Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.11.2019, 9:49   #581
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Javi kad saznaš.
Ja jedva skupim vremena da je odigram sat-dva dnevno tek sam uspeo da završim misiju sa Hozeom i sad ganjam onu prokletu belu konjinu (što ti je inat...), tako da ne stižem ni Story misije da odigram, a kamoli online. Moraću da uzmem bolovanje, isključim telefon i zaključam se ne bi li mogao malo više da uživam u ovoj igri.
Uvijek postoji barem jedan dnevni izazov koji je jednostavan za uraditi (treba ti tipa 5 minuta ili manje da ga uradis). Samo treba prvo uzeti tipa pola sata da napravis lika za Online I zavrsis tutorial misije.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 9:53   #582
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Inače, ja sam ko idiot stavljao igru u Fullscreen mode misleći da će mi to doneti stabilniji fps, al ispostavlja se da mi je baš to pravilo onaj stutter od nekoliko sekundi.
Tako da, ako je još neko imao taj problem, nek stavi borderless windowed.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 10:30   #583
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Javi kad saznaš.
Ja jedva skupim vremena da je odigram sat-dva dnevno tek sam uspeo da završim misiju sa Hozeom i sad ganjam onu prokletu belu konjinu (što ti je inat...), tako da ne stižem ni Story misije da odigram, a kamoli online. Moraću da uzmem bolovanje, isključim telefon i zaključam se ne bi li mogao malo više da uživam u ovoj igri.
Kao što rekoh, uzeo sam odmor cele sledeće nedelje. Ženu liferujem na posao i udri.
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sonebrate na korisnoj poruci:
NastyB (8.11.2019)
Stara 8.11.2019, 10:42   #584
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
sonebrate kaže: Pregled poruke
Kao što rekoh, uzeo sam odmor cele sledeće nedelje. Ženu liferujem na posao i udri.
Blago tebi, moraću i ja nešto slično.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 11:13   #585
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Moja preporuka je I dalje da igrate igru polako, bez jurcanja kroz pricu.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
pentraksil (8.11.2019)
Stara 8.11.2019, 11:53   #586
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Naravno, svako malo pa sačuvam SAVEGAME manuelno u neki folder i ako nešto zeznem, samo obrišem postojeći i vratim onaj sačuvani. Kad sam se prvi put zeznuo i krenuo u zimske, planinske vilajete ne znajući da mo`š toplu odeću ubaciti u konjske bisage i kad nisam imao pojma da možeš i solo kampovati, izgibao sam od zimoće ganjajući belog dorata. E, od tada prvo SAVE pa reci hop (u sledećih par misija).
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 11:56   #587
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Moja preporuka je I dalje da igrate igru polako, bez jurcanja kroz pricu.
Ovo^^ Plus:

Ne jurcajte za zutim misijama......Misije koje su zute na mapi su glavne misije i guraju pricu dalje...Fokusirajte se prvo na misije koje su bele boje posto njih mozete da propustite i gube se ako odete u novi chapter.

Posecujte kamp cesto i pricajte sa ljudima, pogledajte oko satora ako ima nekih objekata, vrlo cesto otkljucaju neku novu misiju....Obavezno se vratite nakon par glavnih misija, vrlo cesto se nesto novo desi, mozda novi lik, novi task, novi deo price nekih likova itd. Takodje, jutro, podne i vece otkljucavaju neke odredjene misije.....Ako se bela misija izgubi pokusajte da se vratite ponovo tokom noci ili jutra recimo.

Sto se tice istrazivanja....Istrazujte samo region gde se nalazi vas kamp, nemojte bas mnogo da jurcate po celoj mapi i bas istrazujete regione gde nemate misije...Kako banda napreduje i kako dobijate sporednjake tako istrazujte mapu, lagano. Ne brinite, svaki kutak mape ce biti istrazen nemojte da jurcate. Da ne zapucate skroz na jug ili skroz na istok ako nemate sta tamo da radite....Nacicete misije i tamo, ali je mnogo fluidnije i prirodnije kada vas glavne i sporedne tamo nanesu...
Misije su vrlo dobro izbalansirane pa necete propustiti nista, put ce vas navesti na vecinu delova mape.

Mene je u pocetku malo bunio lov i pravljenje opreme...Krzno koje nabavite mozete prodati kod mesara (u svakom vecem gradu), mozete donirati u kamp za pare u kampu....a krzna sa visokim kvalitetom (perfect) mozete prodati kod mesara ili donirati u kamp za CRAFTING....
Ta PERFECT krzna u kampu se skladiste i mozete ih koristiti kasnije kada pravite nadogradnje. Ne doniraju se bas sva krzna za pare, cisto da znate.
Nemojte misliti da morate sve da imate kod sebe da bi pravili neku specijalnu opremu kao ja
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 12:09   #588
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ja sam još na početku, u planinama i po snegu, pretpostavljam da od sporednih aktivnosti nema još ništa, dok se ne završi taj prolog (pljačkom voza u najavi), ili grešim?
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 12:11   #589
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.882
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Treba naci i balans, ne mora ni bas sve sporedno da se odradi, inace ce sve da ode na vise od 300h
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 12:31   #590
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ja zatrazih refund, razocarah se kolko ima bagova i problema igra, a djeluje kao klasicni port za razliku od GTA 5, cak i kontrole su totalno ocajne.

Sacekacu neku akciju pa na steam lijepo, do tada imam na sony ako mi se igra online i tamo gura igar sasvim super i dobro jos izgleda. Meni dovoljno
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 12:57   #591
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Ja sam još na početku, u planinama i po snegu, pretpostavljam da od sporednih aktivnosti nema još ništa, dok se ne završi taj prolog (pljačkom voza u najavi), ili grešim?
Ne brini, posle toga igra se otvara

@JAZO
Igra je generalno bolje odradjen port ako gledamo na kolicinu opcija (mada RDR2 i GTA V ipak nisu portovi). Vulkan, DX 11, DX 12, ima mnogo vise opcija za stemovanje itd. Ali optimizacija definitivno ne stima kod svih bas najbolje. Mada i GTA V je imao dosta problema kada je izasao. Tek kasnije je ispravljen.
Meni licno radi vrlo dobro, ali istina je da mora da se krpi jos.

Sto se tice kontrola, i ja sam tako mislio u pocetku dok se ne naviknes.....Posle sve ide kako treba...Definitivno bolje od konzola.

Ali bolje da odradis refund ako imas toliko problema, ne vredi muciti se na silu.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 13:01   #592
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Joj ono solo kampovanje će mi glave doći.

Sinoć sam kao kreten proveo oko četrdeset minuta samo zasecajući metke nožem...
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 13:36   #593
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ne brini, posle toga igra se otvara

@JAZO
Igra je generalno bolje odradjen port ako gledamo na kolicinu opcija (mada RDR2 i GTA V ipak nisu portovi). Vulkan, DX 11, DX 12, ima mnogo vise opcija za stemovanje itd. Ali optimizacija definitivno ne stima kod svih bas najbolje. Mada i GTA V je imao dosta problema kada je izasao. Tek kasnije je ispravljen.
Meni licno radi vrlo dobro, ali istina je da mora da se krpi jos.

Sto se tice kontrola, i ja sam tako mislio u pocetku dok se ne naviknes.....Posle sve ide kako treba...Definitivno bolje od konzola.

Ali bolje da odradis refund ako imas toliko problema, ne vredi muciti se na silu.
Nema to veze sa opcijama ali ako na mom kompu od 2000 ne mogu da igram preko 40 fps i traze hardware koji ne postoji onda stvarno. Povrh toga nekih artefekata lod pop in itd.
Uostalom ja sam gta platio duplo manje, samo iz principa radim refund, ne zelim da dajem pare za krnju alpha PC verziju.

Igra je masterpiece
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 13:58   #594
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Nema to veze sa opcijama ali ako na mom kompu od 2000 ne mogu da igram preko 40 fps i traze hardware koji ne postoji onda stvarno. Povrh toga nekih artefekata lod pop in itd.
Uostalom ja sam gta platio duplo manje, samo iz principa radim refund, ne zelim da dajem pare za krnju alpha PC verziju.

Igra je masterpiece
Ma naravno da nema, optimizacija mora da se sredi i to je cinjenica. Ima problema....Samo kazem da se jesu potrudili kada je u pitanju sam port, oko opcija itd. E sad, zakazali su u drugim segmentima pre svega optimizacija...to je sigurno.

Mada sada ni ja vise ne znam ko je zeznuo stvar, da li Nvidia, da li sam R*, da li mozda ovo oko Launchera....Jer jako puno ljudi javlja drugacije rezultate...Ja sa ovom konfom nemam nikakvih problema, dok ljudi sa nekik jacim konfama itekako imaju.
Postoje neke teorije da je Launcher glavni krivac za vecinu problema.

Evo posle ovog zadnjeg peca igru vise ne mozes da pokrenes preko precice, moras preko R launchera (ranije si morao da ukljucis Launcher pa tek onda igru inace nije htelo)

*ebe lud zbunjenog


Ali izlaze redovno pecevi, videcemo kako ce sve to ispasti na kraju. Meni je ovaj zadnji pec doneo par frejmova vise....Ali sam posle njega prvi put dobio izbacivanje na desktop (nisam imao ni jedan u skoro 20 sati igre)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 14:45   #595
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ali izlaze redovno pecevi, videcemo kako ce sve to ispasti na kraju. Meni je ovaj zadnji pec doneo par frejmova vise....Ali sam posle njega prvi put dobio izbacivanje na desktop (nisam imao ni jedan u skoro 20 sati igre)
I meni je par puta izbacilo na desktop, mada ja nikako da sastavim ni pun sat igranja bez prekida. Što se tiče podešavanja ja ono "lockovano" nisam dirao, a ono što može da se podesi sam nasvirao na max i igra izgleda prelepo, klizi kao po loju (nemam blage veze u koliko frejmova) i više mi od toga ne treba. Kad budem uzeo 3060 SUPERiška za par godina, onda ću otpanjiti sve na maks, pa šta bude.
A da bi maksimalno uživao u ovoj igri neophodne su tri stvari - da podnosiš vesterne (znači, rodio si se pre 1990 i Pink Western kanala), da dobro znaš engleski, jer su, na primer, dijalozi prilikom jahanja u društvu maestralno odrađeni, pogotovo taj stari sleng koji se više ne koristi ("that feller") osim u nekim južnim vukohebinama SAD i da voliš ovakve "slow-paced" igre. Koliko čitam po stranim forumima (i nekim našim) ima nezadovoljnih ljudi, uglavnom "trigger happy" utamanjivača pokretnih piksela koji su, pretpostavljam, očekivali online okršaje u Battlefield/PUBG/Fortnite/Anthem/COD/ITD stilu.
Meni, lično, ova igra je, iako sam je tek počeo, već sada u vrlo uskom krugu mojih najomiljenijih u kom su Witcher 3, Mafia i SW:KotOR (oba dela), jednostavno mi je "legla kao budali šamar". I jedna od retkih za koje mislim da vredi svaki cent dat za istu.
A tek me čeka uživanje...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Leonida (8.11.2019), rendzer25 (8.11.2019)
Stara 8.11.2019, 15:41   #596
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ja koliko vidim Nvidia je ovde zaje*la sa Pascalom. Ostale karte imaju sasvim solidne performanse uz par jedva primetnih grafickih kompromisa. Ali da 1080ti daje manje FPS-a od 5700... smesno.

Ostavim sinoc preko noci jer mi raspali WiFi izvlaci svega 2mb (umesto 5.5) iako sam u susednoj sobi od routera (nzm ni sta da ocekujem od ganci rutera iz mtsa) i bratu secnuo NBA stream na laptopu.. ugasio mi download. Sad cekati jos 4 sata... meh.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 17:38   #597
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Zaista je dobar plan ispalo sacekati STEAM, i kupiti u trenutku kada sve je OK... Strpljenje je keva!
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 20:04   #598
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Zaista je dobar plan ispalo sacekati STEAM, i kupiti u trenutku kada sve je OK... Strpljenje je keva!
Verovatno si u pravu. Dobio sam crash na desktop cim sam pokrenuo benchmark. Ako se po jutru dan poznaje...
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 20:56   #599
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Red Dead Redemption 2

Jedan od razloga zašto je bolje sačekati i izbegavati preordere čak i kad su u pitanju provereni developeri...gaming je danas takav "wait and see"
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 20:57   #600
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Danas nahvatam 3 sata da igram, ali se zainatim tvrdoglavo da uhvatim onog konja i krenem da ga ganjam lasom, ali kako mu nabacim isti, ovaj se samo okrene i šmugne, kao da mu nabacujem paučinu. Posle 50 pokušaja i dva izgibanja, treći put konačno SLUČAJNO otkrijem da treba držati desni taster miša kad mu se prilazi i pojavi se "linija straha" koju smanjuješ tasterom G. I konačno ga nekako ukrotih i sav srećan krenem ka gradu. Ni 10 metara nisam prošao iskočiše tri vuka, konjina se uplaši i pobegne, a vukovi me satreše.
Ako tada nisam polomio tastaturu i miša, nikad neću...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
DBrave (8.11.2019), pcigre (9.11.2019)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Dead Redemption 2 Exia otpaTci 0 18.10.2016 15:11
Red Dead Redemption 2 (rumor) jonathan Akcione igre 0 10.4.2015 18:57
Red Dead Redemption za PC srksi otpaTci 3 9.4.2012 3:51
Red Dead Redemption Brzi82 Akcione igre 6 13.6.2010 0:22
Red Dead Redemption movie DylaN Kompjuteri i film 0 7.6.2010 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com