godine.

Hocu da kupim nov fon, ali necu da iskesiram 100 000 na telefon vec bih uzeo da placam 2 godine po par hiljada tako da ne osetim. Android jeste dobar, ali ima vise razloga zasto bih ajfon. Prvo sto kupujem nov fon i prodacu ga za 2 godine i hocu da izgubim sto manje. Drugo zbog kamere. Pixel bih rado uzeo ali slabo se kod nas prodaje i nijedan veci lanac ga nema. A i nesto su ljudi slabo odusevljeni pixelima zbog necega. Svidja mi se SGS 10, al cini mi se da ce brze da mu padne cena nego iphone 11.

I opet ne mogu da se otmem utisku da ce SGS 10 da radi bolje od ihone za 2 godine...
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2019, 21:29   #400
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

To sto su niskobudzetni Saomi telefoni prehajpovani, posebno u SRB je neka druga prica. Cim je nesto veoma dobro po niskoj ceni onda dolazi i do preteranog hajpovanja, to je ocekivano mada mi i dalje nije jasno kako se mnogi toliko odusevljavaju sa MIUI i performansama jeftinih Saomi-a.

Mada, ja sam navikao na ex-flagship telefone i sto cistiji UI, i onda su mi svi low/mid androidi smesni, posebno oni sa korejskim/kineskim bloat skinovima.

Ajfoni i dalje kidaju (u smislu performansi i kompletnosti uredjaja), tu nema sta da se prica, samo vise ne prave ogromnu razliku u odnosu na Androide kao nekada (do 2014. godine). Vec od te godine neki Android proizvodjaci su se prilicno uozbiljili (OnePlus, Sony) pa bih danas, posle punih 5 godina, pre koristio OnePlus 1 ili Xperia Z2/Z3 telefone nego iPhone 6, za koji se ispostavilo da je najlosiji iphone ikada (nije ocajan ali je definitivno najslabiji telefon sa jabukom). Takodje Z2/Z3 i OnePlus i dalje mogu da se preporuce kao veoma jeftini a solidni, polovni telefoni dok npr. G3, S5 ne mogu tek tako da se preporuce (LG ima probleme sa kvalitetom i performansama dok Samsung jednostavno radi losije od Sony/OnePlus a po dizajnu i kvalitetu kucista prilicno zaostaje).

Ipak, sve to je proslost, danas je izbor flagship Androida mnogo veci i bolji ali meni su OnePlus, Sony i dalje najbolji, uz Samsung koji ima UI koji mi ne odgovara bas (i relativno kilavu podrsku) ali je zato hardverski odlican (sve osim Exynos-a koji je losiji cipset od Snapdragona).
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Pomoc oko izbora Andoid telefona sa Qwerty Sladjan85 Aparati i oprema 8 20.1.2013 15:51
Gmail traži broj telefona real022 Internet tehnologije 44 17.1.2013 0:37
U servisu zamenili IMEI i serijski broj telefona?!?!?! matke Aparati i oprema 4 22.6.2012 12:24
Savet oko izbora grafičke za Core i3 konfiguraciju bilderkg ŠDK - Osnovne komponente 14 18.8.2011 23:46
Savet oko kupovine telefona za totalnog n00ba Nash Knight Aparati i oprema 7 5.5.2007 16:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com