Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.1.2015, 21:56   #1
Dr.Thrax
Član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 44
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Talking Konfa za ekstremni Gaming

Pozdrav svima !
Zeleo bih da menjam svoju konfiguraciju za zahtevni gaming,znaci sve igre na FULL MAX za naredne godine.
Ja cu izneti neke svoje predloge a Vi,gospodo,molim vas posavetujte me,predlozite,zamerite za sledeci izbor:

1.Za procesor mislio sam Intelov i5-4670K ili i5-4690K (u cemu je sustinska razlika i cena ? jel su ovo CPU sa novom Ivy bridge tehnologijom?)

2.Sto se tice maticne ploce tu i nisam nesto bas upucen,zato Vas molim za neki predlog maticnih ploca sa boljim cipsetom tipa Z97 (ASUS/Gigabyte) do 18K din

3.Za graficku karticu opredelio sam se za gtx 970 kao jedna od najboljih single GPu na trzistu.Samo mi je bila dilema oko proizvodjaca:
-ASUS STRIX GTX 970
-Gigabyte GTX 970 1G
-MSI GTX 970 4G
Koja su Vasa misljenja oko ovih kartica koja je najbolja ? Ja sam to guglovao na netu preglede i poredjenja pa je ispalo Gigabyte>ASUS>MSI ali nijanse su u pitanju.Da li ce ovaj CPU ,gore naveden,iskoristiti 100 % ove GPU ?

4.Sta mi predlazete od RAM memorije (koji proizvodjac i mislim da je 8GB sasvim dovoljno za gejming)

5.Koje napajanje uzeti ? (Da li moje napajanje Chieftec 500 W moze da tera ovo ?)

Sto se tice hard diska kucista i ostalo to bih hteo da zadrzim od starog kompa (Hitachi HDS721010CLA332 ATA Device 1TB jel moze ovaj da se kaci na ove nove maticne ploce ? i jel Vento Mid Tower dovoljan za ovo ?)
Sto se tice budzeta racunajte do 90K din.
*Kod koga su najpovoljnije cene pa makar uzimao deo po deo u razlicitim prodavnicama?*
I gde moze da se odkupi moja stara konfiguracija sem da je stavim na Kupujem/Prodajem ?

Intel i5-750
Gigabyte GA P55 US3L
Kingston 4GB 1333MHz
Asus Radeon 5770HD 1 Gb

P.S. Ne bih hteo da overclockujem cpu i gpu pa je mozda bolje da ne uzimam procesor sa K i maticnu sa Z97 cip setom jer je to za overclockovanje,ispravite me ako gresim ?

Zahvaljujem unapred !!!

Poslednja ispravka: Dr.Thrax (15.1.2015 u 23:05)
Dr.Thrax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2015, 23:13   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Da sam na tvom mjestu ja bih ostavio taj tvoj "stari" i5 procesor, a prodao RAM, matičnu ploču, napajanje i grafičku kartu pa domirio još para i preklopio budžete. Ako ti je baš bitno da to bude nova serija i5 procesora u paketu sa nVidia grafikom, mogao bi da napraviš kompromis na ploči (ako ti ne treba neka za overklokovanje) pa da uštediš i za SSD disk. Dosta ti je dobar budžet pa se može svašta uklopiti, preporučujem Corsair RAM memoriju 2x8 GB da te ne boli glava na dugoročnom planu
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Dr.Thrax (15.1.2015)
Stara 15.1.2015, 23:31   #3
Dr.Thrax
Član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 44
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Hvala na predlogu ali nazalost za ovaj moj procesor je potreban 1156 soket a maticne karte sa tim soketom vise ne proizvode,isto vazi i za ove modele procesora.Sto se tice maticne u pravu ste,ne nameravam da overclockujem stoga sta bi mi preporucili od nekih boljih maticnih ploca ?
Dr.Thrax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2015, 23:37   #4
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

EDIT: Pošto si u međuvremenu dodao da ne bi da overklokuješ, preskoči stavke ispod i pređi odmah dole na moj predlog za komponente.

1. Dobar izbor procesora...kad si pomenuo extremni gaming, odmah sam pomislio da ću videti i7 kao opciju, ali za igre stvarno nema potrebe ići na jače od ovih, osetno više para, jedva primetni dobitak. 4690K ima 100MHz više (neprimetno) i malo veću brzinu u turbo režimu, za razliku u ceni od 1k dinara. Koji god da uzmeš, nećeš pogrešiti.

2. Asus Z97 Sabertooth Mark 2, Asus Z97-A, Gigabyte Z87X-UD3H, Gigabyte G.1 Sniper Z87, Gigabyte Z87X-D3H...ako pazariš kod likova koji donose robu iz Mađarske, proći ćeš jeftinije...

3. U pravu si, razlike u performansama nisu velike. Sve 3 karte su dobre, pa uzmi onu koja je jeftinija ili koja ti se više sviđa. Lično, mislim da Asus i Gigabyte ne vrede razlike u ceni u odnosu na MSI, ali imaju malo bo5e hlađenje...kako želiš. CPU neće gušiti grafiku...

4. U suštini, bilo koji RAM sa hladnjacima (pože5no niskim hladnjacima, da ne bi imao problema sa CPU kulerima), neke od proverenih firmi. Brzina nije bitna, 1600 ili 1866MHz, svejedno...8GB je dovo5no. RAM je najlakše proširiti za godinu-dve...

5. Nisam siguran da bi taj Chieftec mogao da gura sve to, bar ne dugo. Preporučio bih ti da ipak uzmeš bo5e napajanje. Recimo, Antec TP-550C...550W je dovo5no, jer je u pitanju kvalitetno napajanje, Gold rating, 5 godina garancije (proveri u radnji da nisu skratili garanciju).

Moći ćeš slobodno da iskoristiš HDD, a što se kućišta tiče, imaj u vidu da grafike mogu da izađu na nekih 30cm dužine, proveri koliko mesta imaš za grafičku kartu. Povo5nije ćeš proći ako pazariš na različitim mestima.

E, sad...nećeš moći da uglaviš sve to u 90k. Možda, ako ne pazariš napajanje, ali ne bih kačio sve to na Chiefteca od 500W, definitivno ne na duže staze...predložio bih ti sledeće - da uzmeš neki non-K i5, što povlači i jeftiniju ploču, pa ćeš imati para za 5udsko napajanje (računaj da bi ti trebao i neki CPU kuler za overklok, to je dodatnih 35+ evra).

Recimo:

CPU - i5 4460 (21800)
MB - Gigabyte B85M-D3H (8900)
RAM - Kingston HyperX Fury 2x4GB 1866MHz (9800)
GPU: MSI GTX 970 4GB (42000)
Napajanje: Antec TP-550C (9100)

Sve ukupno 91600. Sve sem napajanja u Emmi-ju, Antec u Monitoru. Ovo pod uslovom da zadržiš staro kućište, ako ispadne da ne možeš, ili ćeš morati da uzmeš slabiju grafiku ili da dodaš još nekoliko hi5ada za novu limariju. Ako ti ne smeta roba iz Mađarske i njihova garancija, možeš proći jeftinije. Takođe, možeš tražiti procesor i grafiku po oglasima, mogu se naći solidni primerci u garanciji, što bi opet koštalo manje...jbg, samo grafika koju hoćeš proguta pola budžeta Ali, za igre ti je ona i najbitnija...

Poslednja ispravka: Morca (15.1.2015 u 23:45)
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
Dr.Thrax (16.1.2015)
Stara 16.1.2015, 0:13   #5
Dr.Thrax
Član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 44
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Pa da nisam ni nameravao da overclockujem.
Samo jesi li siguran da ovaj hard disk moze da se prikljuci na ovu maticnu sto si mi predlozio
,posto mi je jedan lik iz Monitor system rekao da se na novije maticne ne moze prikljuciti zbog nekog ATA prikljucka.
E sad jedno mozda banalno pitanje jel moze ova RAM memorija koju sad imam da se iskoristi zajedno sa tom novom na toj novoj maticnoj msm znam da nije isti model i ostalo nego dal bi to bilo moguce ako vec ima 4 slota za RAM ?
Sto se tice napajanja zar nije bolje da uzmem neki Cooler Master,Chieftec il Thermaltake od 550-600 W,jer nisam bas upoznat sa tim tvojim napajanjem.
I kakva je razlika izmedju i5 4460 i i5 4590/4570 jel nije u perfomansama velika razlika ?

Poslednja ispravka: Dr.Thrax (16.1.2015 u 0:53)
Dr.Thrax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 0:24   #6
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Ako se ne varam ,tvoj hdd je sata 3gb/s, tj. SATAII, sto znaci da ce moci na nove maticne. Svi SATA kablovi su isti, jer nije nova tehnologija u kablu, nego u portu, tj. maticnoj/hard disk relaciji. Sve dok nije PATA, miran si.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dacajak na korisnoj poruci:
Dr.Thrax (16.1.2015)
Stara 16.1.2015, 1:16   #7
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Kao što rekoh, možeš da ubaciš taj HDD. Zabuna je nastala zato što si napisao ATA (što se obično odnosi na stariji PATA standard, koji nemaš na novijim pločama), a u pitanju je SATA disk, koji će ići na bilo koju moderniju ploču. Nadam se da ti je jasnije sad...

Antec je firma s renomeom...to što je kod nas slabije poznat i što do nedavno niko nije uvozio njihove stvari, druga je priča. Veruj mi, to napajanje je odlično.

Razlike između tih procesora su minimalne, slobodno uzmi jeftiniji.

Možeš da iskoristiš svoju memoriju, ako je DDR3...samo će bilo koja memorija koju budeš dodao raditi istom brzinom kao i ona (u ovom slučaju, na 1333 MHz). Nije neki problem, kapacitet je bitniji od brzine...uštedećeš nekoliko hi5ada.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 1:36   #8
Dr.Thrax
Član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 44
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Blagodarim puno !
Znaci sve u svemu to je ta konfiguracija za te pare ...
A jel smatras da bih dobio nesto bolje ako bih ulozio jos nesto para ili pak saceko na vremenu ?
Ja imam rodbinu koja zivi u Svedskoj pa cu videti mozda preko njih kakve su tamo cene i kakva je ponuda ali osecam da bi mi otislo mnogo na carinu
Imas li mozda jos neki eto savet ili predlog posto vidim da si u elementu,poznajes materiju
U sustini meni ovaj komp treba prvenstveno za gaming da danasnje ali i buduce serije zahtevnih igara tera na MAX bez ikakvih problema na rezoluciji 1920x1080 pa posle za medicinski faks (sad moram i na pripreme za prijemni pa je veliko iskusenje sada uzimati dobar komp )
Dr.Thrax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 2:20   #9
Helldiver
Član
 
Član od: 1.4.2011.
Lokacija: 80s
Poruke: 360
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 39 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Citat:
Dr.Thrax kaže: Pregled poruke
Blagodarim puno !
Znaci sve u svemu to je ta konfiguracija za te pare ...
A jel smatras da bih dobio nesto bolje ako bih ulozio jos nesto para ili pak saceko na vremenu ?
Ja imam rodbinu koja zivi u Svedskoj pa cu videti mozda preko njih kakve su tamo cene i kakva je ponuda ali osecam da bi mi otislo mnogo na carinu
Imas li mozda jos neki eto savet ili predlog posto vidim da si u elementu,poznajes materiju
U sustini meni ovaj komp treba prvenstveno za gaming da danasnje ali i buduce serije zahtevnih igara tera na MAX bez ikakvih problema na rezoluciji 1920x1080 pa posle za medicinski faks (sad moram i na pripreme za prijemni pa je veliko iskusenje sada uzimati dobar komp )
Nikako to iz Svedske, odrace te carinici. Ako nisi gadljiv sto bi se reklo, nadji na KP ljude koji uvoze iz madjarske, kod njih mozes sve ako hoces, mozes i samo neki deo, jer su dosta jeftiniji i naravno dobijas pune garancije, i sve novo. I sta god da se ne daj boze desi komponentama pod garancijom, posaljes osobi od koje si uzeo on salje za Madjarsku. I verovao ili ne, duplo brze dobijas zamenu ili popravljenu stvar od njih, nego sto bi ovde u Srbiji. Ako te interesuje dacu ti ime osobe koja uvozi iz Madjarske, ja sam pre par dana uzeo procesor naveden gore (i5 4460) i plocu preko njega, vec drugi put uzimam, i nikad nikakvih problema.
Helldiver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 2:26   #10
Dr.Thrax
Član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 44
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Salji brate ako Boga znas !!!
HVALA PUNO UNAPRED !!!
Daj i broj mobilnog ako mozes
Dr.Thrax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 10:43   #11
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Ekstremni gejming i5 i ploča s oznakom "Z"?
Mora da me zezate
Kao prvo Cosmos 2 kućište ili eventualno Cosmos SE.
Onda napajanje Corsair od 750w minimum (gold ili platinum).
CPU bar I7 5820k.
Ploča MSI X99 Mpower ili neki Asus Rampage.
Ram 16 Gb.
Grafička Minimum: GTX 970 ili R9 290x.
SSD od 256 gb minimum.
I + neki HD WD od 2 TB ali black.
I to je onda ekstremni gejming.
Kad već daješ skoro `iljadu Eurah daj još koju stotku i uzmi nešto da valja a ne neke prosječne i5 drkalice.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 11:09   #12
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Citat:
jovaš kaže: Pregled poruke
Ekstremni gejming i5 i ploča s oznakom "Z"?
...
Kad već daješ skoro `iljadu Eurah daj još koju stotku i uzmi nešto da valja a ne neke prosječne i5 drkalice.
Baš bih voleo da vidim igru kojoj i5 4690K nije i više nego dovoljan. i7 za gaming je čisto bacanje para.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 11:59   #13
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Baš bih voleo da vidim igru kojoj i5 4690K nije i više nego dovoljan. i7 za gaming je čisto bacanje para.
Dovoljan je danas možda a neće biti dovoljan sjutra.
S obzirom da većina igara danas traži Quad Core kao minimum ili u većini slučajeva I5 za ultra detalje i vrtoglave rezolucije, 60 + fps (extremni gejming) I5 nema što više da traži.
Ako će već "gejmersku top mašinu" niko neće uzet I5 već I7 kao i kvalitetno kućište i napajanje.
Imam I5 2500 k koji nije mnogo grđi od tog 4690 k koristim ga za igre pa znam što pričam i kako radi on i kako radi neki I7 (posebno noviji s "K" za igre).
Postoje igre kojima je za "pravi ugođaj" ipak potrebno više od 4 jezgra i I7 je definitivno to, kad će već čovjek da "pljune" skoro hiljadarku nek pukne još koju stotinu i nek bude miran narednih nekoliko godina.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 12:56   #14
Dr.Thrax
Član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 44
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Dobro posto sam nasao jednog povoljnog prodavca iz Madjarske odlucio sam se za sledece:

1.Intel i7-4790 BOX 3.6 GHz (265e)
2.Gigabyte gtx 970 G1 4GB OC (340e)
3.Koja dobra maticna za ovo ??? (ne treba mi za overklokovanje !)
4.Kingston 2x4GB (jel moze HyperX 8gb Fury 1600MHz iako je moja memorija Kingstone,jel ce to biti kompatibilno,znam da nece biti ista brzina ?) + moja memorija 2x2 GB Kingston 1333MHz = 12 GB ukupno (memorija nova je oko 90e)
5.Moj HDD (ako budem imao para uzecu i neki SDD)
6.Koje napajanje (Antec TP-550C ? )
7.Koje kuciste.DVD i oanj opticki citac i koje kulere za CPU i kuciste ili su kuleri integrisani uz kuciste ? ? (nista preterano samo da jekvalitetno i dobro za provetravanje )

Zakljucno izadje mi DALEKO povoljnije nego da kupujem kod nas ...

Poslednja ispravka: Dr.Thrax (16.1.2015 u 13:08)
Dr.Thrax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 13:03   #15
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Citat:
Dr.Thrax kaže: Pregled poruke
4.Kingston 2x4GB + moja memorija 2x2 GB Kingston 1333MHz = 12 GB ukupno
Overkill u smislu razbijanja glave oko usklađenosti radnih frekvencija RAM memorija koje bi morale biti iste (da se podudaraju) na tako dobroj mašini, a istovremeno ovakav raspored RAM memorije je i usko grlo na tako dobroj konfiguraciji. Bolje je imati 1 ili 2 modula od 8 gb a te druge rasprodati, jer ćeš u suprotnom napraviti zbrku i probleme u radu...iz iskustva govorim, kako hoćeš. Meni svejedno
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Dr.Thrax (16.1.2015)
Stara 16.1.2015, 13:07   #16
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Citat:
Dr.Thrax kaže: Pregled poruke
Dobro posto sam nasao jednog povoljnog prodavca iz Madjarske odlucio sam se za sledece:

1.Intel i7-4790 BOX 3.6 GHz (265e)
2.Gigabyte gtx 970 G1 4GB OC (340e)
3.Koja dobra maticna za ovo ??? (ne treba mi za overklokovanje !)
4.Kingston 2x4GB + moja memorija 2x2 GB Kingston 1333MHz = 12 GB ukupno (memorija nova je oko 90e)
5.Moj HDD (ako budem imao para uzecu i neki SDD)
6.Koje napajanje (Antec TP-550C ? )
7.Koje kuciste.DVD i oanj opticki citac i koje kulere za CPU i kuciste ili su kuleri integrisani uz kuciste ? ? (nista preterano samo da jekvalitetno i dobro za provetravanje )

Zakljucno izadje mi DALEKO povoljnije nego da kupujem kod nas ...
Procesor je ok.
Ima turbo boost do 4ghz što je sasvim dovoljno bez OC-a.
Ali za ovakav procesor je grijeh kupiti neku "divlju" ploču.
Ja bih uzeo nešto tipa: Asus MAXIMUS VII HERO.
Za napajanje nemoj da se igraš.
Uzmi Seasonic ili Corsair od 750w (gold ili platinum) i počinućeš, miran si narednih nekoliko godina.
Moja preporuka za kućište je Cosmos SE, full tower naravno.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jovaš na korisnoj poruci:
Dr.Thrax (16.1.2015)
Stara 16.1.2015, 13:31   #17
Dr.Thrax
Član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 44
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

A jel su ta napajanja jeftinija il mozda bolja od npr Cooler Master (Posto kolko ja cujem Coooler MAster je mater i otac za napajanja/hladjenja/kucista)? da lij e dovoljno napajanje 650W Cooler Master i koji tacno model ?

I ta maticna vidim je skuplja (oko 180e) jel ona za OC,ako je za to onda mi ne treba jer ne planiram da overklokujem da li mozda ima neka dobra alternativa ?
Kako mislis nekoliko narednih godina koliki je to period tacno pa dajte ljudi ne izlaze nove komponente svaki dan
Dr.Thrax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 13:45   #18
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Citat:
jovaš kaže: Pregled poruke
Dovoljan je danas možda a neće biti dovoljan sjutra.
Ko kaže? Ta priča o više jezgara i HT-u se provlači već godinama pa ne vidim da je nešto bitno zaživela.

Računar se nikad ne kupuje sa idejom šta bi moglo da se dogodi u budućnosti. Kupuje se prema trenutno raspoloživim sredstvima i potrebama. U trenutnoj situaciji i5 procesor ima daleko povoljniji odnos uloženo/dobijeno a za razliku u novcu koja može da pređe i 100€ bolje je investirati u neku jaču grafičku karticu. Čak i da se nešto bitnije promeni u sledećih godinu-dve pa proizvođači igara počnu da forsiraju više od četiri jezgra (u šta iskreno sumnjam) taj i7 će u najoptimalnijem slučaju izvući 5-10% bolje performanse od i5. Da li je ta razlika stvarno vredna gledanja u kristalnu kuglu i dodatnog ulaganja? Evo trenutno sedim za i7 4790K računarom pa opet za igranje koristim mašinu sa i5 4690K.

@Dr.Thrax
Što se memorije tiče potrudi se da odmah u startu kupiš koliko god misliš da ti je potrebno. Kasnije proširivanje memorije je obično povezano sa problemima tipa jurcanja za identičnim modulima itd. Dakle moja preporuka, ciljaj odmah na 16GB.

Razmisli i o nabavci u Mađarskoj koju planiraš. Ono što uštediš na inicijalnoj kupovni možda ti se obije o glavu čim (eventualno) krenu problemi sa konfiguracijom. A tada su garancija i servis svetinja.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 13:50   #19
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Citat:
Dr.Thrax kaže: Pregled poruke
A jel su ta napajanja jeftinija il mozda bolja od npr Cooler Master (Posto kolko ja cujem Coooler MAster je mater i otac za napajanja/hladjenja/kucista)? da lij e dovoljno napajanje 650W Cooler Master i koji tacno model ?

I ta maticna vidim je skuplja (oko 180e) jel ona za OC,ako je za to onda mi ne treba jer ne planiram da overklokujem da li mozda ima neka dobra alternativa ?
Kako mislis nekoliko narednih godina koliki je to period tacno pa dajte ljudi ne izlaze nove komponente svaki dan
Komponente izlaze na svake sat vremena :P
Iako imaš "non K" CPU, svakako je bolje uzet kvalitetnu ploču za taj CPU i generalno računar.
Onda uzmi neku Z97 (Asus, MSI).
Cooler Master je ok, ali uzmi neko od ova 2 što sam ti pomenuo.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 13:50   #20
Dr.Thrax
Član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 44
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Pa dobro sto se tice RAM memorije mislio sam da je 8 Gb najoptimalnije al dobro mozda ubacim jos koji GB ...

Ali zapravo pored toga sto je oprema jeftinija u Madjarskoj,ja imam i punu garanciju i tehnicku podrsku uz racun,jer lik koji dobavlja odatle to odma salje kod njih ako se nesto ,ne daj Boze,desi sa komponentama ! Cak sta vise oni brze zavrsavaju posao nego ovi nasi domaci ...
Dr.Thrax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Konfa za gaming do 65000din ilija ŠDK - Konfiguracije 15 15.1.2015 19:54
Gaming konfa do 800 eura MirkoCema ŠDK - Osnovne komponente 1 17.4.2013 22:02
gaming konfa THRILL Šta da kupim? 5 24.11.2011 22:33
Gaming Konfa do 45 K ! (bez mon.) LazarC94 Šta da kupim? 8 8.9.2011 16:38
Gaming konfa za oko 800e bez monitora Nole Šta da kupim? 6 4.11.2010 12:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com