Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.4.2010, 19:02   #1
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Pozdrav svima.

Bavim se programiranjem u Javi i hteo bi da napravim program sa kojim bi mogao da vidim koji me broj zove na fiksni telefon.

A sad problem je sto ne znam odakle da pocnem.

Kako da prikacim fikni telefon na racunar da bi uopste mogao da imam nekakvu konekciju sa njim.

Kao prvo zanima me da li je ovo uopste moguce sa klasicnom telefonskom linijom ili se zahteva ISDN.

Na fiknsnom telefonu imam identifikaciju na obicnoj telefonskoj liniji a centrala je digitalna i radi bez problema.

Fakticki to mi je glavni problem za pocetak daljeg rada.

Znaci kako da prikacim telefon na racunar, a onda na koji nacin da kad stigne poziv detektujem broj nekim Java programom po mogucstvu,
normalno sve ovo na liniji na kojoj je ukljucen CallerID od strane poste.

Jedva cekam odgovor jer me je ovo bas zaintrigiralo.

Pozdrav.
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2010, 19:31   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikacju poziva sa fiksne telefonije

telefon uključiš preko modema
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2010, 19:54   #3
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikacju poziva sa fiksne telefonije

Ako sam dobro shvatio, ti bi da napraviš program koji bi na računaru prikazao ko te zove na fiksni telefon.Prvo, bilo bi ti (možda) jednostavnije da priključiš računar direktno na tu liniju (preko dialup modema naravno). Onaj priključak na zidu ima 2 ili više ulaza, tako da to ne bi predstavljalo problem.Kada se to sve poveže, na računaru možeš videti ko te poziva, pa možeš se čak i javiti.Ja sam eksperimentisao sa tel. sekretaricom na računaru, i uspelo je, i broj se video.Ne mogu da se setim imena programa, ali i windows ima neko integrisano rešenje za to.Hoću da kažem da program za to već postoji, tako da možeš da ga radiš čisto rekreacije radi, ako ti je potreban za nešto ozbiljnije, reci mi, pokušaću da nadjem naziv onog programa.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2010, 20:27   #4
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikacju poziva sa fiksne telefonije

Broj mi je samo pocetak rada na nekom programu ali mi od njega sve zavisi.

Ako ne mogu da ga uhvatim i dalji rad nema smisla.

Kada bi mogao da nadjem neki source kod a jos da je u javi to bi bilo vrh.

Uglavnom vidim da ne treba isdn linija vec da moze sa obicnom a da ima mogucnost identifikacije sto je u mom slucaju provereno, jer je koristim na fiksnom vec neko vreme.

Znaci napredujemo polako sa ovom problematikom.

Samo sad treba naci modem i uciti rad sa njim.

Tek sad mi je potrebna pomoc jer sa modemom nisam imao nikakvih kontakata (ADSL korisnik).

Poslednja ispravka: jzeljko (21.4.2010 u 20:36)
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2010, 20:58   #5
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikacju poziva sa fiksne telefonije

Probaj ovo, možda ti pomogne:

http://www.yes-tele.com/modem.html

Kod je u VB, ali pretpostavljam da i Java ima biblioteke za COM komunikaciju, tako da bi trebalo da možeš to lepo da iskonvertuješ...

EDIT:

Upravo sam probao nešto... Zakacio sam se na COM port modema i čekao poruke... Kada telefon zvoni, on posalje RING... Nažalost, moj je malo tupav, a i telefonska linija mi ne podržava CallerID, pa sam samo to i dobio... Potrudi se da nadješ neki hardverski fax&voice, taj bi trebalo da ti da sve relevantne podatke, među kojima je i broj onoga ko te poziva, obeležen sa NMBR.

Poslednja ispravka: MG-RAY (21.4.2010 u 21:28) Razlog: Edit...
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2010, 22:40   #6
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikacju poziva sa fiksne telefonije

A što se modema tiče, mislim da je danas manje više svejedno koji ćeš uzeti.Mislim da im se cena kreće od 500-1000 din, ali razlike u kvalitetu su minorne.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2010, 23:27   #7
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikacju poziva sa fiksne telefonije

Video sam taj program i vec ga skinuo ali nemam modem da ga probam.
moram i da proverim dobro koji cu da uzmem da ne pogresim oko opcija koje treba da poseduje, mada stvarno mislim da verovatno svi podrzavaju ove usluge.

Dobro je sto program daje neku reakciju ali posto MC-RAY nema Caller ID opciju aktiviranu zamolio bi nekoga da isproba ako moze dok ja ne kupim modem.

A nakon toga ide deo prevodjenja svega ovoga u javu sto moze biti cupaviji deo posla.
Mada sa danasnjim napretkom sam veoma zadovoljan.

Zrno po zrno program....
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2010, 8:25   #8
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikacju poziva sa fiksne telefonije

Pa, nece biti toliko čupavo... Samo treba da se zakačiš na COM port na kom ti se modem nalazi i čekaš podatke... Probao sam to, i radi... Ako ti treba pomoć, javi...

Nego, probao sam celu stvar na desktopu, gde imam drugi modem, i ništa, ista stvar, tako da pretpostavljam da je do telefonske linije (baci pogled na sliku)...

Mislim da znam nekoga ovde ko callerID ima, pa ću ti javiti ako budem imao vremena i uspem da uradim nešto...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	ring.jpg
Viđeno:	298 puta
Veličina:	18,6 KB
ID:	34273  

Poslednja ispravka: MG-RAY (22.4.2010 u 9:56)
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2010, 17:25   #9
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikacju poziva sa fiksne telefonije

Cupavo ce mi biti da ovo prepravim da bude u javi jer ne verujem da cu moci ostatak problema da resim u VB. Ova slika je od ovog programa u napisanog u VB-u zar ne. Jos ga nisam probao jer nisam nabavio modem a danas i sutra sam u velikim obavezama pa cu nastavak rada morati da pomerim za subotu.

Pomoc bi bila super pogotovu ako imas nekog iskustva sa radom u javi. lako bi se razumeli.

Da proverimo ovaj program prvo i da vidimo da li je ovo stvarno izvodljivo.
Ako mozes isprobaj pa javi.

Poz.
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2010, 22:47   #10
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikacju poziva sa fiksne telefonije

Citat:
jzeljko kaže: Pregled poruke
Cupavo ce mi biti da ovo prepravim da bude u javi jer ne verujem da cu moci ostatak problema da resim u VB. Ova slika je od ovog programa u napisanog u VB-u zar ne. Jos ga nisam probao jer nisam nabavio modem a danas i sutra sam u velikim obavezama pa cu nastavak rada morati da pomerim za subotu.

Pomoc bi bila super pogotovu ako imas nekog iskustva sa radom u javi. lako bi se razumeli.

Da proverimo ovaj program prvo i da vidimo da li je ovo stvarno izvodljivo.
Ako mozes isprobaj pa javi.

Poz.
Ne, ovo sam ja nesto na brzaka nabacao u C#, čisto da vidim da li bi sve radilo kako treba... Kao što vidiš, radi...

Što se jave tiče, što da ne... Probaj sa RxTx bibliotekom (Ili ako preferiraš nešto drugo) za serijsku komunikaciju... I da, iskustva imam, naravno...

Dalje, više od ovoga ne mogu da probam, zato što je CID na mojoj liniji isključen (lično, koristim fiksni telefon pet puta godišnje)...

Ako već želiš da izbegneš kupovinu modema, koristi mobilni telefon (Neki koji se prijavljuje kao modem), obzirom da i on šalje RING na comport (Probao sam sa svojim K800i) kada te neko zove, pa gradi aplikaciju oko toga...

Još jedna stvar - ne moraš da pišeš aplikaciju da bi sve to probao, koristi HyperTerminal ili nešto njemu slično. Pomoću njega možeš da se nakačiš na COM port modema i tako komuniciraš sa njim...
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2010, 23:16   #11
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Tek sam sad stigao kuci sa puta.

Ovaj tvoj odgovor me je ohrabrio i vidim da bi ovo moglo da se razvija.

Sutra cu da probam da ulozim truda u neko testiranje pogotovu sa terminalom na koji sam totalno zaboravio, ni na kraj pameti.

Jedo pitanje dok ne kupim modem a ne bi sa mobilnim da probavam.
Kakvi li su modemi na laptopovima, da li oni mozda imaju CallId opcije posto cu sutra biti u mogucnosti da probam ovo na jednom HP-u koji u sebi ima modem.

Nadam se da mogu, a i linija sa CallId opcijom je omogucena pa ako odgovara modem na laptopu mogao bih i sutra dosta da radim i nadam se da nesto lepo uradim..

Joj jednom ukratko , Da li za ovu svrhu moze da posluzi ugradjeni modem na HP laptopu.

Pozz

Poslednja ispravka: jzeljko (24.4.2010 u 14:35)
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 7:53   #12
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Ja sam prvi put za testiranje koristio modem na mom laptopu, isto HP... Agere-ov je (http://www.longshine.de/longshine/pr...6A-command.pdf)...

Ako zelis da proveris da li ima CallerId, posalji preko HT modemu "AT#CID=1", ako vrati OK, podrzava CallerID, ako ne, isprobaj i one preostale komande na stajtu koji sam ti naveo...
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MG-RAY na korisnoj poruci:
holodoc (24.4.2010)
Stara 24.4.2010, 10:53   #13
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Citat:
MG-RAY kaže: Pregled poruke
Ja sam prvi put za testiranje koristio modem na mom laptopu, isto HP... Agere-ov je (http://www.longshine.de/longshine/pr...6A-command.pdf)...

Ako zelis da proveris da li ima CallerId, posalji preko HT modemu "AT#CID=1", ako vrati OK, podrzava CallerID, ako ne, isprobaj i one preostale komande na stajtu koji sam ti naveo...
Kad smo već kod AT#CID=1. Na Intelima recimo nije retko da treba dodati AT#CLS=8#CID=1 ukoliko su u pitanju voice modemi. Dakle čak i ako AT#CID=1 vrati OK ova druga komanda tek omogućava rad sa voice modemom.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
MG-RAY (26.4.2010)
Stara 24.4.2010, 14:58   #14
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Poceo sam sa isprobavanjem preko hyper terminala.

AT#CID=1. mi je vratila OK dok je
AT#CLS=8#CID=1 vratila ERROR

Da li ovo znaci da nema sanse da radim sa ovim modemom na laptopu iako je prva AT#CID=1 vratila OK.

Nastavicu dalje da probavam a svaka pomoc dobrodosla.

Poz.
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 15:02   #15
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Mislim da bi trebalo da radi, s obzirom na to da ti je na AT#CID=1 vratio OK...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 15:17   #16
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Ok. Onda da se posvetim trazenju uputstava za rad sa com portovima i slanje AT komandi u JAVI.

Pretpostavljam da je moguce, barem me do sad java nije izneverila po pitanju da li je moguce

Bice tesko ali vazno je da sam se pomerio sa dna.
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 15:56   #17
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Upravo sam probao sa jednim programcicem koji sam skinuo sa neta i dobio moj broj mobilnog na ekranu i veoma sam se obradovao.

Definitivno stvar je moguca i sad moram da ovo prebacim u javu.

Ako neko moze da preporuci neku proverenu literaturu ili strucno pomoc
dok ja budem googlao bio bih zahvalan.
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2010, 20:17   #18
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Da se vratim malo na temu.

Poceo sam da pravim java programcic i za pocetak osluskujem com port i pri zvanju dobijam
RING
pa 8 ili 9 kockica za sta pretpostavljam da je broj telefona ali nikako ne uspevam da taj string odsecem od onog RING-a i da eventualno pokupim broj.

Zezaju me thread-ovi jer jedan mora da mi slusa port pa da kad vidi RING koji jos nisam uspeo da odvojim od onih hieroglifa, mora da ubacim kod za slanje neke at komande ali je tada port vec zauzet.

Koja li je at komanda za dobijanje broja, nikako ne uspevam da je nadjem.

Ako neko zna i postupak kako bi trebao da tece "razgovor" mog programa i modema putem at komandi posle dobijenog RING-a da dodjem do broja neka pojasni malo.

Unapred hvala.
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2010, 20:24   #19
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Te kockice iza ring su najverovatnije trash koji je ostao u bufferu, najverovatnije posredstvom tvoje greške u kodu...

Nego, kada te pozove neko, treba da dobiješ ovako nešto (primer):

Kod:
RING
 
DATE = xxxx
TIME = xxxx
NAME = ****** ******
NMBR = **********
Ne treba da saljes komandu modemu da zahtevas ID... Makar mislim...

Da li imas CID telefon da sve to isprobaš?

Za slučaj da si zaboravio, moraš modemu poslati AT#CID=1 pre svega, da bi CID radio...

Ovako:

Citat:
ATZ
OK
AT#CID=1
OK
Pogledaj u datasheet modema, možda je potrebno da uradiš i još ponešto...

Poslednja ispravka: MG-RAY (26.4.2010 u 21:03)
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MG-RAY na korisnoj poruci:
doctor (26.4.2010)
Stara 26.4.2010, 21:45   #20
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Ja želim da pokušam ovo takodje.. Još da nadjem modem koji podržava CID... Ovaj Agere u laptopu se odaziva na AT#CID=1 sa Error...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
FAQ: Kako skinuti fajlove sa Rapidshare.com? ZoNi Aplikativni softver 118 2.11.2009 19:50
kako napraviti wireless konekciju sa mob. telefonom ? ghostak47 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 2.6.2009 10:53
Kako sa 35.000 napraviti "aždaju" od kompa? cika zile ŠDK - Osnovne komponente 79 13.4.2009 20:13
Zadaci sa bitovima, ili kako već da ih nazovem.. forrest_gump Programiranje 19 28.8.2008 3:50
Kako napraviti komercijalni CD??? Medvedenko Programiranje 10 29.1.2007 0:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com