Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.3.2009, 20:27   #41
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

@BratislavD

Napuni je jednom bez paljenja računara.
Isprazni je jednom do kraja... i to će biti sasvim dovoljno.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2009, 0:02   #42
Kurdt
Član
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: Trebinje, Republika Srpska
Poruke: 231
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 18 puta na 15 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kurdt
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Koji "brend" po vama ima najbolje baterije, tj. cije baterije se najduze prazne nakon jednog punjenja?! Da skratim i pojednostavim, trebao bi mi savjet za kupovinu laptopa koji je u cijenovnom rangu oko 500-600eura, a da baterija moze da traje oko 2h ili vise?! Da napomenem, da mi ne treba neko "nabudzeno" rijesenje, jer baterija mi je jedini prioritet zbog mog posla koji je ustvari terenski i iziskuje sto duze trajanje baterije. P.S. Naravno ako takav postoji - hvala na odgovorima, a ako ne...opet hvala jer ste procitali moj post. Pozdrav
Kurdt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2009, 1:00   #43
Mil00rad
Član
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 322
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 131 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
Kurdt kaže: Pregled poruke
Koji "brend" po vama ima najbolje baterije, tj. cije baterije se najduze prazne nakon jednog punjenja?! Da skratim i pojednostavim, trebao bi mi savjet za kupovinu laptopa koji je u cijenovnom rangu oko 500-600eura, a da baterija moze da traje oko 2h ili vise?! Da napomenem, da mi ne treba neko "nabudzeno" rijesenje, jer baterija mi je jedini prioritet zbog mog posla koji je ustvari terenski i iziskuje sto duze trajanje baterije. P.S. Naravno ako takav postoji - hvala na odgovorima, a ako ne...opet hvala jer ste procitali moj post. Pozdrav
Ako si baš zapeo za bateriju...Onda ovo:

Ali da sam na tvom mestu dobro bi razmislio da li je ovaj lepotan vredan tih para jer:
Citat:
Аккумулятор нового 17-дюймового MacBook Pro позволяет работать до 8 часов и выдерживает до 1000 циклов подзарядки, по сравнению с обычным аккумулятором, который выдерживает всего 200 – 300 циклов. Инженеры Apple разработали уникальный литиевый аккумулятор с полимерным электролитом. Кроме того, они встроили его непосредственно в ноутбук, устранив тем самым потребность в использовании механизмов и кожухов, которые нужны для обычных аккумуляторов.
P.S.Zaboravio sam,ovo ide i preko 1000 evra...

Poslednja ispravka: Mil00rad (6.3.2009 u 1:01) Razlog: zaborav...
Mil00rad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2009, 1:02   #44
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Za 600e kupi neki Dell ili HP (njima su nesto bolje baterije). Gledaj da laptop ima C2D ili makar CD i neku integrisanu graficku (ove komponente malo trose). Sa ovim osobinama trajanje baterije prevazilazi 2h.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Kurdt (6.3.2009)
Stara 6.3.2009, 1:14   #45
Kurdt
Član
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: Trebinje, Republika Srpska
Poruke: 231
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 18 puta na 15 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kurdt
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

@MilOOrad-e, posto me tvoj post ostavio bez texta, mogu samo ostaviti jedan
P.S. Prijatelju ipak sto je puno, puno je!
Kurdt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2009, 1:29   #46
Kurdt
Član
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: Trebinje, Republika Srpska
Poruke: 231
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 18 puta na 15 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kurdt
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Za 600e kupi neki Dell ili HP (njima su nesto bolje baterije). Gledaj da laptop ima C2D ili makar CD i neku integrisanu graficku (ove komponente malo trose). Sa ovim osobinama trajanje baterije prevazilazi 2h.
Pretpostavljam da neki C2D od 1.4GHz ili 1.6GHz trosi manje energije nego ovaj od 2GHz i vise, ali interesuje me koliki je to dobit u autonomiji baterije, a koliki gubitak na preformansama?!
Kurdt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2009, 1:31   #47
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Trosi manje ali neznatno manje.
Vise gubis na performansama nego na bateriji.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Kurdt (6.3.2009)
Stara 6.3.2009, 2:34   #48
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Bolje uzmi Lap sa za koji znas da ima dobar bios i underclockuj po potrebi.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2009, 2:35   #49
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

^ I sta si sa time uradio? Nista...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2009, 2:46   #50
iMiske
Novi član
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 19
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMiske Slanje poruke preko Skypea korisniku iMiske
Određen forumom Re: Savet za izbor laptopa

Citat:
Mil00rad kaže: Pregled poruke
Da ne otvaram novu temu...Šta se radi sa baterijom lap-topa kada se posle nekoliko godina totalno urniše njen radni vek?Ima li gde da se kupi nova u Srbiji ili inostranstvu(tj.na aukcijskim sajtovima)?Ako nešto znači,konkretno mislim na HP6735s...
Mislim da ima neka firma u Nišu koja izrađuje baterije po narudžbini, pogotovo za lapove. Vidi neki Virtycom ili šta već. Izgubio sam link...
iMiske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2009, 1:09   #51
Kurdt
Član
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: Trebinje, Republika Srpska
Poruke: 231
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 18 puta na 15 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kurdt
Određen forumom Re: Savet za izbor laptopa

Citat:
Mil00rad kaže: Pregled poruke
Da ne otvaram novu temu...Šta se radi sa baterijom lap-topa kada se posle nekoliko godina totalno urniše njen radni vek?Ima li gde da se kupi nova u Srbiji ili inostranstvu(tj.na aukcijskim sajtovima)?Ako nešto znači,konkretno mislim na HP6735s...
pogledaj na sledecem site-u:
www.svebaterije.net
Kurdt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Kurdt na korisnoj poruci:
Bokile (22.11.2010), Danijela1 (13.7.2010)
Stara 14.10.2009, 23:21   #52
Dapper
Član
 
Član od: 11.12.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 233
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Da ne otvaram novu temu postavljam pitanje ovde pošto ima veze sa baterijom!!!
Kada ste u stanju da laptop držite na adapteru tj. uključen u struju da li to treba stalno raditi ili jednostavno kada se baterija napuni 100% treba skinuti l-top sa punjača (adaptera)......kada ste kod kuće npr.
Da li smeta l-topu kada je stalno uključen u struju??
Da li treba da se prazni do kraja ili su to samo staromodne priče??

Hvala unapred!!
Dapper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2009, 17:25   #53
shalabajzer
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Lokacija: Ozz
Poruke: 127
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Pozdrav. Zanima me da li baterije propadaju ako se duze vremena ne koriste.
Tj ako duze vremena lap top stoji u izlogu ( nekih godinu dana )
Ubedjen sam da sam negde procitao, ali neznam gde....Zaboravio...
shalabajzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2009, 15:04   #54
iMiske
Novi član
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 19
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMiske Slanje poruke preko Skypea korisniku iMiske
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

shalabajzer:
-do godine bi trebalo da izdrzi sa fabrickimm punjenjem. ali izlog, sunce... mozda je jos po nesto propalo sem baterije. nadaj se, pa ce i da gura (podsecam da meni lap gura oko 5 godina i baterija mi samo mali krace traje => imama srece bar tu)

Dapper:
-lap moze biti stalno ukljucen u struju. kad napuni bateriju sam prekida punjenje i baterija ti radi ko ups. ne treba je prazniti do kraja (LiIon nije ni preporucljivo prazniti do kraja kraja)
iMiske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2009, 16:23   #55
shalabajzer
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Lokacija: Ozz
Poruke: 127
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Kontao sam u kvalitativnom smislu. :S Tj. oce li se kvalitet baterije promeniti ako lap-top stoji duze u izlogu. Tj. npr ako u trenu proizvodnje baterija moze
da izdrzi normalan rad nekih 2 sata. Posle 1 godine hoce li moci da izdrzi isto
toliko. To mene zanima. Mozda i ovo..Da li se i vek baterije skracuje..



Btw. Lap-top nije na suncu... Unutra je.
shalabajzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2009, 17:29   #56
iMiske
Novi član
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 19
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMiske Slanje poruke preko Skypea korisniku iMiske
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
shalabajzer kaže: Pregled poruke
Kontao sam u kvalitativnom smislu. :S Tj. oce li se kvalitet baterije promeniti ako lap-top stoji duze u izlogu. Tj. npr ako u trenu proizvodnje baterija moze
da izdrzi normalan rad nekih 2 sata. Posle 1 godine hoce li moci da izdrzi isto
toliko. To mene zanima. Mozda i ovo..Da li se i vek baterije skracuje..



Btw. Lap-top nije na suncu... Unutra je.
Mislim da nije frka od stajanja oko godine. Novije baterije imaju manje samopražnjenje. A važno je da ne padnu na totalnu nulu i tako ostanu. A kapacitet se skraćuje vremenom, kako što rekoh i kod mene, samo je to neprimetno. Tek posle par godina, a i više, se primeti smanjen kapacitet, ili brže pražnjenje.
I mislim da bi laptop posle godinu dana tebalo da se prodaje po sniženoj ceni. Važna stavka: garancija na baterije i jeste samo godinu!
iMiske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 2:01   #57
Vajra
Novi član
 
Član od: 18.9.2009.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

ljudi ja sam morao da vam se obratim jer imam jedan problem koji je mozda malo teze za objasniti...imam laptop oko 3 meseca i od dana kada sam ga kupio nije hteo bas svaki put da se upali iz prve,ali sta je problem...kad ga ja upalim on krene da "duva" odn cuje se kuler i sve sto treba ali nema slike i zvuka,kada mi se prvi put desilo da sam ga upalio iz treceg puta ispraznio sam bateriju i posle toga je sve radilo 100% ok.e sad ako bi neko znao da mi kaze zasto mi se od zadnjeg puta kad sam ispraznio bateriju (i naravno na kratko izvadio iz lapa)nije ni jednom desilo da se lap upali iz prve???
P.S.to je bilo pre nekih 7 dana..
Vajra je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 2:23   #58
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Neće da kresne iz prve?

Imaš garanciju? Reklamiraj...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 2:54   #59
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Da li se ovo desava kada ga palis sa baterije (dakle kada nije na punjacu) ili je nebitno dal je prikacen na punjac ili ne.
Probaj da skroz izvadis bateriju pa ga pali tako. I trece, najpametnije, ako je 3mjeseca star, imas garanciju, dakle...
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 17:15   #60
Vajra
Novi član
 
Član od: 18.9.2009.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

desava se uglavnom kada je prikacen na adapter,kada radi samo na bateriju odn kad ga tako palim u 90% slucajeva se pali na keca...a kada izvadim bateriju nema sanse da se upali jer mora da radi sa baterijom u sebi makar ona bila puna...
Vajra je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
baterija, baterijs laptop, battery life, čuvanje baterije, formiranje, kako s baterijom, laptop, trajanje baterije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Grafičke kartice u prenosnim računarima Bryan Fury Prenosni računari 518 2.3.2018 16:10
UPS - formiranje baterije predsednik Ostale komponente 13 30.5.2012 12:02
Formiranje baterije na Nokia N95 8GB? BrutaLiS Aparati i oprema 37 30.1.2009 23:39
Formiranje Baterije N70 Gadoguz Aparati i oprema 9 5.7.2007 0:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com