Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.12.2009, 1:01   #341
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Ja sam čuo da je spam umetnost Šalu na stranu, smatram da u igri umetnost može biti samo grafika, i muzičke numere, možda grešim, ali igre uopšteno govoreći, ne doživljavam kao umetnost.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2009, 1:16   #342
Link_Pain
Novi član
 
Član od: 2.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 19
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Mozda kao avangardna umetnost . Koja zahteva profit , sto veoma odskace od umetnosti u tom slucaju . Jes da umetnicka dela ostavljaju razne utiske na ljude i na svakog drugaciji , ali za ovo moras platiti ili piratisati da bi stekao dozivljaj . A cemu to ?

Umetnost se ne naplacuje , samo umetnicka kolekcija .
Link_Pain je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2009, 1:37   #343
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Naplacuje se umetnost, i te kako, samo tako
Kakva recenica

Igre uopsteno i nisu neka umetnost. Tek na nekolicinu mogu da gledam kao umetnicka dela, ovako na umetnost mogu da gledam samo dizajn likova i sveta igre, muziku i tako to. Igru kao celinu, tesko, jer im vecini fali "ono nesto" sto (kao sto sam rekao) nekolicina njih ima da bih ih smatrao umetnickim delom.

Lol za kraj
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2009, 3:23   #344
Link_Pain
Novi član
 
Član od: 2.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 19
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Onda je i umetnost koju svi mogu da imaju i gledaju ili osete , svako sticuci razlicito iskustvo u kontaktu sa tim delom , a jedan platio piraterija ?
Zezam se .

Ali u krajnjem slucaju , ako neko na sajmu moze da prospe jaje na novine i da kaze da je to umetnost onda igre vode za mnogo vise poena .
Link_Pain je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2009, 11:40   #345
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
samo grafika, i muzičke numere
Ahem, scenario?
Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
samo dizajn likova i sveta igre, muziku i tako to.
Ahem, scenario?
Citat:
Link_Pain kaže: Pregled poruke
Umetnost se ne naplacuje , samo umetnicka kolekcija .
Navedi jednu umetnost u kojoj možeš da uživaš bez da platiš. Čak iako ne poseduješ umetničko delo (muzički album, sliku, fotografiju, film, pa i igru), moraš da platiš ulaz u galeriju, Kolarac ili muzej kinoteke.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (9.12.2009), Psycho13 (9.12.2009)
Stara 9.12.2009, 15:57   #346
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Ahem, scenario?
Apsolutno. Njega sam zaboravio
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2009, 20:14   #347
Link_Pain
Novi član
 
Član od: 2.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 19
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Navedi jednu umetnost u kojoj možeš da uživaš bez da platiš. Čak iako ne poseduješ umetničko delo (muzički album, sliku, fotografiju, film, pa i igru), moraš da platiš ulaz u galeriju, Kolarac ili muzej kinoteke.
Pa jes u pravu si sve se to plati nekako na kraju nekako...

Ali svet igara je veća komercijala nego slika/film/šta god . Matori klasici se više vrede . Za razliku od neke igre koju svejedno moraš da platiš kad i omatori i da nađeš načina da je pokreneš na svom sistemu , ako izgradiš statuu u centru jer ima veliku umetničku vrednost platio si je porezima i javno je dostupna . Ima istorijsku vrednost i umetničku . Pre bi sport bio umetnost nego video igra . Nisu video igre tako zastupljene u svetu da bi imale veliku vrednost osim one koja joj se nameće da bi se samo prodala . Ne znam ni da li ima negde kritičar za umetnost video igara da kaže nešto povodom toga , neki umetnik da se složi ...

Ko će tako ikada prikazati neku video igru , da je stavi na sred grada da svi pokupe čulima neki osećaj ili jednostavno prođu pored nje ? Da je stavi pored neke slike . Za x godina možda , muzej video igara . Za sad ništa od toga .
Link_Pain je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2009, 0:21   #348
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Sport umetnost ne bih reko .... Gomila mishica, trcanje, znojenje itd. nije umetnost to moze a mozda bi i trebao svako da radi. A nemoze svako bude kreativan da osmisli i napravi igru. Pogledaj samo preko te grafike, i muzike koje cesto sama za sebe budu umetnost. A scenarijo, prica itd. Cesto prica iz video igara nadmashi filmove i njihove vec shablonske scenarije. Primer Warcraft-a, Warhammer-a, kao i vecine RPG-ova da ne nabrajam dalje. Pored dobre atmosfere igre stvaraju ceo svet, lore, likove, dogadjaje i daju mogucnost da se udubish i istrazish. A shto film ne moze. Pa i film je samo komercijala pogledaj nekada redove ispred bioskopa da bi svi platili i videli film. A vidi danas kakvo djubre mozesh da gledash na televiziji a i to zovu filmom. Ima naravno i komercijale medju igrama samo zbog novca napravljene i bez kreativnosti ali se to odmah vidi i kasnije zaboravi. Kao i gomile trecerazrednih akcionih filmova .... Kazesh ko ce nasred grada staviti video igru da se svi dive. Pa odrzavaju se razni sajmovi na tu temu QuakeCon, BlizzCon itd. pa mnogi prolaze i dive se video igrama. Uostalom u video igri se mora licno uzivati. To nije statua pa da prolazish pored nje i divish se. I mislim da muzej video igara postoji cini mi se neshto sam o tome procitao u nekom starijem broju SK-a ...
Meni se cini da su igre najblize filmu kao modernom vidu umetnosti pa trebaju sa njim da se porede a ne sa slikom ili statuom.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2009, 17:05   #349
ivan.a
Član
 
Član od: 20.3.2007.
Poruke: 283
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 60 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Prvo treba definisati pojam umetnost. Ako se filmovi smatraju umetnoscu, onda definitivno video igre sadrze elemente umetnosti (ne igrice).
Uostalom, tesko je definisati pojam umetnost, a i ne postoji neka posebna definicija. Mozda je to vrsta ljudske kreativnosti iz koje moze da se uci. Umetnost ima cilj stimulisanje ljudskih cula, prosirenje svesti bla bla...
Tesko je opste prihvatiti video igre kao umetnost iz jednog ugla; zamislite da se u nekim udzbenicima, literaturama nalazi tekst o igrama tipa: "Quake 3 engine su mnogi koristili kao merilo performansi racunara do te i te godine dok...Prva strategija koja je imala point and click...itd". Gledajuci iz ovog ugla, onda bi programiranje bilo vrsta umetnosti, a video igre njegova grana.
Mnogi smatraju da su video igre za mladju populaciju, decu...

Zato je i tesko izdvojiti pozitivnu, kreativnu stranu i prilepiti je uz umetnost, na zalost. Neke igre su zaista umetnost, ali vecina ne, jer vise ne postoji balans izmedju kvaliteta i kvantiteta.

Citat:
Link_Pain kaže: Pregled poruke
Mozda kao avangardna umetnost . Koja zahteva profit , sto veoma odskace od umetnosti u tom slucaju .
Kako moze biti avangardna kada nije ni deo umetnosti? Prvo mora postojati i definisati se kao vrsta umetnosti i onda se iz toga razvija avangarda. Pogledaj muziku na primer. Muzika je do 20 veka tezila ka tonalnosti, stabilnosti. Svaka kompozicija je imala tonalni plan, harmoniju. Od te vrste umetnosti se razvila avangardna muzika, koja "bezi" od tonalnosti, i harmonije tj. tezila je ka atonalnosti.
Zamisli onda kada bi video igre bile vrsta umetnosti, kako bi izgledale avangardne igre?

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Neverhood.Ta igra je pravo umetnicko delo.
Eto jednog primera koji bi se u svoje vreme mogao svrstati pod avangardom.

Poslednja ispravka: ivan.a (10.12.2009 u 17:44)
ivan.a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivan.a na korisnoj poruci:
CounteSSpanktacula (10.12.2009)
Stara 11.12.2009, 1:39   #350
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Ja sam pod "umetnost igre" vishe smatrao scenarijo pricu ceo svet igre lore ili kako vec. A shto recimo nalikuje knjizevnim delima. Samo sa mogucnoscu da se to vizuelno prozivi i josh da se u tome ucestvuje.
Programiranje je vishe kao neki zanat kao obrada kamena a cela igra umetnost kao vajanje. Eto poredim to sa vajanjem ...
Ipak ne mozete ocekivati da igre budu u istom rangu sa klasicnom muzikom, skulpurom ili slikom. To je ipak neki moderni vid umetnosti ..... koji stimulishe cula, proshiruje svest i bla bla Vishe naravno naginje zabavi nego apstrakciji ... eto to ti je kao umetnost za shire mase ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2009, 2:25   #351
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Pa pazi i jesu umetnost.....ali ne sve igre neke su vise reklame nego umetnost
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2009, 2:39   #352
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Citat:
Bokile2000 kaže: Pregled poruke
Igre su prestale da budu umetnost 1995 kad se pojavio Playstation,od tada do danas igre postaju komercijalne i samo se puca na grafiku dok niko vise nije hteo da da dinar za gameplay...
Uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kakva pogresna izjava gde nadje bas Soni Keca,koji je prvu godinu-dve imao grafiku a posle kaskao za svima zivima i nezivima a prodavao njavishe naslova.Uredjaj koji je najbrze nasao udomljenje u svakom trecem americkom domacintvu u istoriji(za samo tri godine).

Ne diraj svetinju


no hard feelings
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2009, 9:46   #353
Felix_Domestica
Član
 
Član od: 17.7.2007.
Poruke: 159
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 15 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Moja definicija umetnosti je da ako neko delo, nebitno u kojoj formi, izaziva emocije u pojedincu, to delo ima umetnicku vrednost. Poruka nije toliko bitna. Samo intelektualni snobovi nece neko delo nazvati umetnoscu delo koje izaziva emocija ali nema poruku.

U meni su pojedine igre budile emocije i te igre nazivam umetnoscu, ove ostale su obicna zabava.

I ako je Tolkienov Gospodar Prstenova umetnost, onda je to sasvim sigurno i Dragon Age.

Just my 2 cents...
Felix_Domestica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2009, 21:02   #354
nrajacic
Novi član
 
Član od: 25.12.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Odlicna diskusija. Iako me Kuzma obicno nasmeje, ne slazem se bash uvek sa njegovim radikalnim fanatizmom. :P

Citat:
Felix_Domestica kaže: Pregled poruke
Moja definicija umetnosti je da ako neko delo, nebitno u kojoj formi, izaziva emocije u pojedincu, to delo ima umetnicku vrednost. Poruka nije toliko bitna. Samo intelektualni snobovi nece neko delo nazvati umetnoscu delo koje izaziva emocija ali nema poruku.
Slazem se ali samo donekle, jer npr, "muzika" Jelene Karleuse definitivno izaziva puuuno emocija kod sirokih narodnih masa u nas, ali slozices se, to izvestaceno arlaukanje i popularizaciju silikonskih umetaka nikako nemozemo nazvati umetnoscu.

Umetnost je sirok pojam, i imala je drugacije shvatanje kroz istoriju, a narocito danas. Emocije su kljucni faktor, naravno, pri prepoznavanju umetnosti, ili popularnom razlucivanju 'prave' umetnosti od one druge (koja valjda nije prava ). Bitno je kakve emocije delo izaziva, i prema mom shvatanju, umetnicko delo je ono koje pruza konzumentu duhovno i misaono iskustvo, izaziva pozitivna, uzvisena osecanja, pri tom se ne koristeci trivijalnoscu, ili elementima kica. O kicu se raspravlja vec decenijama i on ima mnogo karakteristika, evo jedne:

"Kič je dopadljiv, bez obzira o kojoj vrsti umetnosti je reč. Pri stvaranju kiča koriste se umilne boje ili melodije koje mogu izazvati uživanje i zadovoljstvo, ali ne i misaoni ili duhovni napor. Dakle, kič pobuđuje površna i trenutna osećanja, kao što su smeh ili plač prilikom gledanja neke televizijskemelodrame. " (Wikipedia)

Zvuci poznato?

Dakle, igre su medij, i imaju dobre predispozicije da postanu umetnost, ali nikako one komerciajlne. Najbolje poredjenje, mozemo napraviti sa filmom i filmskom industrijom. Film generalno jeste umetnost, tzv. sedma, ali tu svakako ne spadaju blockbusteri. Isto je sa igrama. Ja volim video igre, radim u industriji, ali one su za mene jos uvek zabava. Kada ljudi poput Bunjuela, Tarkovskog, Felinija, i da ne nabrajam dalje, pocnu da prave igre, te igre ce nesumnjivo biti umetnicka dela.

U nekim naslovima pojedinacni segmenti, kao muzika, artwork ili literarni predlozak, su svakako dostigli visok umetnicki nivo, ali do sada, prema mom skromnom misljenju, niko jos og gameplay-a nije napravio umetnicko delo. A Gameplay je svakako osnovni element video igre.

No, josh smo mladi. Docekacemo mi i to
nrajacic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2009, 23:11   #355
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Bre covece kako vas ne mrzi, dodjete na forum i odma pocnete da se*ete. Ti si se izlupetao koliko si tezak i mozda i vise.

Nisam mogao da te ignorisem a da ti odgovorim ne planiram jer je na ova pitanja odgovoreno milion puta i pobijena su sa milion argumenata ali se uvek nadje neki mozak koji dodje i kaze pa ima nekih igara koje su umetnost, ali igre su MEDIJ, ne medij je CD i VHS. Sta ako su igre zabava ne mogu da budu umetnost, sta je umetnost, nesto sto ljudi kad oce da se prave pametni idu i gledaju i to ne moze da bude zabavno. Evo me opet sam poceo da se raspravljam.

Ajde ti lepo prvo shvati, ne nauci, to se ne moze sta je umetnost, pa lepo odigraj par u ovoj temi preporucenih naslova pa ce ti se kasti samo.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2009, 11:39   #356
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Jel procitao neko Kuzmanovicev opis DLC-ova za GTA4 iz januarskog broja casopisa?

Ima dosta dodirnih tacaka sa ovom temom, a primetno je da opis vise lici na filmsku kritiku nego opis neke tamo "igrice".

Poslednja ispravka: player1 (27.12.2009 u 13:09)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2009, 14:33   #357
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Nisam mogao da te ignorisem a da ti odgovorim ne planiram jer je na ova pitanja odgovoreno milion puta i pobijena su sa milion argumenata ali se uvek nadje neki mozak koji dodje i kaze pa ima nekih igara koje su umetnost, ali igre su MEDIJ, ne medij je CD i VHS.
Ipak, igre jesu MEDIJ. Kao i radio, Tv, novine, INternet, Film, Strip... Cd i VHS su nosaci podataka, a to nije isto.
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2009, 21:09   #358
nrajacic
Novi član
 
Član od: 25.12.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Dakle, nisam imao nameru da bilo koga uvredim. Forum i sluzi tome da ljudi razmene misljenja. Ili ne?

Citat:
dkdnt kaže: Pregled poruke
Ipak, igre jesu MEDIJ. Kao i radio, Tv, novine, INternet, Film, Strip... Cd i VHS su nosaci podataka, a to nije isto.
Hvala.

Citat:
Ti si se izlupetao koliko si tezak i mozda i vise.
Cisto sumnjam. Ja sam veooooma tezak

Citat:
Sta ako su igre zabava ne mogu da budu umetnost, sta je umetnost, nesto sto ljudi kad oce da se prave pametni idu i gledaju i to ne moze da bude zabavno.
Vidish? Ko sada lupeta?

Citat:
Ajde ti lepo prvo shvati, ne nauci, to se ne moze sta je umetnost, pa lepo odigraj par u ovoj temi preporucenih naslova pa ce ti se kasti samo.
Kao sto rekoh, ja jesam igrac, zbog toga sam i dosao na ovaj forum, i igrao sam puno naslova koji se ovde pominju. Ne sumnjam da si ti odgrao mnogo vise igara od mene i da si iskusan poznavalac. No, sudeci po tvom pravopisu, ne bih rekao da si procitao puno knjiga. Tako da tvoj sud sto se tice poredjenja video igara sa knjizevnim umetnickim delima ne mogu da uzmem za ozbiljno.
nrajacic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2009, 22:33   #359
###agent_47###
Član
 
Član od: 16.12.2007.
Poruke: 77
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Da i ja dam svoje skromno mišljenje...

Lično, mislim da igre jesu umetnost, samo nisu još uvek "zvanicno" priznate kao što je slučaj sa stripom, a smatram da će se većina složiti sa mnom da strip jeste umetnost.

Umetnost, prema rečima moje profesorke Srpskog jezika i književnosti je ljudska delatnost koja za svrhu ima stimulisanje ljudskih čula i uma. Ako je verovati toj "definiciji" (lično, smatram da se umetnost ne može definisati), čak i jelena karleuša (ne mogu to ime da napišem velikim slovima, ali verujte, probao sam) stvara nešto što se moze nazvati umetnošću, jer, nesumnivo izaziva neku reakcuiju kod fanova. Znači "to" jeste umetnost, ali da li će se to vama svideti je čisto stvar ukusa (lako se može zaključiti da ja tu muziku ne gotivim).

Da se mi vratimo na igre. Da li one stimulišu čula i um? Ja mislim da da. Sećam se kako sam se iscimao dok sam igrao S.T.A.L.K.E.R., kako sam se oduševljavao fantastičnim prizorima u TES4: Oblivion-u, kako sam se zaprepašćavao prizorima iz Will Rock-a... Znači, te igre stvarali su kod mene neka stvarna osećanja i ideje, a smatram da se to desava i sa ostalim igracima, jer da nema nekih osećanja i doživljaja tokom igranja, igranje bi bilo puko gubljenje vremena. Da ne pominjemo neke ekstremne slučajeve (http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/4137782.stm).

Dakle, dok got nešto stvara neko osećanje (bilo lepo ili ružno), to je umetnost. Bar je to moje viđenje sveta oko mene. Argumenti tipa "Kako jelena karleuša može da se trpa u isti koš sa jednim, na primer Elvisom Prislijem?" ne stoje, jer i jelena i Elvis dok stvaraju neki doživljaj kod slušaoca, stvaraju neku umetnost. Igre pričaju priču, isto kao film, samo što u igrama tu priču doživljavamo više lično jer smo mi sudelovali, na neki način, u toj priči. Prethodna rečenica, naravno, ne znači da je film puko događanje na platnu ili ekranu koje možemo shvatiti samo na jedan način, i kod filma imamo neki svoj doživljaj događanja, samo što on kod igara ima ličniji oblik.

Dakle igre jesu umetnost, opet ponavljam prema mom viđenju sveta oko mene.
###agent_47### je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2009, 23:58   #360
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Slazem se sa tobom, ali samo pod uslovom ako pod terminom umetnosti podrazimevamo i dela kica, kao umetnosti "male vrednosti".
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
igre, umetnost


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com